adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rafi1999    57

demolka a powiedz jak to jest z tymi postlicencyjnymi 11024 czy to jeszcze zapasy ciągników i części zabrane z warszawy czy montaż od podstaw? skąd bierzecie MF-oskie mosty tylne i skrzynie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Ciekawe jak wyglądają z kabinami :P


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JANCZAK1176    43

Tak to jest jak, krowa dużo ryczy to mało mleka daje,szkoda że są chętni a towaru brak. W tym salonie w Głownie to tam zawsze stoi mało sztuk .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mazur87    9

Ale salon już ma serię H z nowymi maskami, więc jakieś dostawy z fabryki mają.

 

http://allegro.pl/li...p?us_id=6629940

 

 

11034 nie będzie taki drogi: http://otomoto.pl/ursus-A279241.html

 

Są już wyniki za I kwartał. Ursusowi jeszcze sporo brakuje do pierwszej piątki, ale wyniki idą cały czas w górę. Co ciekawe prawie połowę sprzedaży stanowi model 10014H. Zapewne 11024 poszło nie więcej jak 20 sztuk.

 

http://www.agrofoto.pl/index.php/aktualnoci/974-na-rynku-sprzeday-cignikow-sabo-w-i-kwartale

Edytowano przez Mazur87

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

No tak jak pisałem wcześniej że ma on kosztować 140 tyś w standardzie z EHR i rewers mechaniczny, a w full to jeszcze przedni tuz, przedni wom, klima, to będzie 180 tyś jakoś tak...

 

Niedługo Ursus przegoni farmtracka i ciekawe kiedy będzie miał wyższą sprzedaż niż case ;)


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Co do ceny 11034 z tego ogłoszenia to powiem tak:

W ogłoszeniu nigdzie nie jest podane że cena jest ofertą za model 11034

Sam sprzedający ma przypadkowo wykonane ogłoszenia (w innych ogłoszeniach np sprzedam ciągnik Farmtrac, a na zdjęciu Zetor)

Sprzedający oferuje pomoc w uzyskaniu dofinansowania bo jak się okazuje DGM Group jest to firma zajmująca się doradztwem finansowym a nie sprzedażą maszyn rolniczych.

 

Podsumowując cena jak i zdjęcie są przypadkowe i nie ma co się jarać że 140 brutto to jest cena za 11034.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mazur87    9

kris14 pewnie masz rację. Jak dobrze pamiętam to była też oferta za 160 tys. Na zdjęciu jest 11034 (inna kabina niż 11024), ale i tak tego typu ogłoszenia w myśl prawa handlowego... bla bla bla. Co do cen to się okaże jak się pojawi w sprzedaży. Rozrzut będzie duży. Już teraz 10014H stoi po 157 brutto i za 135 brutto też widziałem. Różnica ponad 20 tysięcy piechotą nie chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafi1999    57

No to teraz się popisali :lol: a ja po obejrzeniu fotek bałem się napisać że te "ursusy" trochę mało podobne są do polskiego Ursusa 5312/5314

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pect0r    19

A może Baskent to Ursus ?

 

Bo te do Nigerii mi jakoś na MF strasznie zalatują,a MF i już trochę temu z Ursusem współpracował...


Witam Wszystkich odwiedzających mój kanał :) Nazywam się Szymon,mam 15 lat i od małego interesuję się rolnictwem :) Nie mam niestety swojego gospodarstwa,ale znam wielu gospodarzy więc gdzie nie gdzie mogę jechać sobie pojeździć,porozmawiać ponagrywać :) Zapraszam na mój kanał na You Tube >>> Pect0r <<<< Zapewniam że będą się tam pojawiać nowe filmy :) Pozdrawiam Wszystkich AgroFotowiczów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcin349    26

Z tego co cię orientuję to ten Baskent kupił licencję od ursusa na te ciągniki. A teraźniejszy ursus nie chce płacić dużej kaski za licencję od polaków więc kupił jakby przez pośrednika. Rozmiary kół te same, ten sam silnik, ta sama skrzynia. Parę rzeczy zmienili jak np. pompa w new ursusie jest 22l a w starym jest 26l no i w new u. jest 2,5 udźwigu a w starym 2,2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafi1999    57

Pect0r Marcin349

 

Turecki Baskent to licencja starych modeli MF-a tak samo jak polskie ursusy licencyjne, 5314 był odpowiednikiem MF 275.

W trakcie inauguracji Polsko-Tureckiego Forum Gospodarczego ursus podpisał umowę dotyczącą współpracy w zakresie rozwoju i sprzedaży tureckich transmisji oraz tylnych osi do ciągników. Pewnie ursus będzie importował hataty i Baskenty i sprzedawał dalej pod znakiem ursusa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturtl    76

Swojego czau MF był największym licencjodawcą w branży. W ten sposób bronił się przed upadkiem. Oprócz Ursusa i kilku firm z Turcji, Pakistanu większymi odbiorcami know-how MF-a były nieistniejące już bawarski Eicher, hiszpańskie Ebro (koniec końcem wykupione przez Kubotę), istniejące Landini, a z bliższego podwórka jugosłowiańskie IMT, itd itp. Cała ta historia zakończyła się wykupieniem MF-a przez amerykańskie AGCO (Fendt, Valtra, Challenger) w 1995 roku.


zZz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

A kto w Polsce jest w posiadaniu licencji?Bo jak nie ursus to kto?


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mattti    455

A ciekawe jak z kwestią silników- do wyboru perkins albo ursus :) A spełniają one jakieś normy emisji spalin? Dałby radę kupić np. taki zwykły Kowalski z Polski? Bo mój tata jak to zobaczył to o niczym innym nie mógł myśleć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
demolka    40

A kto w Polsce jest w posiadaniu licencji?Bo jak nie ursus to kto?

 

Licencję MF i pełną dokumentację ma tylko i wyłącznie giełdowy Ursus S.A. - jedyny prawowity spadkobierca spuścizny po zakładach z Posagu 7 Panien.

Historię z zarządzaniem licencją możecie wyczytać z komunikatów giełdowych i prasowych na stronie Ursusa.

Te domysły i bzdety jakie tu są wypisywane świadczą tylko o kompletnej niewiedzy i dyletanctwie niektórych forumowiczów - albo o ich złej woli i chęci rozpowszechniania złych dla polskiej marki informacji. ale czego oczekiwać od 13-letnich specjalistów od globalnego rynku ciągników - jedynie tego, że w gimnazjum nauczą czytać się ze zrozumieniem :wacko:

 

@demolka w jakim stopniu zmontowane Ursusy są wysyłane do BiH?

Ilu ludzi z dawnego Ursusa pracuje w nowym?

 

1. Do BiH jadą zestawy SKD, udział lokalny w produkcie musi przekraczać określony poziom aby otrzymał dotacje - jest go głównie robocizna przy montażu i tkz. drobnica.

2. Niestety z dawnego Ursusa udało się pozyskać około 10 bardzo wartościowych osób. W kręgu zainteresowania nowych właścicieli było około 50 osób - ale ze względu na wymóg przeprowadzki z W-wy do Lublina większość nie podjęła tej decyzji. Reszta nie nadawała się nawet sprzątania - przez ostatnie lata działalności fabryki w Warszawie niestety w kadrach głównie pozostali tkz. Wrzodakowcy którzy nie nadawali się naprawdę do niczego i którzy przez ostatnie kilka lat gremialnie przyczynili się do złej sytuacji Ursusa.


POLSKA dla POLSKICH PRODUKTÓW - CZESI WON Z POLSKI !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafi1999    57

demolka

 

"Te domysły i bzdety jakie tu są wypisywane świadczą tylko o kompletnej niewiedzy i dyletanctwie niektórych forumowiczów - albo o ich złej woli i chęci rozpowszechniania złych dla polskiej marki informacji. ale czego oczekiwać od 13-letnich specjalistów od globalnego rynku ciągników - jedynie tego, że w gimnazjum nauczą czytać się ze zrozumieniem :wacko:"

 

Czym tak kolegę zdenerwowałem?

Jestem wielkim fanem ursusa i trzymam kciuki za tę markę ale jak widzę turecki albo chiński produkt z logiem niedźwiadka to mnie serce boli.

Proszę powiedz jak to jest z tymi 11024 czy to jeszcze zapasy ciągników i części czy montaż od podstaw? Skąd bierzecie MF-oskie mosty tylne i skrzynie, co ze skrzynią 8x8?, Czemu z oferty zniknęły tak poszukiwane pozostałe modele 5524 i zapowiadany 9024 który się pojawił tylko na targach. Gdzie powstają te "nowe" ursusy 5312/5314? Co z muzeum ursusa w na terenie byłych zakładów?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj