Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co z tą Pol... Fabryką

9285 odpowiedzi na ten temat

#3201 Share wojtello

wojtello

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 31 marzec 2012 - 17:35

Co z tą Pol... Fabryką i bardzo dobrze -_- znawcy..... zauważyłem. że każdy tutaj zna się wspaniale na prowadzeniu przedsiębiorstwa, na promowaniu marki i każdy ma przepis na 'cudowny ciągnik'. Tak więc tym użytkownikom życzę sukcesów w biznesie. Wracając do tematu, miałem okazję jeździć 6824 i powiem szczerze to nie to.... jak ktoś ma 3512 to ten ciągnik zachowuje się niemal identycznie. Skacze, lekki, po prostu kogut taki :P biegi chodzą tak ciężko że rady nie można im dać było a szczególnie reduktorowi. W dodatku coś straszliwie w nim grzechotało, jakby w skrzyni po naciśnięciu sprzęgła (ciężko jak w czołgu) dopiero grzechot ustawał. W kabince za to 'przyjemno' ale brak nawiewów w dachu jakoś nie bardzo nam się podobał. Wyposażenie znośne, to znaczy w standardzie lepsze niż Zetor. Mimo tego i atrakcyjnej ceny nie polecam tego ciągnika. Prawda jest taka, że jest to niewypał i już.. na dodatek robiony w sposób niemal chałupniczy.... Mnie URSUS nie przekonał, przynajmniej nie ty modelem.
jeśli chcesz dodać sobie znajomego wejdź na Naszą Klasę....

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co z tą Pol... Fabryką Dzisiaj, 12:02
  •  

#3202 Share TheMariko12

TheMariko12

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 377 postów
  • Zainteresowania:Motoryzacja (CC,SC) i wszystkie odmiany sportowych aut
    Lakiernictwo

Napisany 01 kwiecień 2012 - 11:39

Co z tą Pol... Fabryką Uważam, jeśli chcą odbudować markę, to niech lepiej tutaj nie obraża się innych i nie porównuje do głupich porównań :)

O ile słyszałem te hattaty macie jeszcze robić przez rok, proponuje abyście zrobili krok w przód i udoskonalili skrzynię, bo to technologia sprzed 10 lat ;/
Jak kolega wspomniał, Zetor i Farmtrac buszuje po polsce, ponieważ te ciągniki są robione z renomowanych produktów ( perkins, carraro, ZF. ) , zetor w serii Forterra posiada własny silnik i skrzynię, to właśnie najbardziej przyciąga klientów do zakupu.
Kolego demolka, proponuję abyś to pokazał swoim kolegom z Pol-Motu, aby to poczytali i zrozumieli inne osoby, które się tu wypowiadają i nie dadzą się zrobić w konia,

Pozdro

Edytowany przez TheMariko12, 01 kwiecień 2012 - 11:41.

Nauka--->Praca--->Zabawa--->Długi odpoczynek :)

Sprzedam

NOWE CZĘŚCI DO URSUSÓW 360/355/4011/330 Z PRL , PISAĆ NA PW

#3203 Share rafal121

rafal121

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 03 kwiecień 2012 - 20:40

Co z tą Pol... Fabryką Mnie to ciekawi czemu robią ursusy z Warszawy (9024 11024) jeżeli jak napisał demolka kooperanci nie trzymali norm unijnych.

#3204 Share Malik34

Malik34

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 1 postów

Napisany 03 kwiecień 2012 - 20:42

Co z tą Pol... Fabryką :) ja mam ursusa :)
oraz +10% za post bez sensu

#3205 Share HIlary

HIlary

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 03 kwiecień 2012 - 21:05

Co z tą Pol... Fabryką Jakiego??

#3206 Share Mazur87

Mazur87

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów
  • Zainteresowania:konflikty zbrojne i uzbrojenie, maszyny rolnicze, atronomia

Napisany 04 kwiecień 2012 - 09:51

Co z tą Pol... Fabryką Jeszcze dwa dni i będzie wiadomo ile kosztuje 11024. Na stronce salonu Ursusa machnęli się z miesiącem, pewnie przez tą pogodę :) .

#3207 Share DamianO1996

DamianO1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 04 kwiecień 2012 - 20:13

Co z tą Pol... Fabryką 5034 na allegro jest w cenie 80 tysięcy zł. Z zewnątrz ciągnik ładnie się prezentuje. Największy mankament jego to te chińskie części, ale teraz to nawet Mercedes w 3/4 zagraniczny.

#3208 Share Mazur87

Mazur87

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 05 kwiecień 2012 - 05:52

Co z tą Pol... Fabryką Ze 2-3 tysiące do utargowania, jak nie lepiej. Skoro jest to sugerowana cena producenta to można z niej zejść. Pamiętam, jak wchodził 1674 forte. Sugerowana producenta ok 267 brutto, a dealerzy wystawiali nawet po 240 brutto i do negocjacji. Chińczyk chińczykowi nie równy. Ważne, żeby trzymali normy jakości wykonania.

#3209 Share DamianO1996

DamianO1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 05 kwiecień 2012 - 10:25

Co z tą Pol... Fabryką Udźwig ten chińczyk ma 4,5t, to więcej niż mtz 820. Poza tym 5034 ma być z chińskich części, ale tych produkowanych przez YTO, a to już nie jest taka zła firma.

#3210 Share HIlary

HIlary

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 06 kwiecień 2012 - 16:34

Co z tą Pol... Fabryką Udźwig to on ma 1500kg,z tego co wiem , to w niedalekiej przyszłości mają wejść nowe sadowniki od Ursusa.
A ten model jest tylko przejściowy.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3211 Share DamianO1996

DamianO1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 06 kwiecień 2012 - 17:42

Co z tą Pol... Fabryką Nie tysiąc pięćset tylko cztery tysiące pięćset. Jak na 50 KM to dużo.
Tu to znalazłem:
http://allegro.pl/ur...2259718395.html

"Maks. udźwig podnośnika, kg 4500"

#3212 Share HIlary

HIlary

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 06 kwiecień 2012 - 17:46

Co z tą Pol... Fabryką Tam zaszła pomyłka. Udźwig wynosi na 100% 1500kg.1500kg jak na 50 konny ciągnik w zupełności wystarczy.

#3213 Share Suchy

Suchy

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 06 kwiecień 2012 - 18:03

Co z tą Pol... Fabryką Jaki sens ma takie skakanie sobie do oczu i wzajemne obrażanie się? Nikt z nas nie ma ŻADNEGO wpływu na to co się dzieje w Warfamie. Ci którzy znają prawdę na pewno jej tu nie objawią żeby zaspokoić Waszą ciekawość. To jest biznes a nie organizacja charytatywna.
Całe zamieszanie z URSUS-em miało na celu przejęcie marki, bo to było najcenniejsze z całego majątku firmy. Z tego co wiem marka Warfama zniknie zastąpiona przez markę URSUS. Na targach, poczynając od Bednar a kończąc na Kielcach, większość maszyn na stoisku nosiło logo URSUS.
Ja nadal mam nadzieję, że ciągniki produkowane pod marką URSUS będą co raz lepsze i w końcu dorównają zachodnim. Ale na to potrzeba czasu. Widać, że większość z Was nie ma pojęcia jak funkcjonuje fabryka. Jeżeli Wam się wydaje, że rok to dużo czasu to się grubo mylicie. W ciągu tego czasu cała produkcja została przeniesiona do innego miasta, a co z ludźmi, technologiami, dokumentami, bazą materiałową i wieloma innymi rzeczami. Jeżeli jeszcze oczekujecie całkiem nowych wyrobów zaprojektowanych i wykonanych w tym czasie to chyba naoglądaliście się za dużo filmów.
Dajmy im trochę czasu. Może coś z tego będzie.

#3214 Share DamianO1996

DamianO1996

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 167 postów

Napisany 06 kwiecień 2012 - 22:22

Co z tą Pol... Fabryką To, że Warfama będzie rozwijać ursusa , nie ulega wątpliwości. Markę URSUS kupili, by jak mówi przedmówca zastąpić nią nazwę Warfama. Zmianą nazwy marki Warfama zamierza zgromadzić zapewne większe grono klientów. Ja zdaję sobie z tego sprawę, że rok czasu to jest niewiele a do tego jeszcze przenieść całą technologię do innego miasta, zorganizować dostawców, wykwalfikowany personel i wiele innych rzeczy. Niedługo mają być produkowane opryskiwacze i pługi. Widać wszystko idzie w dobrym kierunku. Czytałem, że mają produkować w Lublinie rocznie dodatkowo ~2000 ciągników na eksport. Jak to mawiają: "Nie od razu Kraków zbudowano".

#3215 Share pankracy

pankracy

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 11 kwiecień 2012 - 20:21

Co z tą Pol... Fabryką Całkowicie zgadzam się z Przedmówcami - Warfamie/Ursusowi trzeba dać trochę czasu (może nawet kilka lat), by wszystko uporządkowali i ogarnęli jak należy. A potem wszystko powinno się potoczyć po ich myśli. Jestem zdania, że Ursus wróci jeszcze do gry w czołówce (i to nie tylko na polskim rynku), ale na wszystko przyjdzie pora - pośpiech jest tu złym doradcą. A co do chińskich części, to musimy pamiętać, że w dzisiejszych czasach ciężko znaleźć produkt, który nie ma nic wspólnego z Azją ;)

#3216 Share kedziorek

kedziorek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 400 postów

Napisany 12 kwiecień 2012 - 14:01

Co z tą Pol... Fabryką

Nie tysiąc pięćset tylko cztery tysiące pięćset. Jak na 50 KM to dużo.
Tu to znalazłem:
http://allegro.pl/ur...2259718395.html

"Maks. udźwig podnośnika, kg 4500"

Chińczyk 5034 ma 1500 kg udźwigu na podnośniku, tam na allegro jest błąd, na stronie ursusa jest też 1500 kg, poza tym na logikę ten ciągnik waży 2450 kg nie wiem jakim cudem miałby dźwignąć 4500 kg :)

#3217 Share bboyUrsus

bboyUrsus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 103 postów

Napisany 13 kwiecień 2012 - 13:32

Co z tą Pol... Fabryką Ten 5034 nie jest wcale taki zły, tylko dziwi mnie czemu jeszcze nie jest dostępny w sprzedaży 11024 <_< miał być w połowie marca a do dziś go nie ma <_<

#3218 Share HIlary

HIlary

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 15 kwiecień 2012 - 12:52

Co z tą Pol... Fabryką No właśnie ciekawe czy 11024 jest już w sprzedaży??
Ma może ktoś jakieś info w tej sprawie??

#3219 Share ozon87

ozon87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 536 postów

Napisany 16 kwiecień 2012 - 16:00

Co z tą Pol... Fabryką Wcześniej wypowiadały się w tym temacie osoby z ursusa więc może ktoś powie od kiedy w sprzedaży będzie ursus 14034 i w jakiej przybliżonej cenie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3220 Share Mazur87

Mazur87

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 68 postów

Napisany 21 kwiecień 2012 - 20:58

Co z tą Pol... Fabryką http://otomoto.pl/ur...24-A164843.html

Chyba trafił się jakiś babol. Rok produkcji 2012?!

Dodaj odpowiedź