adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

marecki    1
Tak ale ile osób, a ten nwy ursus 7524 w cale tak słabo nie wychodzi na tle innych ciągników- kwestia dobrego porownania- znalezienia ciągnika za podobne pieniądze np TDD 95- ursus wygrywa- lepsza charakterystyka silnika, mocniejszy podnośnik ktoś napisał że ursus ma skrzynie 30 (ma 33) a NH ma 40 tak ale jakim kosztem(w rzeczywistości ma 37) - zachodnie silniki kręcą do 2500tys a w ursusie obroty się kończą" na 1950, popatrzmy na wyposażenie kabiny - nawet wycieraczki z tyłu nie ma no i te "ZWOJNICE z tyłu w NH zamiast przekładni planetarnych jak w ursusie, Najbardziej mnie "rozbrajalią" ludzie którzy piszą że zmiast ursusa wola JD albo NH dobrze ale to inna klasa - cena zakupu i eksploatacj to jakby porównywać merca i fiata, wina leży też po stronie kierownicta Ursusa- za późno się obudził z modernizacjami i wprowadzeniem nowych modeli na rynek- taka pamiątka po komunie- cokolwiek sie wyprodukuje to ludzie kupią- to niszczyło wielkie polskie potęgi między innymi FMŻ, a w tedy na hura sprywatyzować, na siłe bez zastanowienia i po problemie.

nic dodać nic ująć popieram


<blockquote>
</blockquote>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56
no wiec o czym my tutaj mówimy - każdy biadoli ze ursus był potegą a teraz nie jest - a jak przyjdzie do opcji zakup ursusa (chocby nowego 7524) to się wszyscy wypinają

 

A ty byś zakupił??? Bo dla mnie zakup nowego Ursusa to "samobójstwo technologiczne i finansowe". W poprzednich postach o tym pisałem już. Jak kogoś to razi to sory... B)


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3

Ktoś kto teraz kupi Ursusa (pomijając wysokie ceny i technologię trochę starszą) to musi się zastanowić jak długo firma jeszcze pociągnie i jak długo będzie miał wsparcie z częściami zamiennymi. A co do Uzela, to ten typ prywatyzacji firmą zza wschodu powoli staje się standardowym niewypałem polskiej gospodarki.

Co do wielkiej zmarnowanej fabryki, to szkoda ale przemiany ustrojowe pozwoliły powstać wielu innym nowym firmą na rynku polskim, np. Samasz, Krukowiak i inne, wiele starych firm nadal radzi sobie świetnie np. UG. Moim zdaniem wina co do Ursusa leży po stronie kadry zarządzającej, bo skoro inne firmy dają radę to dlaczego Ursus tak nie może,


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MWCHUDY    0

Ba zachodnie ciągniki SIE NIE PSUJĄ dopiero za 3 razem elektryk namierzył kabelek który sie przetarł w TM 165 a że serwis był jeszcze 2 razy zanim przyjechali z elektrykem to nie wspomne, w 1 roku poszedł uszczelniacz przedniego mostu, w TS 100A chodzi tak skrzynia że pożal sie Boże czasami 1 nie chce wchodzić a że skrzynia wyje to nie wspomne- w domu słychać jak brat po polu jeździ,a o problemach z kalibracja sprzęgła nie wspomne nawet serwisant nie mógł sobie dac rady, dopiero po pewnym czasie sie udało ale jeszcze niejest to co powinno, NH zasówa z kolejnymi seriami ciągników jak oszalały ciekawe jak długobędziesz mógł dostać części, albo jak długo będziesz czekał aż sciągna je z głównego magazynu na europe (który jak wiemy nie jest w polsce), nie mówie kupować tylko polske ale dla mnie troche dziwne jest całkowite zapatrzenie na zachodni sprzęt, ok narazie polska jakość zostawia wiele do życzenia, ale sory to jest dziwne mówienie że szkoda, że przykro człowiekowi za to co było a jednocześnie całkowite wypinanie sie na próby ratowania, na to co jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MWCHUDY    0

A co do części to jszcze długi czas będą one dostępne- zakłady-samodzielne jednostki ursusa powinny same sie utrzumac aż tak duzo one nie produkuja na bierzącą produkcje ciągników B) ale na rynek części zamiennych, watpie aby nagle znikneły te 360 ,1224, 1634 z polskich wsi, pozarym niektóre podzespoły były montowane w innych maszynach np. silnik z 4512 był montowany w widlakach, więc w żniwa jak poszła pompa wodna to dostaliśmy ja w 1 agromie do jakiej pojechaliśmy pomimo że aż tak duzo 45 nie ma w okolicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64

W końcu ktoś mądrze gada, nikt nikom nie karze kupować na siłe Ursusa ale po co rozpamiętywać i użalać się nad tą fabrykją jak za żadne skarby nie kupisz Ursusa tylko wolisz NH( to do chodowcy królików)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

@swat24!!! zaczynasz mnie wnerwiać masz coś do mojej nazwy użytkownika???? :angry: Powiem jeszcze raz: nowe Ursusy to złom! Nie kupiłbym tego za nic w świecie, a jak mówicie, że NH Wam sie psuje to nie wiem albo felerny egzemplarz albo nie umiecie użytkować. A to, że mówię iż Ursusa rozwalili to nie jest użalanie tylko po prostu złość, że rozwalili taką tradycję ... Dziękuje za uwagę. B)


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukash    0

No to bejbe przeginasz pałę już. Znam kilku użytkowników Ursusa. Jedyne na co narzekają to to że mogli wziąć większy model(czyt. więcej koników). Czy to złomy? Niech osądzą ci co takowe posiadają. Tym bardziej, że w nowej serii postawiono na jakość. A biadolenie, że zachodnie lepsze i się nigdy nie psuje(dobry przykład masz wyżej), to sorry ale to to możesz dzieciom w piaskownicy wciskać. Wszyscy napatrzyli się na ciągniki o dużej mocy zachodnie i chcą to porównywać z 60 konnym ursusem. Porównajcie ciągniki z tej samej klasy. Taki np. 7524 nie odbiega w cale od zachodnich.

 

A i jeszcze jedna prawidłowość. Na ursusa jadą cały czas ci sami użytkownicy(paru ich jest, ale najwięcej tu piszą, tacy, którzy zamiast się do porządnej roboty wziąć, to cały czas przesiadują na tym serwisie i głoszą swe herezje). Takie jest moje zdanie. Koniec i bomba, a kto czytał ten trąba(Gombrowicz)


- O, przyjacielu nieuczony,/ Mój bliźni z tej czy innej ziemi!/ Wiedz, że na trwogę biją w dzwony/ Króle z pannami brzuchatemi;/ Wiedz, że to bujda, granda zwykła,/ Gdy ci wołają: "Broń na ramię!",/ Że im gdzieś nafta z ziemi sikła/ I obrodziła dolarami;/ Że coś im w bankach nie sztymuje,/ Że gdzieś zwęszyli kasy pełne/ Lub upatrzyły tłuste szuje/ Cło jakieś grubsze na bawełnę./ Rżnij karabinem w bruk ulicy!/ Twoja jest krew, a ich jest nafta!/ I od stolicy do stolicy/ Zawołaj broniąc swej krwawicy:/ "Bujać - to my, panowie szlachta!"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cosmos    3
A co do części to jszcze długi czas będą one dostępne- zakłady-samodzielne jednostki ursusa powinny same sie utrzumac aż tak duzo one nie produkuja na bierzącą produkcje ciągników :D ale na rynek części zamiennych, watpie aby nagle znikneły te 360 ,1224, 1634 z polskich wsi, pozarym niektóre podzespoły były montowane w innych maszynach np. silnik z 4512 był montowany w widlakach, więc w żniwa jak poszła pompa wodna to dostaliśmy ja w 1 agromie do jakiej pojechaliśmy pomimo że aż tak duzo 45 nie ma w okolicy

Akurat się z tobą nie zgodzę. Części do 360 i tzw. szóstek są bo tych ciągników jest od groma na polskiej wsi, np. pochodnych 360-tki około 0,5 mln wyprodukowali. I wtedy opłaca się prywatnym firmą klepać te części (nie wspomnę o jakośći). Ale ja mówię o częściach do nowych Ursusów np 7524. Jeśli kupi go ze 100 osób a za rok fabryka padnie to wątpię, żeby opłacało się prywatnym klepać części do nich po stodołach.

A części robione przez tzw. licencjonowanych kooperantów Ursusa, też nie są takie super. Docisk sprzęgła z Chełmna, musiałem szlifować, bo nie pasował!!!

A co do wypinania się na próby ratowania tego co nasze. To weź mnie nie rozśmieszaj. Ja za własną ciężko zapracowaną kasę mam ratować Ursusa, kupując ich produkty? Niech firma sama się obroni, jakością, ceną, dobrym zarządzaniem i paroma innymi sprawami.

Zapatrzony w zachodni sprzęt też nie jestem, bo mam sporo nowego sprzętu naszej rodzimej produkcji ale firm, które spełniają jeden z dwóch warunków: produkt jest drogi ale dobry, albo produkt jest taki sobie jakościowo ale cena jest też z tego powodu niska i ja się na to godzę.

Co do zastraszająco złych ciągników NH, to się nie wypowiem bo mam za mało doświadczeń z NH, mógłby powiedzieć coś o moim Ursusie ale uważam że takie porównanie jest bez sensu (chodzi o wiek). Co do magazynów i czasu oczekiwania na części, to z tym różnie bywa, ale akurat NH ma dosyć dobrze rozwiniętą sieć sprzedaży w Polsce, więc i o części łatwiej w takiej sytuacji (ma też dużą sprzedaż w tym roku przegonił Ursusa w sprzedaży i jest 3 w Polsce po Zetorze i Pronarze).


a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elwis2    14

Wódki im polać na zgodę(finlandię),a co będzie z ursusem to się okarze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29
No to bejbe przeginasz pałę już. Znam kilku użytkowników Ursusa. Jedyne na co narzekają to to że mogli wziąć większy model(czyt. więcej koników). Czy to złomy? Niech osądzą ci co takowe posiadają. Tym bardziej, że w nowej serii postawiono na jakość. A biadolenie, że zachodnie lepsze i się nigdy nie psuje(dobry przykład masz wyżej), to sorry ale to to możesz dzieciom w piaskownicy wciskać. Wszyscy napatrzyli się na ciągniki o dużej mocy zachodnie i chcą to porównywać z 60 konnym ursusem. Porównajcie ciągniki z tej samej klasy. Taki np. 7524 nie odbiega w cale od zachodnich.

 

A i jeszcze jedna prawidłowość. Na ursusa jadą cały czas ci sami użytkownicy(paru ich jest, ale najwięcej tu piszą, tacy, którzy zamiast się do porządnej roboty wziąć, to cały czas przesiadują na tym serwisie i głoszą swe herezje). Takie jest moje zdanie. Koniec i bomba, a kto czytał ten trąba(Gombrowicz)

Chyba żartujesz 7524 nie odbiega wcale od zachodnich ciągników i ursus ma dobrą jakość :D Jak w Ursusie jest taka dobra jakość i rozwiązania techniczne to dlaczego kupuje je tak mało osób(prawie wyłącznie posiadacze starych dobrych ursusów którzy nie wiedzą co się teraz dzieje w fabryce)??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64
@swat24!!! zaczynasz mnie wnerwiać masz coś do mojej nazwy użytkownika???? :angry: Powiem jeszcze raz: nowe Ursusy to złom! Nie kupiłbym tego za nic w świecie, a jak mówicie, że NH Wam sie psuje to nie wiem albo felerny egzemplarz albo nie umiecie użytkować. A to, że mówię iż Ursusa rozwalili to nie jest użalanie tylko po prostu złość, że rozwalili taką tradycję ... Dziękuje za uwagę. :D

A ty mnie denerwujesz tym że wszystkie marki jakie tylko nie mają w nazwie NH to złom, już sie wypowiadałeś, że Belarus, Pronar, Ursus czy Farmer to wszystko jak napisałeś złom a założe się że w większości tych ciągników nawet nie siedziałeś a wypowiadasz się na ich temat, jak nic nie wiesz o jakimś modelu to najlepiej siedz cicho a nie wprowadzasz zamęt na forum, NH to dobre ciągniki ale nie karzdego na nie stać i chcą posłuchać opini o tańszych modelach a ty wtedy że to złom, a skąd wiesz skoro np. Ursus 7524 dopiero wszedł do sprzedaży i opiniować go można dopiero za kilka lat, a jeśli chcesz wiedzieć to u nas w serwisie jest porzyczak Ursus 5714 chodzi już 2 lata i jakoś się nie psuje a napewno nikt go nie oszczędza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krolikNH    56

Nie mam więcej zamiaru wchodzić na ten temat bo nie mam zamiaru kłocić się z innymi... Na koniec moich wizyt w tym temacie powiem tak: "jeżeli nowe Ursusy sa nowoczesne to ja jestem biskupem" Dziękuje za uwagę... :D


Moje fotografie chronione prawem autorskim!!!
"Fotografia to sztuka, a nie naciskanie palcem na przycisk"

© 2016 krolikNH All rights reserved.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marecki    1

Nie przesadzajcie troche mu do nowoczesnośći brakuje no i ta cena 7524 133 tyś to troche przesada.


<blockquote>
</blockquote>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

Ale ja uważam że jest lepiej niż było. Co fakt brakuje mu jeszcze do zachodnich maszyn tego przedziału mocy ale jest lepiej...


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukash    0
Chyba żartujesz 7524 nie odbiega wcale od zachodnich ciągników i ursus ma dobrą jakość :D Jak w Ursusie jest taka dobra jakość i rozwiązania techniczne to dlaczego kupuje je tak mało osób(prawie wyłącznie posiadacze starych dobrych ursusów którzy nie wiedzą co się teraz dzieje w fabryce)??

Dlaczego nie kupują? Bo myślą jak ty.

 

Nowym ursusom brakuje tylko większej liczby przełożeń i rewersu. Natomiast znacznie przewyższają zachodnie ciągniki w wielkości momentu obrotowego przy tej samej mocy.

A tu porównanie 7524 z Nh TL100a i mf 4455

 

7524 _ NH TL100a _ mf 4455

silnik : 4,4 _ 4,5 _ 4,4

Moc silnika : 101KM _ 100km _ 98km

Maks. moment obrotowy : 415 Nm/1400 _ - _ 349Nm/ 1400

Liczba biegów przód/tył : 12/4 _ 12/12, 24/24 _ 12/12

Wydatek hydrauliki zewn. : 60 l/min. _ 51l/min. _ 55l/min.

Udźwig podnośnika : 3850 kg _ 4550 kg _ 3300 kg

poj. zb. paliwa : 180l _ 127l _ 70l

dane z gazetki trucktor

 

Tak więc jadyną wadą jest tu skrzynia(mała liczba przełożeń), no i w porównaniu z nh słabszy podnośnik.


- O, przyjacielu nieuczony,/ Mój bliźni z tej czy innej ziemi!/ Wiedz, że na trwogę biją w dzwony/ Króle z pannami brzuchatemi;/ Wiedz, że to bujda, granda zwykła,/ Gdy ci wołają: "Broń na ramię!",/ Że im gdzieś nafta z ziemi sikła/ I obrodziła dolarami;/ Że coś im w bankach nie sztymuje,/ Że gdzieś zwęszyli kasy pełne/ Lub upatrzyły tłuste szuje/ Cło jakieś grubsze na bawełnę./ Rżnij karabinem w bruk ulicy!/ Twoja jest krew, a ich jest nafta!/ I od stolicy do stolicy/ Zawołaj broniąc swej krwawicy:/ "Bujać - to my, panowie szlachta!"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
quercus    7

W pełni popieram. To co jest OK tylko ta skrzynia biegów jest do bani i pewny jestem że wilu decyduje się na zakup w tym przypadku Pronarów lub MTZów.


,, Idę dalej żeby być jak najbliżej ..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wsk125ccm    11
Dlaczego nie kupują? Bo myślą jak ty.

 

Nowym ursusom brakuje tylko większej liczby przełożeń i rewersu. Natomiast znacznie przewyższają zachodnie ciągniki w wielkości momentu obrotowego przy tej samej mocy.

A tu porównanie 7524 z Nh TL100a i mf 4455

 

7524 _ NH TL100a _ mf 4455

silnik : 4,4 _ 4,5 _ 4,4

Moc silnika : 101KM _ 100km _ 98km

Maks. moment obrotowy : 415 Nm/1400 _ - _ 349Nm/ 1400

Liczba biegów przód/tył : 12/4 _ 12/12, 24/24 _ 12/12

Wydatek hydrauliki zewn. : 60 l/min. _ 51l/min. _ 55l/min.

Udźwig podnośnika : 3850 kg _ 4550 kg _ 3300 kg

poj. zb. paliwa : 180l _ 127l _ 70l

dane z gazetki trucktor

 

Tak więc jadyną wadą jest tu skrzynia(mała liczba przełożeń), no i w porównaniu z nh słabszy podnośnik.

 

 

wszystko ładnie pięknie, tylko brakuje ceny i dostępnego wyposarzenia opcjonalnie, np. klimatyzacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Cena to jest wielki minus i jakośc też niewiadoma.Wole troche dołożyć i kupić pronara 5135 który przewyższa ursusa. Ale nie zgodzę się z wsk125ccm bo 7524 ma klime w standardzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukash    0

tl100a- 177tys. pln (nie wiem jakie wyposażenie)

7524- 133.tys (klima standart)

7524 +przedni tuz(2800kg) i wom, klima- 152 tys.

a mf nigdzie nie mogę ceny znaleźć


- O, przyjacielu nieuczony,/ Mój bliźni z tej czy innej ziemi!/ Wiedz, że na trwogę biją w dzwony/ Króle z pannami brzuchatemi;/ Wiedz, że to bujda, granda zwykła,/ Gdy ci wołają: "Broń na ramię!",/ Że im gdzieś nafta z ziemi sikła/ I obrodziła dolarami;/ Że coś im w bankach nie sztymuje,/ Że gdzieś zwęszyli kasy pełne/ Lub upatrzyły tłuste szuje/ Cło jakieś grubsze na bawełnę./ Rżnij karabinem w bruk ulicy!/ Twoja jest krew, a ich jest nafta!/ I od stolicy do stolicy/ Zawołaj broniąc swej krwawicy:/ "Bujać - to my, panowie szlachta!"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Chwalicie tego 7524 aler tak naprawdę przestarzały ciągnik i do zachodnich mu daleko. Silnik jest dobry ale to nie zasługa Ursusa tylko Perkinsa, te silniki montują tez inne marki, nawet Pronar. Kupić nowy ciągnik 100 KM i w orce stać cały dzień na pedale blokady :D ??? Skrzynia biegów słaba( tylko 33 km/h), brak rewersu, dolny zaczep jak w 3512( B) ), podnośnik sterowany mechanicznie itd. Jak na obecne czasy to za mało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukash    0

ehr jest w opcji, tak dolny zaczep jest jak w 3512, ale dla twojej świadomości maksymalne obciążenie pionowe w 3512 wynosi 14 kn, dla porównania w dużych ursusach jest to 6 kn


- O, przyjacielu nieuczony,/ Mój bliźni z tej czy innej ziemi!/ Wiedz, że na trwogę biją w dzwony/ Króle z pannami brzuchatemi;/ Wiedz, że to bujda, granda zwykła,/ Gdy ci wołają: "Broń na ramię!",/ Że im gdzieś nafta z ziemi sikła/ I obrodziła dolarami;/ Że coś im w bankach nie sztymuje,/ Że gdzieś zwęszyli kasy pełne/ Lub upatrzyły tłuste szuje/ Cło jakieś grubsze na bawełnę./ Rżnij karabinem w bruk ulicy!/ Twoja jest krew, a ich jest nafta!/ I od stolicy do stolicy/ Zawołaj broniąc swej krwawicy:/ "Bujać - to my, panowie szlachta!"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sayo300    0

ja gdybym kupował teraz nowy ciągnik to bez wahania bym wybrał tego ursusa przepaść technologiczna między ursusem a zachodnimi markami sie pomniejszyła z komfortem nie ma problemu w kabinie jest cichutko widoczność dobra we wszystkie strony dzięki temu że maska jest z przodu tak zaokrąglona wszystko dobrze widać z przodu ciągnika silnik ładnie się wkręca na obroty w polu nie robiłem ale znajomy mówi że się dobrze nim pracuję w kabinie wszystko (tak mi się zdaję) jest logicznie porozkładane i pod ręką a tak apropo w nim nie trzeba stać na blokadzie 4x4 załącza się hydraulicznie prędkość trochę przymała do transportu ale ursusy nigdy nie były szybkie brak rewersu jak wspomnieliście wcześniej podnośnik sterowany mechanicznie dla mnie te rozwiązanie wystarczy ten ciągnik to dobra alternatywa dla wszystkich pronar-ów mtz-ów (na pewno od nich będzie sie mniej psuł) i niektórych zachodnich ciągników na pewno nie stanie do walki z JD ale z claasem już może ten zaczep może być tak sam jak w 3512 ale to mieli specjalnie dla tego ciągnika opracować nowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pablo21    29

Nie zapędzaj się ursus na pewno na razie nie może konkurować z claasem bo jest skazany na przegraną. Cena ursusa jest z kosmosu a pronar ze strej serii jest dużo tanszy. A seria 5135 jest na pewno lepsza od tego ursusa, Podsumowując ursus wypuścił nawet fajny ciągnik ale do zachodnich brakuje mu bardzo bardzo dużo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj