Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co z tą Pol... Fabryką

9305 odpowiedzi na ten temat

#4721 Share pawel011392

pawel011392

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:Przede wszystkim rolnictwo, a dopiero później sport, wędkarstwo i takie tam pierdoły

Napisany 28 styczeń 2014 - 10:11

Co z tą Pol... Fabryką A o ten model to nie pytałem

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co z tą Pol... Fabryką Dzisiaj, 03:05
  •  

#4722 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 28 styczeń 2014 - 11:38

Co z tą Pol... Fabryką Szkoda... Ogólnie to ten ciągnik nie jest niczym nowym, bo układ napędowy ma taki jak Zetor Major, Farmer-y i Farmtrac-i, ale to jednak Ursus i za odpowiednią cenę znalazłby wielu nabywców. Przypadek Majora pokazuje, że dobra cena mówi sama za siebie. Podobieństwa do innych ciągników są plusem, bo jak ktoś ma np. Majora, to nie będzie się obawiał kupić Ursusa.
Niech wreszcie Ursus coś powie na temat tych nowych ciągników <_<

#4723 Share kedziorek

kedziorek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 400 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 18:18

Co z tą Pol... Fabryką Co Ty za głupoty gadasz, w Farmer-ach jest silnik Iveco, MMZ lub JD, w Farmtrack-ach Perkins ale starszy z Euro III a w Majorach zetorowski silnik a w 11034 Perkins z Euro III B
Co do skrzyń, w Farmer-ach jest skrzynia ZF , w Farmtack-ach ZF (tych o mocy porównywalnej do 11034), w Zetorach to nie wiem a w 11034 jest Carraro.
Zupełnie inna firma a biorąc pod uwagę że ZF to niemiecka marka a Carraro włoska to i poziom produktów może być różny, przy czym nie twierdzę że Carraro to słaba marka ale wolałbym żeby 11034 był zbudowany na niemieckiej skrzyni. Każdy inaczej na coś takiego patrzy niż na włoską. Na szczęście po ostatnich wiadomościach jak Ursus traktuje swoich klientów zdecydowaliśmy że nawet nie będziemy brać pod uwagę tej marki. Bez względu na cenę, bo to nie sztuka połaszczyć się że kilka tyś taniej niż konkurencja i utopić 150 tyś w ciągniku który sam nie jest w stanie ruszyć.

Edytowany przez kedziorek, 29 styczeń 2014 - 18:28.

#4724 Share 2xandrzej360

2xandrzej360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 18:59

Co z tą Pol... Fabryką

#4725 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 19:05

Co z tą Pol... Fabryką Układ napędowy, czyli przeniesienie napędu (bez silnika). W 11034 jest przedni most Carraro, tak jak w Farmer-ach i Farmtrac-ach, a reszta napędu to faktycznie się zagalopowałem... :ph34r: W Ursusie ma być Carraro, w Farmtrac-ach też (w 7100DT i 7110DT jest ZF), w Farmerach też jest Carraro, tylko w F5 jest ZF, a Major ma któreś z nich, ale nie wiem które...
Carraro i ZF to główni dostawcy części dla większości ciągników, niezależnie od marki.
Większość dealerów "tak" traktuje klientów. W Ursusie przynajmniej możesz zadzwonić do producenta, a w przypadku Kuboty to raczej nie :lol:.

#4726 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 19:58

Co z tą Pol... Fabryką Ale panowie jest Carraro i Carraro, przyjrzyjcie się dokładnie. Przednia oś w Ursusie jest to model o klasę mocniejszy niż w FT i wyrobie ciągnikopodobnym z Sokółki. Skrzynia biegów jest to także inne carraro - T10 przeznaczone dla wyższego przedziału mocy. Jej produkcję uruchomili dopiero w październiku. Jak można tu przeczytać 97% skrzyń Carraro pochodzi z Indii http://overdrive.in/...smission-range/

#4727 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 20:00

Co z tą Pol... Fabryką Dlatego Ursus planuje sam produkować sobie (i innym) skrzynie biegów.

#4728 Share uglibugli

uglibugli

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 20:52

Co z tą Pol... Fabryką Kurczę obejrzałem ten reportaż i Ci ludzie mówią tak jak powinni mówić tylko ja zadałbym im jedno pytanie co oni byli w stanie zaoferować przez ostatnie 20 lat polskiej wsi ??? Podejrzewam że żaden z nich nie miał by sensownej odpowiedzi .... Bo jedyne co oferował ursus to konstrukcję z lat 70-tych za duże pieniądze i niech zobaczą ze dla przykładu firma Pronar jakoś potrafiła się przebić na produktach ze wschodu które i tak stosunkowo w latach 90-tych były bardziej konkurencyjne od naszego ursusa ... Znam to na swoim przykładzie jak porównuję swojego mtz z 5314 którym mam okazję pracować w czasie żniw i znam obydwa ciągniki. A z drugiej strony jak tu porównać markę Pronar do Ursusa .....

#4729 Share Arturo

Arturo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 22:04

Co z tą Pol... Fabryką Napewno mieli wielki potencjał inżynierski tylko ta fabryka miała odgórnie padnąć i przestać istnieć , nawet mimo wielkich chęci pracownicy nic niemogą zrobić bo odgórnie nie dostaną zezwolenia na wdrożenie nowych technologii i ,,samowolke''
Zabudowa ciężarówek specjalistycznych

#4730 Share uglibugli

uglibugli

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 22:22

Co z tą Pol... Fabryką Dlatego napisałem ze pracownicy wypowiadali się tak jak powinni lecz uważam ze zrobili to zbyt późno i swoją biernością też w pewnym stopniu przyczynili się do upadku gdyż dobrze wiedzieli minimum od 15 lat co się dzieje z fabryką i jak to dalej będzie ..... Szczególnie ze jak to sami stwierdzili Ursus nie był pierwszą fabryką poddaną takiemu zabiegowi.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4731 Share Arturo

Arturo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 230 postów

Napisany 29 styczeń 2014 - 22:43

Co z tą Pol... Fabryką ktoś wyczaił sytuacje i można było podpiąć tą egzekucje i zwalić na to że komuna padła, niemogli się odnaleść itp. i sory robiliśmy co w naszych siłach ale tak wyszło ... a za plecami ,,nieznani sprawcy'' kręcili biznes dlaczego ursus , stocznie? bo byli za bardzo konkurencyjni i mogli by stać się potęgą zagrażając wiodoncym marką czy to w stoczni czy ciągników , znam z własnego doświadczenia że pewni zarządcy dogadali się zrobili przetarg maszyn a chodziło tylko o matryce żeby pewna firma niemogła czegoś klepać bo była za bardzo konkurencyjna

Edytowany przez Arturo, 29 styczeń 2014 - 22:50.

Zabudowa ciężarówek specjalistycznych

#4732 Share OKEY

OKEY

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 786 postów

Napisany 30 styczeń 2014 - 09:48

Co z tą Pol... Fabryką Kiedys myslałem ze zarządy firm państwowych to kupa idiotów i nieudaczników ale byłem w błędzie bo są to tęgie mózgi tylko cel maja parszywy bo nie chodzi o dobro zakładu którym zarządzają tylko o interesy konkretnych kolesi czy polityków dla których pracuja nieoficjalnie. politykiem nie jest sie wiecznie i jeśli ludzie nie wybiorą na kolejna kadencje to trzeba mieć jakąś alternatywę a jak było sie juz politykiem to głupio później obniżyc swoją stopę życiową. Dlatego pierwsze co polityk robi to zapewnia sobie porzadny stołek gdy juz nie będzie politykiem.
Tutaj jest ciekawy reportaż o Polakach i nie tylko

#4733 Share TheMariko12

TheMariko12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 377 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja (CC,SC) i wszystkie odmiany sportowych aut
    Lakiernictwo

Napisany 02 luty 2014 - 14:57

Co z tą Pol... Fabryką Był Ursus na Polagrze ?

Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

Sprzedam

NOWE CZĘŚCI DO URSUSÓW 360/355/4011/330 Z PRL , PISAĆ NA PW

#4734 Share Pantera

Pantera

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 231 postów

Napisany 02 luty 2014 - 17:07

Co z tą Pol... Fabryką nie widziałem to chyba nie było

#4735 Share uglibugli

uglibugli

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 02 luty 2014 - 21:55

Co z tą Pol... Fabryką Nie było na 100%

#4736 Share 2xandrzej360

2xandrzej360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 02 luty 2014 - 22:09

Co z tą Pol... Fabryką http://wyborcza.biz/...684580#opinions zapraszam do przeczytania artykułu "chłopi"

#4737 Share VDamianos

VDamianos

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 02 luty 2014 - 22:15

Co z tą Pol... Fabryką Szukałem i nie znalazłem na polagrze :mellow:

#4738 Share AgroSlask

AgroSlask

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 79 postów

Napisany 02 luty 2014 - 22:39

Co z tą Pol... Fabryką Potwierdzam,nie było :(

#4739 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1243 postów

Napisany 02 luty 2014 - 23:00

Co z tą Pol... Fabryką Zajęli się kontraktem z Etiopią, nie mają nic nowego do pokazania i oszczędzają kase unikając wystaw, dlatego ich nie było.
W tym artykule jest o 15014, że sprzedaż ruszy na początku tego roku. No i jakoś nadal cisza... <_<

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4740 Share 5714mf255

5714mf255

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 265 postów

Napisany 07 luty 2014 - 16:02

Co z tą Pol... Fabryką koledzy pytaliście o 11034 ja na niego czekam juz od roku dziś dzwoniłem do fabryki do lublina rozmawiając z panem Wiśniewski wiem że 11034 to był projekt a ciągnik jest już produkowany ale jako model 11054 premiera i sprzedaż rozpocznie się na targach w Kielcach jak sie nie myle 7-9 marzec.
napędy -mosty Carraro, skrzynia ZF, silnik Perkins.
cena nie znam dokładnie nie chciał powiedzieć dokładnie pytałem o ciągnik (klima), ładowacz + osprzęt ( łyżka, widły, chwytak do bel i krokodyl) i prasa Z594 wiem że 200 tys BRUTTO ma mi wystarczyć na ciągnik, ładowacz i ma częściowo zostać na prasę (cena prasy około 70tys)

Dodaj odpowiedź