Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co z tą Pol... Fabryką

9305 odpowiedzi na ten temat

#2441 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 21 marzec 2011 - 22:00

Co z tą Pol... Fabryką Perkins już od nowego roku co najmniej ma taki silnik http://www.tier4air.com/engines.aspx

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co z tą Pol... Fabryką Dzisiaj, 07:33
  •  

#2442 Share kedziorek

kedziorek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 400 postów

Napisany 21 marzec 2011 - 22:01

Co z tą Pol... Fabryką Człowieku jemu nie chodzi o Ursusa konkretnie ( chyba ) tylko o to co się działo po wojnie i obecna sytuacja w kraju czego efektem jest np sytuacja Ursusa

#2443 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 21 marzec 2011 - 22:04

Co z tą Pol... Fabryką Ursus podniósł się po wojnie, nie poradził sobie za to z kapitalizmem.

#2444 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 21 marzec 2011 - 22:04

Co z tą Pol... Fabryką Wiem wiem o co mu chodziło tlyko to był taki chłyt B) Wiem co się działo ale gość przesadza :rolleyes:
Mój Wladimirec podbija świat

#2445 Share PL01

PL01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 21 marzec 2011 - 22:05

Co z tą Pol... Fabryką *kedziorek - jeżeli nikt nie prosi Cię o zdanie to nie odzywaj się.
*stachu - nie zwalaj tylko winy na ruskich za całą tą tragedię. Ich wina nie ulega wątpliwości ale nie tylko oni przyczynili się do takiego stanu rzeczy. Równie dobrze można czepiać się rządowi na uchodźtwie Kaczorowskiego za błędy, dlaczego przywódcy powstania warszawskiego są bohaterami zamiast sprawcami śmierci rzeszy tysięcy zwykłych obywateli. A może obecne zamieszki w Libii mają również drugie dno? Na każdy przekaz należy brać poprawkę.

#2446 Share kedziorek

kedziorek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 400 postów

Napisany 21 marzec 2011 - 22:13

Co z tą Pol... Fabryką

*stachu18 a świstak siedzi i zawija w te swoje sreberka :)

PL01 jak widzę jak ktoś takie głupoty pisze to nie mogę siedzieć bezczynnie

Ale z tym drugim dnem zgadzam się tzn że zawsze istnieje albo może istnieć

Edytowany przez kedziorek, 21 marzec 2011 - 22:14.

#2447 Share PL01

PL01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 21 marzec 2011 - 22:16

Co z tą Pol... Fabryką *kedziorek - w kolejnym poście rozwinąłem moją myśl, ironiczną odnośnie świstaka.

#2448 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1851 postów

Napisany 21 marzec 2011 - 22:18

Co z tą Pol... Fabryką @UrsusCzesio no rzeczywiście mają jedną z fabryk na Węgrzech w mieście Győr. Można zauważyć że MF-y serii 5400 też mają podobne mosty do tych ale z wałem pośrodku

#2449 Share craft

craft

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 21 marzec 2011 - 22:19

Co z tą Pol... Fabryką @Stasiek jak widzisz koledzy nawet mnie poprawiają, bo 1674 można i taniej kupić. Oficjalna cena ze strony Ursusa to 257 tys,a faktyczna napewno niższa takze przyjmujmy że 1684 byłbyś w stanie wytargować dobrze poniżej 300 tysięcy a JD o tej mocy to ok 400 stoi, więc ja uważam jest różnica.

Edytowany przez craft, 21 marzec 2011 - 23:01.

Are you an idiot? No sir I'm a dreamer...

#2450 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 21 marzec 2011 - 23:18

Co z tą Pol... Fabryką JD 6930 Comfort kosztuje ok 250 tys. netto, a Ursus 1674 teraz w promocji 190 tys netto. Różnica wynosi 60 tys tylko porównaj wyposażenie Ursusa i JD. Dołóż do Ursusa lepszą, bezstopniową skrzynię i jakość zrobienia(która jest ważna kupując ciągnik takiej mocy) i różnica robi się już mniejsza. NH czy MF o takiej samej mocy będzie pewnie jeszcze trochę tańszy od JD. Według mnie Ursus powinien się bardziej skupić teraz na jakości i trochę lepszym wyposażaniu tak aby za bardzo nie wywindować ceny do góry. Sądzę że skrzynia 24/24 lub 32/32 z 2 lub 3 biegami pod obciążeniem by starczyły do takiego ciągnika (150km).

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2451 Share craft

craft

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 22 marzec 2011 - 00:03

Co z tą Pol... Fabryką No ale po co zamieniasz podane przeze mnie ceny brutto na netto? Brutto wychodzi, że 16stke kupisz za 230-257 tys., a JD za około 330 tys. Jak Ursus dobrze to rozegra cenowo to ma sznase na duży popyt. W końcu wiedzą co ma konkurencja i po ile, więc można się spodziewać, że wycenią 1684 np na 280 000 zł brutto a ile wtedy JD będzie kosztował to też nie wiadomo.

Edytowany przez craft, 22 marzec 2011 - 00:07.

#2452 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 22 marzec 2011 - 00:32

Co z tą Pol... Fabryką Właśnie nie wiadomo jak to Ursus rozegra. Jeszcze nic konkretnego nie wiadomo. No może po za tym że mają być. Ale kiedy i jak wyposażone to już nie. Na razie krążą plotki i domysły które rozsiewają dilerzy. Najlepsze że każdy mówi co innego. Musimy poczekać co zrobi Ursus i dopiero wtedy komentować to co zrobił. Teraz to jest gdybanie i pewnie każdy ma swoją teorię jak rozwinąć Ursusa.

#2453 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 22 marzec 2011 - 06:31

Co z tą Pol... Fabryką

PL01 jak widzę jak ktoś takie głupoty pisze to nie mogę siedzieć bezczynnie

Ale z tym drugim dnem zgadzam się tzn że zawsze istnieje albo może istnieć

My tak samo nie możemy bezczynnie czytać tak naciągniętych ,,faktów" historycznych tamtego kolegi :lol: <_<
Mój Wladimirec podbija świat

#2454 Share craft

craft

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 22 marzec 2011 - 08:25

Co z tą Pol... Fabryką Tak jak mówisz nic nie wiadomo. Ja liczę na nową skrzynię bezstopniową, maska coś jak w 'czarono-pomarańczowym', nowa kabina i lepsze wyposażenie. A to nie powinno podnieść ceny o więcej niż 40-50tys, chociaż tego też nie wiem. Tak samo jak z 8034, myślę że nową skrzynię wstawią do 8024, a tamto Landini co pokazywali to był tylko chwyt marketingowy.

#2455 Share swat24

swat24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 23 marzec 2011 - 12:13

Co z tą Pol... Fabryką No jak by tyle kosztowały to rewelka :rolleyes: :rolleyes: http://moto.allegro....1521636823.html

#2456 Share uiop86

uiop86

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 29 marzec 2011 - 07:24

Co z tą Pol... Fabryką czytaliście arfykuł na stronie ursusa? piszą tam o inwestorze nie wiecie kto ma nim być?

#2457 Share sebekwolkasos

sebekwolkasos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, technika, motoryzacja, nowe technologie, historia, aktualności z kraju i ze świata

Napisany 30 marzec 2011 - 22:06

Co z tą Pol... Fabryką @uiop86 podaj link gdzie ten artykuł znalazłeś, bo pierwsze słyszę o nowym inwestorze dla Ursusa.

Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

#2458 Share uiop86

uiop86

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 60 postów

Napisany 31 marzec 2011 - 12:26

Co z tą Pol... Fabryką http://www.ursus.com...ech_kielce_2011

#2459 Share sebekwolkasos

sebekwolkasos

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 313 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo, technika, motoryzacja, nowe technologie, historia, aktualności z kraju i ze świata

Napisany 31 marzec 2011 - 19:23

Co z tą Pol... Fabryką @uiop86 dzięki :)

Jak rolnictwo daje zdrowym ludziom pożywienie, tak medycyna rokuje chorym zdrowie. - Aulus Cornelius Celsus

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2460 Share RSM

RSM

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 25 postów

Napisany 04 kwiecień 2011 - 20:35

Co z tą Pol... Fabryką Z moich obserwacji wynika jedno: Ursus bardzo dobrze stoji na rynku ciągników używanych, także z modelkami sprzed 4-9 lat.

Kupując Ursus'a mamy pewność, łatwego odsprzedania go w bardzo dobrych pieniądzach.
Głównie dotyczyć to będzie zapewne osób kupujących ciągniki w mocach 50-110 KM - mało palą, łatwo dostępne częsci, jedynie komfort kuleje.

Pozatym patrząc na ich wyposażenie, nie jest tak źle w porównaniu do tańszych wersji zachodnich czy typowo dalekowschodnich "produktów".

Czego nie można będzie powiedzieć o wielu markach typowo "koreańskich, chińskich" czy produktach pseudo-markowych z rodowodem "meksykańskim, indyjskim, chińskim itd" które jak dla mnie stoją niżej niż Ursus.

Jedyną rzeczą nie do przejścia jest wersja skrzyn bez rewersu. Ursus istanieć w oczach ludzi może jedynie z rewersem i innym wyposażeniem godnym ciągnika XXI wieku.

Dodaj odpowiedź