Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co z tą Pol... Fabryką

9318 odpowiedzi na ten temat

#2861 Share rolnik1982

rolnik1982

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 42 postów

Napisany 29 listopad 2011 - 10:38

Co z tą Pol... Fabryką

Dość ciekawe spojrzenie na sytuację ZM Ursus pod rządami Bumaru: http://www.gazetapol...ki-solidarnosci

A Kolega w Macierewicza się bawi?? Kto czyta takie brednie, w takim piśmie????

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co z tą Pol... Fabryką Dzisiaj, 00:03
  •  

#2862 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 29 listopad 2011 - 12:43

Co z tą Pol... Fabryką Nie rozumiem po co ten atak na mnie i porównywanie mojej osoby do Macierewicza, lepiej wytłumacz dlaczego są to brednie a nie rzucaj pustych słów na wiatr. Moim zdaniem lepiej w takim piśmie niż w Wybiórczej ;)

#2863 Share pic2ek

pic2ek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 29 listopad 2011 - 18:05

Co z tą Pol... Fabryką chłopaki dajcie już spokój z tym jadem. jeden czyta gazete polską a drugi wyborczą.

#2864 Share FanUrsusa

FanUrsusa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 29 listopad 2011 - 22:36

Co z tą Pol... Fabryką http://otomoto.pl/po...-i-A112265.html
No ale 66tyś, dużo? Jak się domyślam to cena może spaść po upustach teraz do 60tyś. No ale po kilku miesiącach do 50tyś. Odlicz wat i masz +- 40tyś. Za nowy ciągnik. To za zachodniego byś miał takie dwa. Takie ceny to ja rozumiem. Ma kilka plusów: cena, 4x4, prosta skrzynia, nowy, silnik perkins, skrzynia 8/8, udźwig 1500kg, dwie prędkości WOM, 4cyl. No czego więcej? Można dodawać ale po co? To przecież w zupełności wystarczy dla takiego ciągnika a już minimum ma. Bo potem rośnie już cena tylko a osiągi te same.

#2865 Share wojtas972

wojtas972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 726 postów

Napisany 29 listopad 2011 - 22:40

Co z tą Pol... Fabryką kierownica jak w "cienko-cienko" albo w "sejciento'':D cena niezla ale cos mi sie wydaje ze za tym idzie jakosc

#2866 Share slaw17

slaw17

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 563 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, prawo, finanse

Napisany 29 listopad 2011 - 23:27

Co z tą Pol... Fabryką Cena w ogłoszeniu to cena netto!!! Z watem wychodzi około 82000 zł. Szału nie ma :(
antyfan AF

#2867 Share pic2ek

pic2ek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 30 listopad 2011 - 08:35

Co z tą Pol... Fabryką No dokładnie netto. Kurcze jakoś takiego wizulanego wyglądu nie ma jak dla mnie :huh: i chodzi mi tylko i wyłącznie o wygląd!

#2868 Share 1012

1012

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 30 listopad 2011 - 10:21

Co z tą Pol... Fabryką Powiedzmy sobie szczerze Warfarma nie jest w stanie udźwignąć ciężaru Ursusa, nawet zakładanie masek słabo im wychodzi, minęło już kilka miesięcy od przejęcia i nie zrobili nic, moim skromnym zdaniem jeśli ktoś kupi ciągnik od nich to nieźle wtopi bo już coraz głośniej mówi się o tym, że Warfarma będzie zmuszona sprzedać nazwę Ursus bo to jedyna opcja żeby uratować zainwestowane pieniądze

#2869 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 30 listopad 2011 - 13:26

Co z tą Pol... Fabryką Ten traktor połowy tej ceny nie jest wart polmot jak tak będzie tworzył to torba i kij nic więcej nie czeka taką fabrykę. Co z tych 50 koni jak tam nie widać ani jednego elementu który taką moc może przenieść przednia oś jak od UZA-a tylne cięgła jak harfa. Taki ciągnik powinien dać radę 50 ha obrobić a ten na takiego nie wygląda jedynie skrzynki puste do sadu wywieźć albo worki na liście bo pełnym na pewno nie da rady.

#2870 Share FanUrsusa

FanUrsusa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 30 listopad 2011 - 13:57

Co z tą Pol... Fabryką 50ha? To pewnie c-330 robisz na 30ha? No żal, c-330 max to 10ha a c-360 to 15ha jak jest sam. Jeśli cena netto to była to ok. No to za kilka miesięcy taki za 55tyś netto by opylił. Nie którzy to mają wyobrażenia z kosmosu. Do 50ha jak ciężkie ziemie to 150KM to minimum a jak lżejsze to 120KM, obydwa + 80KM i 50KM. Znajdzie mi opinię że coś wam się podoba z ursusa. Jedni płakali że okropne agrobisy, drudzy ze skrzynia, trzeci że zlikwidowali wytwórnię i była tylko montownia, później płakaliście że licencje bierze z MF i Landini później że maski w midach złe że ceny za wysokie, teraz że coś powoli robią to wszystko źle że przekręt i ciul wie co. Wiecie co to mózg? Jak wiecie to zacznijcie go używać. A w ogóle to ten ciągnik jest do sadu.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2871 Share wolowik

wolowik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 30 listopad 2011 - 14:15

Co z tą Pol... Fabryką człowieku ogarnij się... niektórzy są tak zaślepieni że nawet jakby ciągniki były z najgorszego szajsu to będą go bronić "bo nazywa się ursus". Właśnie za to zapłaciła Warfama Buamrowi... Ten ciągnik to czysta chinszczyzna nie ma zadnego związku ani z tradycją ani produkcją Ursusa. Jedyne co ma to nazwa "Ursus" ( w tym wydaniu jeszcze Warfama)... Warfama dała Bumarowi +/- 15 milionów za markę ciekawe kiedy oni to sobie odbiją... dla mnie jest to posunięcie bez sensu.. równie dobrze "tą" chińszczyznę mogli sprzedawać pod marką pol-mot albo jakąkolwiek inną... Co innego gdyby przejęli chociaż technologię i projektantów to na tej podstawie mogliby zbudować zespół ludzi którzy by zaczęli tworzyć konstrukcje od podstaw a nie tylko nalepiać nalepki "made in ursus"... To już chyba koniec Ursusa firmy z 100 letnią tradycją... ;)

#2872 Share 1012

1012

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 30 listopad 2011 - 14:18

Co z tą Pol... Fabryką ja wiele razy pisałem pozytywne opinie ale nie tym razem, ciekawe czy chociaż sprawdzili w tym sadowniku czy wał przedniego napędu nie wadzi o filtr oleju przy przechyle bo wygląda to podejrzanie :unsure:

#2873 Share FanUrsusa

FanUrsusa

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 273 postów

Napisany 30 listopad 2011 - 14:29

Co z tą Pol... Fabryką Mi tam lata co wymyśli Ursus (mam nick jaki mam bo 1 raz jechałem ciągnikiem a była to c-360 i zostało) a wy tak jedziecie na mnie jak na psa. Projektantów to co za problem zatrudnić, myślę że 20projektantów za 3miechy zrobiło by ciągnik, podpatrując dobre rozwiązania + swoje pomysły. Znajdź mi że ten mały ursus jest chiński! A wy jeszcze mówicie że wszystkie nowe Pol-moty ursus są azjatyckie. Więc azjatą powinien być jeszcze farmtrac, stary pol-mot H, pronar, bo mają te same serducha, zn PERKINSA 1104D mają one też i nikt im nic nie gada. 15mln to niech rocznie wyprodukują 1000 ciągników, na każdym zarobią 10tyś to przez 15lat to się im spłaci. A przecież oni więcej mogą produkować, znacznie więcej, a jeszcze oni kasę otrzymają za wszystkie sprzęty ze znaczkiem ursus.

#2874 Share 1012

1012

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 30 listopad 2011 - 14:53

Co z tą Pol... Fabryką 1000 ciągników rocznie?! widzę że masz fantazje:p nawet 100 projektantów ale bez lat doświadczeń nie da się zbudować dobrego ciągnika nawet kopia wyjdzie do bani

#2875 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2205 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 30 listopad 2011 - 15:09

Co z tą Pol... Fabryką @FanUrsusa weź się chłopcze ogarnij trochę bo sam piszesz takie farmazony że ja pier...
W dzisiejszych czasach nie opłaca się zaprojektować ciągnika od podstaw tylko taniej wychodzi produkując go w typie SDK czyli składając z gotowych podzespołów. 20 projektantów w 3 msc - dobre sobie... :lol: Masz mózg - to zacznij go używać.

#2876 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 30 listopad 2011 - 15:34

Co z tą Pol... Fabryką Teraz już nie robię 30 –tką na 30 ha ale tak było i tak można. C325 obrąbiał 38 ha przez wiele lat 2 doby bez przerwy kultywatorował wiosną-bez żadnego komfortu bez kabiny. Koń na ha jest wystarczający. Możesz kolego obrabiać i hektar 50 konnym traktorem jednak pamiętaj że na pewno nie zarobi na siebie a tym bardziej na Ciebie. Co myślałeś że parę godzin popierdzisz na traktorze i koniec maszyna musi pracować. W takich warunkach pracy jakie powinien zapewniać ten traktor to można z niego nie zsiadać a Ty mi twierdzisz ze 50 hektarom nie da rady.
Uświadom sobie FanieUrsusa że to nie ursus tylko chiński zlepek z silnikiem podobnym do perkin i mostem podobnym do carraro. Kupisz to tanio ale potem za rozrusznik zapłacisz 1500 zł jak to jest np. w pronarowskim zefirze.

#2877 Share ozon87

ozon87

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 536 postów

Napisany 30 listopad 2011 - 15:46

Co z tą Pol... Fabryką Nie bronie ursusa ale czytać nie moge waszych głupich bredni że to chińczyk ;[ Tak samo było z polmotem h...Jeżeli tak mówicie to powiedzcie konkretnie co jest chinskie i dajcie na to dowód!!! Denerwuje mnie to że na AF są dzieci po 15 lat i pieprzą głupoty aż się tego czytać nie chce. Jeżeli macie zamiar pisać takie rzeczy to zachowajcie to dla siebie i nie wprowadzajcie innych w błąd...

#2878 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2205 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 30 listopad 2011 - 15:54

Co z tą Pol... Fabryką Popieram @leszekd - kiedyś większe areały obrabiano 30 stkami i było ok. Sam w tym roku zrobiłem ok 160 godzin ciapkiem i nie uważam że jakoś się specjalnie przepracował. Spokojnie po 250 mogę nim robić :D

#2879 Share u2011

u2011

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 30 listopad 2011 - 15:58

Co z tą Pol... Fabryką Ten ciągnik to sadownik z przednim napędem, nieprzeznaczony raczej do obrabiania większego areału. W ogłoszeniu napisane jest : "prototyp seri ciągników POLMOT H" i dlatego może być tańszy. Prototypy robione w dawnym ursusie sprzedawane były taniej, niż ciągniki produkcyjne i tutaj może być podobna sytuacja. Fabryka mogła nawet sprzedać chyba kilka sztuk rocznie bez homologacji.
Ursus miał również produkować ciągniki na podwoziu carraro - prototyp 6834 prezentowany był na targach, natomiast sadownik z przednim napędem nie został zbudowany - podwozie pewnie do tej pory stoi u producenta kabin.
Co do odzyskiwania tych 15 milionów, to raczej nie należy się martwić bo znaczek kosztował tylko 8 mln, reszta to suma za ciągniki przejęte po bardzo atrakcyjnej cenie od bumaru + 1zł za spółkę z pracownikami. Te 8 mln moim zdaniem zwróci się bardzo szybko, nie tylko ze względu na sentyment wielu rolników do marki (wiara w dobrą jakość, tanie i dostępne części itd), ale również na to, że od przyszłego roku każdy producent części chcący firmować swoje części logiem czy nawet nazwą będzie musiał wykupić sobie takie prawo od właściciela loga (nie wiem, czy nie dotyczy to również nr katalogowych części, ale może nie). Kto nie będzie chciał płacić będzie produkował pod własną marką (można zobaczyć na stronie ursusa w Chełmnie - wprowadzają własne logo), tylko że każdy pewnie chętniej sięgnie po części niby firmowe, choćby był to najgorszy chłam.
Ile firma zarobi na częściach, których nawet sama nie wyprodukuje to można sobie tylko wyobrazić, biorąc pod uwagę ilość starych ursusów użytkowanych w naszym kraju (i nie tylko).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2880 Share 1012

1012

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 171 postów

Napisany 30 listopad 2011 - 16:36

Co z tą Pol... Fabryką A według mnie ten niby zarobek na częściach jest rozdmuchany, bo firmy które je robią maja już swoje marki i raczej nikomu nie zapłacą. Inaczej sprawa wyglądałaby gdyby trzeba produkować części do nowo powstałych ciągników, wtedy trzeba nabyć licencje, ale żeby sprzedawać takie części to trzeba najpierw wyprodukować sporo nowych ciągników i jeszcze sprzedać a na to się narazie nie zanosi

Dodaj odpowiedź