adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

swat24    64

Nie tylko nie można było dostać ale i Ursusy w czasach komuny to był nowoczesny sprzęt i mało awaryjny, wezmy choćby na przykład taką 30-stke, gdyby ktoś w nowym NH tak katował i wymieniał oleje jak to było w przypadku mojej to by nawet ten NH 10 lat nie pochodził.

Zerknijcie na to:

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=T554485 i co o tym myślicie, to Ursus jednak produkuje jeszcze model 1014 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257
Nie tylko nie można było dostać ale i Ursusy w czasach komuny to był nowoczesny sprzęt i mało awaryjny, wezmy choćby na przykład taką 30-stke, gdyby ktoś w nowym NH tak katował i wymieniał oleje jak to było w przypadku mojej to by nawet ten NH 10 lat nie pochodził.

Zerknijcie na to:

http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=T554485 i co o tym myślicie, to Ursus jednak produkuje jeszcze model 1014 ;)

 

W ulotce z 2005 roku jeszcze 1014 był

http://www.farmphoto.com/fpv2/thread.aspx?mid=377781#377781

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7
ursus mial kiedys swoja odlewnie no i co sie z nia stalo rozsprzedali pewnie tak

 

korcze ale kiedys to sie malo nie pozabijali o ursusa a teraz

 

No o tym to ja wiem. Tylko się pytam o opłacalność. ;)


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukash    0

"Certyfikujemy nowe traktory w specyfikacji Euro 3 a pracownicy nie powinni obawiać się o swoje miejsca pracy – dodaje R. Kowalczyk."

 

A więc nie jest chyba z nimi tak strasznie skoro ruszyli z euro 3

 

 

"Kto zostanie nowym inwestorem strategicznym Ursusa? Jak się dowiedzieliśmy nieoficjalnie, może być ich kilku. Niewykluczone, że będą to inwestorzy z Polski. Tym bardziej, że redakcja otrzymała informację o rzekomym spotkaniu, organizowanym przez rodzimych producentów maszyn, którego tematem była sytuacja w jakiej znalazł się Ursus."

 

No a to brzmi interesująco i pewnie było by to najlepsze rozwiązanie dla ursusa ;)


- O, przyjacielu nieuczony,/ Mój bliźni z tej czy innej ziemi!/ Wiedz, że na trwogę biją w dzwony/ Króle z pannami brzuchatemi;/ Wiedz, że to bujda, granda zwykła,/ Gdy ci wołają: "Broń na ramię!",/ Że im gdzieś nafta z ziemi sikła/ I obrodziła dolarami;/ Że coś im w bankach nie sztymuje,/ Że gdzieś zwęszyli kasy pełne/ Lub upatrzyły tłuste szuje/ Cło jakieś grubsze na bawełnę./ Rżnij karabinem w bruk ulicy!/ Twoja jest krew, a ich jest nafta!/ I od stolicy do stolicy/ Zawołaj broniąc swej krwawicy:/ "Bujać - to my, panowie szlachta!"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mekiss    31
Pewnie jak w pierwszym przetargu Pol-Mot. ;)

tylko nie wiem czy oni nie zrobia z ursusa montowni chinskiego fotona ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Niby dobrze, że to polski kapitał, ale Pol-Mot raczej nie pomoże technologicznie Ursusowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29
tylko nie wiem czy oni nie zrobia z ursusa montowni chinskiego fotona ;)

Raczej nie ,bo na pewno Ursus będzie sie lepiej szprzedawal od fotona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

No ale nie tylko Pol-Mot zostaje. Jest wiele innych Polskich firm. ;)


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tylko żeby była to firma z branży i z kapitałem. Może Pronar się przymierza ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Nie wolałbym żeby to nie był Pronar....


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcincho    106

Pronar nigdy nie zainwestuje w Ursusa, ewentualnie wykończył by go i wykorzystał maszyny które mogą mu sie przydać do produkcji własnych ciągników, w końcu Ursus stanowi konkurencje dla niego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Też tak przypuszczałem bo Pronar chyba nadal nie ma wystarczającego kapitału żeby inwestować w Ursusa bo tam potrzeba sporej kasy.

 

 

 

 

 

 

<<--- 1000 POST ;)


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12

,,w biznesie niema setymetow"

tak jak kolega wyzej wspomnial ursus to konkurecja dla pronara i to spora i moze by i pronar go kupil ale raczej tylko zeby ursus znikna z rynku


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Fabryki nie kupuje sie po to, żeby ją zamknąć, chyba że kupi ją jakiś bogaty monopolista. Pronar pewnie nie ma takiego kapitału, jak i wszystkie polskie firmy z branży rolniczej. Może Unia Group była by w stanie wyłożyć grube miliony, wątpię żeby inna polska firma poradziła by sobie z wyciąganiem Ursusa z głębokiego bagna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64

No tak ale Pronar może w ten sposób kupić sobie montownie swoich ciągników niemal w centrum polski i przy okazji odpadnie mu jeden konkurent, ale również uważam że Pronara na Ursusa niestać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Chota    12

mzona by walnoac ursusa na ksiezyc to moze by reklame chociaz zrobic

,,ursus pierwszy traktor w kosmosie"

i to by pewnie niewystarczylo :angry:


URSUS-Moc i Potęga
IHC-Jeszcze więcej mocy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzymek    28

ursus moze istnieć na rynku tylko musi znaleść odpowiedni segment produkcji moim zdaniem dobrym rozwiązaniem do partnera strategicznego była by uniagrup w obecnych czasach potrzebny jest fullserwis jedna firma bogaty asortyment i druga sprawa ursus powinień zrezygnować z dużych ciągników a skoncentrować się na mniejszych i co zatym idzie tańszych tańszy to znaczy prościej wykonanych a z czasem wprowadzać wyższe moce kto dzisiaj ma ochote wywalać 200tys zł za ciągnik który ma rozwiązania z przeszłej epoki a wprowadzane zmiany to drobna kosmetyka to nie wystarczy.

Jeżeli upadłeś to wstań i powoli do przodu biegnij a nasz ursus upadł i tylko ręke wyciąga a ręka w g....e kto mu poda swoją dłoń ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MWCHUDY    0

Uważam że URSUS powinnien sie wycofać z tego 1934 a do 1234 przeszczepić podnośnik od 1654 (7200 kg) no i dołozyc klime w standardzie, więcej dużych ursusów nie powinni produkować chyba że coś około 140 km ale bazujacy na 1654 - redukcja kosztów, przydał by sie godny następca popularnych 912- 914 - niektórzy potrzebują "słusznego" ciągnika(masa i gabaryty) np do dużego opryskiwacza- powyżej 2000 lub pługa bo te post-licencyjne nadaja sie dobrze jako 2 ciągnik - pomocniczy, chyba najlepszym wyjściem w dzisiejszej sytuacji by było przejęcie URSUSA przez Unie tylko czy taka tranzakcja będzie miała miejsce i czy w reszcie zrobią porządek wzarządzie firmy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domasz   
Gość domasz

Widział ktoś może dzisiaj w TVN Turbo program "Polak Potrafi"? Były w nim pokazane testy Politechniki Warszawskiej Ursusa 3514. Z tego co zauważyłem to jest on odentyczny jak te produkowane w na początku lat 90`.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toniekmf255    6

Z tego co mi wiadomo to 3514 były produkowane do końca lat 90' i od początku produkcji wcale nie ewoluowały :(


Mój avatar-mój ulubiony pies którego już ze mną nie ma :(

Są ludzie, którzy nie popełniają błędów. To ci, za których myślą inni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość domasz   
Gość domasz

ten widoczny w programie wyglądał jakby przed chwilą wyjechał z fabryki. Miał coprowada metalową maskę ale przecież przynajmniej 3512 są i w tej wersji ciągle produkowane, bo z drugiej strony jaki jest sens testowania w labolatorium osiągów ciągnika, który nie jest produkowany od 10 lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj