adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

HIlary    4

Z tym pytaniem lepiej zadzwoń do nich na infolinie , na pewno Ci pomogą.

nr tel. 81 749 34 66

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
flywin    1

ten ursus jest tylko w Katalogach w Ursusie widziałem tylko 1szt najwięcej jest Serii H

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kiler1982    2

a jest ktos kto posiada model 11024??? jak sie sprawoje i jakie awarie??? moze ktos zna cene tego modelu z przednim tuz i wom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lucjano    1

Witam,

od niedawna jestem posiadaczem 11024, nie powiem że szczęśliwym bo tak nie jest. Nie chce tu krytykować marki, wiadomo każdy egzemplarz może być inny. Można by tu długo wymieniać, ale nie ma się co czepiać jak to ktoś powiedział "...nie pieniądze to i nie sprzęt...". Tak pokrótce co u mnie:

- wycieki z hydrauliki jeszcze przed rozpoczęciem jakiejkolwiek pracy,

- bicie przedniej opony (spowodowane prawdopodobnie krzywą felgą)

- no i najpoważniejsza usterka po 3-4 godzinach pracy z agregatem Lech 4,2m ciągnik przestaje podnosić tylni TUZ... żadna regulacja nie przynosi skutku, olej pełen stan, prawdopodobnie rozdzielacz.. czekam na serwis

jak będzie diagnoza to napiszę więcej

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuki88    0

Co do 140KM to w tym roku podobno go nie zobaczymy w sprzedaży. Wiem też nieoficjalnie że silnik nie będzie ten który był zapowiadany tylko jakiś inny.

 

Jeżeli chodzi o moją ocenę 11024 to powiem (mimo że jeździłem nim tylko chwilę), że według mnie lepiej jest zamiast 110KM w tym modelu wybrać 10014H, który ma 102KM ale za to sprawia wrażenie dużo solidniej wykonanego. Zresztą podwozie hemy mówi samo za siebie, nie prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

Tam ma być ponoć silnik perkinsa.

 

@lucjano Weź zrób zdjęcie tej hydrauliki i wstaw do galerii.To leci Ci na złączach?

Edytowano przez locke

Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HIlary    4

Tak silnik pewnie zmienią bo pewnie będzie z euro 3b . co do ursusa tych wycieków ,to niestety często się to zdarza w każdej marce , ogólnie często na gwarancji zdarzają się tak zwane choroby wieku dziecięcego .A mam nadzieję ,że właściciel 11024 po naprawie będzie zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenon385    14

te wycieki z hydrauliki to mógłbyś powiedziec gdzie dokładnie? bo jakos nie chce mi się wierzyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuki88    0

Tam ma być ponoć silnik perkinsa.

 

 

 

Perkinsa to nie. Rozmawiałem jakiś czas temu z przedstawicielem POL-MOT Warfama na temat tego ciągnika i mówił mi nad jakim silnikiem się wtedy zastanawiali, ale nie pamiętam co odpowiedział. Na bank nie był to perkins (w sumie szkoda).

 

Iveco też nie było by złe. Tylko podobno za wysoką cenę sobie krzykęli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

To pierwsze zdjęcie to pewnie leci Ci tymi gniazdami.Pewnie masz powyrabiane wtyczki.To są złącza EURO to tam czasami poleci troszkę.Szczególnie jak potrzeba większego ciśnienia.A to drugie zdjęcie to widzę że poci się za kolankiem.Weź klucz 19 i dokręć.Tam pewnie jest stożek na końcówkach, to podkładki nie podłożysz.Ale jak się boisz ram grzebać to zaczekaj na serwis to Ci to poprawią :)

 

Ale to takie wycieki to nawet zdarzają się w każdych ciągnikach...


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HIlary    4

dokładnie nie ma marki która jest w 100 % pozbawiona takich przypadłości.

 

Ale nie dziwie się właścicielowi, wzywaj serwis ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mekiss    31

Nie ma sie co dziwic ze nikt nie chce kupowac Ursusa . zostali z jednym modelem z Warszawy i swoja seria H ,jezeli nie zwieksza ilosci modeli to nawed tych 5 % rolnikow nie kupi od nich ciagnikow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pankracy    9

A co dokładnie tam napisali? Bo język jest mi obcy ;) co do problemów opisanych powyżej, to zdarzają się one we wszystkich ciągnikach. Jasne, że w jednych mniej, a w drugich bardziej, ale ogólnie usterki trafiają się wszędzie... A co do wpisu Mekissa, to się nie zgodzę. To nie jest tak, że nikt nie chce kupować Ursusa - na razie firma jest w okresie przejściowym i modernizuje/wzbogaca ofertę. Jak już zakończą ten proces, to będzie z czego wybierać. A wtedy z nawiązka przebiją te 5% Dajmy im czas na rozwój. Ursus tyle lat spędził w letargu, że możemy teraz dać Warfamie kilka kwartałów na rozruch.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mekiss    31

Tak wielkim skrocie to przeprowadzili ankiete na 700 ronikach z ktorej wynika ze Ursus traci teren w Polsce .kupuja go jeszcze rolnicy z mniejszych gospodarstw ponizej 300 ha , na ursusa zdecyduje sie mniej niz 5 % przepytanych rolnikow ktorzy maja zamiar w najblizszym czasie kupicnowy ciagnik lub ciagniki Pankracy jak wbogaca oferte z dawnego ursusa zostal tylko 1 model 8024 a gdzie jest reszta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pankracy    9

Dzięki i za wyjaśnienie i za podpowiedź z translatorem ;) To, że Ursus traci teren w Polsce to chyba żadna nowość - firma była traktowana po macoszemu przez długie lata i dzisiaj oglądamy skutki tej polityki. Co do Twojego pytania, to kolejny raz powtórzę, by dać producentowi trochę czasu - nie można żądać, by nagle firma zaczęła działać na maksa, bo pewnie dostaliby zadyszki i tyle byśmy mieli z powrotu Ursusa. Tu trzeba powoli, ale rozważnie i konsekwentnie. Wolę, by dodawali po jednym modelu co kilka kwartałów, niż żeby mieli wejść z przytupem i zniknąć po roku.

A tak swoją droga, to muszę napisać, że mnie zawsze bawi, jak czytam o mniejszych gospodarstwach poniżej 300 ha. W naszym kraju 300 ha to już wyższa liga ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pankracy    9

Dodam kolejny post, bo nie chcę edytować starego - inny temat, a jednak tyczy się firmy. Widzieliście raport finansowy Ursusa za I półrocze bieżącego roku? Firma radzi sobie coraz lepiej i w tym tygodniu zrobiła furorę na giełdzie. Jak się wejdzie na fora biznesowe, to ludzie wiążą z nią spore nadzieje. Ja również jestem zdania, że ten producent nie powiedział jeszcze ostatniego słowa. Ursusa czeka teraz druga młodość ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
locke    293

No poza tym ursus wprowadził nowe modele do sprzedaży dla krajów rozwijających się.Ursus 5312 i 5314.Nawet jest możliwość wyboru silnika Perkins A4.248 lub URSUS 4390.Ciekawe jaka cena za nie.


Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267

Przychodzą prosto z fabryki Perkinsa z Anglii, bynajmniej zawsze tak było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj