Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co z tą Pol... Fabryką

9305 odpowiedzi na ten temat

#3601 Share ROLpomorza

ROLpomorza

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 20:54

Co z tą Pol... Fabryką Chodzi mi o sprzedaż traktorów w Czechach .
Czy Ursus przejmuje rynek w Czechach ,zabierając po trosze Zetorowi ?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co z tą Pol... Fabryką Dzisiaj, 12:18
  •  

#3602 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 22:25

Co z tą Pol... Fabryką Wątpię czy w ogóle Ursus sprzedaje ciągniki w Czechach...

#3603 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 06 styczeń 2013 - 23:15

Co z tą Pol... Fabryką Czechy I połowa 2011: JD 260, Zetor 176, NH 122, CaseIH 92
http://www.zentour.c...ktory&Itemid=53
No akurat I połowa 2012: John Deere 253 New Holland 164, Zetor 154 http://www.zentour.c...ktory&Itemid=53
Nieobecny na europejskich rynkach Zetor :P niegdyś za najlepszych czasów w Norwegii w latach 1984/87 sprzedawał po 1300-1550 ciągników będąc numerem 2 na tym rynku ok.18% rynku, obecnie 2009-109 ciągniki - 4,14% udział w rynku, 2010-131 - 4,05%, 2011 - 144 - 3.76%
http://www.mzv.cz/os...zetor_se_v.html
UK w 2010 - 210

Edytowany przez adikpl1, 06 styczeń 2013 - 23:35.

#3604 Share GoodFarmer

GoodFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne rolnictwo, technika rolnicza.

Napisany 06 styczeń 2013 - 23:31

Co z tą Pol... Fabryką Szkoda że stylistyka tak odstaje od obecnych trendów bo to też odstrasza klientów. Polmot H gdyby nie wyglądał tak dziko mogłby budzić więcej zaufania. Swoją drogą to skoro valtra a i mf 4455 bazują na tych samych podzespołach to ten ciągnik może się naprawde sprawdzić. Ursus powinien wprowadzić model zbudowany na sprawdzonych podzespołach silnik niech będzie ten perkins ale skrzynia zf jakies półbiegi rewers żeby nie było przesadzone ale żeby było to co powinien mieć nowoczesny ciągnik żeby ten model sprzedawał się 10-15 lat a nie co 2 lata inna wersja nie wiadomo z czego złożona mido itp

#3605 Share ROLpomorza

ROLpomorza

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 07 styczeń 2013 - 17:50

Co z tą Pol... Fabryką chcę kupić tur ,co myslicie o tym :

http://www.agromix-m...y-ursus-tur-620

http://www.twojeagro...us-tur-620.html

podobno sprawują sie dobrze ???

Edytowany przez ROLpomorza, 07 styczeń 2013 - 17:52.

#3606 Share GREMLIN

GREMLIN

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 375 postów
  • Zainteresowania:nowoczesne rolnictwo maszyny, dziewczyny z sexy figurą ,bo z twarzy jestem tolerancyjny-grunt to figura

Napisany 07 styczeń 2013 - 17:57

Co z tą Pol... Fabryką Trochę temat ucichł bo @demolka ma 7 dni urlopu B)

#3607 Share pawel011392

pawel011392

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:Przede wszystkim rolnictwo, a dopiero później sport, wędkarstwo i takie tam pierdoły

Napisany 07 styczeń 2013 - 18:48

Co z tą Pol... Fabryką A te 70 konne z silnikiem perkinsa 3cyl produkują czy nie??

#3608 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 07 styczeń 2013 - 19:15

Co z tą Pol... Fabryką Nie jeszcze nie.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#3609 Share Mazur87

Mazur87

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów
  • Zainteresowania:konflikty zbrojne i uzbrojenie, maszyny rolnicze, atronomia

Napisany 10 styczeń 2013 - 09:54

Co z tą Pol... Fabryką http://pulsinwestora...l/2936354,63348

Wyniki finansowe są niczego sobie. Zobaczymy czy i jak szybko przełoży się to na rozwój oferty firmy.
Do 14034 zabierają się jak pies do jeża. Produkują i wyprodukować nie mogą. Z tego co pamiętam to prototyp jeszcze pod marką Pol-Mot został pokazany w 2010 r. a sprzedaż miała się zacząć pod koniec 2011 r.

#3610 Share pawel011392

pawel011392

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów
  • Zainteresowania:Przede wszystkim rolnictwo, a dopiero później sport, wędkarstwo i takie tam pierdoły

Napisany 10 styczeń 2013 - 16:42

Co z tą Pol... Fabryką Pierwszy raz go pokazali na agrotechu 2011

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3611 Share ROLpomorza

ROLpomorza

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 10 styczeń 2013 - 18:29

Co z tą Pol... Fabryką http://www.ursus-sal...11024-juz-u-nas

http://www.mascus.co...range=2012-2013

Edytowany przez ROLpomorza, 10 styczeń 2013 - 19:43.

#3612 Share Quercus78

Quercus78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów

Napisany 10 styczeń 2013 - 21:23

Co z tą Pol... Fabryką Witam wszstkich!!!
Tak sobie czytam i czytam i łza się w oku kręci jak się patrzy na zdjęcia z pozostałością po warszawskim URSUSIE. To, że w Lublinie coś montują to dobrze, ale czy wyjedzie z tamtąd całkowicie POLSKI produkt jak C-325, C-328 czy C-330 z Warszawy lub STAR ze Starachowic? Szlag mnie trafia jak patrzę co sę w tym kraju dzieje,nic konkretnego chyba już nie produkujemy, a jak już coś to nie daj boże jakiej jakości. Częsci zamienne do naszych starych ciągników dostępne w sklepach to jakaś porażka. Nie wiem czy nikt nie może ich pożądnie zrobić czy nie chce? Dlaczego w Polsce POLAK nie może nic zrobić bo nic sie nie opłaca to czemu opłaca się w Polsce ZAGRANICZNEMU inwestorowi zakładać sieci sklepów,banki,firmy Ikopwać naszą POLSKĄ ziemię???!!!! A nasi władcy ją sprzedają i są zadowoleni ze swoich rządów, tylko kim będą rządzić jak POLSKI już nie będzie?????
Ja właśnie tak to widzę i odbieram.
A tak na marginesie czy ktoś ma w swoim posiadaniu " URSUSA" 11024? Chciałbym o nim jakichś informacji z praktycznego użytkowania bo trochę jestem nim zainteresowany.
Zetor Team

#3613 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 10 styczeń 2013 - 21:30

Co z tą Pol... Fabryką O czym piszesz kolego stacyjka do 30-tki tzw import 7 zł polska lubelska 30 zł. Wierz mi że jej nie sprzedasz bo tam w innym sklepie jest za 7. Wał korbowy do 60-tki tzw Ostróda 900 zł prawdziwy polski musiał by kosztować 2-3 tyś kto go kupi?? Żaden sklep by się nie utrzymał gdyby miał prawdziwe dobre części bo procent klientów który by je kupował nie wystarczy a utrzymanie sklepu.

Edytowany przez leszekd, 10 styczeń 2013 - 21:32.

#3614 Share gucik131

gucik131

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 834 postów
  • Zainteresowania:Mechanizacja, elektronika

Napisany 10 styczeń 2013 - 21:43

Co z tą Pol... Fabryką ja bym kupił, tylko żeby była gwarancja, że to dobry towar!!! a stacyjka za 7 zł to nawet nakrętki nie dokręcisz i już zepsuta.

#3615 Share pawel011392

pawel011392

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 10 styczeń 2013 - 21:54

Co z tą Pol... Fabryką Ludzie nie narzekajcie, Ursus wstaje, powoli ale zawsze, a chcielibyście żeby znowu produkowali stare "dobre" ursusy?? Nie mówię bo to co było produkowane za prl to było dobre ale po 90 roku jak sprzedaż zaczęła spadać jak łeb na szyje to były coraz gorsze, dzisiaj byłem z kolegą w jakimś szrocie bo chciał kupić ładowarkę (tak na marginesie) i stał tam 1934 z bodajże 2004 roku i gościu mówił że to jest największe g*wno jakie powstało i to są słowa człowieka który ma styczność z tym ciągnikiem i jego słowa chyba są miarodajne.. Według mnie ursus pierwszy raz od czasów upadku komunizmu ma szanse powstać z martwych i już się tak nie spinajcie że już nie będzie polskiego ciągnika na miare tych które były kiedyś bo to jest w tych czasach nie możliwe, mogą być składaki ale byle byłyby to dobre składaki to będzie super. a że w Lublinie produkowane a nie w Warszawie to według mnie nie ma już żadnego znaczenia
PS jakiś użytkownik AF ma 11024, poszukaj z galerii i napisz najlepiej do niego i Ci odpowie pewnie na pytania dotyczące tego ciągnika

#3616 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 10 styczeń 2013 - 22:01

Co z tą Pol... Fabryką A 1934 to pod jakim względem nie dobry.To dobre ciągniki tylko trzeba z głową używać a nie tak jak niektórzy strzał ze sprzęgła biegi ze zgrzytem... Kuz nie raz widzialem takiego amatora.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#3617 Share GoodFarmer

GoodFarmer

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 225 postów
  • Zainteresowania:Nowoczesne rolnictwo, technika rolnicza.

Napisany 10 styczeń 2013 - 22:06

Co z tą Pol... Fabryką Żeby ursus był w całości produkowany w polsce to musiał by sprzedawać kilka tysięcy ciągników rocznie. To nie jest realne. Powinien być składak ale dobry składak. W ofercie powinno być pare modeli ale takich na które będzie zapotrzebowanie i żeby były z dobrych podzespołów do których bez problemu dokupi się części.

#3618 Share pawel011392

pawel011392

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 10 styczeń 2013 - 22:13

Co z tą Pol... Fabryką Ursusy 1934 to były pochodne od szesnastki i to były na te ramy, mosty itd za bardzo wyżyłowane i nie spełniały zamierzonych celów bo 190 km mocy to już musi ciągnąć porządne maszyny a ten ciągnik się po prostu nie nadawał. A wątpię żeby nawet sprzedaż na poziomie kilku tysięcy ciągników roczne wystarczyłaby żeby uruchomić własną prototypownie która składałaby kompletne nowe ciągniki które mogłyby konkurować np z john deerem czy chociaż z zetorem które to marki składają prawie z całości z własnych części, to potrzeba lat doświadczeń i tradycji żeby dobry ciągnik złożyć

#3619 Share Quercus78

Quercus78

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 209 postów

Napisany 10 styczeń 2013 - 22:13

Co z tą Pol... Fabryką Z tą stacyjką to gucik131 ma rację, kupisz pare razy kluczyk włożysz i już nie łączy. A gdzie można kupić te polskie po 30 zł? Ja chętnie kupię 3 sztuki. powel011392 mnie to nie przeszkadza że w Lublinie, ja się cieszę, że coś się dzieje i trzymam kciuki z całych sił. Cemu mówisz, że niemożliwe jest żeby był cały polski ciągnik? Ja tego właśnie nie mogę pojąc? To dlaczego może być Zetor, Skoda ( choć to VW ale ma znaczek Skody), a URSUS,FSO czy STAR musiały zniknąc z powierzchni ziemi? Niech mi ktoś to wytłumaczy? Czy my jesteśmy głupsi jak czesi?
Dzięki za podpowiedź w sprawie 11024
Zetor Team

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3620 Share pawel011392

pawel011392

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 114 postów

Napisany 10 styczeń 2013 - 22:19

Co z tą Pol... Fabryką Też mam nadzieje że kiedyś będzie POLSKI ciągnik ale tak jak mówiłem dużo lat doświadczeń i tradycji, a w tych czasach jeszcze dochodzą wymogi, mało która firma produkująca sobie silniki może nadążyć za tym

Dodaj odpowiedź