Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co z tą Pol... Fabryką

9305 odpowiedzi na ten temat

#3981 Share Lesssiu007

Lesssiu007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 20:15

Co z tą Pol... Fabryką a jak to jest najpierw był pol-mot Polska firma i ona złączyła sie z warfarmą ?? czy na odwrót ? warfarma kupiła Pol mot ? i warfarma też jest 100% polska ? Bo historii tych dwóch firm nie znam od początku :)
a obecnie to dużo sie dzieje wokół ursusa :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co z tą Pol... Fabryką Dzisiaj, 11:58
  •  

#3982 Share pawel011392

pawel011392

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:Przede wszystkim rolnictwo, a dopiero później sport, wędkarstwo i takie tam pierdoły

Napisany 18 marzec 2013 - 20:30

Co z tą Pol... Fabryką Pol mot Holding był właścicielem Warfamy a co się działo przed to nie wiem, później ten kapitał kupił ursusa i zmienili nazwę na Ursus S.A.

#3983 Share Mattti

Mattti

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 319 postów
  • Zainteresowania:Polityka, Rolnictwo, Patriotyzm

Napisany 18 marzec 2013 - 20:33

Co z tą Pol... Fabryką Pol-mot to holding, zajmujący się wieloma gałęziami przemysłu i to raczej oni wykupili warfamę. Co do maszyn to zaprezentowali bronę talerzową, jest na zdjęciach w galerii. A ja mam pytanie: Jak wygląda sprawa z cyklopami na dzień dzisiejszy? Dużo ich się sprzedaje, ma ktoś was nowego? Ciekawe jak z jakością wykonania.

Bóg, Honor, Ojczyzna!

#3984 Share Lesssiu007

Lesssiu007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 20:45

Co z tą Pol... Fabryką Mattti

mój wujek ma cyklopa warfarmy kupił z 2 lata temu :) chwali go sobie ładny sprzęt :P

#3985 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 18 marzec 2013 - 21:18

Co z tą Pol... Fabryką Jeśli chodzi o Warfamę to tu jest historia: http://pl.wikipedia....Pol-Mot_Warfama

#3986 Share TheMariko12

TheMariko12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 377 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja (CC,SC) i wszystkie odmiany sportowych aut
    Lakiernictwo

Napisany 18 marzec 2013 - 21:58

Co z tą Pol... Fabryką no no no gdyby te 60 KM coś jak c360 było produkowane w polsce na polskich częsciach i w dobrej jakości to nawet można by było takim się zainteresować, niż inwestować w farmtraca ;)

Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

Sprzedam

NOWE CZĘŚCI DO URSUSÓW 360/355/4011/330 Z PRL , PISAĆ NA PW

#3987 Share Lesssiu007

Lesssiu007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 10:48

Co z tą Pol... Fabryką TheMariko12

zdecydowanie masz racje :) Ursus to ursus :D fajnie było by c-360 zmienić nowym ursuskiem tej samej mocy z Polska skrzynią biegów :P

#3988 Share Salisbur

Salisbur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 15:09

Co z tą Pol... Fabryką Fajnie jak by jeszcze ktoś Z tej Politechniki czytał nasze forum co nie, dużo by mogli się dowiedzieć.Moim zdaniem ta nowa skrzynia poinna mieć wiekszośći tych funkcji które są we współczesnych skrzyniach a zarazem być w jak największym stopniu mechaniczna i oczywiscie wytrzymała. Wiem że skonstruować od zera taką skrzynie jest bardzo ciężko, ciężko jest nawet połapac się jak działa skrzynia w c 360 a co dopiero taka nowoczesnsa.To jest tylko moje skromne zdanie.

#3989 Share Cinek8541

Cinek8541

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 15:32

Co z tą Pol... Fabryką Ma być prosta i mech. a na dodatek mieć "wszystkie" funkcje?Wydaje mi się,że dla speca z polibudy opracowanie takiego projektu nie powinno stanowić większego problemu ani też sporo czasu zająć...Wg. mnie to Ursus odniósłby sukces tylko wtedy jakby postawił na unifikacje (jak pisali poprzednicy) swoich ciągników i zaczął wytwarzać coś na bazie hybrydy Zetora z Ft. Tj silnik Perkinsa i jakaś dobra skrzynka+ normalna hydraulika i dobre poskładanie tego w całość,a i jeszcze normalna cena...Taki przedział jak ma np Ft od tych 70-100 koni to szał by robił wg.mnie Mogli by wykorzystać przecież jeden model silnika o dużej elastyczności co na pewno by obniżało koszta itp...
Marcin

#3990 Share Salisbur

Salisbur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 19 marzec 2013 - 19:36

Co z tą Pol... Fabryką Takie rzeczy jak rewers to powinny byc elektrohydrauliczne bo jest to lepsze rozwiązanie niż mechaniczny.A tak w ogóle to powinna być przedewszystkim niezawodna i wytrzymała.A co do unifikacj to jest święta prawda.Międzyinnymi to przez brak unifikacji ciągnków ursus wpadł w długi.Musieli produkować 2 różne skrzynie,mosty,silniki na przykładzie c330 oraz c360.Ale narazie ursus nie produkuje takich rzeczy tylko kupuje więc nie musi się martwić o unifikację.Może mieć 10 ciągników z rózna skrzynią i to nie będzie sprawiac większego problemu bo zamówi,złoży do kupy i ciągnik gotowy.

Edytowany przez Salisbur, 19 marzec 2013 - 19:47.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3991 Share TheMariko12

TheMariko12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 377 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja (CC,SC) i wszystkie odmiany sportowych aut
    Lakiernictwo

Napisany 19 marzec 2013 - 21:35

Co z tą Pol... Fabryką Gdyby produkowali własne mosty i skrzynie oraz hydraulikę, a silnik perkinsa byłby bo jak wiadomo ciągle te normy są inne :/ to by mogło powstać coś takiego jak c360 3p :)

Edytowany przez TheMariko12, 19 marzec 2013 - 21:36.

Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

Sprzedam

NOWE CZĘŚCI DO URSUSÓW 360/355/4011/330 Z PRL , PISAĆ NA PW

#3992 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 19 marzec 2013 - 21:48

Co z tą Pol... Fabryką Ciekawe kto Ci kupi teraz takiego 3p......

Jutro jadę z wujkiem do dealera pooglądać coś, jak czegoś się dowiem to napiszę :)
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#3993 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 07:40

Co z tą Pol... Fabryką jak dla mnie zamiennikiem starego 3p jest teraz 5044, silnik perkinsa, mały, zwrotny, w dodatku 4x4

#3994 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1106 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 20 marzec 2013 - 08:08

Co z tą Pol... Fabryką Mnie coraz bardziej interesuje ten 5044. Nigdy nie widziałem go na żywo. Jakiś taki strasznie wąski się wydaje, nie wiem czy da się go jakoś poszerzyc? Ale 4x4 bardzo by się przydało bo w MF255 tego brakuje zwłaszcza z bronami jak się robi na ukos. Ciekawe czy ten nowy też wytrzyma 26 lat:) Nie wiecie jak będzie się kształtować jego cena?

Edytowany przez master20002, 20 marzec 2013 - 08:19.

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#3995 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 10:19

Co z tą Pol... Fabryką gdzieś na poprzedniej stronie mówili coś o 92tys.zł, co jak dla mnie jest ceną dosyć zaporową, jesli pójdą po rozum do głowy, i będą go sprzedawać w cenie FT555DT, to będzie ok

#3996 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 10:39

Co z tą Pol... Fabryką Na wsteie chciał bym zaznaczyć, że ursus swojej skrzyni nigdy nie miał w większości przypadków silnika też nie. Skrzynie w c 360 to zetor. Nie wiem jak było w większych modelach ale chyba też. c330 tez była na wzór zetora. Potem przyszły podzespoły mf a. Politechnika na papierze czy w komputerze pewnie skrzynię zaprojektujre. Nie wiem tylko czy fabryka udźwignie koszt zbudowania prototypów, testowania, wdrożenia do produkcji. zwłaszcza gdyby skrzynia miała mieć kilka biegów pod obciążeniem i rewers eh. Nie wiem czy nie tańsza i prostsza była by skrzynia typu dsg. Taka jak ma jd 6r. Była by to totalna nowość na rynku. Nie oszukujmy się zmierzch przekładni ze wzmacniaczami momentu dobiega końca

#3997 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1106 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,piłka nożna, budownictwo,motoryzacja, polityka, zmiany na ziemi

Napisany 20 marzec 2013 - 10:39

Co z tą Pol... Fabryką O_o Ale netto czy brutto? Bo ponoć ten wczesniejszy 5034 kosztował ok 80 tyś netto. Ale skoro materiały użyte do budowy mają być najwyższej jakości to musi kosztować. Nie ma nic za darmo. Tylko,żeby nie było jak kiedyś z 3514. Był niewiele tańszy od 4514 a jednak moc nie ta sama i wycofali go z produkcji.
Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

#3998 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 10:53

Co z tą Pol... Fabryką Ceny niektórych są na allegro.

#3999 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 960 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 11:35

Co z tą Pol... Fabryką kolego hubertus skrzynia w c-330 była polskim pomysłem i wykonaniem, do niej zetor nawet palca nie przyłożył. natomiast ciężka seria miała skrzynie takie jak Zetor, aczkolwiek gdzieś czytałem że ciężka seria to tak naprawdę polski produkt, opracowany przez polaków, tylko w ośrodku badawczym w Czechach
Do kolegi master20002-cena 92500zł za 5044 to podobno cena brutto

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#4000 Share master20002

master20002

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1106 postów

Napisany 20 marzec 2013 - 12:39

Co z tą Pol... Fabryką @bratrolnika
Dzięki kolego. Muszę to jeszcze przemyśleć.

Dodaj odpowiedź