Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co z tą Pol... Fabryką

9305 odpowiedzi na ten temat

#3081 Share mekiss

mekiss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 04 luty 2012 - 21:35

Co z tą Pol... Fabryką Witam czy projekt ursusa 1684 upadl ,czy moze bedzie cos jeszcze z tego

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co z tą Pol... Fabryką Dzisiaj, 09:01
  •  

#3082 Share SalonUrsus

SalonUrsus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów

Napisany 04 luty 2012 - 22:26

Co z tą Pol... Fabryką Witam,

Na otwarciu będziemy dysponować Ursusami serii H.
W najbliższym czasie pojawi się 11024 (ok 2-3 tyg.).
Ok marca trafi do sprzedaży 5034, a najpóźniej w kwietniu powinniśmy mieć 9024.
Sadowniczy PIKO nie będzie produkowany w tym roku. Może uda się 5034 w wersji "slim" jeszcze w tym roku włączyć do sprzedaży.
Co do ciagników ciężkich to pierwszym modelem będzie 14034, który wejdzie do sprzedaży pod koniec tego roku.
Obecnie nie ma planów co do dalszej produkcji 1674.
Wiemy, że oczekiwania są wielkie co do URSUSa, ale musicie dać trochę czasu Warfamie.

Zapraszamy na otwarcie do Głowna.

#3083 Share jacek145

jacek145

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 04 luty 2012 - 23:07

Co z tą Pol... Fabryką Mam pytania:
1 kiedy wejdą do produkcji maszyny rolnicze pod marka ursus ?
2 czy ceny ciągników serii ursus H zostaną zmniejszone w najbliższym czasie ?
3 w jakich cenach można spodziewać się ciągników 9024, 11024 ?

#3084 Share zenon385

zenon385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 223 postów

Napisany 05 luty 2012 - 10:15

Co z tą Pol... Fabryką Najbardziej to mi szkoda tego 1674 :( jak dla mnie to wizytoka Ursusa wystarczy spojrzeć :rolleyes:

Edytowany przez zenon385, 05 luty 2012 - 10:15.

#3085 Share ozon87

ozon87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 536 postów

Napisany 05 luty 2012 - 10:18

Co z tą Pol... Fabryką

Witam,

Na otwarciu będziemy dysponować Ursusami serii H.
W najbliższym czasie pojawi się 11024 (ok 2-3 tyg.).
Ok marca trafi do sprzedaży 5034, a najpóźniej w kwietniu powinniśmy mieć 9024.
Sadowniczy PIKO nie będzie produkowany w tym roku. Może uda się 5034 w wersji "slim" jeszcze w tym roku włączyć do sprzedaży.
Co do ciagników ciężkich to pierwszym modelem będzie 14034, który wejdzie do sprzedaży pod koniec tego roku.
Obecnie nie ma planów co do dalszej produkcji 1674.
Wiemy, że oczekiwania są wielkie co do URSUSa, ale musicie dać trochę czasu Warfamie.

Zapraszamy na otwarcie do Głowna.

Dlaczego tak długo trzeba czekać na ursusa 14034? Przecież miał być dostępny już na koniec 2011r...
Czemu z waszej oferty zniknął ursus 11034 na podwoziu landini?

#3086 Share PanAres

PanAres

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 05 luty 2012 - 10:47

Co z tą Pol... Fabryką Witam,

widzę to mniej więcej tak:

Spółka Polmot ma podpisany kontrakt na zakup i odbiór tureckich traktorków "H".
Owe maszyny poprzez strategię marketingową próbuje utożsamiać z Valtrą bądz też innymi markami ciągników o uznanej renomie.
Z tych też względów zwleka z wprowadzeniem "nowych" produktów chcąc najpierw wywiązać się z umowy i pozbyć się kiepścizny, sprzedając ją po faceliftingu oraz pod legendarną na polskim rynku maszyn rolniczych marką.
Smutna prawda, lecz interes ekonomiczny w dzisiejszych czasach jest na pierwszym planie - czemu zresztą trudno sie dziwić.

FAN Ursusa 1893.

Edytowany przez PanAres, 05 luty 2012 - 10:48.

#3087 Share Kajto

Kajto

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 05 luty 2012 - 13:20

Co z tą Pol... Fabryką A jaka to trzeba mieć strategie, skoro na linii produkcyjnej spotkali się dwaj producenci POL MOT i Valtra :)
Kolego pora otworzyć oczy, już nawet w tym temacie był podlinkowany wątek Valtra a POL MOT.
Co ma POLMOT gorszego od Valtry?

Edytowany przez milanreal1, 05 luty 2012 - 15:42.
cytowanie poprzedniego posta

#3088 Share kedziorek

kedziorek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 400 postów

Napisany 05 luty 2012 - 13:26

Co z tą Pol... Fabryką

Witam,

widzę to mniej więcej tak:

Spółka Polmot ma podpisany kontrakt na zakup i odbiór tureckich traktorków "H".
Owe maszyny poprzez strategię marketingową próbuje utożsamiać z Valtrą bądz też innymi markami ciągników o uznanej renomie.
Z tych też względów zwleka z wprowadzeniem "nowych" produktów chcąc najpierw wywiązać się z umowy i pozbyć się kiepścizny, sprzedając ją po faceliftingu oraz pod legendarną na polskim rynku maszyn rolniczych marką.
Smutna prawda, lecz interes ekonomiczny w dzisiejszych czasach jest na pierwszym planie - czemu zresztą trudno sie dziwić.

FAN Ursusa 1893.

Kolega ma w 100% rację

#3089 Share PanAres

PanAres

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 05 luty 2012 - 16:21

Co z tą Pol... Fabryką Na wstępie pragnę podnieść, iż jestem fanem polskiej marki Ursus.
Do niedawna uważałem, iż dobrze się stało, że to właśnie Warfama kupiła prawa do wspomianej legendy. Teraz jestem innego zdania.

Panowie Kajto i SalonUrsus dobrze, że funkcjonujecie na tym forum, ale skupcie sie na informowaniu potencjalnych klientów a nie na snuciu betonowego PR-u.

Kolego pora otworzyć oczy

Kolego Kajto, mam otwarte oczy i dostrzegam więcej niż myślisz.

Polmot jest jedynie dystrybutorem traktorów i nie ma nic wspólnego z ich produkcją. Posiada wyłączność (na polskim rynku) na sprzedaż produktu firmy Hattat.

POLMOT NIE JEST PRODUCENTEM TRAKTORÓW ROLNICZYCH.

Sprowadza ciągniki z Turcji, gdyby nie fakt, iż Turcja nie należy jeszcze do UE i z tego tytułu handel pomiędzy UE a Turcją obłożony jest cłem (na "części" cło jest niższe niż na finalny produkt), prawdopodobnie "montaż" polmotów ograniczyłby sie do przykręcenia innego "znaczka".

Polmot to nie Valtra, podobnie jak Lanos to nie Opel, a dobry stary Ursus to nie Massey Ferguson.
Moim skromnym zdaniem tureckie podzespoły nie są najwyższej jakości, więc marki Hattat oraz Hema nie robią na mnie wrażenia.

Do niedawna myslałem, iż Polmot może pchnąć Ursusa w przyszłość, lecz nic z tych rzeczy (szkoda) sie nie zdarzy, Wprowadzenie 140 konnego modelu polmota uzależnione jest wyłącznie od porozumienia pomiędzy Valtrą a Hattatem, Polmot jest jedynie dealerem.

Valtra ----technologia sprzed 15 lat-----> Hattat - - - - - - - - > [ na rynku polskim Polmot (Ursus)]

Panie i Panowie, Naszego Ursusa już nie ma.

Edytowany przez PanAres, 05 luty 2012 - 16:26.

#3090 Share Kajto

Kajto

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 05 luty 2012 - 16:52

Co z tą Pol... Fabryką Z każdym postem mam wrażenie ze celowo wprowadzasz ludzi w błąd, żeby oczernić ursus'a.
Ciekaw jestem jaki masz w tym cel.

P.S. na prawie każdej części lanosa znajdziesz znaczek GM.

Panie i Panowie Ursus przeorze jeszcze nie jedno pole i zamknie klawiatury krzykacza.

Edytowany przez krzysiek16m, 05 luty 2012 - 20:12.
cytowanie poprzedniego posta

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3091 Share gonzobonzobong

gonzobonzobong

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 439 postów
  • Zainteresowania:szerokie w biodrach, wąskie w pasie

Napisany 05 luty 2012 - 17:10

Co z tą Pol... Fabryką Automoderacja spowodowana brakiem działań administracji forum.

Edytowany przez gonzobonzobong, 15 grudzień 2012 - 13:11.

Chivas Regal kontra czarny Jaś wędrowniczek 2:1

#3092 Share PanAres

PanAres

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 05 luty 2012 - 17:10

Co z tą Pol... Fabryką @Kajto

Stosujesz argumenty ad personam, w ogóle nie odnosząc sie merytorycznie do mojego postu. Jak gówniarz, który nie ma argumentów.

Dla Ciebie osoba, która napisała prawdę - po prostu jak jest bez PR - owych formułek i działań jest krzykaczem? Wprowadza ludzi w błąd?

Jaki Ty masz interes nie podając rzetelnej informacji? Wiadomo pieniądze.

Powyzsze pytania są retoryczne.

@gonzobonzobong

avatar jest nawiązaniem, ale nie w tym kierunku, który przywołałeś ;-)

Edytowany przez PanAres, 05 luty 2012 - 17:15.

#3093 Share mekiss

mekiss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 05 luty 2012 - 17:40

Co z tą Pol... Fabryką Niestety ,ale Ursus jest juz tylko znakiem towarowym i tyle ,tez myslalem ze Warfama tutaj cos zmieni ,ale jej potrzebna jest tylko marka i znaczek ursusa ,nie rozumie dlaczego majac gotowe projekty ursusow czyt, 1684 3724 4x4 sadownik, nawed niemysla o ich wprowadzeniu przeciez moga sprzedawac tansze polmoty h pod marka ursusa jak i drozsze lepiej wyposazone ursusy ,nie wiem czy rolnicy nabiora sie na ten chlyt marketingo pod tytulem ursus h

Edytowany przez mekiss, 05 luty 2012 - 17:42.

#3094 Share Kajto

Kajto

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 8 postów

Napisany 05 luty 2012 - 17:57

Co z tą Pol... Fabryką

@Kajto

Stosujesz argumenty ad personam, w ogóle nie odnosząc sie merytorycznie do mojego postu. Jak gówniarz, który nie ma argumentów.

Dla Ciebie osoba, która napisała prawdę - po prostu jak jest bez PR - owych formułek i działań jest krzykaczem? Wprowadza ludzi w błąd?

Jaki Ty masz interes nie podając rzetelnej informacji? Wiadomo pieniądze.

Powyzsze pytania są retoryczne.

@gonzobonzobong

avatar jest nawiązaniem, ale nie w tym kierunku, który przywołałeś ;-)

gdzie sa te argumenty, ktore ignoruje?
to chyba ja prosilem o wypisanie roznic pietnastolernich miedzy jedna a druga maszyna.
skad masz wiedze o tej prawdzie? z tego samego miejsca co o daewoo i opel? ;)
moje pieniadze nie maja z tym nic wspolnego?

#3095 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 05 luty 2012 - 19:16

Co z tą Pol... Fabryką To w końcu w Lublinie są produkowane te Ursusy czy te uruchomienie produkcji w grudniu to była tylko taka pokazówa, żeby zainteresować media oraz sprzedawać tureckie Hattaty pod marką Ursus.

#3096 Share PanAres

PanAres

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 05 luty 2012 - 19:34

Co z tą Pol... Fabryką Polmot (ursus) nie produkuje i nie będzie produkował ciągników.
Sprzeda ciągniki wyprodukowane w Warszawie, które przejął wraz ze znakiem firmowym ze zmienionymi maskami, może zostaną zmienione też kabiny.
W Lublinie powstaje montownia, w której będa składane tureckie Hattaty ewentualnie jakas chińszczyzna.

Elementem odróżniającym od turków bedą inne maski i kabiny.

Ursus działa jak na schemacie:

Valtra ----technologia sprzed 15 lat-----> Hattat - - - - - - - - > [ na rynku polskim Polmot (Ursus)]

#3097 Share mekiss

mekiss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 05 luty 2012 - 19:51

Co z tą Pol... Fabryką jezeli to prawda to powodzenia zycze ,ale z tego co widze to niestety moze byc prawda sam kolega salon ursus pisze ze w sprzedazy najpierw pojawi sie seria h ,a przeciez niby uruchomili produkcje 11024 w Lublinie

#3098 Share Piteriiv

Piteriiv

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 137 postów

Napisany 05 luty 2012 - 23:13

Co z tą Pol... Fabryką to naprawdę nie popisał się Polmot, wielka szumna zapowiedz a tu lipa a polscy rolnicy też potrzebują konkretów a nie tylko zapowiedzi, jeszcze nie wiadomo co będzie za kilka miesięcy poza technologią z Turcji bez hydraulicznego rewersu i nowych technologi (mowa o mocach 110 KM) pozostaje mam import, i życzyć powodzenia Polmotowi.

#3099 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 06 luty 2012 - 17:42

Co z tą Pol... Fabryką Produkcja ursusów z warszawy wiąże się z kosztami zakupu maszyn(jeśli ich jeszcze nie mają) wiec to nie jest takie proste ale osiągalne.Mogili by wprowadzić do producji np 6034,8024 czy już wcześniej wspomniany model 130 konny na podzespołach landini a także 1674 Forte.Ale oni nie chcą się rozwijac tylko zmieniać naklejki.Mozna też tak zrobić grupowo nie kupowac serii H tylko brać te nowe/stare konstrukcje np.9024,11024 i 14034
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3100 Share japycz17

japycz17

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i ciągniki

Napisany 06 luty 2012 - 18:00

Co z tą Pol... Fabryką Słabo mi się robi jak czytam te wasze brednie ;). Ciężko wam zrozumieć, że Pol Mot równocześnie będzie sprzedawał ciągniki z serii H (sprowadzane z Turcji), i te produkowane (składane) w Lublinie na licencji Masseya Fergusona (te same co były produkowane w Warszawie), mają je unowocześnić i będą lepiej wyposażoną wersją ciągnika od serii H.
Radze wam poszukać tochę informacji w necie na temat przyszłości Ursusa, a dopiero potem się wypowiadać, a nie pisać banały typu, że w Lublinie nie będą produkować Ursusów. To po jakiego grzyba kupowali hale po byłym dewoo i przeznaczyli 10mln. .na rozpoczęcie produkcji? przecież nie musieli, mogli tylko sprowadzać gotowe ciągniki i przyklejać tylko znaczek, (tak się dzieje z serią H) ale z serią MF tak nie jest, są składane w Lublinie. Pan prezes Zarajczyk powiedział że chcą dalej produkować ciągniki na bazie Masseya Fergusona, z tym, że chcą go wyposażyć w nowszą przekładnie (16x16) i kabinę! Tak na marginesie Pol Mot ma w przyszłości przezanaczyć nawet do 10mln.Euro na modernizacje Ursusa.

Jeden napisze brednie, a reszta jak te barany wierzą w to i powtarzają dalej.
Poczekajmy jeszcze trochę to się okaże co Warfama ma do zaoferowania :)
(Nikogo nie miałem zamiaru obrazić)

Edytowany przez japycz17, 06 luty 2012 - 18:08.

Interesuję się rolnictwem i ciągnikami Ursus.

Dodaj odpowiedź