Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co z tą Pol... Fabryką

9312 odpowiedzi na ten temat

#2881 Share FanUrsusa

FanUrsusa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 30 listopad 2011 - 16:46

Co z tą Pol... Fabryką Ja mówiłem że wiele rozwiązań skopiują z innych mark. Ale np mosty przednie Dana skrzynia ZF silnik Perkins , Hydraulika Bosch i masz połowę z głowy, resztę podpatrzą i dadzą podobne i okey. Udowodnijcie chociaż że on jest chinolem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co z tą Pol... Fabryką Dzisiaj, 10:18
  •  

#2882 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2205 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 30 listopad 2011 - 16:51

Co z tą Pol... Fabryką W takim razie na ujj 20 konstruktorów skoro ciągnik ma byc składany z częsci renomowanych producentów?? Co oni mają konstruować bądź podpatrywać?? Sam już się pogubiłeś w swoich wywodach :lol: Mamy kupione podwozie, hydraulikę , kupujemy koła, kabinę, jakieś inne uperele i mamy gotowy ciągnik :lol:

#2883 Share 1012

1012

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 30 listopad 2011 - 16:57

Co z tą Pol... Fabryką @micas092 załóżmy spółkę i zacznijmy produkować takie ciągniki co Ty na to? Właśnie się dowiedziekiśmy że to banalnie proste więc damy rade :rolleyes:

#2884 Share Indiana

Indiana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów
  • Zainteresowania:Takie tam...tu i tam.

Napisany 30 listopad 2011 - 17:00

Co z tą Pol... Fabryką Podzespoły muszą się ze sobą zgrywać, chociażby wytrzymałościowo. Poza tym ergonomia, stylistyka.

Mickas już na samym fakcie, że coś kupiłeś, i sprzedajesz, to musisz na tym zarobić. Inaczej długo "kupować nie będziesz". Dochodzą do tego koszty produkcji- maszyny, pracownicy.

Edytowany przez Indiana, 30 listopad 2011 - 17:02.

#2885 Share pawelu

pawelu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 124 postów

Napisany 30 listopad 2011 - 17:01

Co z tą Pol... Fabryką

Mi tam lata co wymyśli Ursus (mam nick jaki mam bo 1 raz jechałem ciągnikiem a była to c-360 i zostało) a wy tak jedziecie na mnie jak na psa. Projektantów to co za problem zatrudnić, myślę że 20projektantów za 3miechy zrobiło by ciągnik, podpatrując dobre rozwiązania + swoje pomysły. Znajdź mi że ten mały ursus jest chiński! A wy jeszcze mówicie że wszystkie nowe Pol-moty ursus są azjatyckie. Więc azjatą powinien być jeszcze farmtrac, stary pol-mot H, pronar, bo mają te same serducha, zn PERKINSA 1104D mają one też i nikt im nic nie gada. 15mln to niech rocznie wyprodukują 1000 ciągników, na każdym zarobią 10tyś to przez 15lat to się im spłaci. A przecież oni więcej mogą produkować, znacznie więcej, a jeszcze oni kasę otrzymają za wszystkie sprzęty ze znaczkiem ursus.

Proszę cie bardzo, jesli nie znasz sie na jakis temat to sie nie wypowiadaj 20 PROJEKTANTÓW W 3 MIESIĄCE maja skonstruować ciagnik?? Wiesz cos na temat projektowania (TY najwyraźniej projektowanie rozumiesz jako bawienie sie na paincie)?
Coś Ci mówia takie programy jak SolidEdge, AutoCAD, CAM, Corel, CATIA, ABAQUS?? Na tych programach sie projektuje. Stworzenie głupiego łożyska, ze wszystkimi obliczeniami, doborem materiałów i stworzeniem technologii wytwarzania zajmuje jednej osobie bardzo dużo czasu, a co dopiero mówić o stworzeniu całego ciągnika. Przez te 3 miesiące o których wspomniałes 20 konstruktorów nie wiem czy by kompletną skrzynie stworzyli. A pozatym nie wydaje mi się aby Ursusa było stać na konstruktorów, oprorogramowania oraz maszyny i linie technologiczne aby mogli sobie pozwolić na stworzenie w 100% własnego ciągnika.
Więc proszę jeszcze raz jeśli się nie znasz nie wypowiadaj się na tematy które są dla Ciebie obcą dziedziną.

#2886 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2205 postów

Napisany 30 listopad 2011 - 17:13

Co z tą Pol... Fabryką @1012 i @indiana - nie chce produkować ciągników ale nie ma się co oszukiwać że sporo marek w takiej technologii jest produkowanych...

#2887 Share u2011

u2011

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 30 listopad 2011 - 17:14

Co z tą Pol... Fabryką Eee tam. Wystarczy trochę chęci i wszystko się da. Wystarczy popatrzeć na zdjęcia ciągników ze strony ursusa :lol: . nie ma czego fotografować, bierze się zdjęcie starego ciągnika trochę zabawy w paincie i jest całkiem nowy - kabina koja, nowa maska jeden błotnik z przodu - jak się komuś znudzi to go sobie przełoży z lewej strony na prawą :P

#2888 Share FanUrsusa

FanUrsusa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 30 listopad 2011 - 17:17

Co z tą Pol... Fabryką Kurde czytajcie dokładnie. Większość komponentów gotowa tylko żeby to połączyć. Reszta to felgi, kabina, maska, elektryka, chłodnica i połączenie podzespołów aby nic się nie działo. Oni nie mają konstruować oni mają to skleić do kupy.

#2889 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2205 postów

Napisany 30 listopad 2011 - 17:25

Co z tą Pol... Fabryką Boże.... @FanUrsusa odróżniasz pojęcia Monter i Konstruktor?? :blink:
EDIT: My czytamy dokładnie - ty nie umiesz dokładnie napisać.

Edytowany przez mickas092, 30 listopad 2011 - 17:28.

#2890 Share FanUrsusa

FanUrsusa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 30 listopad 2011 - 17:42

Co z tą Pol... Fabryką No trochę racja ale trzeba też SKONSTRUOWAĆ te rzeczy co pisałem zn m.in felgi, kabinę, ogólne połączenie wszystkiego w całość. A z resztą ... "róbta co chceta" jak będę miał kupować za kilka lat to na pewno będzie to zagraniczny ale nie zachodni. Albo południowy zetor albo północna valtra.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2891 Share kedziorek

kedziorek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 400 postów

Napisany 01 grudzień 2011 - 21:10

Co z tą Pol... Fabryką Zauważcie że ta paskuda to czysta chińszczyzna i nie ma w niej Perkinsa

#2892 Share FanUrsusa

FanUrsusa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 01 grudzień 2011 - 21:19

Co z tą Pol... Fabryką IMT chińskie, gratulacje zorientowania!!! Naprawdę ... ;)

#2893 Share MECHANIZATOR

MECHANIZATOR

Kierownik Wycieczki z PGR Manieczki

• V.I.P.
  • rank
  • 1735 postów
  • Zainteresowania:Machanizacja rolnictwa, Historia mechanizacji rolnictwa, nasiennictwo, rolnictwo ogólnie

Napisany 06 grudzień 2011 - 09:58

Co z tą Pol... Fabryką Witam

mam pytanie z innej beczki ale w temacie - mianowicie czy ktoś z was zna może numer telefonu albo adres meilowy do serwisu ursusa ale w warszawie bo na ten numer który podaje warfama w lublinie dodzwonic sie nie idzie to raz a dwa to raczej mi nic nie powiedza o ciagniku sprzed 10 lat - wiec szukam kontaktu do starego dobrego warszawskiego ursusa

pozdro
^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje www.youtube.com/watch?v=qHOJw56b5Vc
DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/

"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

#2894 Share u2011

u2011

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 06 grudzień 2011 - 11:29

Co z tą Pol... Fabryką Witam.

Do starego, dobrego ursusa to numeru nie znajdziesz, bo już go nie ma (jeżeli chodzi o serwis fabryczny).
Podzwoń po starych dilerach ursusa - mają swoich serwisantów, może pomogą. Najlepiej zadaj pytanie na forum.

Pozdrawiam.

#2895 Share darik

darik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 08 grudzień 2011 - 18:55

Co z tą Pol... Fabryką Witam , dzis się dowiedziałem że raczej nie bedzie dostepna skrzynia 12\12 w nowym Ursusie 110konnym :blink: :lol:

#2896 Share tomekskw

tomekskw

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów
  • Zainteresowania:Krzyzowka HF x SRB x MO

Napisany 08 grudzień 2011 - 19:11

Co z tą Pol... Fabryką A jakie opcje beda dostepne.co znaczy 'raczej'?
Zetor 16145,Ursus U-902,C360,C330,Jaguar 682 SL,Claas Sprint 335S,Krone 6.20\20,Pottinger Servo III...

#2897 Share HIlary

HIlary

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 08 grudzień 2011 - 19:27

Co z tą Pol... Fabryką Czyli co ciągle będzie 12x4 bez rewersu?? :(

#2898 Share darik

darik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 08 grudzień 2011 - 20:02

Co z tą Pol... Fabryką Tak 12\4 niestety :unsure: revers na 4 biegach z tego co zrozumiałem ,Szok a miałem taką chęć kupić nowego Ursusa :lol: , chyba pozostanie mi zetor Proxima Power 100 tylko boje się zę będzie duzo palic .... :lol: :lol:

#2899 Share Pagani

Pagani

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 35 postów

Napisany 08 grudzień 2011 - 21:29

Co z tą Pol... Fabryką

Witam

mam pytanie z innej beczki ale w temacie - mianowicie czy ktoś z was zna może numer telefonu albo adres meilowy do serwisu ursusa ale w warszawie bo na ten numer który podaje warfama w lublinie dodzwonic sie nie idzie to raz a dwa to raczej mi nic nie powiedza o ciagniku sprzed 10 lat - wiec szukam kontaktu do starego dobrego warszawskiego ursusa

pozdro

Kolego, jeżeli jesteś nadal zainteresowany kontaktem do dawnego ursusa, to napisz mi na PW,to podam ci numer tel. do pana Okraszewskiego, który był w ursusie doradcą technicznym.Mi osobiście pomógł parę razy, więc tobie może też.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2900 Share wojtas972

wojtas972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 726 postów

Napisany 09 grudzień 2011 - 14:43

Co z tą Pol... Fabryką 12x4 to skrzynia taka jak w 385 wiec technologia z podand 20 lat :D czyli jak kolega mowi rewers ale na 3 biegach wrzucasz np. 2 bieg i mozesz go uzyc w 3 zakresach do przodu i jeden do tylu tak jak jest w 80 wiec smiech na sali jak nie bedzi nawet 12x12 co i tak nie jest jakims wielkim hitem ale zawsze cos

Dodaj odpowiedź