Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co z tą Pol... Fabryką

9312 odpowiedzi na ten temat

#4381 Share tracker

tracker

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 139 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, polityka, motoryzacja, mechanizacja

Napisany 21 czerwiec 2013 - 12:01

Co z tą Pol... Fabryką Polska jest krajem postkolonialnym, a Polacy to murzyny, Ursus upadł bo były silne naciski konkurencji i udało sie rozwalić zakład. Co do dziadoskości np. 1614 to się nie zgodzę, można było dokonać przeróbek typu zmiany w skrzyni, lepszy przedni napęd, lepsza kabina i sytuacja lepiej by wyglądała. Były projekty całej nowej serii ciągników i ... wszystko poszło do kosza. Powoli powoli to tego modelu nie produkują, to tamtego, nawet oryginalnych częsci do np 330 czy 360 nie ma i w końcu sprzedali zakład za 1 pln firmie Warfama która ściąga chiński złom.

A teraz ściagają nie wiadomo co z Turcji, przyklejają naklejkę Ursus i kupujta chopy.

Edytowany przez tracker, 21 czerwiec 2013 - 12:04.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co z tą Pol... Fabryką Dzisiaj, 22:36
  •  

#4382 Share Mattti

Mattti

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 319 postów
  • Zainteresowania:Polityka, Rolnictwo, Patriotyzm

Napisany 21 czerwiec 2013 - 15:23

Co z tą Pol... Fabryką http://www.ursus.com...URSUS-w-Etiopii

Bóg, Honor, Ojczyzna!

#4383 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 21 czerwiec 2013 - 19:56

Co z tą Pol... Fabryką A nie wiecie przypadkiem jak jest rozwiązanie z elektroniką?Chodzi mi o takie rzeczy jak potencjometr pedału gazu czy na linkę jest? I czy jest jest komputer gdzie się można wpiąć i skasować błędy?
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#4384 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 23 czerwiec 2013 - 17:22

Co z tą Pol... Fabryką Obecnie oferowane modele mają silniki sterowane mechanicznie. Żadnej diagnostyki komputerowej w nich nie ma.

#4385 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów

Napisany 23 czerwiec 2013 - 17:28

Co z tą Pol... Fabryką A no to git :) A myślałem że sobie podłącze kompa i wykasuje błędy w razie czego :P
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#4386 Share pawel011392

pawel011392

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:Przede wszystkim rolnictwo, a dopiero później sport, wędkarstwo i takie tam pierdoły

Napisany 25 czerwiec 2013 - 11:01

Co z tą Pol... Fabryką Kurcze trochę się już zaczynam wkurzać, ciekawe kiedy będą nowe modele, oni zamiast brać się za produkcje ciągników to bawią się w jakieś rajdy, napoje i inne bzdety, pewnie zaraz odezwie się grom ludzi którzy dadzą mi wykład o marketingu ale ja uważam że to jest nie potrzebne, dzisiaj internet oferuje takie możliwości marketingowe że przesada, wystarczyłoby żeby nagrali kilka dobrych filmów i wrzucili na yt i by mogli już przestać z tymi rajdami i napojami, pewnie takie filmy by zrobiły większą furore niż cokolwiek innego i by to ich nic nie kosztowało i może wreszcie by się wzięli za produkcje, zetor majora pokazał pierwszy raz na bednarach w wrześniu a w styczniu już były pierwsze modele dostępne a ursusowi ciekawe ile minie od agrotechu do sprzedaży nowych modeli

#4387 Share Arek9291

Arek9291

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 26 czerwiec 2013 - 05:57

Co z tą Pol... Fabryką paweł011392. Masz racje zamiast zabawiać się w rajdy energetyki i inne pierdoły powinni zainwestować w dobry serwis i sieć dilerską.Rolnik jak kupuje ciągnik to nie interesuje go jakiś napój czy rajd a chce wiedzieć jak długo będzie czekał na serwis i jak profesjonalnie naprawią mu ciągnik(jak się ewentualnie zepsuje). zapytajcie któregoś z sąsiadów czy słyszał coś o rajdzie z udziałem URSUSa może 1% coś wie. Moim zdaniem z tym trafili jak kulą w płot.

#4388 Share Salisbur

Salisbur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 27 czerwiec 2013 - 20:22

Co z tą Pol... Fabryką I pomyśleć że to nasz ursus:
Dodany obrazek

a to chyba c360 co nie:
Dodany obrazek
Dodany obrazek
Czy ta deska rozdzielcza różni się czymś od krajowej:
Dodany obrazek
Dodany obrazekDodany obrazek

#4389 Share Mattti

Mattti

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 319 postów
  • Zainteresowania:Polityka, Rolnictwo, Patriotyzm

Napisany 27 czerwiec 2013 - 20:45

Co z tą Pol... Fabryką Czy w takich c-362 jak na drugim zdjęciu kabiny miały oddzieloną podłogę od mostu i skrzyni?

Bóg, Honor, Ojczyzna!

#4390 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, elektronika

Napisany 27 czerwiec 2013 - 21:08

Co z tą Pol... Fabryką tak i lewarek miedzy nogami

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4391 Share kiler1982

kiler1982

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 28 czerwiec 2013 - 09:09

Co z tą Pol... Fabryką ten na pierwszym zdjeciu to piekna bestia czy ktos wie jaki to model....a tak przy okazji to zobaczcie na przednie opony chyba ktos byl pijany......

#4392 Share Salisbur

Salisbur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 28 czerwiec 2013 - 10:45

Co z tą Pol... Fabryką Ten na pierwszym zdjęciu to ursus bison 216.
Są to zdjęcia z tej strony:http://pl.tractorfan.eu/machine/ursus/
Ursus Bison 208
Dodany obrazek
Ursus Bison 210
Dodany obrazek
Dodany obrazek

A tu coś na temat przekładni trimat która miała być używana w ciągnikach serii U
http://bcpw.bg.pw.ed...ward_Habich.pdf
Opis patentu:
http://bcpw.bg.pw.ed..._rolniczych.pdf
I nie ma wątpliwość że ursus byłby jedną z najlepszych marek na świecie gdyby nie licencja MF. A kto wie czy inne marki tego nie zastosowały.

Edytowany przez Salisbur, 28 czerwiec 2013 - 11:04.

#4393 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 961 postów

Napisany 28 czerwiec 2013 - 11:29

Co z tą Pol... Fabryką

ten na pierwszym zdjeciu to piekna bestia czy ktos wie jaki to model....a tak przy okazji to zobaczcie na przednie opony chyba ktos byl pijany......

często opony są zakładane w drugą stronę jeśli ciągnik często coś wyciąga do tyłu, ma wtedy większe zaparcie

#4394 Share Salisbur

Salisbur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 28 czerwiec 2013 - 18:18

Co z tą Pol... Fabryką Ciekawy artykuł o ursusie.
http://3obieg.pl/index.php?p=46080
Z którego się dowiedziałem że Bumar jeszcze przed sprzedażą ursusa POL-MOTOWI chciał go sprzedać MF.

#4395 Share Lesssiu007

Lesssiu007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 28 czerwiec 2013 - 19:37

Co z tą Pol... Fabryką świetny artykuł. Żal to czytać, powiesił bym tych co przyczynili sie do upadku ursusa tych co go wykończyli. bo mogliśmy mieć ursusa jak Amerykanie John Deera a mamy ruinę bo tyle zostało po zakładach. Czesi mają skodę zetora austryjacy steyera a my nic nie mamy 0 przemysłu.

#4396 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów

Napisany 28 czerwiec 2013 - 21:32

Co z tą Pol... Fabryką Skode prezcież VW kupił i to nie jest już czeska, chyba ze z nazwy :)

#4397 Share utek

utek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 109 postów
  • Zainteresowania:motoryzacja i mechanizacja PRL

Napisany 29 czerwiec 2013 - 20:00

Co z tą Pol... Fabryką A gdzie jest fabryka i kto w niej pracuje? Nie jest ważne kto jest właścicielem, ale że coś się produkuje w kraju, a nie wszystko importuje.

Części i akcesoria do ciągników i maszyn rolniczych. 

Zapytania i wyceny email: utek1984@wp.pl

Wystawiamy faktury.

#4398 Share Arek9291

Arek9291

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 36 postów

Napisany 30 czerwiec 2013 - 18:25

Co z tą Pol... Fabryką Witam. Byłem dziś na wystawie w Szepietowie i to co pokazał ursus to jakaś porażka mieli 2 ciągniki 10014h w starych maskach i 11024. dwa rozrzutniki i belarkę. Nie mieli żadnych folderów ulotek itd. Fakt namiot mieli fajny,dmuchany. Moim zdaniem z takim podejściem do reklamy to daleko oni nie zajadą. Ale co tam lepiej sprzedawać napoiki i inne głupoty a rolnicy pójdą kupić nh, jd, farmery, farmtraki itp. (ps. farmer miał fajne stoisko pełen asortyment ciągników miłą obsługę) Zawiodlem się bardzo miałem nadzieję że zobaczę na żywo serię H w nowych maskach bo mi taki chodzi po głowie i mam chęć taki kupić. Panowie z URSUSA jeśli to czytacie nie tędy droga!

#4399 Share TheMariko12

TheMariko12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 377 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja (CC,SC) i wszystkie odmiany sportowych aut
    Lakiernictwo

Napisany 30 czerwiec 2013 - 20:45

Co z tą Pol... Fabryką Czy tego nie widać że oni olali was ? Zrobili jakąś tam prowizorkę aby było i jadą na marce robiąc napoje jakieś imprezy i montować tramwaje z ukrainy i ściągać z trucji złomy za grosze i sprzedawać je tu. O to chodziło tutaj, aby zarabiać na marce na niczym innym, a produkcje ciągników na polske już dawno mieli gdzieś, także możecie się dalej łudzić że coś będzie. To się nazywa Marketing

Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

Sprzedam

NOWE CZĘŚCI DO URSUSÓW 360/355/4011/330 Z PRL , PISAĆ NA PW

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4400 Share Pect0r

Pect0r

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , Sport (stunt)

Napisany 30 czerwiec 2013 - 21:21

Co z tą Pol... Fabryką W Kielcach była rewelacja,narobili takiej nadziei ! Swoją reaktywacją mieli poruszyć całą zięmię ! Ale teraz już cisza i brak nadziei,na opolagrze też jakiś absurd był z ich strony...
Witam Wszystkich odwiedzających mój kanał :) Nazywam się Szymon,mam 15 lat i od małego interesuję się rolnictwem :) Nie mam niestety swojego gospodarstwa,ale znam wielu gospodarzy więc gdzie nie gdzie mogę jechać sobie pojeździć,porozmawiać ponagrywać :) Zapraszam na mój kanał na You Tube >>> Pect0r <<<< Zapewniam że będą się tam pojawiać nowe filmy :) Pozdrawiam Wszystkich AgroFotowiczów :)

Dodaj odpowiedź