Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co z tą Pol... Fabryką

9306 odpowiedzi na ten temat

#2761 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 22 październik 2011 - 20:36

Co z tą Pol... Fabryką A ja powiem inaczej. Jedyna tv która wszystko widzi inaczej jest tv trwam więc dlatego się tym zainteresowali :P
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co z tą Pol... Fabryką Dzisiaj, 21:48
  •  

#2762 Share tomekskw

tomekskw

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 95 postów
  • Zainteresowania:Krzyzowka HF x SRB x MO

Napisany 22 październik 2011 - 20:47

Co z tą Pol... Fabryką

A ja powiem inaczej. Jedyna tv która wszystko widzi inaczej jest tv trwam więc dlatego się tym zainteresowali :P

z tym,ze widza inaczej to sie zgodze hahaha
Zetor 16145,Ursus U-902,C360,C330,Jaguar 682 SL,Claas Sprint 335S,Krone 6.20\20,Pottinger Servo III...

#2763 Share u2011

u2011

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 22 październik 2011 - 20:55

Co z tą Pol... Fabryką

A ja powiem inaczej. Jedyna tv która wszystko widzi inaczej jest tv trwam więc dlatego się tym zainteresowali :P

Hehe, no nie wiem - nie oglądam.
W reportażu są jedynie wypowiedzi pracowników, nie reżyserowane, więc punkt widzenia tv Trwam nie ma większego znaczenia. Chodziło mi o to, czy ktoś z was widział jakiekolwiek informacje w mediach o końcu Ursusa, o tym co stało się z firmą itd.

#2764 Share PL01

PL01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 23 październik 2011 - 07:54

Co z tą Pol... Fabryką Nie ma Ursusa, nie ma FSO. Niektórzy obwiniają o upadek tych firm działające w nich związki zawodowe. Podobne firmy z naszego dawnego bloku wschodniego jednak funkcjonują, mam tu na myśli Dacię, Skodę a nawet Zetora.
Należy zadać sobie pytanie dlaczego im się udało, a naszym firmom nie?

#2765 Share darik

darik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 23 październik 2011 - 08:25

Co z tą Pol... Fabryką Hej ten ursus bedzie dostepny od stycznia 2012 . Bedzie miał 110koni skrzynia 12\4 revers mechniczny 145tys a w opcj drugiej 110koni skrzynia 36\36 revers elektro hydrauliczny 180tys bedzie też 92,5 koni skrzynia 12\12 revers mechaniczny cena 140tys informacje uzyskałem od dilera z okolic Białegostoku co sadzicie o tej skrzyni 12\4 (sam jestem zainteresowany kupnem tego ciągnika o całosci wyposarzenia ciągnika będe wiedział w tym tygodniu )

#2766 Share wojtas972

wojtas972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 726 postów

Napisany 23 październik 2011 - 09:02

Co z tą Pol... Fabryką 12/4 czyli to co w 80 a z cenami to im sie chyba cos pomylilo

#2767 Share HIlary

HIlary

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 23 październik 2011 - 09:14

Co z tą Pol... Fabryką Ładnie się zapowiada , fanie ,że będzie możliwy wybór skrzyni.Ceny podobne do konkurencji, ciekawe jakiej marki te skrzynie ??I jakie będą inne dane techniczne i kabina??Styczeń już nie daleko ;)
Ciekawe jeszcze jakie modele będą mieć w ofercie.

#2768 Share darik

darik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 23 październik 2011 - 09:40

Co z tą Pol... Fabryką Ty ja nie wiem jak jest w 80 mówie o cenach z vatem ,jak mi powiedziano tak napisałem.Bym wzioł tego 110konnego ale ta skrzynia mnie zamula....

Tyle co wiem będzie 140 , 110, 92,5 konne :rolleyes:

#2769 Share Newholland15

Newholland15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 23 październik 2011 - 10:31

Co z tą Pol... Fabryką

Nie ma Ursusa, nie ma FSO. Niektórzy obwiniają o upadek tych firm działające w nich związki zawodowe. Podobne firmy z naszego dawnego bloku wschodniego jednak funkcjonują, mam tu na myśli Dacię, Skodę a nawet Zetora.
Należy zadać sobie pytanie dlaczego im się udało, a naszym firmom nie?

Związki zawodowe tak do końca nie wykończyły FSO tylko Mieczysław Wilczek go wykończył, a czemu? FSO miało już prawie na fabryce Fiata Uno ale niestety M. Wilczek zrezygnował z tego i chciał w FSO produkcję fiata cinquecento... No i się potem zaczęło, najpierw Daewoo potem Chevrolet a teraz już koniec fabryki na zawsze...
A Dacia, Skoda i Zetor przetrwali przez inne firmy Dacia=Renault, Skoda=Volkswagen, Zetor=HTC holding tak samo teraz Ursus=Pol-Mot Warfama. I nie ma za czym płakać, Ursus jest był i będzie ale na pewno o wiele lepszy niż te przestarzałe Warszawskie traktory...
Odpowiadając na twoje pytanie powiem jedynie tak, FSO by przetrwało gdyby związki zawodowe nie były "nachapane" demokracją, nie uważali się za wielkich panów i dały się przejąć zachodniej firmie tak jak np. Skoda Volkswagenowi. I tu ciekawostka w latach 90. Volkswagen interesował się fabryką FSO.
Jedyna prawda jest taka żeby upadają firma przetrwała musi zostać wspomożona przez inną i prawie zawsze wychodzi jej to na dobre.
A co do cen Ursusa i wyposażenia to powiem że zapowiada się bardzo ciekawie oby jednak z jakością wykonania było o wiele lepiej niż dotychczas.

#2770 Share wojtas972

wojtas972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 726 postów

Napisany 23 październik 2011 - 10:35

Co z tą Pol... Fabryką aha bo myslalem ze bez vat :blink: no to ceny sa nawet nawet ten z skrzynia 36/36 moze byc ciekawy i miec zainteresowanie

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2771 Share Indiana

Indiana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów
  • Zainteresowania:Takie tam...tu i tam.

Napisany 23 październik 2011 - 10:41

Co z tą Pol... Fabryką Ten nowy Ursus Polmot 11034 to nie na bazie Landini Vision?

#2772 Share Nikita_Bennet

Nikita_Bennet

staruszek

• V.I.P.
  • rank
  • 6292 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 23 październik 2011 - 10:57

Co z tą Pol... Fabryką

...A Dacia, Skoda i Zetor przetrwali przez inne firmy Dacia=Renault, Skoda=Volkswagen, Zetor=HTC holding tak samo teraz Ursus=Pol-Mot Warfama....

Dacia przejęta niby przez Renault a tak dokładniej alianz RENAULT-NISSAN (aż gryzie w oczy podobieństwo Nissana do Dacii).
pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

#2773 Share wojtas972

wojtas972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 726 postów

Napisany 23 październik 2011 - 11:11

Co z tą Pol... Fabryką Indiana tak ta wersja jest oparty na elemetach landini

#2774 Share HIlary

HIlary

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 23 październik 2011 - 11:51

Co z tą Pol... Fabryką Raczej nie jest oparty na Landini Vision bo w Landini nie ma skrzyni 36/36.

#2775 Share Indiana

Indiana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów

Napisany 23 październik 2011 - 12:15

Co z tą Pol... Fabryką Kabina wyglada jak z Vision'a. Cieakwe jak inne podzespoly.

#2776 Share darik

darik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 46 postów

Napisany 23 październik 2011 - 12:16

Co z tą Pol... Fabryką Mnie też ciekawia pozostałe dane techniczne a ta skrzynia 12\4 co o niej sadzicie?i mam jescze jeden proglem nie wiadomo czy będzi można zamontować tura zachodniego chcę zamotować tura BMH i tu jest znak zapytania Czy kieronictwo może potem zerwać gwarację...

#2777 Share u2011

u2011

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 9 postów

Napisany 23 październik 2011 - 14:29

Co z tą Pol... Fabryką Witam.

Ten Polmot 11034 to dokładnie Landini Vision 105, a właściwie to prawie dokładnie.
To ten sam ciągnik, który wcześniej prezentowany był na wystawach jako Ursus 8034. Dokładnie jest to Landini, w którym wymieniono silnik, maskę, dach kabiny i jeszcze kilka elementów. Dołożona została instalacja pneumatyczna - w Ursusie tylko krótka, bo nie było czasu, teraz chyba została dociągnięta i połączona z układem hamulcowym. Plastiki itp ze środka kabiny zostały pomalowane na beżowo - widać nawet jak miejscami farba się złuszcza. Nie widziałem na żywo Polmota ani dokładnych zdjęć, ale znajomy mówił, że w Lublinie zmieniono jeszcze zwolnice na planetarne.
Liczba przełożeń to 40/40, rewers elektrohydrauliczny.

#2778 Share HIlary

HIlary

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 23 październik 2011 - 18:02

Co z tą Pol... Fabryką To już nie wiem , W końcu jaka będzie skrzynia 36/6 czy 40/40 Mi się wydaje ,ze kabina nie będzie z Landini bo Warfama miała sama zacząć prod. Kabiny.

#2779 Share Indiana

Indiana

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 573 postów

Napisany 23 październik 2011 - 18:08

Co z tą Pol... Fabryką Ja slyszalem o skrzyni 40/40.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2780 Share wojtas972

wojtas972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 726 postów

Napisany 23 październik 2011 - 18:11

Co z tą Pol... Fabryką

zapraszam do obejrzenia tego filmu to sie cos dowiecie o tym ciagniku warto poczytac komet o nim i sie dowiecie c i jak B)

Dodaj odpowiedź