adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

locke    293

Ta to nie Tvn tylko to z TVP :P


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mattti    455

Niech zmienią, jeszcze te dachy, to wygląd będzie całkiem gites :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Bardzo ciekawy film z tvnu :) Naprawdę powinno być takiego czegoś więcej :)

 

A to z tvp to zainstalowałem tą wtyczkę i nie chodzi.. :P


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Uaktualniłem to i to i dalej nie działa...A kij z tym :) Najwyżej opowiecie mi co tam jest :P


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pect0r    19

Mi pisze : Przepraszam,ale z uwagi na ograniczenia licencyjne film jest dostępny TYLKO NA TERENIE POLSKI - A gdzie ja kur*a jestem ? -_-:(


Witam Wszystkich odwiedzających mój kanał :) Nazywam się Szymon,mam 15 lat i od małego interesuję się rolnictwem :) Nie mam niestety swojego gospodarstwa,ale znam wielu gospodarzy więc gdzie nie gdzie mogę jechać sobie pojeździć,porozmawiać ponagrywać :) Zapraszam na mój kanał na You Tube >>> Pect0r <<<< Zapewniam że będą się tam pojawiać nowe filmy :) Pozdrawiam Wszystkich AgroFotowiczów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

To tak samo nieraz jest na Youtube że polski koleś wrzuci filmik i w Polsce polak nie może oglądać..... <_<


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Salisbur    15

Troche na temat historii:

 

Siła ursusa cz. 1

http://konstrukcjein...rsusa-cz-1.html

 

Siła ursusa cz. 2

http://konstrukcjein...susa-cz-ii.html

 

Siła ursusa cz. 3. Licencje kontra własna myśl techniczna.

http://konstrukcjein...techniczna.html

 

Bardzo ciekawie opisana historia ursusa którego już tak naprawdę niema. A to co teraz mamy to całkiem inny ursus, nowa historia,nowe ciagniki i miejmy nadzieje że wyjdą z pod ręki Polskiego konstruktora,dobre jak stare ciągniki, które znów podbiją świat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mattti    455

No, ja czytałem już dość dawno te artykuły, i aż mi się smutno zrobiło, myśląc jakim ursus mógłby być dziś graczem na arenie międzynarodowej :( A wszystko przez to że ktoś kiedyś musiał dać w łapę, i postanowiono kupić tą licencję... A ursusy ciężkie to Polskie ciągniki :) a nie, jak niektórzy mówią że zetor :) Z tym, że te artykuły były podawane kilka stron wcześniej przez kogoś ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Z tym twierdzeniem ze ursus jest podróbą zetora, to jak ja to usłyszę to we mnie się gotuje...bo takiemu nie przetłumaczysz ze to polski ciagnik w 100% tylko powstał w czechach.

  • Like 2

Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Salisburg- bardzo ciekawa ta historia ale jak jo sie czyta to szkoda sie robi polskiego ursusa. Tak naprawdę to prawdziwy ursus był produkowany do ok.1980 roku dopóki ursus niezaczoł kombinować z zetorem tych ich ciągników ciężkich potem z fergusonem sie motał a teraz pol- motem. I chyba już nigdy niebędzie produkował ciągników w 100 procentach własnej konstrukcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Źle zrobili że podpisali umowę z masseyem fergusonem....ale to wpływ był urzędników,przecież seria U to były najnowocześniejsze ciągniki w tamtym czasie....


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Salisbur    15

Taka historia, tego już nie zmienimy.

Tylko powiedzcie mi kto rządził i rządzi Polską, że niechce żeby się rozwijała.

Dlaczego w tamtych czasach Zetor mógł robić swoje ciagniki a my nie,przecież też byli w ZSRR.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
siemin    1

Nie byliśmy i Czechosłowacja też nie była w ZSRR :)

Należeliśmy do RWPG i Układu Warszawskiego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
japycz17    53

Koledzy, to co było już dawno mineło i nic tego nie wróci...szkoda ale takie życie. Naszą dewizął na przyszłość jest nie popełnianie błędów naszych przodków, tak więć róbmy wszystko aby takie sytuacje się nigdy nie powtórzyły jak w latach PRL-u!!! Dlatego też nie powinniśmy ganić URSUSA lecz próbować robić wszystko, aby polska marka dalej istniała:)

Co bedzie zaprezentowane na Agro Tech??? Jakoś w tym roku widzę ciszę na forum w tej sprawie, a pamiętam jak w tamtym roku i wcześniejszym było pisane non stop na temat jakich to nowości mamy sie spodziewać :P To już za tydzień :D nie mogę się doczekać co nam pokaże Ursus, oby nie było zawodu jak w tamtym roku...:(

  • Like 1

Interesuję się rolnictwem i ciągnikami Ursus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pect0r    19
- tutaj Ursus zaprasza do Kielc.a z tyłu widać jakby inne maski na tych ciągnikach :o Tam je chyba pokażą,bo nigdzie na necie ich nie widziałem

Witam Wszystkich odwiedzających mój kanał :) Nazywam się Szymon,mam 15 lat i od małego interesuję się rolnictwem :) Nie mam niestety swojego gospodarstwa,ale znam wielu gospodarzy więc gdzie nie gdzie mogę jechać sobie pojeździć,porozmawiać ponagrywać :) Zapraszam na mój kanał na You Tube >>> Pect0r <<<< Zapewniam że będą się tam pojawiać nowe filmy :) Pozdrawiam Wszystkich AgroFotowiczów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mattti    455

Z tego co wiem, to na targach Agrotech Ursus ma zaprezentować:

-Ursusa 11024 z zupełnie nową skrzynią

-Nowego ursusa 5044 z 3-cylindrowym silnikiem perkins, na podwoziu carraro

-Nowy desing ursusów serii H

-Nową, czterosłupkową kabinę do ciągników z serii XX24

I z tego co się domyślam, a niekoniecznie może być to:

-Wydaje mi się że będą 3-cylindrowe 70-konne ursusy H, 7014H

-Może coś w sprawie ursusa 9024 się ruszy...

-Albo będzie ursus 14034, albo będzie to oznaczało że zrezygnowali z niego.

-Jakieś nowości maszynowe... - Oczywiście to są moje domysły, wiadome są na pewno 4 pierwsze punkty ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pect0r    19

Zwróćcie uwagę na dach kabiny w tym największym Ursusie,link dałem w ostatnim poście u góry,jakby inny niż miał być :)


Witam Wszystkich odwiedzających mój kanał :) Nazywam się Szymon,mam 15 lat i od małego interesuję się rolnictwem :) Nie mam niestety swojego gospodarstwa,ale znam wielu gospodarzy więc gdzie nie gdzie mogę jechać sobie pojeździć,porozmawiać ponagrywać :) Zapraszam na mój kanał na You Tube >>> Pect0r <<<< Zapewniam że będą się tam pojawiać nowe filmy :) Pozdrawiam Wszystkich AgroFotowiczów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mattti    455

Tu jest tylko daszek przy SP06 badajże zmieniony, ale ma być zaprezentowana całkiem nowa, czterosłupkowa kabina ;)

Edytowano przez Mattti

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Noo już w piątek będzie :D

 

Kto będzie to niech zdjęć narobi dużo, żeby było co oglądać :)

Edytowano przez locke

Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj