Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co z tą Pol... Fabryką

9305 odpowiedzi na ten temat

#2541 Share HIlary

HIlary

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 30 maj 2011 - 21:25

Co z tą Pol... Fabryką No bo Pol Mot nie kupił zakładów .Naprawdę kupił prawa do marki i histori Ursus

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co z tą Pol... Fabryką Dzisiaj, 14:26
  •  

#2542 Share wojnest

wojnest

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 30 maj 2011 - 22:33

Co z tą Pol... Fabryką Też myślałem że przeniosą produkcję ale wątpię żeby udało im się łatwo zwolnić 250 osób.
Wiem z zaufanego źródła że w Pol-Mocie pracuje wiele dawnych pracowników Ursusa szczególnie na wyższych stanowiskach więc myślę że wydzierżawią halę od Bumaru, możliwe że pociągną plany dotyczące budowy nowej hali.

#2543 Share Marrus

Marrus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 31 maj 2011 - 15:06

Co z tą Pol... Fabryką Żeby popyt na ciągniki marki Ursus to trzeba się czymś wyróżniać ... Jakby przednie mosty robili na licencji Kuboty i nie zmienili ceny to sprzedaż wzrosła by o jakieś 50-60% mówię wam ... Bo kto by chciał cegłę zetora skoro w tej samej kasie można by mieć super skrętny traktor ...

#2544 Share wojnest

wojnest

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 31 maj 2011 - 19:37

Co z tą Pol... Fabryką Gdyby kupili licencję od Kuboty to potencjalni klienci, uznali by że Ursus to inny Farmtrak i wybrali by tą drugą firmę.
Ursus ma bardzo dobre mosty własnej konstrukcji.

#2545 Share uiop86

uiop86

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 31 maj 2011 - 21:28

Co z tą Pol... Fabryką mosty w ursusie są już tylko dana lub carraro gorzowskich już nie ma

#2546 Share HIlary

HIlary

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 01 czerwiec 2011 - 21:07

Co z tą Pol... Fabryką Produkcje Ursusa to raczej pewne ,ze przeniosą, pewnie do Lublina bo tam kupili nie dawno zakład .
A zwolnienie 250 osób to nie jest dla nich problem ,FSO kilka tysięcy pracowników zwolniło.
Ciekawe może w Bednarach coś pokażą nowego ze stajni Ursusa pod skrzydłami POL MOT-u.

#2547 Share craft

craft

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 02 czerwiec 2011 - 22:41

Co z tą Pol... Fabryką Nie przesadzaj , że takie pewne, ja nawet przewiduję że wcale nie przeniosą, fabryka w lublinie jest do innych celów, m.in. do montażu Grand Tigera
Are you an idiot? No sir I'm a dreamer...

#2548 Share wojnest

wojnest

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 10 czerwiec 2011 - 19:21

Co z tą Pol... Fabryką Koledzy, dowiedziałem się od pracownika Ursusa że produkcja została wstrzymana, a pracownicy otrzymają wypowiedzienia do końca czerwca.

Ponad 100-letnia historia zakładów Ursus zakończyła się w 2011 roku.

#2549 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8983 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 10 czerwiec 2011 - 22:20

Co z tą Pol... Fabryką Pewna informacja? jeżeli tak to o ja PIER****, sorry za reakcje może nie powinienem ale w takiej sytuacji...
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#2550 Share wojtas972

wojtas972

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 726 postów

Napisany 10 czerwiec 2011 - 22:24

Co z tą Pol... Fabryką heh to chyba normalen ze produkcja zostaje wstrzymana skoro ma byc przeniesiona do lublina (ktos tak pisal ze ma byc przeniesiona tam) no to proste ze w warszawie zostaje wstrzymana a pracownicy zostaja zwolnienie
nie ma co siac paniki :P

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2551 Share wojnest

wojnest

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 10 czerwiec 2011 - 22:53

Co z tą Pol... Fabryką Większość osób miała nadzieję że produkcja zostanie w Warszawie, Ursusy z Lublina będą robione przez innych ludzi i w innym miejscu niż były wytwarzane 100 lat.

Informacja jest pewna.

Myślę że trzeba nagłośnić sprawę, przecież syny z Bumaru nie mogą nagle zwolnić 250 osób.
Mam nadzieję że polscy rolnicy są zbyt inteligentni żeby kupować Pol-Moty z napisem Ursus.

A pomyśleć że jeszcze niedawno mieliśmy nadzieję że Ursus wyjdzie na prostą, mieli budować nową halę...

Edytowany przez wojnest, 10 czerwiec 2011 - 23:02.

#2552 Share HIlary

HIlary

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 11 czerwiec 2011 - 09:36

Co z tą Pol... Fabryką Panowie co my możemy , Fso nie tyle osób zwolniło i nic, a tak naprawde to dobrze ,że ursus będzie produkowany przez Pol Mot bo Bumar Ursusa wykorzystywał i hamował jego rozwój .
Według mnie Pol Mot H i pochodne nie będą miały nic wspólnego z "nowym" Ursusem
I ursus teraz dopiero wyjdzie na prostą.Przekonacie się jeszcze

#2553 Share wojnest

wojnest

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 11 czerwiec 2011 - 12:04

Co z tą Pol... Fabryką Do tej pory pracowały w Ursusie osoby, które miały czasami 40-letni staż pracy.
Do niedawna prezes a obecnie członek zarządu Janusz Mętrak był kiedyś dyrektorem części licencyjnej Ursusa.

#2554 Share demolka

demolka

Nowicjusz

• userphoto
  • Banned
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 11 czerwiec 2011 - 13:08

Co z tą Pol... Fabryką wojnest przestań siać zamęt - pojęcia o tej całej sytuacji z Ursusem nie masz. Ursus został kupiony po to żeby go uratować - Mętrak i jemu podobni doprowadzili tą fabrykę do ruiny - dobrze że znalazła się polska firma która chce spróbować wyrwać Ursusa z tego letargu. Śmieszny mały człowieczku - rzucasz się na rzeczy na które jesteś za krótki. Mam nadzieję że ktoś z nowych właścicieli dobierze Ci się do d*py - wzywasz do bojkotu Ursusa - to chcesz go ratować czy niszczyć schizofreniku?

+10% za obrażanie

Edytowany przez milanreal1, 11 czerwiec 2011 - 22:07.

POLSKA dla POLSKICH PRODUKTÓW - CZESI WON Z POLSKI !!!

#2555 Share PL01

PL01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 11 czerwiec 2011 - 13:33

Co z tą Pol... Fabryką Demolka - wierzysz w to co piszesz?
Przecież Ursus został zakupiony przez Warfamę jedynie dla znaku towarowego.

Edytowany przez PL01, 11 czerwiec 2011 - 13:37.

#2556 Share wojnest

wojnest

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 11 czerwiec 2011 - 14:29

Co z tą Pol... Fabryką

wojnest przestań siać zamęt - pojęcia o tej całej sytuacji z Ursusem nie masz. Ursus został kupiony po to żeby go uratować - Mętrak i jemu podobni doprowadzili tą fabrykę do ruiny - dobrze że znalazła się polska firma która chce spróbować wyrwać Ursusa z tego letargu. Śmieszny mały człowieczku - rzucasz się na rzeczy na które jesteś za krótki. Mam nadzieję że ktoś z nowych właścicieli dobierze Ci się do d*py - wzywasz do bojkotu Ursusa - to chcesz go ratować czy niszczyć schizofreniku?

To nie będzie prawdziwy Ursus, oczywiście dla ciebie nie ma różnicy czy będzie to produkt, chiński, polski czy np. turecki byle by miał znaczek Ursus?
Prawda?

Uważasz że wzywam do bojkotu Ursusa - przeczytaj mój post ze zrozumieniem, przeczytaj również ostatnie 3 strony tego wątku, Pol-Moty z napisem Ursus nie będą
cieszyć się powodzeniem.

Jednak mam nadzieję że nowe Ursusy nie będą związane z Pol-Motem H ani Fotonem.

Też uważam że Mętrak i jemu podobni doporowadzili fabrykę do ruiny ale tylko podałem jego nazwisko jako przykład wieloletnich pracowników Ursusa.

Edytowany przez wojnest, 11 czerwiec 2011 - 14:36.

#2557 Share HIlary

HIlary

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 11 czerwiec 2011 - 14:43

Co z tą Pol... Fabryką A dlaczego Ursus ma być Chiński?? Firma POL MOT nie jest głupia i na pewno będzie budowała nowe ursusy na podzespołach dobrych marek np.ZF Perkins BOSCH itp.
I dlaczego nie będzie to prawdziwy Ursus ??
Według mnie marka warfama będzie dalej widniała a marka Ursus będzie zarezerwowała dla rodziny ciągników jaką chce stworzyć POL MOT.
Cieszmy się ,że Ursusa kupiła polska firma, jeśli nikt by go nie kupił to by upadł , i co wtedy było by dobrze??A POL MOT ma ogromny potencjał rozwojowy . Weście nie piszcie ,że Ursus będzie chiński itp.

#2558 Share wojnest

wojnest

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 53 postów

Napisany 11 czerwiec 2011 - 14:54

Co z tą Pol... Fabryką Mam nadzieję że Ursus będzie oparty np. na podzespołach Valtry tak jak Pol-Mot H ale uważam że powinni zatrudnić u siebie niektórych projektantów i pracowników Ursusa.

Edytowany przez wojnest, 11 czerwiec 2011 - 14:59.

#2559 Share HIlary

HIlary

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 11 czerwiec 2011 - 14:59

Co z tą Pol... Fabryką Panowie poczekamy trochę , W Bednarach już wszystko na pewno będzie jasne co zrobił Pol MOt z Ursusem.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2560 Share demolka

demolka

Nowicjusz

• userphoto
  • Banned
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 12 czerwiec 2011 - 08:50

Co z tą Pol... Fabryką

To nie będzie prawdziwy Ursus, oczywiście dla ciebie nie ma różnicy czy będzie to produkt, chiński, polski czy np. turecki byle by miał znaczek Ursus?
Prawda?

Uważasz że wzywam do bojkotu Ursusa - przeczytaj mój post ze zrozumieniem, przeczytaj również ostatnie 3 strony tego wątku, Pol-Moty z napisem Ursus nie będą
cieszyć się powodzeniem.

Jednak mam nadzieję że nowe Ursusy nie będą związane z Pol-Motem H ani Fotonem.

Też uważam że Mętrak i jemu podobni doprowadzili fabrykę do ruiny ale tylko podałem jego nazwisko jako przykład wieloletnich pracowników Ursusa.

Dlaczego to nie będzie prawdziwy Ursus - wg twojego rozumowania prawdziwy Ursus zniknął już dawno po kilku bankructwach po drodze (ZPC itd.) a ludzie którzy go kupowali przez ostanich kilkanaście lat to tępaki które dały się nabrać na nieprawdziwe ciągniki Ursusa. Bumar też był właścicielem nieprawdziwego Ursusa? Śmieszny jesteś - myślisz, że masz monopol na wiedzę i ty wyznaczasz co jest prawdziwe a co nie? Na jakiej podstawie twierdzisz, że Ursus produkowany na bazie światowych dostawców komponentów (Perkins Valtra) nie będzie się sprzedawał ? Omnibus - spec od sprzedaży - cienki fajfus i tyle. Niżej chyba się nie da upaść ze sprzedażą Ursusa niż obecnie. Zajmij się szukaniem nowej pracy a nie pier**lisz kocopały.

Kolego wyluzuj

Edytowany przez krolikNH, 12 czerwiec 2011 - 22:35.

POLSKA dla POLSKICH PRODUKTÓW - CZESI WON Z POLSKI !!!

Dodaj odpowiedź