Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co z tą Pol... Fabryką

9315 odpowiedzi na ten temat

#2661 Share swat24

swat24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 01 wrzesień 2011 - 07:15

Co z tą Pol... Fabryką Z tymi cenami to już jakieś fantazje snujeci, jak nowy 3512 kosztował prawie 70 tyś a teraz ma kosztować 60 km za 45 do 50 tyś :lol: to ta fabryka w pierwszym roku by poszła z torbami.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co z tą Pol... Fabryką Dzisiaj, 16:30
  •  

#2662 Share kondziufanJD

kondziufanJD

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 50 postów

Napisany 01 wrzesień 2011 - 13:59

Co z tą Pol... Fabryką @Hilary z youtube :D i www.polskama....(cenzura).pl :P

@FanUrsusa bo widziałem jak pracownicy polmota zakładali nową maske do c-3724 (tylko on z tej seri) i coś przy nim grzebali. Tak samo z 5524,6824,8024, 6834, 8034 dostaną nowe maski i chyba koniec z tego co widziałem ;) Cała oferta ursusa ma być pokazana w Bednarach B)

Dla wyjaśnienia 4514, 5314 itp nie będzie tylko c-3724,5524 itd czyli nowa gama ursusa a nie poprzednia ;) oglądałem w necie filmik i tam widziałem te nowe modele i wypowiadał się prezes, to chyba było na www.tvpLublin.pl czy coś takiego bo Ursusa przenieśli całkowicie do Lublina :)

Edytowany przez kondziufanJD, 01 wrzesień 2011 - 14:04.

#2663 Share januszkii

januszkii

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów

Napisany 01 wrzesień 2011 - 20:31

Co z tą Pol... Fabryką Cała prawda o Ursusie znajduje się w tym programie http://www.tv-trwam....p&sectio=psp29.
URSUS już zniknął i nie powróci a Warfama będzie wciskać nam jakieś gówno z nalepką Ursusa.

#2664 Share Vladoo1

Vladoo1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 305 postów

Napisany 01 wrzesień 2011 - 21:29

Co z tą Pol... Fabryką Ursus umarł 20 lat temu a że ktoś to weźmie może sie będzie działo bo na razie to nic nie działo sie od wieków, pracowników szkoda jak Górników, stoczniowców, PGR-ów ,rolników, PKP,PKS, i wszystkich spółek panstowych sprywatyzowanych i rozszabrowanych kapitalizm

#2665 Share JEDREK

JEDREK

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 202 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo wkoncu młody farmer:)
    A pasja i hobby maszyny rolnicze.

Napisany 01 wrzesień 2011 - 23:44

Co z tą Pol... Fabryką tego to ja nie zniosę rydzyk na AF ;[ a zaraz będę czytał ze Jarosław K to jedyny ratunek dla ursusa normalnie nie mogę ;[ pracownicy ursusa a kiedyś przecież pracowało ich tam tys osób a zostało raptem 240 wiec dla nich niema ratunku raczej tez pójda na bruk niestety. jedna rzecz mnie ciekawi jak ursus był bumaru to ceny były z kosmosu a jak pol-mot przejął ursusa ceny spadły kosmicznie czyli Bumar cyckał rolników i załogę ursusa ile się dało a ze nie dało się więcej sprzedał go takie mój wniosek mi sie nasunął <_<

Edytowany przez milanreal1, 02 wrzesień 2011 - 22:16.
orty i literówki

ursus 360 ursus 385 i Fortschritt 323A górą!!!!!!!!!!:-)

#2666 Share stachu19

stachu19

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 04 wrzesień 2011 - 00:19

Co z tą Pol... Fabryką

Proszę to obejrzeć...

te ludzie mają racje to robota tuska a ine telewizje ukrywaja to bo dostali kase od tuska nie głosujcie na tuska nigdy juz lepijej na pis bo POo to złodzieje ursus dzis powinien byc na polskich czesciach a nie sprowadzane jakies made chine

Edytowany przez stachu19, 04 wrzesień 2011 - 00:23.

#2667 Share PanAres

PanAres

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 04 wrzesień 2011 - 08:00

Co z tą Pol... Fabryką :huh: żal mi Ciebie, poszedłbyś lepiej do szkoły "dwunastolatku"...

Czekamy na Bednary, wtedy powinni przedstawić jakieś konkrety.

#2668 Share HIlary

HIlary

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 04 wrzesień 2011 - 08:26

Co z tą Pol... Fabryką jakie made in china ,nic nie widziałeś a już piszesz. Przecierasz człowiek z POL MOT u jasno powiedział ,ze będą budować ciągniki z wykorzystaniem podzespołów znanych światowych firm.
I nie piszcie ,że jakieś Made in China itp. bo szkodzicie Ursusowi ,a tak naprawde są to bezpodstawne pomówienia .

#2669 Share farmer120ha

farmer120ha

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 239 postów

Napisany 04 wrzesień 2011 - 08:37

Co z tą Pol... Fabryką

te ludzie mają racje to robota tuska a ine telewizje ukrywaja to bo dostali kase od tuska nie głosujcie na tuska nigdy juz lepijej na pis bo POo to złodzieje ursus dzis powinien byc na polskich czesciach a nie sprowadzane jakies made chine

Co ma jedno do drugiego..? ;[ Pisząc takie głupoty tylko się ośmieszasz! Takie są prawa ekonomii :D. To co nie opłacalne trzeba zamknąć, żeby nie generować kolejnych długów. Co do samego fakty przecięcia przez Pol-mot to się cieszę:D. Mam nadzieje, że teraz przynajmniej cena będzie adekwatna do marki i na polskich polach pojawi się więcej nowych ursusików.
Każdy sprzęt jest dobry jeśli wykonuje swoją prace.

#2670 Share zetor7011

zetor7011

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 29 postów

Napisany 04 wrzesień 2011 - 10:05

Co z tą Pol... Fabryką @farmer120ha nie wiem z czego tu się cieszyć... URSUS sprzedany za "złotówkę" i rozkradziony, wszystko zostało zniszczone a ten cudowny POL-MOT będzie tylko nalepiał logo ursusa na swoje ciągniki które są z.... (już tego nie będę mówił skąd) To już było wiadomo od 10 lat że coś się złego dzieje z tą firmą ponieważ NIKT nie interesował się ich problemami.... ehhh cała Polska ;/

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2671 Share asharot

asharot

Przyjaciel Forum

• Members
  • PipPipPip
  • 4015 postów

Napisany 04 wrzesień 2011 - 10:27

Co z tą Pol... Fabryką Nie życzę sobie aby nawet taka firma jak Ursus była dotowana z państwowych pieniędzy (czyt. z naszych pieniędzy)
Nie radzą sobie na rynku więc muszą upaść,takie prawo ekonomi.

Naklejki piktogramy: http://tiny.pl/g7fxv

#2672 Share leszekd

leszekd

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 827 postów

Napisany 04 wrzesień 2011 - 10:50

Co z tą Pol... Fabryką Gdy URSUS istniał produkował pracownikom nie chciało się pracować szukali związków zawodowych lepszego życia, najlepiej co wynieść sprzedać na lewo a teraz płacz. Bardzo dobrze nieszanowana fabryka zlikwidowana teraz będzie osiedle ogrodzone siatką.

#2673 Share stachu19

stachu19

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 04 wrzesień 2011 - 12:11

Co z tą Pol... Fabryką

:huh: żal mi Ciebie, poszedłbyś lepiej do szkoły "dwunastolatku"...

Czekamy na Bednary, wtedy powinni przedstawić jakieś konkrety.

to chyba coś ci sie pomyliło bo 12 lat dawno mineł nawet nie wiem kiedy a poczekamy i zobaczy oby potem nikt nie lamentował

@farmer120ha nie wiem z czego tu się cieszyć... URSUS sprzedany za "złotówkę" i rozkradziony, wszystko zostało zniszczone a ten cudowny POL-MOT będzie tylko nalepiał logo ursusa na swoje ciągniki które są z.... (już tego nie będę mówił skąd) To już było wiadomo od 10 lat że coś się złego dzieje z tą firmą ponieważ NIKT nie interesował się ich problemami.... ehhh cała Polska ;/

popieram

#2674 Share PanAres

PanAres

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 04 wrzesień 2011 - 18:57

Co z tą Pol... Fabryką Nie miałem na myśli Twojego wieku, nie chciałem Cię obrazić, pozwoliłem sobie jedynie na komentarz do tego typu myślenia poprzez wskazanie, moim zdaniem poziomu Twojej wypowiedzi.

Nie wiem czy to są informacje sprawdzone, ale podobno nowy niedzwiadek ma mieć coś wspólnego z Valtrą...

#2675 Share t-tas

t-tas

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 101 postów

Napisany 04 wrzesień 2011 - 20:28

Co z tą Pol... Fabryką Nie wnikam czy to dobrze czy źle, ze to akurat POL-MOT przejął markę URSUS, ale na pewno produkcja w stolicy generuje spore koszta. Kiedyś nikt się z tym nie liczył i budowano ogromne zakłady- i ich wielkość nie generowała kosztów. Niestety w dobie kapitalizmu fabryki zajmujące wiele miejsca na niewłasnym terenie to generatory zadłużenia- grunty należą do gmin i gminy obciążają fabryki opłatami takimi samymi jak innych. W Jelczu Laskowicach nie opłacało się budować autobusów, nie było kasy na rozwój mimo ciekawych pomysłów, mało tego chodzi nawet po świecie plota, ze swego czasu z braku środków pocięto gotową już kratownicę prototypowego wozu przegubowego M185- no cóż, wielka szkoda ale gdy zakłady zajmują jakieś 80 hektarów? Kilkanaście kilometrów dalej we Wrocławiu na ul. Mydlanej Volvo produkuje do dziś autobusy na kilku czy kilkunastu hektarach. Jelcz także coś dziubie- jako JELCZ Komponenty w jednej hali z kawałkiem placu produkują dla wojska ciężarówki. Niestety ekonomia jest nieugięta-czasem trzeba coś oddać za grosze aby dalej istniało. Za złotówkę trzeba było oddać FSO dla VW czy innego producenta europejskiego- Czesi mają Skodę, Hiszpanie Seata, a Rumuni Dacię. My wpuściliśmy kiedyś do kraju Daewoo- zainwestowali w FSO potężne pieniądze, odpieprzyli fabrykę na zicher i zdechli- porobiliśmy trochę Lanosów i Matizów, trochę chevroletów i zdechło, w Lublinie jest już chyba piąty producent lublinka i honka(dobrze, że prywatny i nie trzeba do nich dokładać), a w dawnej fabryce Tarpana w pod Poznaniem niedawno świętowano chyba milionowego VW Caddy. Niestety nie umiemy się rządzić gdy nie wisi nad nami widmo osobistego bankructwa lub odpowiedzialności karnej. Czekamy aż nam ktoś da, to nic, ze straty generujemy- przecież robimy polski traktor, polski autobus czy inne cudo to dajcie nam dotacje. Jak się ma swoje, doszło się do czegoś samemu to jakoś wychodzi- Pronar chyba zaczynał od wożenia kibli czy pryszniców na wschód i zajął się montażem MTZ, a teraz ciągle do przodu( lepiej czy gorzej ale jak się patrzy na asortyment to widać różnicę w stosunku do Ursusa), Solaris chyba zaczynał od montowania Neoplanów, a teraz to marka sprzedająca autobusy w całej europie, a biorą się ostro za tramwaje. Zastanawiam się jak to się stało, że jakoś do dziś dotrwał i ma się nie źle AUTOSAN- widocznie produkcja dla PKS się opłaca (nie mówię, ze tylko dla nich ale przecież H9.., Trampy i inne ich wyroby to głównie pekaesy i tym podobne). Tak więc niech tu ktoś nie pisze, że to wina Tuska czy innego ministra. To wina 20 lat nicnierobienia- sorki, ale jeśli przez 20 lat jedyne czego się doczekaliśmy to plastikowe maski i nowe kabiny w MF i ciężkich z lat siedemdziesiątych- no ok, czasem w ciężkim trafił się perkins, EHR z super wydajną pompą 55l/min czy zaczep automatyczny)- to patrząc na to jak inni od podstaw zaczęli montaż lub produkcję zapytam- dlaczego to tak długo zdychało i trzeba było dokładać i nie tyczy to tylko Ursusa.

#2676 Share napoleonswatu

napoleonswatu

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 11 wrzesień 2011 - 21:51

Co z tą Pol... Fabryką Skoda jest własnością koncernu VW wiec powiedziałbym że Niemiecka :)
Zainteresuj się Kolego historia Ursusa przez te lata było dość dużo ciekawych pomysłów na światowym poziomie które nie wiadomo dlaczego nie wyszły z biura konstrukcyjnego...
Koledzy maja rację że to wina rządu ( a raczej rządów ) nie mówię że tylko tuska ale on też ma w tym duży udział

#2677 Share kapi123

kapi123

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 253 postów
  • Zainteresowania:KPK Kumurun Team

Napisany 11 wrzesień 2011 - 22:37

Co z tą Pol... Fabryką

Nie wnikam czy to dobrze czy źle, ze to akurat POL-MOT przejął markę URSUS, ale na pewno produkcja w stolicy generuje spore koszta. Kiedyś nikt się z tym nie liczył i budowano ogromne zakłady- i ich wielkość nie generowała kosztów. Niestety w dobie kapitalizmu fabryki zajmujące wiele miejsca na niewłasnym terenie to generatory zadłużenia- grunty należą do gmin i gminy obciążają fabryki opłatami takimi samymi jak innych. W Jelczu Laskowicach nie opłacało się budować autobusów, nie było kasy na rozwój mimo ciekawych pomysłów, mało tego chodzi nawet po świecie plota, ze swego czasu z braku środków pocięto gotową już kratownicę prototypowego wozu przegubowego M185- no cóż, wielka szkoda ale gdy zakłady zajmują jakieś 80 hektarów? Kilkanaście kilometrów dalej we Wrocławiu na ul. Mydlanej Volvo produkuje do dziś autobusy na kilku czy kilkunastu hektarach. Jelcz także coś dziubie- jako JELCZ Komponenty w jednej hali z kawałkiem placu produkują dla wojska ciężarówki. Niestety ekonomia jest nieugięta-czasem trzeba coś oddać za grosze aby dalej istniało. Za złotówkę trzeba było oddać FSO dla VW czy innego producenta europejskiego- Czesi mają Skodę, Hiszpanie Seata, a Rumuni Dacię. My wpuściliśmy kiedyś do kraju Daewoo- zainwestowali w FSO potężne pieniądze, odpieprzyli fabrykę na zicher i zdechli- porobiliśmy trochę Lanosów i Matizów, trochę chevroletów i zdechło, w Lublinie jest już chyba piąty producent lublinka i honka(dobrze, że prywatny i nie trzeba do nich dokładać), a w dawnej fabryce Tarpana w pod Poznaniem niedawno świętowano chyba milionowego VW Caddy. Niestety nie umiemy się rządzić gdy nie wisi nad nami widmo osobistego bankructwa lub odpowiedzialności karnej. Czekamy aż nam ktoś da, to nic, ze straty generujemy- przecież robimy polski traktor, polski autobus czy inne cudo to dajcie nam dotacje. Jak się ma swoje, doszło się do czegoś samemu to jakoś wychodzi- Pronar chyba zaczynał od wożenia kibli czy pryszniców na wschód i zajął się montażem MTZ, a teraz ciągle do przodu( lepiej czy gorzej ale jak się patrzy na asortyment to widać różnicę w stosunku do Ursusa), Solaris chyba zaczynał od montowania Neoplanów, a teraz to marka sprzedająca autobusy w całej europie, a biorą się ostro za tramwaje. Zastanawiam się jak to się stało, że jakoś do dziś dotrwał i ma się nie źle AUTOSAN- widocznie produkcja dla PKS się opłaca (nie mówię, ze tylko dla nich ale przecież H9.., Trampy i inne ich wyroby to głównie pekaesy i tym podobne). Tak więc niech tu ktoś nie pisze, że to wina Tuska czy innego ministra. To wina 20 lat nicnierobienia- sorki, ale jeśli przez 20 lat jedyne czego się doczekaliśmy to plastikowe maski i nowe kabiny w MF i ciężkich z lat siedemdziesiątych- no ok, czasem w ciężkim trafił się perkins, EHR z super wydajną pompą 55l/min czy zaczep automatyczny)- to patrząc na to jak inni od podstaw zaczęli montaż lub produkcję zapytam- dlaczego to tak długo zdychało i trzeba było dokładać i nie tyczy to tylko Ursusa.

Zapomniałeś jeszcze jedno dodać kreatywne myślenie menadżerów i przyszłościowe planowanie produkcji tego dla mnie zabrakło w ursusie

Edytowany przez kapi123, 11 wrzesień 2011 - 22:40.

#2678 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 11 wrzesień 2011 - 23:06

Co z tą Pol... Fabryką

Skoda jest własnością koncernu VW wiec powiedziałbym że Niemiecka :)
Zainteresuj się Kolego historia Ursusa przez te lata było dość dużo ciekawych pomysłów na światowym poziomie które nie wiadomo dlaczego nie wyszły z biura konstrukcyjnego...
Koledzy maja rację że to wina rządu ( a raczej rządów ) nie mówię że tylko tuska ale on też ma w tym duży udział

A co on miał do powiedzenia? :blink: Bumar był właścicielem więc nim zarządzał(tzn niszczył go).
Niestety Bizon czy ursus nie wytrzymały czegoś takiego jak wolny rynek, dotowanie od góry tego przez państwo to czysta głupota.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#2679 Share volvo

volvo

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 768 postów
  • Zainteresowania:Historia,motoryzacja,technika

Napisany 12 wrzesień 2011 - 07:07

Co z tą Pol... Fabryką Tylko że oprócz wymiaru materialnego jest coś takiego jak dobro pracowników.Czasami jest lepiej dotować firme,
bo w razie jej upadku prace straci wielu ludzi,którzy utrzymują swoje rodziny.Państwo będzie wypłacać zasiłki,ludzie
pozbawieni pracy nie będa kupować dóbr materialnych,a więc ich producenci są wtedy stratni.Szkoda że tego nie
zauważył Balcerowicz,doprowadzając do upadku setki film,a ich pracowników do biedy.Mamy pecha że najpierw okradł
nas komunizm i moskwa a później dobił kapitalizm.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2680 Share Mathieu92

Mathieu92

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 396 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo,motoryzacja,komunikacja miejska,komputery ;)

Napisany 12 wrzesień 2011 - 08:00

Co z tą Pol... Fabryką Jeżeli fabryka jest nie rentowna to ja nie widzę innego wyjścia jak restrukturyzacja i to głęboka. Ale oczywuście wtedy związki wywieszają flagi i już okupują cały zakład. Nie znam dokładnych liczb ale jak może fabryka utrzymywać przy pracy tylu samu pracowników co powiedzmy 10 lat temu skoro sprzedaż spadła dwu czy trzy krotnie? Jaki widzicie w tym sens?

Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Dodaj odpowiedź