adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

Rolnik1973    15287

Kupa kasy, dla 10ha gospodarstw za drogi, jakby tak 70tys brutto to jeszcze jeszcze. Dalej używany u3512 będzie konkuręcją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROLpomorza    17

Z tego co wiem to Ursus nie wypuszcza na polski i europejski rynek na szybkiego nowych modeli przed wcześniejszym dopracowaniu każdego szczegółu i muszą też wszystko wielokroć przetestować.Podobno mają zasadę niemiecką , każdy szczegół musi być dopracowany perfekcyjnie ,aby rynek nie mógł potem nic zarzucić ,wszystkie modele nowe są tak doprecyzowywane ,że nie powinny mieć żadnych usterek . I teraz pytanie :

czy Ursus miał szybko wprowadzić do sprzedaży nowe modele nie dopracowane, czy przed sprzedażą mieli wszystkie modele dopracować do maximum jakości ,nawet kosztem (krótkowzrocznym) szybkiego zysku ?

 

Z jednej strony część narzeka ,że po zapowiedziach nowych modeli długo Ursus wprowadza je do sprzedaży ,ale gdyby robił to szybko ,ale byłoby wiele usterek to dopiero by ludziska psioczyli.

 

Ursus podobno 40% sprzedaży ( i cały czas rośnie) ma na export więc mają co robić , a widać modele na Polskę i UE to stawiają na jakość - i tak trzymać !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel011392    55

Jeżeli to co piszesz jest prawdą i dopracowywują każdy szczegół z osobna to chwała im za to ale ja osobiście nie wierzę że tak robią ponieważ (na przykładzie ursusa 14034, który nie wejdzie do produkcji) widziałem go na kilku wystawach i osobiście nie wiedziałem na nim znamion wielogodzinnych testów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Temat o tym czy ursus z warszawy czy lublina to był już wałkowany tysiąc razy.Najważniejsze jest to co jest teraz...

 

Temat o tym czy ursus z warszawy czy lublina to był już wałkowany tysiąc razy.Najważniejsze jest to co jest teraz...


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawidki16    21

Dostałem drugą wiadomość zwrotną od Handel Lublin Ursus na tego e-maila co już chwilę temu wysłałem do nich :

Witam, odpowiadając na Pana pytania:

11034 - planowany jest na jesień/zimę b.r.

5044 - są już w sprzedaży, w różnych opcjach (klima, pneumatyka, hydraulika przód, obciążniki)

10014T - plan na przełom roku

15014 - plan na przełom roku

5314 - ciągnik tylko eksportowy, nie można go zakupić ani zarejestrować w Polsce.

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Salisbur    15

Widocznie 11034 jak i 15014 nie przeszedł tych testów i dlatego takie opóźnienie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartek1992    145

Mam pytanie ale trochę innej beczki, czy aktualnie muzeum ursusa jest czynne i gdzie się znajduje, pytam bo mam zamiar jechać w tym miesiącu ?


Sprzęt rolniczy Zetor 7211 -U-R-S-U-S- C-360 Władymirec T25A2+tur
Massey Ferguson 186 Anna Z-644
Hesston 5540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ROLpomorza    17

z tego co wiem to muzeum należy do Bumaru i to oni gdzieś to trzymają, nowy Ursus nie kupił eksponatów z muzeum ,a obejrzeć nie mozna tego ,sam chętnie z dzieciakami chcielismy w wawie obejrzeć - no ale ni ma !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

Dopracowywanie szczegółów to bajka marketingowa, widać to po np 5044 (brak mocowania narzędzi na przodzie, maska, przednie reflektory robocze, lusterka, tylne lampy, tylne odblaski, fotel ) czy przyczepach, nie dajcie się omamić.

Ja też jako zainteresowany 11034 napisałem do nich, z pytaniem o termin wprowadzenia do oferty i cenę, po 3 dniach dostałem odpowiedź że ciągnik wejdzie do produkcji już na przełomie stycznia i lutego :), niestety nie mogli mi odpowiedzieć na moje pytanie o cenę :( ale to jest jak najbardziej zrozumiałe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Salisbur    15

Ten ursus 5044 na tych zdjęciach wygląda jakby był złożony z kilku ciągników. Jakso niezbyt zgrali kabinę z maską i całą resztą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

Nie chcę się czepiać ale model 5044 jest według zamierzeń ciągnikiem typowo sadowniczym i uważam że w takiej i tylko takiej roli powinien być pokazywany, natomiast oczywistym jest że nikt nie kupi i nie zastosuje takiej popierdółki do zgrabiania czy jakiejkolwiek innej pracy w polu, taka prezentacja jest bez sensu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
razor275    279

To samo może przytrafić się ursusowi więc nie wiem co ten post wnosi do tematu.


Bakteria to jedyna forma kultury u niektórych ludzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pooch    61

A ja sie zastanawiam jak to jest z tym całym Ursusem.

Znajomy ma ciągnik kilku letni.

Za groma nie może dostać do niego nawet głupiej linki, sprężynki czy jakiejś tulejki.

Zbiera informacje, że trafiało się, że Ursus puścił w rynek 200 ciągników do których miał zamowione 200 konkretnych części i tyle.

Czy w tych "nowszych" Ursusach nie macie problemu z ewentualnym zakupem cześci ?


W rolnictwie siła!!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj