adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

bratrolnika    28671

prosta skrzynia 12 biegów z rewersem, kabina szczelna z wydajnym ogrzewaniem i wentylacją, wysokość max 2,5m, przedni napęd, najlepiej silnik perkins, i nic więcej nie trzeba, tylko ceny małej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ciekawe czy jacyś ludzie z ursusa to czytają :)

 

bratrolnika może przesadzam ale to co napisałeś to jak zamówienie na ciągnik :) :) :)

 

ogólne wymagania i parametry podałeś więc tylko konstruować :) :) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesssiu007    186

witam i kiedy ten sadownik trafi do sprzedaży ??:) bo o ile mi wiadomo powinien teraz w maju :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pect0r    19

@Slimak1614 podobno to czytają,mówili tak nawet na jakimś filmiku na YT :D


Witam Wszystkich odwiedzających mój kanał :) Nazywam się Szymon,mam 15 lat i od małego interesuję się rolnictwem :) Nie mam niestety swojego gospodarstwa,ale znam wielu gospodarzy więc gdzie nie gdzie mogę jechać sobie pojeździć,porozmawiać ponagrywać :) Zapraszam na mój kanał na You Tube >>> Pect0r <<<< Zapewniam że będą się tam pojawiać nowe filmy :) Pozdrawiam Wszystkich AgroFotowiczów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel011392    55

wiceprezes usrsusa mówił że AF to skarbnica wiedzy, a mają coś kombinować w koniach 60-80 na WŁASNEJ skrzyni 8x8

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Z tego co pamiętam to jeszcze za warszawskiego ursusa seria ciągników mido miała w opcji skrzynie 8x8, rewers oczywiście mechaniczny ale nie wiem czy to konstrukcja własna czy nie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
craft    7
Napisano (edytowany)

Pozostaje czekać aż skończy się umowa z Hattatem, a na magazynie skończą sie stare części, kabiny bo narazie to jest wyprzedaż pozostałości po warszawskim Ursusie. I liczyć, że "ursus" nie wkopie sie w inne umowy z TYMem czy innymi wynalazkami. Może wtedy wezmą się za produkcję, bo narazie to głównie naklejki produkują.

Edytowano przez craft
  • Like 2

Are you an idiot? No sir I'm a dreamer...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    431

Pozostaje czekać aż skończy się umowa z Hattatem, a na magazynie skończą sie stare części

 

Chyba największe obawy potencjalnych kupców budzi dostępność ewentualnych części zamiennych. Nowe modele, na pewno będą budzić obawy, że będzie to tylko krótka seria (kolekcjoner może by się ucieszył), do której części nawet nie będzie wiadomo gdzie szukać. Sukces MTZa w Polsce polegał właśnie na tym, że był to tani ciągnik z stosunkowo łatwo dostępnymi częściami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

zaraz zaraz jak już sprzedają ciągnik to chyba nie na takiej zasadzie że " kupiłeś ciągnik... dalej radź sobie z nim sam "

za dostęp do części itp dalej jest odpowiedzialny producent i to bez różnicy czy to była krótka seria czy też długa... tak powinno być!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas972    11

powinno ale nie jest...

mnie zastanawia to czy doe serii mido tej co jeszcze w warszawie robili ludzie bd mieli czesci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

W serii mido są skrzynie 12x4 takie jak w 11024.Czasami zdarzały się 8x8.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
craft    7

 

Chyba największe obawy potencjalnych kupców budzi dostępność ewentualnych części zamiennych. Nowe modele, na pewno będą budzić obawy, że będzie to tylko krótka seria (kolekcjoner może by się ucieszył), do której części nawet nie będzie wiadomo gdzie szukać. Sukces MTZa w Polsce polegał właśnie na tym, że był to tani ciągnik z stosunkowo łatwo dostępnymi częściami.

 

Ale ja nie miałem na myśli części zamienych, tylko podzespoły z których składają całe traktory, Przykładowo kabiny- mają stare i muszą je wyprzedać, mimo , że w produkcji już są nowocześniejsze, stąd taki misz-masz, że w niektórych modelach jest już nowoczesna kabina a w innych jeszcze nie.

 

Jak skończą im się te stare ciągniki, podzespoły, licencja od hattata to może to wszystko będzie chcoiaż jakoś spójnie wyglądać


Are you an idiot? No sir I'm a dreamer...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patrick345    141
Opowieści byłych pracowników Ursusa. Watro posłuchać ;)

Ursus C-330M każdemu go potrzeba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel011392    55

Też przesłuchałem i jedyne co mi przyszło na myśl to to ażeby dbali o pracowników, bo jeżeli ludzie będą zadowoleni, będzie dobra atmosfera w pracy to i końcowy produkt będzie dobry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Salisbur    15

Bardzo ciekawe.Jedyne co mi się nasuwa to za PRL było lepiej niż jest teraz.I nie ma co się dziwić że ludzie czują sentyment do tych zakładów i tych maszyn. Po prostu czuć że te ciągniki mają duszę, zreszto jak każdy inny pojazd który był produkowany przez ludzi dla ludzi, a nie przez roboty dla nie wiadomo dla kogo.

A i niech mi ktoś powie gdzie była lub jest tak potężna fabryka, i do tego całkowicie samowystarczalna.I nie dziwię się temu człowiekowi który przystawał jak widział Polski ciągnik za granicą i to jeszcze tak daleko od kraju Syria, Irak.Niesamowite.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alchemik    431
Napisano (edytowany)

Ale ja nie miałem na myśli części zamienych, tylko podzespoły z których składają całe traktory, Przykładowo kabiny- mają stare i muszą je wyprzedać, mimo , że w produkcji już są nowocześniejsze, stąd taki misz-masz, że w niektórych modelach jest już nowoczesna kabina a w innych jeszcze nie.

 

Jak skończą im się te stare ciągniki, podzespoły, licencja od hattata to może to wszystko będzie chcoiaż jakoś spójnie wyglądać

 

Ja nie mówię, że chodzi konkretnie o te części, które właśnie leżą na magazynie. Chociaż za pięć lat byłoby fajnie jeśli mielibyśmy, w razie potrzeby, gdzie kupić szybę do kabin o których piszesz.

 

Bardziej mam na myśli sytuację, gdzie przykładowo Ursus spróbuje produkować jakiś swój ciągnik.

Np. tak jak niektórzy piszą:

- coś w okolicach 55-75 KM, jako główny ciągnik dla małych gospodarstw i jako pomocnik dla dużych gospodarstw.

Powiedzmy z silnikiem Perkinsa występującym w kilku wariantach mocy (turbodoładowany i wolnossący) ,własna dobrze zestopniowywana skrzynia biegów przegotowana pod 4x4 i 2x4 z kilkoma prędkościami WOM, z w miarę uniwersalna wydajną hydrauliką, całość dość zwrotna i przygotowana do współpracy z ładowaczem czołowym, oraz oczywiście na większych kołach niż sadowniki.

Powiedzmy, ze Ursus zleca produkcję odlewów obudów skrzyń biegów itp zewnętrznym firmą i produkuje np. 500 ciągników po tym rozmyśla się i zaczyna współpracę z innym producentem i razem robią coś innego.

 

Po 3 latach od zakończenia produkcji 500szt. nowości- własnego opracowania Ursusa, na którą się skusiliśmy poda nam skrzynia biegów. Okazuje się, że wszystkie części z magazynu już zeszły, a możemy sobie co najwyżej szukać innego egzemplarza rozbieranego na części, albo postawić go w krzaki,bo to były części nie znormalizowane produkowane tylko dla Ursusa.

 

Na chwilę obecną nikt nie wie co będzie z Ursusem i na pewno potencjalnych kupców nowości ten fakt będzie odstraszał.

Nikt nie chce przecież zaoszczędzić powiedzmy 10 000 zł i po kilku latach zostać z kupką żelastwa w krzakach, lepiej wydać troszkę więcej za produkt wychodzący w wielu egzemplarzach. -W przypadku nawet upadłości producenta takiego sprzętu, ktoś zajmie się produkcją części,bo będzie warto produkować dla wielu nabywców.

Edytowano przez Alchemik

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uglibugli    75

Wiecie co starałem się wierzyć w tą polską markę ale byłem w sobote obejrzeć dwa ciągniki z logo URSUS i zawiodłem się totalnie o 11024 to nawet się nie będę wypowidał bo naprawdę szkoda słów bez zastanowienie wybrał bym już nawet mtz zamiast tego modelu a co do 10014H to też mnie nie porwał najbardziej rozweseliło mnie to ze kierownica jest tak nisko ze rękoma sobie kolana obijałem no i rozdzielacz hydrauliki zewnętrznej to też porażka gorzej niż jakieś rozdzielacze w 60-tką montowane w stodole do tura następna wadą brak miejsca na joystick do tura. Ogólnie przesiadając się z 20 letniego mtz to wielkiej róznicy nie czułem a nawet zażenowanie bo ciągniki naprawdę porażka.... Nawet nie zadbali o swoją tabliczkę znamieniową tylko na tabliczce jest Hattat zrezsztą w dowodzie podobno też ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Salisbur    15

Ciekawe czy polmot ma również w swoich zbiorach dokumentacje prototypów tego dawnego ursusa krtóre nie weszły do produkcji.Fajnie było by zobaczyć chociaż skrawki tych dokumentacji. I zobaczyc co planował ursus, jakie przekładnie zastosował w tych modelach itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lesssiu007    186

niech lepiej powiedzą kiedy ten mały traktor bedzie w sprzedaży ? miał być już teraz ale nikt nic nie wie. inne ciągniki też powinni juz przygotowywać do produkcji. Mam nadzieje że nie skończy sie jak zawsze ... czyli na pustych słowach bez pokrycia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hin    6

5044 ciekawa propozycja w sektorze małych specjalistów. Sam chwilę rozważałem, ale obawiam się tureckich czy chińskich powiązań

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel011392    55

5044 nie jest ani chiński ani turecki, jest to Polska konstrukcja bazująca na dobrych podzespołach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hin    6

Nie twierdzę że jest produkowany w chrl czy Turcji. Kto produkuje podzespoły- układ napędowy, osprzęt itp? Nie wiem i chętnie się dowiem. Wiem że poprzedni 5044 był w zasadzie Foton-em a inne modele mają dużo wspólnego z ciągnikami tureckimi (lub wręcz są w całości jakimiś hattatami czy czymś innym, nie jest to teraz istotne). Jeśli o mnie chodzi, to podważa moje zaufanie do marki. No ale może ja nie należę do tzw target-u, nie wiem. Piszę swoje zdanie.

W każdym razie uważam że sama koncepcja ciągnika bardzo dobra i trafia na rynek w pewną niszę gdzie konkurencji prawie nie ma. Jeżeli wykonanie będzie w porządku a niezawodność na dobrym poziomie, może znaleźć swoje miejsce przynajmniej na polskim rynku wąskich ciągików. Bo dotychczas nie ma niczego co zastąpiło by w zupełności bardzo popularny 3502.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj