Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co z tą Pol... Fabryką

9320 odpowiedzi na ten temat

#4201 Share japycz17

japycz17

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i ciągniki

Napisany 22 kwiecień 2013 - 10:57

Co z tą Pol... Fabryką Z moich spostrzeżeń i informacji od przedstawicieli marki wynika, że Ursus wszystkie podzespoły sprowadza z Turcji. Kabiny i maski są zakładane w Lublinie i to wszytko. Seria h to jeszcze lepsze cyrki bo są w całości sprowadzane, aby naklejka jest przyklejana. Do tego przyznali się sami przedstawiciele i nikt mi kita nie będzie wciskał. Ciekawi mnie ilu POLSKICH producentów różnego rodzaju części zaopatruje Ursusa?

Interesuję się rolnictwem i ciągnikami Ursus.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co z tą Pol... Fabryką Dzisiaj, 11:15
  •  

#4202 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 22 kwiecień 2013 - 16:06

Co z tą Pol... Fabryką

Ciekawe, bo wiem z pierwszej ręki że MF cofnął licencję już na początku lat 90-tych, dlatego zmieniono trochę oblachowanie i kolory.
Późniejsze Ursusy są już tzw. post-licencyjne.
Więc nie ma sensu pisać że Ursus ma licencję ponieważ jest to nieprawda.

Licencji może nie ma, ale ma dokumentację techniczną która jest podstawą do produkcji ciągników.

@japycz17
Lepiej żeby nawet to robili niż żeby nic nie było...Myślisz że valtra mówi klientom skąd pochodzi seria A....
Trudno w tych czasach zaczynać produkcję czegokolwiek od zera....
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#4203 Share rafi1999

rafi1999

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 22 kwiecień 2013 - 21:13

Co z tą Pol... Fabryką wojnest

Ursus kupił w 1974r.licencje na traktory MF235, MF255, MF265, MF275, mf 590
Nikt nie cofnął nam licencji. Po 1989r wygasła umowa licencyjna dlatego MF235 zmienił nazwę na ursus 2812, MF 255 na ursus 3512 ursus 4514 to MF265/MF275

Wdrażanie do produkcji ciągników licencyjnych trwało tak długo że Ursus stracił prawo do posługiwania się marką Massey Ferguson. A to miał być główny atut Ursusa w ekspansji eksportowej. To też powód dla którego Ursus nie musiał się już trzymać sztywno licencji. W każdym razie gdy pierwsze licencyjne MF 275 wyjeżdzały z fabryki Ursusa w roku 1988 roku nie mogły się już posługiwać marką MF. Stąd też model ten oznaczono jako Ursus 4512. Musiano też zmienić oznaczenie licencyjnego silnika z Perkins A4.236 na Ursus 4390.

NATOMIAST URSUS 5714 to kopia MF 590 ZAPREZENTOWANY DOPIERO W 2002r z powodu problemów finansowych ursusa w latach 90-tych...

#4204 Share flywin

flywin

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 22 kwiecień 2013 - 21:15

Co z tą Pol... Fabryką kolego @japycz17 głupoty wpisujesz, w Lublinie składają Serie H wiem bo byłem kilka razy w Fabryce Ursusa

oczywiście mają gotowe elementy typu Mosty przednie i tylne ale Składanie w Całość jest to robione wszystko w Lublinie

#4205 Share kiler1982

kiler1982

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 24 kwiecień 2013 - 12:39

Co z tą Pol... Fabryką ostatnio przegladalem strone ursusa zastanawia mnie jedno....po co produkuja ciagniki tej samej mocy o różnej serii troche to chyba bez sensu.....np. 11024v11034 i 10014hv10014t....troche bez glowy to robia bo robic cos podwujnie tylko zeby zmienic wyglad to chyba zysku nie przyniesie.....takie tam moje spostrzezenie....

#4206 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów

Napisany 24 kwiecień 2013 - 15:01

Co z tą Pol... Fabryką Złe jest twoje spostrzeżenie...W tych ciągnikach co podałeś to są inne transmisje.A jak new holland ma ciągniki 95-105-115 km gdzie wszystko jest to samo, to już nic nie powiesz, no bo przecież dobrze robią a ursus źle...Tak?
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#4207 Share wojtas972

wojtas972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 726 postów

Napisany 24 kwiecień 2013 - 15:50

Co z tą Pol... Fabryką jakie to samo w nh?? zobacz jakie masz opcje w nh a jakie w ursusie...
wiedzie ze w tym temacie to chyba nie można zadnego zlego na ursusa napisac
kolega ma racje powinni zrobić konkretny model z jakims wyborem skrzyn i o roznych mocach wtedy by był jakiś porzadek

Edytowany przez wojtas972, 24 kwiecień 2013 - 18:44.

#4208 Share kamilc360

kamilc360

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 174 postów

Napisany 24 kwiecień 2013 - 16:56

Co z tą Pol... Fabryką mnie najbardziej zdziwiły te Ursusy 5312/14 Wszedłem na ich stronę, patrzę i nasuwa sie pytanie Co to w ogóle ma być? W standardzie brak kabiny, pompa hydrauliki o wydajności 22l/min i 1 para wyjść hydraulicznych. Przecież starsze 5314 były lepsze. Moim zdaniem powinni unowocześnić starsze 5314 zakładając mocniejszą pompę i więcej wyjść hydrauliki. Kabina powinna być taka jak w starszych typach z lat 90 tylko bardziej wyciszona. Gdyby te ciągniki były w dodatku niedrogie w porównaniu do konkurencji to sądze że miały by wzięcie. Taka alternatywa do nowszych modeli jak zetor zrobił wprowadzając majora

#4209 Share nunu85

nunu85

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1165 postów

Napisany 24 kwiecień 2013 - 17:42

Co z tą Pol... Fabryką @kamilc
Bo te traktorki mają w 90% iść na eksport na Bałkany i gdzieś do Afryki (Nigeria bodajże). Tam potrzebują coś, żeby zastąpić zwierzęta pociągowe, wiec to im w zupełnosci wystarczy. Tani, prosty, da sie naprawić młotkiem i podstawowymi kluczami etc.
Zauważ, że nawet silniki mają stare ursusowe, takie, których w obszarach, gdzie sięgają macki UE ze względu na ekologię stosować nie wolno, bo nie spełniają najnowszych norm tier/euro.

edit
jakbyś sie uparł, to będziesz mógł go kupić, bo w opcji da sie wziać i normalną kabinę i silnik perkinsa i nieco lepszą skrzynię biegów.

Edytowany przez nunu85, 24 kwiecień 2013 - 17:45.

#4210 Share rafi1999

rafi1999

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 25 kwiecień 2013 - 09:43

Co z tą Pol... Fabryką Te Ursusy 5312/14 to Baskent prosto z Turcji.. w Polsce pewnie tylko znaczek i detale dostaje.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4211 Share kiler1982

kiler1982

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 152 postów

Napisany 25 kwiecień 2013 - 10:44

Co z tą Pol... Fabryką

Złe jest twoje spostrzeżenie...W tych ciągnikach co podałeś to są inne transmisje.A jak new holland ma ciągniki 95-105-115 km gdzie wszystko jest to samo, to już nic nie powiesz, no bo przecież dobrze robią a ursus źle...Tak?

co do nh to nic nie powiem bo ta marka mnie nie interesuje.....wcale nie uwazam ze ursus zle robi ale napikuja tych podobnych modeli do siebie o podobnej numeracji ze nawet sami czasem sie myla....jak juz robia modele xx12v xx14 i xx24 to po co juz ten xx34 jeszcze troche to kombinacji im braknie....i moze glupie pytanie ale o co chodzi z ta transmisja....

#4212 Share Cinek8541

Cinek8541

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 25 kwiecień 2013 - 13:41

Co z tą Pol... Fabryką Chodzi o różne skrzynie biegów,sprzęgła ogólnie układ/y przeniesienia napędu z silnika.
Marcin

#4213 Share Pect0r

Pect0r

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , Sport (stunt)

Napisany 25 kwiecień 2013 - 21:43

Co z tą Pol... Fabryką xx34 jest najlepszy,a więc on niech zostanie :P
Witam Wszystkich odwiedzających mój kanał :) Nazywam się Szymon,mam 15 lat i od małego interesuję się rolnictwem :) Nie mam niestety swojego gospodarstwa,ale znam wielu gospodarzy więc gdzie nie gdzie mogę jechać sobie pojeździć,porozmawiać ponagrywać :) Zapraszam na mój kanał na You Tube >>> Pect0r <<<< Zapewniam że będą się tam pojawiać nowe filmy :) Pozdrawiam Wszystkich AgroFotowiczów :)

#4214 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 26 kwiecień 2013 - 10:06

Co z tą Pol... Fabryką I jednocześnie najdroższy, ale czy w taki segment rynku Ursus celuje?

#4215 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów

Napisany 26 kwiecień 2013 - 15:31

Co z tą Pol... Fabryką On będzie kosztował od 160 do 180 tyś brutto w full wyposażeniu.

#4216 Share Pect0r

Pect0r

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , Sport (stunt)

Napisany 26 kwiecień 2013 - 21:37

Co z tą Pol... Fabryką Ale Ursus nie może też skupić się tylko na niskiej cenie,bo wiadomo co konkurencja oferuje,oni tez muszą coś mieć w tych traktorach,a nie 4 koła,kabinę,silnik i jakieś wajchy...
Witam Wszystkich odwiedzających mój kanał :) Nazywam się Szymon,mam 15 lat i od małego interesuję się rolnictwem :) Nie mam niestety swojego gospodarstwa,ale znam wielu gospodarzy więc gdzie nie gdzie mogę jechać sobie pojeździć,porozmawiać ponagrywać :) Zapraszam na mój kanał na You Tube >>> Pect0r <<<< Zapewniam że będą się tam pojawiać nowe filmy :) Pozdrawiam Wszystkich AgroFotowiczów :)

#4217 Share pawel011392

pawel011392

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:Przede wszystkim rolnictwo, a dopiero później sport, wędkarstwo i takie tam pierdoły

Napisany 27 kwiecień 2013 - 11:10

Co z tą Pol... Fabryką kris14 jeżeli ursus chce coś znaczyć na polskim rynku to musi celować w większą część rynku a nie tylko w ciągniki 70 do 110 km najprostszej budowy

#4218 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 27 kwiecień 2013 - 12:04

Co z tą Pol... Fabryką Tyle że najwięcej ciągników jakich się sprzedaje to są właśnie te 70-110KM najprostszej konstrukcji.
Wiesz, ja nie mówię że mają nie wprowadzać bardziej zaawansowanych modeli. Pect0r rzucił hasło żeby oferowali tylko serię 34, czyli tę najbardziej zaawansowaną, ale czy wtedy zawojują rynek? Oczywiście że nie. Paleta ciągników musi być szeroka.
Padły słowa że jest rozdrobnienie modeli w tym samym zakresie mocy. Ale spójrzmy na konkurencję- Zetor- oferuje 5 serii ciągników tej samej mocy, JD nawet 7 serii i jakoś to nikomu tutaj nie przeszkadza, NH ma już tylko 3/4 serie.

Nie martwcie się, te wszystkie działania nie są przypadkowe.

#4219 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 962 postów

Napisany 27 kwiecień 2013 - 17:38

Co z tą Pol... Fabryką też uważam że powinni mieć też proste tanie wersje, pomyślcie dlaczego Belarus zrobił przez ostatnie pare lat furorę??? bo robili tanie ciągniki dla niewymagających, a dla człowieka który przesiadł się na nowy sprzęt z c-330 czy c-360 to fakt że nie wiało w kabienie z każdej strony i że było ciszej jest wystarczający

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4220 Share Lesssiu007

Lesssiu007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 27 kwiecień 2013 - 17:59

Co z tą Pol... Fabryką bratrolnika

co prawda to prawda !! :D przedwczoraj uprawiałem c 360 3 ha agregatem tak mnie głowa od tego hałasu bolała że szok !! ciągnik o mocy 50 70 km z dobrym perkinsem i skrzynią 12 /12 i cichą miłą kabinką bardzo przydał by sie ursusowi kupił bym z przyjemnością :D

Dodaj odpowiedź