Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co z tą Pol... Fabryką

9305 odpowiedzi na ten temat

#4241 Share wojtas972

wojtas972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 726 postów

Napisany 04 maj 2013 - 23:14

Co z tą Pol... Fabryką powinno ale nie jest...
mnie zastanawia to czy doe serii mido tej co jeszcze w warszawie robili ludzie bd mieli czesci

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co z tą Pol... Fabryką Dzisiaj, 07:16
  •  

#4242 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 05 maj 2013 - 09:28

Co z tą Pol... Fabryką W serii mido są skrzynie 12x4 takie jak w 11024.Czasami zdarzały się 8x8.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#4243 Share craft

craft

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 05 maj 2013 - 11:28

Co z tą Pol... Fabryką

Chyba największe obawy potencjalnych kupców budzi dostępność ewentualnych części zamiennych. Nowe modele, na pewno będą budzić obawy, że będzie to tylko krótka seria (kolekcjoner może by się ucieszył), do której części nawet nie będzie wiadomo gdzie szukać. Sukces MTZa w Polsce polegał właśnie na tym, że był to tani ciągnik z stosunkowo łatwo dostępnymi częściami.

Ale ja nie miałem na myśli części zamienych, tylko podzespoły z których składają całe traktory, Przykładowo kabiny- mają stare i muszą je wyprzedać, mimo , że w produkcji już są nowocześniejsze, stąd taki misz-masz, że w niektórych modelach jest już nowoczesna kabina a w innych jeszcze nie.

Jak skończą im się te stare ciągniki, podzespoły, licencja od hattata to może to wszystko będzie chcoiaż jakoś spójnie wyglądać
Are you an idiot? No sir I'm a dreamer...

#4244 Share Patrick345

Patrick345

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja,

Napisany 05 maj 2013 - 11:37

Co z tą Pol... Fabryką

View on Vimeo.

Opowieści byłych pracowników Ursusa. Watro posłuchać ;)
Ursus C-330M każdemu go potrzeba :)

#4245 Share Niebieskooka

Niebieskooka

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 406 postów
  • Zainteresowania:polityka,ekonomia, rolnictwo, traktory - http://www.niesamowityjaktraktor.com/

Napisany 05 maj 2013 - 14:56

Co z tą Pol... Fabryką Przesłuchałam całość, warto!

#4246 Share pawel011392

pawel011392

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:Przede wszystkim rolnictwo, a dopiero później sport, wędkarstwo i takie tam pierdoły

Napisany 05 maj 2013 - 17:29

Co z tą Pol... Fabryką Też przesłuchałem i jedyne co mi przyszło na myśl to to ażeby dbali o pracowników, bo jeżeli ludzie będą zadowoleni, będzie dobra atmosfera w pracy to i końcowy produkt będzie dobry

#4247 Share Salisbur

Salisbur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 05 maj 2013 - 18:26

Co z tą Pol... Fabryką Bardzo ciekawe.Jedyne co mi się nasuwa to za PRL było lepiej niż jest teraz.I nie ma co się dziwić że ludzie czują sentyment do tych zakładów i tych maszyn. Po prostu czuć że te ciągniki mają duszę, zreszto jak każdy inny pojazd który był produkowany przez ludzi dla ludzi, a nie przez roboty dla nie wiadomo dla kogo.
A i niech mi ktoś powie gdzie była lub jest tak potężna fabryka, i do tego całkowicie samowystarczalna.I nie dziwię się temu człowiekowi który przystawał jak widział Polski ciągnik za granicą i to jeszcze tak daleko od kraju Syria, Irak.Niesamowite.

#4248 Share Alchemik

Alchemik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 06 maj 2013 - 15:50

Co z tą Pol... Fabryką

Ale ja nie miałem na myśli części zamienych, tylko podzespoły z których składają całe traktory, Przykładowo kabiny- mają stare i muszą je wyprzedać, mimo , że w produkcji już są nowocześniejsze, stąd taki misz-masz, że w niektórych modelach jest już nowoczesna kabina a w innych jeszcze nie.

Jak skończą im się te stare ciągniki, podzespoły, licencja od hattata to może to wszystko będzie chcoiaż jakoś spójnie wyglądać

Ja nie mówię, że chodzi konkretnie o te części, które właśnie leżą na magazynie. Chociaż za pięć lat byłoby fajnie jeśli mielibyśmy, w razie potrzeby, gdzie kupić szybę do kabin o których piszesz.

Bardziej mam na myśli sytuację, gdzie przykładowo Ursus spróbuje produkować jakiś swój ciągnik.
Np. tak jak niektórzy piszą:
- coś w okolicach 55-75 KM, jako główny ciągnik dla małych gospodarstw i jako pomocnik dla dużych gospodarstw.
Powiedzmy z silnikiem Perkinsa występującym w kilku wariantach mocy (turbodoładowany i wolnossący) ,własna dobrze zestopniowywana skrzynia biegów przegotowana pod 4x4 i 2x4 z kilkoma prędkościami WOM, z w miarę uniwersalna wydajną hydrauliką, całość dość zwrotna i przygotowana do współpracy z ładowaczem czołowym, oraz oczywiście na większych kołach niż sadowniki.
Powiedzmy, ze Ursus zleca produkcję odlewów obudów skrzyń biegów itp zewnętrznym firmą i produkuje np. 500 ciągników po tym rozmyśla się i zaczyna współpracę z innym producentem i razem robią coś innego.

Po 3 latach od zakończenia produkcji 500szt. nowości- własnego opracowania Ursusa, na którą się skusiliśmy poda nam skrzynia biegów. Okazuje się, że wszystkie części z magazynu już zeszły, a możemy sobie co najwyżej szukać innego egzemplarza rozbieranego na części, albo postawić go w krzaki,bo to były części nie znormalizowane produkowane tylko dla Ursusa.

Na chwilę obecną nikt nie wie co będzie z Ursusem i na pewno potencjalnych kupców nowości ten fakt będzie odstraszał.
Nikt nie chce przecież zaoszczędzić powiedzmy 10 000 zł i po kilku latach zostać z kupką żelastwa w krzakach, lepiej wydać troszkę więcej za produkt wychodzący w wielu egzemplarzach. -W przypadku nawet upadłości producenta takiego sprzętu, ktoś zajmie się produkcją części,bo będzie warto produkować dla wielu nabywców.

Edytowany przez Alchemik, 06 maj 2013 - 15:53.

#4249 Share uglibugli

uglibugli

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 06 maj 2013 - 16:00

Co z tą Pol... Fabryką Wiecie co starałem się wierzyć w tą polską markę ale byłem w sobote obejrzeć dwa ciągniki z logo URSUS i zawiodłem się totalnie o 11024 to nawet się nie będę wypowidał bo naprawdę szkoda słów bez zastanowienie wybrał bym już nawet mtz zamiast tego modelu a co do 10014H to też mnie nie porwał najbardziej rozweseliło mnie to ze kierownica jest tak nisko ze rękoma sobie kolana obijałem no i rozdzielacz hydrauliki zewnętrznej to też porażka gorzej niż jakieś rozdzielacze w 60-tką montowane w stodole do tura następna wadą brak miejsca na joystick do tura. Ogólnie przesiadając się z 20 letniego mtz to wielkiej róznicy nie czułem a nawet zażenowanie bo ciągniki naprawdę porażka.... Nawet nie zadbali o swoją tabliczkę znamieniową tylko na tabliczce jest Hattat zrezsztą w dowodzie podobno też ...

#4250 Share Salisbur

Salisbur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 08 maj 2013 - 06:43

Co z tą Pol... Fabryką Ciekawe czy polmot ma również w swoich zbiorach dokumentacje prototypów tego dawnego ursusa krtóre nie weszły do produkcji.Fajnie było by zobaczyć chociaż skrawki tych dokumentacji. I zobaczyc co planował ursus, jakie przekładnie zastosował w tych modelach itd.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4251 Share rolnik1982

rolnik1982

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 10 maj 2013 - 10:19

Co z tą Pol... Fabryką Ursus zaukualizował swoją stronę :)
http://www.ursus.com...czy#prettyPhoto

#4252 Share Lesssiu007

Lesssiu007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 10 maj 2013 - 21:15

Co z tą Pol... Fabryką niech lepiej powiedzą kiedy ten mały traktor bedzie w sprzedaży ? miał być już teraz ale nikt nic nie wie. inne ciągniki też powinni juz przygotowywać do produkcji. Mam nadzieje że nie skończy sie jak zawsze ... czyli na pustych słowach bez pokrycia.

#4253 Share hin

hin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów
  • Zainteresowania:baaaardzo rozległe :)

Napisany 10 maj 2013 - 21:26

Co z tą Pol... Fabryką 5044 ciekawa propozycja w sektorze małych specjalistów. Sam chwilę rozważałem, ale obawiam się tureckich czy chińskich powiązań

#4254 Share pawel011392

pawel011392

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:Przede wszystkim rolnictwo, a dopiero później sport, wędkarstwo i takie tam pierdoły

Napisany 11 maj 2013 - 10:00

Co z tą Pol... Fabryką 5044 nie jest ani chiński ani turecki, jest to Polska konstrukcja bazująca na dobrych podzespołach

#4255 Share hin

hin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 11 maj 2013 - 11:41

Co z tą Pol... Fabryką Nie twierdzę że jest produkowany w chrl czy Turcji. Kto produkuje podzespoły- układ napędowy, osprzęt itp? Nie wiem i chętnie się dowiem. Wiem że poprzedni 5044 był w zasadzie Foton-em a inne modele mają dużo wspólnego z ciągnikami tureckimi (lub wręcz są w całości jakimiś hattatami czy czymś innym, nie jest to teraz istotne). Jeśli o mnie chodzi, to podważa moje zaufanie do marki. No ale może ja nie należę do tzw target-u, nie wiem. Piszę swoje zdanie.
W każdym razie uważam że sama koncepcja ciągnika bardzo dobra i trafia na rynek w pewną niszę gdzie konkurencji prawie nie ma. Jeżeli wykonanie będzie w porządku a niezawodność na dobrym poziomie, może znaleźć swoje miejsce przynajmniej na polskim rynku wąskich ciągików. Bo dotychczas nie ma niczego co zastąpiło by w zupełności bardzo popularny 3502.

#4256 Share wojtas972

wojtas972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 726 postów

Napisany 11 maj 2013 - 20:16

Co z tą Pol... Fabryką http://www.ursus.com...US#Ursus-10014T
ciekawie się to zapowiada...

#4257 Share demolka

demolka

Nowicjusz

• userphoto
  • Banned
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 11 maj 2013 - 20:58

Co z tą Pol... Fabryką 5044:
Oryginalne CARRARO 12x12 IT
Oryginalny Perkins 1103D EURO IIIA GB
Własna kabina - produkcja LU/PL
Od 06/13 dostępny w sieci dealerskiej:
Kto czyta nie błądzi B) :
http://www.ursus.com...RSUS#Ursus-5044

Edytowany przez demolka, 11 maj 2013 - 20:59.

POLSKA dla POLSKICH PRODUKTÓW - CZESI WON Z POLSKI !!!

#4258 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 14 maj 2013 - 07:59

Co z tą Pol... Fabryką @demolka Będzie jakieś uroczyste otwarcie produkcji? Kiedy będą następne?
Możesz mi jeszcze powiedzieć, czy ten ładowacz Tur 620 jest dostępny w sprzedaży bo na stronie Ursus jedynie zdjęcia są, a moim zdaniem konstrukcja warta szczególnej uwagi ze względu na solidnie zabezpieczone sworznie?

#4259 Share hin

hin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów

Napisany 14 maj 2013 - 13:11

Co z tą Pol... Fabryką

5044:
Oryginalne CARRARO 12x12 IT
Oryginalny Perkins 1103D EURO IIIA GB
Własna kabina - produkcja LU/PL
Od 06/13 dostępny w sieci dealerskiej:
Kto czyta nie błądzi B) :
http://www.ursus.com...RSUS#Ursus-5044

Dzięki, jak ostatnio zaglądałem na www nie było tych informacji. Ciekawe co z drobniejszym osprzętem- alternatury, rozruszniki etc etc etc. To też potrafi uprzykrzyć życie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4260 Share Slawek13

Slawek13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 16 maj 2013 - 21:19

Co z tą Pol... Fabryką Wie ktos czy bedzie ten 7014 ? 68 km przydałby sie do drobnych prac i 3 oszczedne cylindry perkinsa hm..... Byłby zastepca poczciwych c-360 :)

Edytowany przez Slawek13, 16 maj 2013 - 21:21.

Dodaj odpowiedź