Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co z tą Pol... Fabryką

9320 odpowiedzi na ten temat

#3941 Share Slawek13

Slawek13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 19:42

Co z tą Pol... Fabryką Mati ale grand tiger jest jednak nieco delikatniejsz i z ursusa prawie, wiec gdyby miał na sobie jego znaczek to było by cos :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co z tą Pol... Fabryką Dzisiaj, 13:56
  •  

#3942 Share kedziorek

kedziorek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 400 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 19:58

Co z tą Pol... Fabryką Przy 11034 nie ma dopisku że to prototyp. Wiec jest cień nadziei że dzięki naszej zdrowej krytyce pójdą po rozum do głowy, zrezygnują z kitajca Tyma lub jak kto woli 10014T i skupią się na własnej konstrukcji 11034 i szybko trafi do produkcji, trzymam kciuki za ten model.
A swoją drogą 113 KM z 3400 cm3 to imponujące.

Edytowany przez kedziorek, 15 marzec 2013 - 20:03.

#3943 Share Lesssiu007

Lesssiu007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 20:05

Co z tą Pol... Fabryką Ale Panowie my mamy cztery Firmy robiące traktory w 100 % polskie Crystal z Sieradza Pronar z Narwi Farmer z Sokółki i Ursus :) i mysle obojętnie która firme byśmy wybrali będzie dobrze bo to sa Polskie traktory. I tworzymy sami sobie miejsca pracy a nie dorabiamy niemców czy amerykanów.
(Farmtrack nie biorę pod uwagę ponieważ u nich kapitał jest międzynarodowy i hinduski nawet na targach ostatnich w ich dziale siedzieli jacyś hindusi :P Oni tylko w Mrągowie składają te traktory :P i Farmtrack ma więcej takich fabryk poza Polską. Dla mnie to jest takie podlizywanie byle tylko nasi rolnicy ich ciągniki kupili choć może i są to dobre traktory )

#3944 Share Cinek8541

Cinek8541

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 333 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 20:34

Co z tą Pol... Fabryką W tych innych miejscowościach co wymieniłeś to co robią?Też jedynie składają.Co do tych 113KM w 3400cm3 to bałbym się tego tak jak zetor i 137 w 4100cm3.Ciekaw jestem jak długo to wytrzyma?W Valtrach się nie wyznaję ale pamiętam swego czasu były modele C,największa miała coś koło 155KM w 4 cyl. ale jaka pojemność???jednak długo te ciągniki nie pracowały...
Marcin

#3945 Share Lesssiu007

Lesssiu007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 20:43

Co z tą Pol... Fabryką no wiem że składają żaden polski producent nie robi ani skrzyni ani silników. Ale jednak są to polskie firmy i myśle że warto je wspierać :)
A co do silnika sisu
AGCO Power 49AWI
4 cili. 4.9 l
170 KM Przy 1900 obr /min
Moment obrotowy 700Nm przy 1500 obr/ min :)
tak to wygląda :)

#3946 Share Pect0r

Pect0r

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo , Sport (stunt)

Napisany 15 marzec 2013 - 21:01

Co z tą Pol... Fabryką Na poprzedniej stronie padło pytanie dlaczego 15014 a nie np 15034,też się nad tym długo zastanawiałem :D I wydaje mi się że to nie przypadek,a pomysł Ursusa. Myślę że z 14 na końcu taki,a jak dobrze siębędzie sprzedawać to zrobią z końcówką 34 i będzie lepiej wyposażony a kto wie czy między tym nie pojawi się 15024 i będzie odpowiednio : 15014- dla mało wymagających,15024 - dla średnio wymagających i 15034 dla bardzo wymagających,takie coś by mi się podobało :)

Co mi się w nich podoba ? to :

http://www.facebook....&type=3

i to :

i gdyby to podlepszyli to jeszcze to : :D

Co mi się nie podoba ? to :

http://www.facebook....&type=3 - zewnętrzne mocowanie błotników,okropnie to wygląda !

Wszystkie foty mojego autorstwa,za mojego ''FanPejdża'' :lol:

PS. W Kielcach zwróciłem uwagę na kabinę w 11034 i na tabliczce pisze ''Koja'' czyli ta co w Farmtracku czy Majorze,tyle że nieco inna :D Widać to zresztą po nawiewach czy lampakch na plastykowej płycie u dachu kabiny - Farmtrack,Ursus ma tak samo,a przynajmniej bardzo podobnie
Witam Wszystkich odwiedzających mój kanał :) Nazywam się Szymon,mam 15 lat i od małego interesuję się rolnictwem :) Nie mam niestety swojego gospodarstwa,ale znam wielu gospodarzy więc gdzie nie gdzie mogę jechać sobie pojeździć,porozmawiać ponagrywać :) Zapraszam na mój kanał na You Tube >>> Pect0r <<<< Zapewniam że będą się tam pojawiać nowe filmy :) Pozdrawiam Wszystkich AgroFotowiczów :)

#3947 Share Slawek13

Slawek13

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 21:58

Co z tą Pol... Fabryką Panowie jak myslicie czy w ursusie obecnie można go nazwać ciężkiej serii jest ten sam silnik co w mf ? Jesli tak to czyżby mógł on mieć nawet 185 km? Czujecie to Ursus 18014 :) ?http://www.korbanek....owyzej_160.html

Edytowany przez Slawek13, 15 marzec 2013 - 22:09.

#3948 Share wojtas972

wojtas972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 726 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 22:03

Co z tą Pol... Fabryką nie no jesli ktos wybiera ciagnik patrzac ze ma jakies tam radyjko i kamerke do cofania to.... takie bajery to w 60 moge miec :lol:
ogolnie czytajac ten temat zadziwia mnie tok myslenia niektorych uzytkownikow :ph34r:

#3949 Share Pect0r

Pect0r

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 15 marzec 2013 - 22:18

Co z tą Pol... Fabryką

nie no jesli ktos wybiera ciagnik patrzac ze ma jakies tam radyjko i kamerke do cofania to.... takie bajery to w 60 moge miec :lol:
ogolnie czytajac ten temat zadziwia mnie tok myslenia niektorych uzytkownikow :ph34r:

Chyba źle interpretujesz moje wypowiedzi,napisałem że to mi się podoba z tego całego,reszta do poprawki !!! No oczywiście ZF,Sisu spoko no ale nie ukrywajmy...
Witam Wszystkich odwiedzających mój kanał :) Nazywam się Szymon,mam 15 lat i od małego interesuję się rolnictwem :) Nie mam niestety swojego gospodarstwa,ale znam wielu gospodarzy więc gdzie nie gdzie mogę jechać sobie pojeździć,porozmawiać ponagrywać :) Zapraszam na mój kanał na You Tube >>> Pect0r <<<< Zapewniam że będą się tam pojawiać nowe filmy :) Pozdrawiam Wszystkich AgroFotowiczów :)

#3950 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 16 marzec 2013 - 10:59

Co z tą Pol... Fabryką Przeglądałem sobie oferte tej firmy i tak patrze troche groch z kapustą. Chyba z 4 modele w przedziale mocy 100-110 km. Rózne skrzynie, rózni producenci silników. Nie wiem jak potem bedzie z serwisem i doborem części. Chyba kazdy wie, że kupując więcej u jednego dostawcy mozna coś kupic taniej. Pozatym tańsza jest produkcja bo osprzet jest taki sam.Nie wiem czy w tym najmocniejszym modelu potrzeba aż 40 biegów. Nawet mf i jd nie oferuja tyle w tej klasie mocy. Zastosowanie deczko prostrzej przekładni np 24x24 obniżyło by cenę. Moim zdaniem ten model i tak najlepiej wygląda pozostałe w tym te szczepy polmotu przypominają jakąś chińszczyzne z tymi kolorowymi wstawkami w masce. Według mnie na podstawie tego 15014 powinni robic modele 4 i 6 cylindrowe z silnikiem sisu lub perkins.A w przyszłości może nawet 3 cyl jak w fendcie serii 200. Do słabszych modeli powinna być dostepna mechaniczna skrzynia tego samego dostawcy i mechaniczny podnosnik. Pozatym producent powinien dążyć do jak największego upodobnienia wszystkich modeli. Wystawianie na stronie jakichs prototypów jest juz wogóle bez sensu. Zbiornik ad blue w 15014 to mistrzostwo świata. jak by ktoś w garażu sam dorobił. Drzwi kabiny i okna narożne bardzo przypominaja mi kabine z mf a 42xx. Jednak widać, że ursus pozostanie usrusem. Może jedynie konkurować o przetrwanie z innymi polskimi montowniami ciagników. Model 6 cylindrów da im małą przewage w tym segmencie mocy.

Edytowany przez hubertuss, 16 marzec 2013 - 11:11.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3951 Share Salisbur

Salisbur

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 108 postów

Napisany 16 marzec 2013 - 11:59

Co z tą Pol... Fabryką Myślę że dobrą reklamą dla ursusa mógł by być pokaz możliwość swoich maszyn.Np pokazać swoje nowe modele w ciężkiej orce, czy przy uprawie jakimś agregatem.Tylko żeby pokazać jak te ciągniki pracują w ciezkich warunkach, można by wykorzystać sprzęt rolniczy z oferty ursusa.Może coś w stylu testu Crystal oriona http://www.youtube.com/watch?v=CdWu9PR9CyM. To by mołgo wiele pokazać jak i dzięki temu ursus mógł by przekonać rzeszę ludzi do siebie.

#3952 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 16 marzec 2013 - 13:11

Co z tą Pol... Fabryką Takie pokazy duzo kosztują. Wątpie, aby w to inwestowali. Modele w ofercie wyglądają chaotycznie jak by montowali je akurat z tego co w fabryce na półkach było a co dopiero pokazy. Wbrew pozorom takie imprezy sporo kosztują.
Czytałem gdzieś, że ten 15014 ma kosztować 220-240 tys netto. Przy tej cenie karjery nie wróżę. Może nie kupi się 6 z renomowanej konkurencji o takiej mocy ale 4 napewno.

#3953 Share ROLpomorza

ROLpomorza

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 16 marzec 2013 - 13:17

Co z tą Pol... Fabryką Ten model 5044 jest SUPER - mały ,ale wygląd PERFEKT :

http://www.ursus.com...RSUS#Ursus-5044

BRAWO URSUS !!! życzę wielkiej sprzedaży.

#3954 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 16 marzec 2013 - 13:34

Co z tą Pol... Fabryką Na af widziałem ceny mf a
5465 6 cyl 140 km tuz przedni, amortyzowana oś, opony 480/600 256 tys netto
5470 4 cyl 145 km tuz przedni, amortyzowana kabina opony 480/600 236 tys netto.
Co prawda są to modele wycofywane z produkcji ale widać, jaka konkurencja jest na rynku i jak wygladają ceny zachodnich marek. Jd ma w ofercie 5m, 6d, 6m. Ciężkie czasy idą dla ,montowni produkujących składaki.

#3955 Share Lesssiu007

Lesssiu007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 16 marzec 2013 - 14:15

Co z tą Pol... Fabryką a ten 10014T to nie jest tym tak do końca silnik deutz ma :) może i mogli by go wprowadzić do produkcji był by wybór :)

#3956 Share Pect0r

Pect0r

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 57 postów

Napisany 16 marzec 2013 - 15:13

Co z tą Pol... Fabryką Powinni wyje*ać tego TYM'owca.H i zostawić tylko 11034,ewentualnie 11024 i maski jak w H i 5044 w wszystkich a nie maska w traktorze każda z innej parafii

#3957 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 16 marzec 2013 - 16:48

Co z tą Pol... Fabryką Oni składją z tego co akurat w magazynie na półce leży. A tak na powaznie polmot zapłacił za to cudo z turcji jakąś tam kase, czy jakis patent wykupili czy inna umowe. Teraz przez ileś czasu muszą się tego trzymać. Dlatego stoją okrakiem między polmotem i ursuesm. Dla mnie to i tak agonia już. Jeszcze kilka lat i bedzie po ciągnikach. Zostana proste maszyny, które tania siła robocza może gdzies tam na wsi w stodole pospawac w polsce. W mojej okolicy jest pronar. Zmnam ludzi, którzy tam pracują. Przewaga tych montowni to tania siła robocza i oszczędności na mniej ważnych podzespołach.
Kolega ma polmota10014h. Kupił jak się tylko to cudo pokazało.Psuło to się już nie raz. Nawet sądy, adwokaci i rzeczoznawcy byli. Dobry jest tylko silnik perkinsa. Reszta to tandeta. Psuła się hydraulika, i rózne inne d*perel. Akumulator już w pierwszą zime padł. Myslicie, że po takiej reklamie ktos w okolicy kupi następny wynalazek.

#3958 Share Lesssiu007

Lesssiu007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 16 marzec 2013 - 17:07

Co z tą Pol... Fabryką hubertuss

Coś możesz jeszcze powiedzieć o Pronarze ? chodzi mi o te nowe P5.P10 P7 ??

#3959 Share hubertuss

hubertuss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 4050 postów

Napisany 16 marzec 2013 - 17:34

Co z tą Pol... Fabryką U nas nikt tych ciągników nie kupuje więc nic ci nie powiem. Kumpel ma polmota więc cos nie coś wiem. Z całej listy usterek część juz zapomniałem. Jeszcze te stare na bazie mtz a czasami gdzieś się widzi ale te nowsze to już żadkość.
Jeśli chodzi o fabryke pronar to w moim mieście jest jeden zakład. Oszczędzają na wszystki. Teraz jest kicha to już ludzi na urlopy powysyłali. Wprowadzają jakies akordy, ze kumpel mówil pożądnych pieniędzy zarobić się nie da. Jednak pronar ma ta przewage nad ursusem, że ma o wiele większy asortyment. Związany nie tylko scisle z rolnictwem.

Edytowany przez hubertuss, 16 marzec 2013 - 17:37.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3960 Share Lesssiu007

Lesssiu007

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 394 postów

Napisany 16 marzec 2013 - 18:50

Co z tą Pol... Fabryką hubertuss

To kiepsko znaczy że i u nich kryzys :( Więc jak u licha maja te nasze polskie fabryki rozwijać sie skoro kasy nie mają :( Kiedyś oglądałem filmik o pronarze akurat i tam ich pzedstawiciel skarżył sie że mają problem ze sprzedażą u nas w kraju i chyba to tyczy sie większości tych naszych firm. Bo Polski rolnik często myśli że zachodnie znaczy lepsze,

Dodaj odpowiedź