adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

Gość   
Gość

Trzeba czekać na cenę od Ursusa, ta strona nie wydaje się zbyt pewna. ( Chyba że to jakaś znana to przepraszam )

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomasz0859    0

:D widać ze w ursusie idzie ku wiośnie :) jeśli bedą stawiać na jakoość to wielu rolników przez wzgledy sentymentalne wruci do ursusa i moga zahamować eksport zachodniego sprzetu i zastopić go polskim ursusem :)

Jakie sentymenty? Ekonomika. Jak to ma być jak stary Ursus to ja dziękuję.Mój patriotyzm tak daleko nie sięga.

Muszę wiedzieć, że wsiadam, odpalam, zaczepiam sprzęt i jadę w pole. Mogę wybierać w opcji tańsza-droższa ale to MUSI chodzić. Wersja podstawowa to nie może być całkowity golas. Są już dzisiaj jakieś standardy jak np : co najmniej 3 zestawy szybkozłączy hydraulicznych, światła robocze przód i tył, złącza elektryczne euro, szczelna kabina. Nie mówię o klimie, lodówce czy chłodzonym schowku, power shifcie, sterowaniami joystockiem etc.

Wady starego Ursusa są tak wielkie, że brakło by tego forum na ich wyszczególnienie. Od przedniej osi, poprzez silnik, skrzynię, zwolnice na WOMie skończywszy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Nic o "starym" Ursusie nie było mowy. Teraz nie ma co porównywać Ursusów z Warszawy z tym 11054, czy 5044. 3 sekcje hydrauliki to dużo, 2 wystarczą, ja mam 1 i też nie narzekam, oczywiście zależy jakie kto ma maszyny. Teraz Ursusy to nie "golasy". Światła robocze - są, szczelna kabina - jest, złącze Euro - jest.

Już nie dramatyzujcie, że Ursusy to takie straszne, wadliwe, złomy, itd. Tyle ludzi obrabiało i do tej pory obrabia tysiące hektarów tymi ciągnikami i jakoś dają radę. Szału nie ma, ale robotę robią.

tomasz0859 - masz rację pisząc, że ciągnik MUSI chodzić!

Moim zdaniem 11054 jest odpowiednio wyposażony jak na taki ciągnik, mógłby być lepiej, ale muszą być prostsze i tańsze, jak i bardziej zaawansowane i droższe maszyny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tasiorro    10

Agro Johny i st220 jestem po tej samej stronie.Jak ma być dobrze w kraju gdzie nic sięnie tworzy i nie produkuje?Skad szaraki mają wziąć kase na POLSKIE!!!!!!! mieso,mleko idt?Zeby wydawać trzeba zarobić.Bywam często w niemczech i znam ich podejscie.Wszystko co nasze jest dobre.A u nas?Stary 30 latek jest lepszy jak nasz nowy.Czy to auto czy traktor.Obudzimy się jak bedzie za późno by ratowac to co nasze.Czesi byli w podobnej sytuacji co my a teraz.Polscy rolnicy nabijają im kieszeń.Osobiście nie mam nic do skody i zetora.Ale trochę żal fso i ursusa.Obudzmy się zanim będzie za późno.Jak spiewał pewien kole. NIECH NIE BĘDZIE NICZEGO?!?!?!???!?!?!?!??!????????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Narko    224

Ja mam nadzieje ze w 5044 zmienia ta maske i doloza przelozenie walka 540E/750 nawet za cene 1000 obrotow. Jesli bedzie jeszcze mozliwosc regulacji szerokosci osi to juz rewelka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesssiu007    186

ja czekam na ciągnik ursusa o mocy 60/70 km typowy rolniczy nie sadownik i żeby miał możliwosć założenia klimy no i dobra skrzynia :D oo i oczywiście przedni napęt :D a nie jak mam w 360 ;/ i w tedy był by do dla mnie krok milowy przesiąść sie z 360 tki do nowego ursusa 60 konnego :) gdzie nie boli głowa po całym dniu pracy gdzie można radio włączyć wygodnie usiąść lekko kierownica chodzi i idzie jak przecinak :) bajka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siemin    1

http://www.agrofoto.pl/technika-rolnicza/maszyny-rolnicze/aktualnosci/ursus-wysle-3-tys-ciagnikow-do-etiopii,49790.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

FON-SKB była częścią Carraro więc pewnie jakieś podzespoły im produkowali lub nawet nadal produkują więc bardzo szybko mogą powstać te podzespoły na użytek Ursusa :)

http://fon-skb.pl/about/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturtl    76

Drodzy forumowicze, goście @Zombi330, @akun i @tomasz0859 to przykład klasycznego Trolla internetowego. Z dużą sposobnością można nawet stwierdzić, że to ta sama osoba w trzech odsłonach (taka tandetna "Trójca"). Osoba, której prawdopodobnie nic w życiu nie wychodzi i zatruwa swoim przesyconym frustracjami jadem co tylko popadnie. Zero argumentów i dobrych intencji. Nie warto na takich zwracać uwagi a tym bardziej polemizować.

URSUS wydaje się, że naprawdę podąża w dobrym kierunku. Dla dobra nas wszystkich potrzebujemy w tym kraju więcej tego rodzaju firm :) Odważnych i wizjonerskich.

Zgadzam się również z przedmówcami, że cena finalna URSUSA 11054 będzie miała duży wpływ na popyt, ale tak to bywa z firmami, które swoją pozycję rynkową budują od nowa. I nie piszę tego jako zarzut :)


zZz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jahooo    9192

Myślę, że przy obecnej koniunkturze już kilkaset ciągników w ciągu roku skłoniłoby kooperantów do produkcji np. dużych odlewów skrzyń biegów czy mostów. A to już dobra droga do stopniowej "polonizacji" ursusa. Pożyjemy, zobaczymy. Trzymam kciuki, żeby się udało. A ciągniki 4x4 o mocy 50-60 koni w dobrej cenie to mógłby być hit na nowy PROW i wsparcie dla gospodarstw niskotowarowych. W końcu byłaby szansa na wymianę wysłużonych C-4011, C-355 i C-360, które maja już po 40 lat. W tej chwili nie widzę takich ciągników na rynku. Kubota jest trochę za droga, Zetor za duży i za drogi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Jest Farmer F4-6258 (61KM) i Farmtrac 555 DT (48KM). Ten pierwszy spokojnie zastąpiłby każdą 60-tkę, a ten drugi byłby dobrym następcą MF-a 255 lub 60-tki 3p.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15354

Toż tak wszystko dla dużych 50ha+, a dla 10-20ha nie ma nic w ofercie. Taki 60KM to byłby hit. 4x4 kabina komfort z klimą i dobra cena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64

Jest Farmer F4-6258 (61KM) i Farmtrac 555 DT (48KM). Ten pierwszy spokojnie zastąpiłby każdą 60-tkę, a ten drugi byłby dobrym następcą MF-a 255 lub 60-tki 3p.

Fartrak to nie jest Polska firma tylko Indyjska w Polsce ma tylko montownie podobnie zresztą jak NH w Płocku kombajny składa ale nikt ich Polskimi nie nazywa, dają prace polakom i chwała im za to ale jak im się te montownie u nas opłacać nie będą to bez sentymentów uciekną gdzie będzie tańsza siła robocza. Farmer mnie jakoś nie przekonuje już bym woleł Pronara gdzie np. seria p5 ma dobre opinie posiadaczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturtl    76

Dwie koncepcje tj. 5044 i 11054 (długo wyczekiwany 15014 byłby trzecią) już są, więc kwestią "tygodni" wydaje się wprowadzenie całych typoszeregów ciągników. Kilka wariantów mocy, wyposażenia i przeznaczenia.


zZz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturtl    76

Niestety nie wiem, ale skoro w kontrakcie "afrykańskim" była mowa również o ciągniku 180 KM to powinno się coś w końcu ruszyć. To co napisałem jest moim osobistym zdaniem, ale wydaje się jak najbardziej logicznym :)


zZz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
OKEY    154

Dobrze gdyby do 11054 dodali jeszcze kilka silników mniejszych mocy. Natomiast 5044 to nie do końca wiadomo do czego on moze być przeznaczony , ni to rolniczy ni sadowniczy moze w komunalce by się sprawdził. Jak widać duze wzięcie maja ciagniki typu Zetor Major i dobrze zeby Ursus wypuścił cos takiego powiedzmy w mocach 60-75kM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64

Model 11054 podobno ma być w sprzedaży pod koniec marca a o 15014 jak na razie cisza a o 180 konnym modelu nic nie słyszałem, może coś na bazie tego 15014 uklepią bo wygląda dość masywnie a skrzynie i mosty zawsze mają jakiś zapas mocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesssiu007    186

http://www.twojeagro.pl/m,0,65/traktor-farmer-farmer-f4-6258-farmer-f4-7258.html

mi sie ten farmer podoba taki typowo rolniczy a nie sadownik klima 12/12 może mieć skrzynie:)

ursus też powinien zrobić taki traktor 60 70 koni w ładnej kabinie rewersem pod kierownicą mechanicznym jak tu w farmerzę.idealny taktorek do małego gosp. ursusowi łatwiej było by opanować rynek takim traktorem bo farmer nistety nie ma takiej marki i dużo ludzi pisze że z taką obojętnosćią podchodzą do klijenta oby to sie zmieniło. czekam na ursusa takiego z perkinsem i może założyli by własną skrzynie co opracowuja :) było by pieknie :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturtl    76

W tego Majora to będzie prawdopodobnie celowała ta typowo polska konstrukcja, o której tyle się ostatnio słyszy. Do tego czasu trzeba uzbroić się w cierpliwość, nie od razu Rzym zbudowano ;) Sukcesja starego URSUSA i tak wygląda lepiej niż się wielu spodziewało. Czy półtora roku temu w całej tej negatywnej nagonce był ktoś kto w najskrytszych marzeniach myślał o pomysłach typu własna skrzynia czy transmisja? Piszę celowo pomysły, marzenia, żeby chuchać na zimne :)


zZz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15354

Ten 5044 to mocą ni to stara 60 ni to 3p. Trzeba taki 60KM co by trójkę pług grudziącki i na ciężkiej ziemi nie stękał, a na lżejszej żeby orać te 9km/godz, tak jakby u3512 na 2H jechać. Takich gospodarstw jest najwięcej i by był zbyt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mlody5311    4

Takich gospodarstw też najwięcej ubywa i nie stać ich na nowe traktory. Tu jest potrzebny typowo pomocniczy traktor, pracujący na codzień w gospodarstwie wyposażony w 3 cylindrowy silnik o mocach od 70 do 100km. Ciągnik który nie będzie pracował ciężko w polu bo rolnicy go kupujący będą mieli do tego 6 cylindrową jednostkę. Najważniejsza w takim traktorze powinna być ekonomika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hodowcamlody    53

No i właśnie chodzi o to żeby tych rolników zaczęło być stać bo w końcu to rolników którzy sprzedają poniżej 8 tys euro jest w Polsce prawie 60% a uwzględniając że gospodarstw w RP jest 1,2-1,5mln to takich rolników jest 0,7-1mln, niech by co 100 kupił nowy traktor to potrzeba 10 tys traktorów !!! Dla przeciętnego rolnika wystarczy żeby ciągnik miał, 60-65KM, 4x4, wspomaganie, prostą ale mającą odpowiednią ilość przełożeń do pracy w polu jak i w transporcie, trochę komfortu w kabinie, no i żeby był tani bo nowy PROW dla małych gospodarstw oferuje pomoc na zakup do 60 tys brutto jednorazowo + 15 tys pomocy . Do 60 trzeba doliczyć kasę za stary ciągnik no czyli za 70-75 przydało by się znaleźć następcę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15354

Toż jak będzie 60KM kosztował 150 tyś, a 180KM 200tyś to na pewno nie będzie stać. Dla przykładu gospodarstwo 100ha kupi nowy ten za 200tyś za 2 lata dopłat, a takie gospodarstwo 10ha jak miałoby zapłacić 150tyś za 60koni to już trzeba 15 lat dopłat odkładać. TU MUSI BYĆ PROPORCJA OD DOCHODU A CENĄ TRAKTORA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj