Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co z tą Pol... Fabryką

9276 odpowiedzi na ten temat

#3401 Share pankracy

pankracy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 30 sierpień 2012 - 01:11

Co z tą Pol... Fabryką Dzięki i za wyjaśnienie i za podpowiedź z translatorem ;) To, że Ursus traci teren w Polsce to chyba żadna nowość - firma była traktowana po macoszemu przez długie lata i dzisiaj oglądamy skutki tej polityki. Co do Twojego pytania, to kolejny raz powtórzę, by dać producentowi trochę czasu - nie można żądać, by nagle firma zaczęła działać na maksa, bo pewnie dostaliby zadyszki i tyle byśmy mieli z powrotu Ursusa. Tu trzeba powoli, ale rozważnie i konsekwentnie. Wolę, by dodawali po jednym modelu co kilka kwartałów, niż żeby mieli wejść z przytupem i zniknąć po roku.
A tak swoją droga, to muszę napisać, że mnie zawsze bawi, jak czytam o mniejszych gospodarstwach poniżej 300 ha. W naszym kraju 300 ha to już wyższa liga ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co z tą Pol... Fabryką Dzisiaj, 11:04
  •  

#3402 Share pankracy

pankracy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 01 wrzesień 2012 - 19:33

Co z tą Pol... Fabryką Dodam kolejny post, bo nie chcę edytować starego - inny temat, a jednak tyczy się firmy. Widzieliście raport finansowy Ursusa za I półrocze bieżącego roku? Firma radzi sobie coraz lepiej i w tym tygodniu zrobiła furorę na giełdzie. Jak się wejdzie na fora biznesowe, to ludzie wiążą z nią spore nadzieje. Ja również jestem zdania, że ten producent nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Ursusa czeka teraz druga młodość ;)

#3403 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 03 wrzesień 2012 - 11:06

Co z tą Pol... Fabryką No poza tym ursus wprowadził nowe modele do sprzedaży dla krajów rozwijających się.Ursus 5312 i 5314.Nawet jest możliwość wyboru silnika Perkins A4.248 lub URSUS 4390.Ciekawe jaka cena za nie.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#3404 Share mekiss

mekiss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 03 wrzesień 2012 - 12:50

Co z tą Pol... Fabryką Kto sklada te silniki Ursusa ,bo chyba w Lublinie tego nie robia

#3405 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 03 wrzesień 2012 - 13:59

Co z tą Pol... Fabryką Przychodzą prosto z fabryki Perkinsa z Anglii, bynajmniej zawsze tak było.

#3406 Share mekiss

mekiss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 03 wrzesień 2012 - 15:28

Co z tą Pol... Fabryką Kolega Locke pisal ze mozna sobie wubrac silnik Ursus 4390 ,ten silnik tez jest monowany przez pekinsa chyba nie

#3407 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 03 wrzesień 2012 - 17:37

Co z tą Pol... Fabryką Ale to dotyczy ciągników które są przeznaczone na eksport, nie oferowane w Polsce, więc ani Ty, ani ja sobie nie wybierzemy silnika ;)

#3408 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów

Napisany 03 wrzesień 2012 - 18:43

Co z tą Pol... Fabryką jak byś poszedł i powiedział to by ci sprzedali :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#3409 Share mekiss

mekiss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 03 wrzesień 2012 - 18:54

Co z tą Pol... Fabryką Panowie ja tylko chce wiedziec z kad maja niby orginlne silniki ursusa , bo chyba sami ich nie produkuja

#3410 Share Mattti

Mattti

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 319 postów
  • Zainteresowania:Polityka, Rolnictwo, Patriotyzm

Napisany 03 wrzesień 2012 - 20:15

Co z tą Pol... Fabryką Kurde, by robili nadal stare ursusy to by dziś był popyt na pewno! Duże ursusy takie jak 1014 czy 1614 robili do 2009r... I czemu już nie robią!? Gdyby robili nawet c-360, daliby tylko wspomaganie i komfortową kabinę i by był na to popyt!!! Fajnie by było gdyby warfama postanowiła takie cuś :) ale wątpię bo teraz wciskają te swoje pol-moty... Może i nawet są dobre, ale słaba promocja i co mnie trochę denerwuje- Co model to inny wygląd. Jak ma być tak marka rozpoznawana jak co 10 km to te ursusy inne maski itd... Nie mówię żeby nie było różnicy w małych i dużych modelach w kabinie ew. masce ale powinni trzymać się mniej-więcej jednej lini! Ja osobiście jeśli nowy traktor to tylko Polski, ale chyba nie ursusa... Dziś tym czym był kiedyś ursus jest farmtrac- tani, polski, prosty w konstrukcji. A, i sory że się tak rozpisałem ;)

Bóg, Honor, Ojczyzna!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3411 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 03 wrzesień 2012 - 21:58

Co z tą Pol... Fabryką Słaba promocja? Słaba promocja to była w tym 2009 i 10 lat wcześniej.

A wracanie do wątku modyfikacji C-360 itp to dlaczego ludzie sobie w domu nie założą wspomagania i lepszej kabiny [a można to zrobić bez problemu] tylko próbują sprzedawać te ciągniki za coraz mniejsze pieniądze? Bo to jest ciągnik konstrukcyjnie sprzed prawie 50 lat i stosowane w nim technologie są po prostu stare a praca takim ciągnikiem jest męcząca.

#3412 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów

Napisany 04 wrzesień 2012 - 13:59

Co z tą Pol... Fabryką W 360 jest męcząco bo jak dłużej jeździsz to Ci dzwoni w uszach <_< Takie jest moje odczucie.Na razie innego nie odnotowałem.

@Matti Gadasz tak jak dziecko które jeszcze mało w życiu widziało i nie wie jakie są realia.Już tu w twój wiek nie wnikam...zapewne nie jest on wygórowany(Nie to żebym cię obrażał)
Musisz zrozumieć to ze te ciągniki to bardzo dobre konstrukcje, sam mam takie trzy tylko że realia są takie że tam musi być jak najwięcej elektroniki to wtedy się lepiej sprzeda i taki koleś co chce kupić to uzna że jest on lepszy bo tam ma te EHR i inne.a prawda jest taka że jak coś nawali to sam z elektroniką nic nie zrobisz a ciągnik będzie potrzebny.Jak bym brał jakiegoś nowego ursusa to bym chyba EHR wziął :) Ale to tez nie jest pewne jak będą wajchy się dobrze spisywały to wezmę wercję 100% mechaniczną.Tylko klimatyzację chyba sobie wezmę bo w lato to nie idzie wysiedzieć na polu.... <_<

#3413 Share lukas12975

lukas12975

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 04 wrzesień 2012 - 21:34

Co z tą Pol... Fabryką

Kolego pankracy pasjonująca stronka :D

Czepnę się 2 rzeczy:
1 Zachwyty nad pięknem 5034... czy komuś podoba się ten ciągnik? Ja osobiście nie mogę na niego patrzeć.
2 Pierwsze słyszę żeby 5034 był zaprojektowany i skonstruowany w Polsce? Śmieszne co :D

Może nie wyraziłem się dostatecznie jasno,nowe ursusy są tureckiej i chińskiej produkcji rozumiem trzeba ciąć koszty (chociaż ja uważam, że powinno się wspierać nasz przemysł w rozumieniu nasz = europejski) i kraj ich pochodzenia nie przeszkadza mi tak bardzo, ale denerwuje mnie nieustanna próba wmówienia nam że to w całości, od podstaw polski produkt.

Ciekawostka: sponsorem tej stronki i wszystkich artykułów na niej jest POL-MŁOT Warfama, czyi nic poza reklamą na niej raczej nie znajdziemy.
Według mnie marne źródło jakichkolwiek informacji

Przyjacielu ..... w awatarze masz produkt dwóch upadłych marek Fiatagri (pod koniec istnienia sama nędza), i Ford (również jakościowy horror) , które to marki ,w odpowiednim momencie przejęte i zrestrukturyzowane wyszły na prostą .... znaczny odsetek komponentów firmy NH pochodzi , a jakże, z kraju kwitnącego ryżu.... Chińczycy to tacy ludzie jak my tylko jeszcze bardziej pracowici i sprytni , jako jedyni zrobią samochód za worek ryżu, tylko pamiętaj tyle właśnie będzie on wart ..... mam w swoim zakładzie od ładnych kilku lat maszyny z Chin, tylko za poważne pieniądze,uwierz mi przewyższają jakością stosowane wcześniej Niemieckie..... Chińczycy za godziwe pieniądze potrafią zrobić godziwy produkt i kropka ......był taki gość adolf hitler sie ta buraczyna nazywała on też twierdził że Polacy ,Turcy i w ogóle wszystkie inne nacje są gorsze..... i na koniec jeśli zwyczajnie nie lubisz Ursusa to nie wchodż na to forum i nie rób z siebie jelenia.....

#3414 Share pankracy

pankracy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 08 wrzesień 2012 - 13:39

Co z tą Pol... Fabryką

Dziś tym czym był kiedyś ursus jest farmtrac- tani, polski, prosty w konstrukcji. A, i sory że się tak rozpisałem ;)

Do reszty Twojego wpisu nie będę się juz odnosił, bo zrobili to inni. Ale ten fragment trzeba skomentować, bo porównywanie firmy Farmtrac do dawnego Ursusa to poważne nadużycie. Ursus eksportował kiedyś swoje ciągniki do ponad 100 krajów na świecie i jeździły one po wszystkich kontynentach. Więc porównanie co najmniej słabe. Nadal uważam, że jeśli już coś ma przypominać i nawiązywać do starego Ursusa, to będzie to... nowy Ursus ;) Jest kasa na rozwój, jest strategia i perspektywy. A do tego marka, którą można wykorzystać do promocji.

#3415 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów

Napisany 12 wrzesień 2012 - 06:23

Co z tą Pol... Fabryką W Bednarach zostanie zaprezentowany nowy ursus o małej mocy.Podejrzewam że może to być 3704.Bo ma trzy cylindrowy silnik.Tu macie zdjęcia jak to wygląda .http://www.facebook....20780040&type=3

#3416 Share HIlary

HIlary

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 12 wrzesień 2012 - 09:02

Co z tą Pol... Fabryką ciekawe jak będzie wyglądał i jaką kabinę dostanie, mogli by jeszcze skrzynie nową wstawić do 11024 i by było git

#3417 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 12 wrzesień 2012 - 09:58

Co z tą Pol... Fabryką Widzę że w końcu poszli po rozum do głowy i w małym 3cyl dali z przodu koła 20" a nie 24

#3418 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów

Napisany 12 wrzesień 2012 - 14:50

Co z tą Pol... Fabryką Tam skrzynia była jak dobrze pamiętam to 8/2 z rewersem lub chyba w opcji 12/4...Jeśli się mylę to mnie poprawcie.No to chyba ma silnik 75 KM.Ty no ale jak tam jest napęd carroaro to może skrzynia będzie lepsza.

#3419 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2637 postów

Napisany 12 wrzesień 2012 - 15:50

Co z tą Pol... Fabryką 8/2 z rewersem - czy Ty czytasz co piszesz ? :huh: 8 biegów przód, 2 biegi tył - więc gdzie tu Twój rewers ??

Tak po za tym, już mi się spodobał ten mały ;) Jeszcze jakby miał wysokość tak 240cm i przystępną cenę to w ogóle by było cacy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3420 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 12 wrzesień 2012 - 18:07

Co z tą Pol... Fabryką Przyjrzę się mu na targach w Bednarach.
Podejrzewam że może to być ciągnik podobny do Pronara P7 ale z mniejszym silnikiem, bo Pronar ma takie coś dopiero od 80KM...

Patrząc po zdjęciach tego prototypu można wywnioskować że zastosowana tam będzie przekładnia Carraro z serii T5.0 i tutaj mamy różne warianty albo 8x8, 12x12 lub 24x24 w wersji 30 lub 40km/h, 2 prędkości WOM, udźwig podnośnika na poziomie 26kN.

Można się zapoznać z małą lekturą

http://www.carrarodr...atalogue_en.pdf

Lecę śledzić dalej, pozdro :)

Edytowany przez kris14, 12 wrzesień 2012 - 20:13.

Dodaj odpowiedź