Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co z tą Pol... Fabryką

9303 odpowiedzi na ten temat

#3221 Share sydney

sydney

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 427 postów

Napisany 21 kwiecień 2012 - 21:13

Co z tą Pol... Fabryką mam znajomego w warfamie i mówił że na razie to tylko naklejki ursusa na polmot H naklejają ale niedługo ma być lepiej

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co z tą Pol... Fabryką Dzisiaj, 03:54
  •  

#3222 Share kedziorek

kedziorek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 400 postów

Napisany 24 kwiecień 2012 - 15:26

Co z tą Pol... Fabryką POL-MŁOT-ursus w pierwszym kwartale tego roku sprzedał szokującą ilość 25 ciągników, widzę że faktycznie rozchodzą się jak ciepłe bułeczki i ludzie pracują na 3 zmiany żeby się wyrobić z produkcją. http://www.ekonomia2...kul/862125.html B)

#3223 Share zenon385

zenon385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 24 kwiecień 2012 - 20:28

Co z tą Pol... Fabryką Kolego KEDZIOREK mógłbyś chociaż pisać normalnie nie przedżeźniając nazwy? lubisz gdy ktoś do Ciebie tak mówi? w tym artykule nic o Ursusie nie było nic więc co to robi w tym temacie???

#3224 Share kedziorek

kedziorek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 400 postów

Napisany 24 kwiecień 2012 - 21:09

Co z tą Pol... Fabryką Jest to co pisałem o ilości sprzedanych ciągników (wstawiłem link żeby pokazać źródło skąd to wiem)

Ale ja lubię tą nazwę :D, na NH mówi się smerfy, na JD jelonki :)

#3225 Share gonzobonzobong

gonzobonzobong

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 439 postów
  • Zainteresowania:szerokie w biodrach, wąskie w pasie

Napisany 25 kwiecień 2012 - 06:55

Co z tą Pol... Fabryką Automoderacja spowodowana brakiem działań administracji forum.

Edytowany przez gonzobonzobong, 15 grudzień 2012 - 13:09.

Chivas Regal kontra czarny Jaś wędrowniczek 2:1

#3226 Share kedziorek

kedziorek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 400 postów

Napisany 25 kwiecień 2012 - 12:32

Co z tą Pol... Fabryką To lepiej :), skąd to wiesz?

#3227 Share gonzobonzobong

gonzobonzobong

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 439 postów
  • Zainteresowania:szerokie w biodrach, wąskie w pasie

Napisany 25 kwiecień 2012 - 15:13

Co z tą Pol... Fabryką Automoderacja spowodowana brakiem działań administracji forum.

Edytowany przez gonzobonzobong, 15 grudzień 2012 - 13:11.

Chivas Regal kontra czarny Jaś wędrowniczek 2:1

#3228 Share wladyslaw1

wladyslaw1

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 66 postów

Napisany 06 maj 2012 - 20:45

Co z tą Pol... Fabryką Ceny nowych ursusów:
URSUS 5034 -netto 65 000,00 brutto 79 950,00
URSUS 9024- 110 000,00(+ 5 000,00 klimatyzacja) 135 300,00
URSUS 11024 - 120 000,00(+ 5 000,00 klimatyzacja) 147 600,00
URSUS 14034- 220 000,00(+5000,00 klimatyzacja) 270 600,00
ceny podane za rolmasz.abc.pl

#3229 Share zenon385

zenon385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 07 maj 2012 - 20:51

Co z tą Pol... Fabryką Jak dla mnie to jakaś prztstępność tych cen jest tylko za tego 14034 trochę dużo..

#3230 Share sebekwolkasos

sebekwolkasos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, technika, motoryzacja, nowe technologie, historia, aktualności z kraju i ze świata

Napisany 07 maj 2012 - 21:26

Co z tą Pol... Fabryką @zenon385, wg. mnie cena jest przystępna za ciągnik na takich podzespołach, parametrach. Tylko ciekawe jak z jakością tego produktu. Jest to ciekawa propozycja dla większych rolników. Mam nadzieję, że to będzie flagowy ciągnik nowego Ursusa, który będzie spełniał oczekiwania klientów. :)

Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3231 Share ursus55

ursus55

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 07 maj 2012 - 21:38

Co z tą Pol... Fabryką Ursus został już rozsprzedany Warfama, Rol-Mar wykupił prawo do napisu Ursus na produktach chińskich lub indyjskich, np. tarcza hamulcowa ze zwykłego spieku nie nitowana jest z napisem ursus i cena też jak ursusa tylk że to zwykła chińszczyzna co innego tarcze plecionka chełmnowska. Także z Ursusa za wiele nie zostało.

#3232 Share demolka

demolka

Nowicjusz

• userphoto
  • Banned
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 08 maj 2012 - 15:57

Co z tą Pol... Fabryką ursus55 - co ty za bzdury opowiadasz? chełmno nie ma oryginalnej dokumentacji produkcyjnej i technicznej. robią chłam na niewiadmego pochodzenia papierach. mój kolega pracuje w firmie logistycznej i dostarcza kontenery podróbek z Pakistanu i Chin do chełmna. ta fabryczka straciła prawa do używania marki URSUS ponieważ miała tragiczną jakość. Ursus korzysta tylko i wyłącznie z polskich firm które są kooperantami zachodnich producentów. chełmno to synonim badziewu.
POLSKA dla POLSKICH PRODUKTÓW - CZESI WON Z POLSKI !!!

#3233 Share kedziorek

kedziorek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 400 postów

Napisany 08 maj 2012 - 18:59

Co z tą Pol... Fabryką Takich polskich firm jak turecki HATTAT? i chiński... eee jak nazywa się chińska firma produkująca ursusa 5034??

#3234 Share jaco512

jaco512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza,mechanika itp.

Napisany 08 maj 2012 - 21:10

Co z tą Pol... Fabryką @demolka nie rób antyreklamy, bo nie masz racji. Nie przedstawiasz żadnych dowodów i potrafisz tylko obrażać innych. Powiedz w takim razie wszystko co wiesz o dostawcach części do Rol-Maru.....
http://www.ursus.pl/historia.html
Zapewniamy Szanownych Odbiorców naszych wyrobów, że pomimo braku oznaczenia na opakowaniu „niedźwiadkiem” w nowym opakowaniu znajdują się te same części. Części te są w dalszym ciągu wykonywane według oryginalnej dokumentacji technicznej, do stosowania której ZSM „Ursus” w Chełmnie posiada prawo. Nie zmienił się również proces technologiczny wykonania części, który jest niezmienny od czasu dostaw tych części na pierwszy montaż do Zakładów Przemysłu Ciągnikowego Ursus w Warszawie.

Żaden porządny mechanik nie powie, że Chełmno "to badziew", opinie są jak najbardziej pozytywne.

Edytowany przez jaco512, 08 maj 2012 - 21:13.

#3235 Share demolka

demolka

Nowicjusz

• userphoto
  • Banned
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 09 maj 2012 - 11:27

Co z tą Pol... Fabryką jaco512. chełmno nie ma oryginalnej dokumentacji Ursusa. Jeśli dyponują takową to znaczy, że ją ukradli. Jedyną oryginalną dokumentację i pełne prawa do niej ma POL-MOT Warfama S.A. Jeżeli takie rzeczy wypisuść ją kolesie z chełmna to znaczy, że kłamią i z pełną premedytacją wprowadają klientów w błąd. Nie produkują i nigdy nie będą mieli praw do produkcji ORYGINALNYCH częsci zamiennych. A mechanicy będą wciskać klientom badziew pod przykrywką oryginalności żeby więcej Cię skosić klienta za podróbę (tyle co za oryginał) - po za tym szybciej kilent wróci po nowe jeśli wciśnie mu kibel nie oryginalną część zamienną. chełmno to manufakturka bez żadnej kontroli nad jakością wytwarzanych podróbek oryginalnych części zamiennych.
POLSKA dla POLSKICH PRODUKTÓW - CZESI WON Z POLSKI !!!

#3236 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 09 maj 2012 - 15:22

Co z tą Pol... Fabryką Demolka Zobacz na czas w jakim Pol-mot kupił Ursusa.A w Chełmnie była normalna fabryka części do ciągników

1 stycznia 1998 - na bazie Zrzeszenia Przemysłu Ciągnikowego Ursus powstają Zakłady Przemysłu Ciągnikowego URSUS S.A. i w wyniku restrukturyzacji w latach 1998-2003 zakłady w Warszawie, Żyrardowie, Gorzowie Wlkp., Chełmnie, Nisku, Sulęcinie, Włocławku, Lublinie, Poznaniu ulegają rozdrobnieniu

masz tutaj wyraznie napisane że zakłady uległu rozdrobnieniu,część zlikwidowano a w chełmnie nadal produkowano części.To ciekawe jak mogli ukraść dokumentacje techniczną wchodzac w skład Przemysłu Ciągnikowego URSUS S.A produkując części.Z resztą nadal je produkują bo mają dokumentację.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#3237 Share ursus55

ursus55

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 437 postów

Napisany 09 maj 2012 - 16:06

Co z tą Pol... Fabryką Ursus Chełmno produkuje aktualnie najlepsze tarcze sprzęgłowe do ursusów w polsce,i ma do tego jak najbardziej prawo. Rol-Mar wykupił prawo do napisu na opakowaniu i produktach URSUS a ich produkty to zwyczajna chińszczyzna wiem bo rozmawiałem z ich przedstawicielem i próbował wcisnąć tarczę hamulcową do C385 która była eykonana ze zwykłego spieku, była zrobiona zupełnie tak samo jak tarcza firmy KOMFORT którą można nabyć za 40zł, natomiast za porządną tarczę Chełmnowską wykonaną z plecinką trzeba dać już powyżej 55zł i widać gołym okiem że te tarcze to solidne wykonanie, podobne tarcze produkuje firma GMP ale już widać inną konstrukcję oczywiście na gorsze. I Chełmno nie straciło prawa nadal produkują tylko że na opakowaniu i na np. tarczy jest takie jakby słoneczko to co było nad napisem chełmno, teraz Chełmno na opakowaaniach ma logo i napis chełmno a kiedyś mieli na kartonach jeszcze napis URSUS teraz go nie ma i to wszystko w tym temacie jakość jest nadal taka sama. I dziwne że jeszcze się nie spotkałem żeby ktoś przyszedł z tarczą Chełmnowską na reklamację a w innych firmach to się lubi zdarzać także nie opowiadaj że Chełmno robi chłam bo widocznie nie wiesz o czym piszesz.

#3238 Share kedziorek

kedziorek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 400 postów

Napisany 09 maj 2012 - 16:15

Co z tą Pol... Fabryką Warto jeszcze zauważyć że ZSM „URSUS” Sp. z o.o. posiada certyfikat ISO 9001:2008 świadczący o najwyższym poziomie jakości produkowanych wyrobów.

Zresztą zobaczcie sami, od zawsze kupowaliśmy części do naszych ciągników, części od ZSM „URSUS” Sp. z o.o. czyli te z Chełmna zawsze były idealne, pasowały i nie było z nimi problemów (przynajmniej w moim przypadku) a inne, podróbki od firm ,,krzak,, to już różnie z nimi bywało.
Jak dla mnie Rol-Mar jest taką firmą krzak, po pierwsze nie mają żadnego certyfikatu jakości, a po drugie jest dużo złych opinii o ich wyrobach.

Edytowany przez kedziorek, 09 maj 2012 - 21:54.

#3239 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 09 maj 2012 - 16:35

Co z tą Pol... Fabryką No tarcze z Chełmna ją naprawde pierwszorzędne w 360 miałem z Chełmna osiem lat teraz w styczniu zmieniałem bo szarpał przy zmianie.Przyczyną była jedna sprężynka pękinięta,ale i tak wymieniłem tarcze bo miała luz na nitach jeszcze by pochodziła ale jak się zmienia to sie wszystko zmienia.po ośmiu latach grubość była taka sama jak nowej.Zresztą w Mysliborzu gdzie moj wujek kupuje czesci są przeważne polskie i dobrej jakości.
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3240 Share jaco512

jaco512

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 663 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza,mechanika itp.

Napisany 09 maj 2012 - 20:25

Co z tą Pol... Fabryką @demolka twoje słowa "Ursus korzysta tylko i wyłącznie z polskich firm które są kooperantami zachodnich producentów" - oświeć nas wszystkich na forum i powiedz jakie są to firmy, powiedz także z jakimi firmami współpracuje Rolmar jeśli chodzi o "Oryginalne części Ursus" skąd pochodzą części. Czy ciężko na to odpowiedzieć???
Sprawa druga: Chełmno przez kilkadziesiąt lat było dostawcą części na pierwszy montaż w Ursusach więc na jakiej podstawie mówisz że to manufaktura??

Dodaj odpowiedź