Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co z tą Pol... Fabryką

9305 odpowiedzi na ten temat

#4221 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 27 kwiecień 2013 - 18:16

Co z tą Pol... Fabryką dziękuję za poparcie moich słów
I właśnie tak jak kolego Lesiu mówisz, nieduży ciągnik ok 50-70KM z cichą ciepłą kabiną, oszczędnym silnikiem w moich okolicach znalazłby napewno wielu nabywców, w mojej okolicy przeważają gospodarstwa 10-20ha, czyli takie na które ciągnik 80KM czyli np. 8014H jest za duży, po co ciągnik 80KM, który będzie tylko latał dwa razy roku w agregacie i pługu, bo nie stać nikogo na zakup całego kompletu maszyn do nowego ciągnika
a właśnie takie 50-70KM mogłoby śmiało pracować z maszynami od T25, C-330, C-360 czy też MF255
w dodatku jaby był w kwocie do 80tys.zł brutto to sądzę że byłby to naprawdę hit, czyli coś w stylu wspomnianego wcześniej Belarusa w latach ok. 2005-2009r.

Edytowany przez bratrolnika, 27 kwiecień 2013 - 18:17.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co z tą Pol... Fabryką Dzisiaj, 15:15
  •  

#4222 Share uglibugli

uglibugli

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 28 kwiecień 2013 - 10:29

Co z tą Pol... Fabryką Przeglądając trochę temat pisaliście żeby ursus nie pchał się we współpracę z Tym-em a zauważyliście ze to jest chyba najlepsza oferta z całej gamy ciągników ??? Chyba jako jedyny nadaje się do tura bo ma elektrohydrauliczny rewers skrzynia 32 biegi wydatek pompy ponad 80l.Osobiście gdybym miał wybierać pomiędzy Hattatem a Tymem to chyba ja wole tego drugiego. U mnie w oklolicy coraz wiecej się ich pojawia co prawda głównie te mniejsze 50 konne bo u mnie dużo warzyw sadzą ale ja uważam ze ciągnik jest na 5+ jedyna wada mała kabina ;(

#4223 Share Mattti

Mattti

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 319 postów
  • Zainteresowania:Polityka, Rolnictwo, Patriotyzm

Napisany 28 kwiecień 2013 - 17:17

Co z tą Pol... Fabryką Chcesz powiedzieć, że w twojej okolicy pojawiają się ursusy 5044? Z tego co mi wiadomo, to one jeszcze nawet w produkcji nie są ;) Ale z tym TYMem i ładowaczem czołowym to się akurat zgodzę ;) Tylko żeby wzięli jakiś elastyczny silnik, i żeby był w kilku mocach- tak od 70 do 100 KM...

Bóg, Honor, Ojczyzna!

#4224 Share uglibugli

uglibugli

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 348 postów

Napisany 28 kwiecień 2013 - 21:37

Co z tą Pol... Fabryką chodziło mi o to ze pojawiają się TYM-y 50 konne typu TYM 503 lub 603 i ludzie sobie chwalą ;) A ten Ursus 5044 to dla mnie kompletny nie wypał bo ja szukam ciągnika gabarytów c-360 a ten jest jakiś taki długi a wąski i w ogóle koła ma małe i prześwitu zero ;( Do sadu może bedzie ok ale w rolnictwie i międzyrzędziach to ja go nie widzę

#4225 Share hin

hin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 113 postów
  • Zainteresowania:baaaardzo rozległe :)

Napisany 29 kwiecień 2013 - 07:33

Co z tą Pol... Fabryką 5044 to model typowo sadowniczy

#4226 Share pawel011392

pawel011392

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:Przede wszystkim rolnictwo, a dopiero później sport, wędkarstwo i takie tam pierdoły

Napisany 02 maj 2013 - 08:12

Co z tą Pol... Fabryką Zastanawia mnie jak będzie z wyciszeniem kabin które Ursus produkuje

#4227 Share bboyUrsus

bboyUrsus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 03 maj 2013 - 12:33

Co z tą Pol... Fabryką Tego to ja nie wiem, bo jeszcze w tych nowych nie miałem okazji posiedzieć. Ale jedno jest pewnie że nie będzie to aż tak głośno jak np.w 360 :D już tu pisalem i widze że nie jestem sam, Ursus musi wprowadzić 70 konny ciągnik.

#4228 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 03 maj 2013 - 15:48

Co z tą Pol... Fabryką 60-70KM z 4x4 w rozsądnej cenie powinno być towarem szybko sprzedawalnym

#4229 Share Mattti

Mattti

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 319 postów
  • Zainteresowania:Polityka, Rolnictwo, Patriotyzm

Napisany 03 maj 2013 - 16:17

Co z tą Pol... Fabryką Ale, takim własnej konstrukcji, tak jak np. 11034... :)

Bóg, Honor, Ojczyzna!

#4230 Share Marcin349

Marcin349

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 279 postów

Napisany 03 maj 2013 - 16:53

Co z tą Pol... Fabryką Tylko jedno powiem wam żeby nie kopiować tych skrzyń 4 biegowych tylko jakieś w których jest więcej biegów. Może zły przykład ale skrzynia w c-360, głośna źle ze stopniowana bo z 4 na 5 ciężko i brak synchronizacji. Ale c-360 to z 1 z każdym ciężarem wszędzie ruszysz a np. spróbuj w takiej klasycznej skrzyni 12/12 ruszyć z 1 szosowej gdzie prędkość jest z 4 razy wyższa niż w c-360 na 1. Lepiej więcej biegów niż kombinować z półbiegami bo to jest średnie rozwiązanie w prostym traktorku. Bo żeby nic nie było nie mam nic przeciwko skrzyniom gdzie są 2,3 półbiegi bo zazwyczaj 1 półbieg zwalnia o 25% więc jeden to za mało,

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4231 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 03 maj 2013 - 17:09

Co z tą Pol... Fabryką prosta skrzynia 12 biegów z rewersem, kabina szczelna z wydajnym ogrzewaniem i wentylacją, wysokość max 2,5m, przedni napęd, najlepiej silnik perkins, i nic więcej nie trzeba, tylko ceny małej

#4232 Share Slimak1614

Slimak1614

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo, mechanika, konstruowanie...

Napisany 03 maj 2013 - 19:37

Co z tą Pol... Fabryką ciekawe czy jacyś ludzie z ursusa to czytają :)

bratrolnika może przesadzam ale to co napisałeś to jak zamówienie na ciągnik :) :) :)

ogólne wymagania i parametry podałeś więc tylko konstruować :) :) :)

#4233 Share Lesssiu007

Lesssiu007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 03 maj 2013 - 19:57

Co z tą Pol... Fabryką witam i kiedy ten sadownik trafi do sprzedaży ??:) bo o ile mi wiadomo powinien teraz w maju :)

#4234 Share Pect0r

Pect0r

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , Sport (stunt)

Napisany 03 maj 2013 - 21:21

Co z tą Pol... Fabryką @Slimak1614 podobno to czytają,mówili tak nawet na jakimś filmiku na YT :D
Witam Wszystkich odwiedzających mój kanał :) Nazywam się Szymon,mam 15 lat i od małego interesuję się rolnictwem :) Nie mam niestety swojego gospodarstwa,ale znam wielu gospodarzy więc gdzie nie gdzie mogę jechać sobie pojeździć,porozmawiać ponagrywać :) Zapraszam na mój kanał na You Tube >>> Pect0r <<<< Zapewniam że będą się tam pojawiać nowe filmy :) Pozdrawiam Wszystkich AgroFotowiczów :)

#4235 Share pawel011392

pawel011392

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:Przede wszystkim rolnictwo, a dopiero później sport, wędkarstwo i takie tam pierdoły

Napisany 03 maj 2013 - 23:15

Co z tą Pol... Fabryką wiceprezes usrsusa mówił że AF to skarbnica wiedzy, a mają coś kombinować w koniach 60-80 na WŁASNEJ skrzyni 8x8

#4236 Share Slimak1614

Slimak1614

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 04 maj 2013 - 10:42

Co z tą Pol... Fabryką Z tego co pamiętam to jeszcze za warszawskiego ursusa seria ciągników mido miała w opcji skrzynie 8x8, rewers oczywiście mechaniczny ale nie wiem czy to konstrukcja własna czy nie...

#4237 Share craft

craft

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 04 maj 2013 - 13:16

Co z tą Pol... Fabryką Pozostaje czekać aż skończy się umowa z Hattatem, a na magazynie skończą sie stare części, kabiny bo narazie to jest wyprzedaż pozostałości po warszawskim Ursusie. I liczyć, że "ursus" nie wkopie sie w inne umowy z TYMem czy innymi wynalazkami. Może wtedy wezmą się za produkcję, bo narazie to głównie naklejki produkują.

Edytowany przez craft, 04 maj 2013 - 13:18.

Are you an idiot? No sir I'm a dreamer...

#4238 Share pawel011392

pawel011392

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 04 maj 2013 - 13:58

Co z tą Pol... Fabryką @craft No i co?? Od razu zaczną produkować skrzynie, mosty, wszystko swoje??

#4239 Share Alchemik

Alchemik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 116 postów

Napisany 04 maj 2013 - 17:34

Co z tą Pol... Fabryką

Pozostaje czekać aż skończy się umowa z Hattatem, a na magazynie skończą sie stare części

Chyba największe obawy potencjalnych kupców budzi dostępność ewentualnych części zamiennych. Nowe modele, na pewno będą budzić obawy, że będzie to tylko krótka seria (kolekcjoner może by się ucieszył), do której części nawet nie będzie wiadomo gdzie szukać. Sukces MTZa w Polsce polegał właśnie na tym, że był to tani ciągnik z stosunkowo łatwo dostępnymi częściami.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4240 Share Slimak1614

Slimak1614

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 110 postów

Napisany 04 maj 2013 - 21:55

Co z tą Pol... Fabryką zaraz zaraz jak już sprzedają ciągnik to chyba nie na takiej zasadzie że " kupiłeś ciągnik... dalej radź sobie z nim sam "
za dostęp do części itp dalej jest odpowiedzialny producent i to bez różnicy czy to była krótka seria czy też długa... tak powinno być!

Dodaj odpowiedź