Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co z tą Pol... Fabryką

9271 odpowiedzi na ten temat

#2421 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 21 marzec 2011 - 19:40

Co z tą Pol... Fabryką Tak Craft, tylko że Ursus na razie zachęca ceną i prostotą. Jak będzie próbował konkurować z Zachodnimi marami z wyższej półki to nie za bardzo mu to wyjdzie. Im bardziej skomplikowany ciągnik tym większa cena i szansa że coś Polacy z powodu oszczędności schrzanią. Mając do wyboru JD i Ursusa w podobnej cenie to każdy "Polaczek" wybierze JD. A jak jeszcze będzie awaryjny to będzie gwóźdź do trumny naszego producenta. Według mnie Ursus powinien zrobić to samo co Zetor czyli budować proste, dobrej jakości i tanie maszyny. Jedynie w ten sposób będzie miał szanse pozyskać większą ilość klientów i przekonać że Ursus potrafi robić traktory dobrej jakości. Dopiero wtedy będzie mógł wprowadzać traktory bardziej skomplikowane bo będzie miał czas je przygotować i marka Ursus będzie lepiej oceniana przez rolników. Bo na razie panuje przekonanie że nowy Ursus= złom. I skończ z tymi Zetorami bo robi się to żałosne.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co z tą Pol... Fabryką Dzisiaj, 00:10
  •  

#2422 Share craft

craft

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 21 marzec 2011 - 19:53

Co z tą Pol... Fabryką No ale oczywiście że Ursus nie ma co startować do JD, oczywiście że cena musi być dużo niższa i oczywiście ,że musi to być traktor prosty. Ale w traktorze prostym też mile będzie widziana bezstopniowa skrzynia czy 40/40 w 8034 (szkoda , że tej ostaniej chyba jednak nie będzie) czy dobry silnik.
Are you an idiot? No sir I'm a dreamer...

#2423 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 21 marzec 2011 - 20:02

Co z tą Pol... Fabryką Ale bezstopniowa skrzynia to już jest bardziej skomplikowana rzecz niż mechaniczna i traktor nie będzie już prosty. Im więcej bajerów(więcej biegów i różnych sposobów ich załączania czy elektroniki) tym większy koszt produkcji i ewentualny większy koszt naprawy jak się zepsuję. A niech się pojawią opinie że bezstopniowa skrzynia się popsuje i naprawa wyniosła 10 tys. złotych tym mniej będzie chętnych do kupna. Jeśli w JD popsuje się skrzynia to zostanie uznane to za przypadek lub z winy właściciela. Co będzie jeśli skrzynia popsuje się w Ursusie? Zostanie on ogłoszony "złomem roku". Oczywiście skrzynia nie należy także przesadzać i robić zbyt ubogich tych traktorów.

#2424 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1848 postów

Napisany 21 marzec 2011 - 20:30

Co z tą Pol... Fabryką Skoro nie mają własnej odlewni to drodzy państwo gdzie są wytwarzane obecnie skrzynie, tylne mosty i insze podzespoły?

Edytowany przez adikpl1, 21 marzec 2011 - 20:31.

#2425 Share craft

craft

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 21 marzec 2011 - 20:39

Co z tą Pol... Fabryką A ja myślę, że byłaby to atrakcyjna propozycja, bo nie wierzę, żeby cena miała być porównywalna do zachodnich ciągników typu JD. A na rynku brakuje taniego ciągnika, który w swojej "taniości" i prostocie byłby namiastką nowoczesnych maszyn. Myślę, że ursus powinien pchać się w tą lukę na rynku. Oczywiście byłby trochę droższy od Farmera, Farmtraca, Pronara czy marki ktorej nie wymienie, żeby nie było...

Edytowany przez craft, 21 marzec 2011 - 20:41.

#2426 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 21 marzec 2011 - 20:58

Co z tą Pol... Fabryką A takie pytanie mam. Jakiej produkcji mosty były w ursusach 6024? Czyżby carraro bo mi nie wydaje się <_<
Mój Wladimirec podbija świat

#2427 Share StasiekS

StasiekS

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1196 postów

Napisany 21 marzec 2011 - 21:13

Co z tą Pol... Fabryką Ale Ursus nie jest tak tani jak Belarus żeby móc podwyższać cenę. jeśli będzie droższy niż obecnie to różnica cenowa między Zachodnimi traktorami będzie już niewielka.

#2428 Share stachu18

stachu18

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 21 marzec 2011 - 21:22

Co z tą Pol... Fabryką panowie w wiecie dlaczego ursus nie jest taki jak jd bo to stalin wybił wszystkich ludzi na wojnie dlatego żeby nasza gospodarka była taka jaka jest bo stalin to on kazał pozabijać polską elite w tamtych czasach bo chitrel to tylko tych którzy mu podpadli a stalin wszystkich i dlatego nasza gospodarka jest taka

#2429 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1848 postów

Napisany 21 marzec 2011 - 21:24

Co z tą Pol... Fabryką @ursusczesio przedni most był też włoski lecz DANA a skrzynia i tylni most postlicencyjny

#2430 Share stachu18

stachu18

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 21 marzec 2011 - 21:25

Co z tą Pol... Fabryką i gdyby wtedy nie pozabijali naszych mondrych ludzi to byśmy mieli lepsze maszyny nisz ruski czy niemcy bo im tylko o to chodziło żeby polaków wytłuc i ursus był by teraz najsłynniejszy na całym świecie

Edytowany przez stachu18, 21 marzec 2011 - 21:27.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2431 Share HIlary

HIlary

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 21 marzec 2011 - 21:31

Co z tą Pol... Fabryką Myślę ,ze Ursus coś na pewno zrobi w kierunku rozwoju skrzyń w swoich ciągnikach , mogą mieć własne skrzynie , produkowane w tych zakładach co skrzynie 12/4 i 8/8 , 16/8 takie jest moje zdanie .
Mam nadzieje ,że w Bednarach Ursus nas miło zaskoczy ,Bo jakby nie patrzeć to coś sie w tej firmie dzieje , coś ciągle próbują i co najważniejsze mają świadomość , że muszą się rozwijać.

Więc pożyjemy zobaczymy ;)

#2432 Share PL01

PL01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 21 marzec 2011 - 21:38

Co z tą Pol... Fabryką *stachu18 a świstak siedzi i zawija w te swoje sreberka :)

#2433 Share stachu18

stachu18

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 21 marzec 2011 - 21:40

Co z tą Pol... Fabryką panowie byłem w kielcach to jeden z ursusa mi powiedział że ursus 8034 wejdzie jak perkins zrobi silnik ełro 4 czyli za jakiś rok dopiero bedzie w sprzedaży a ten 8024 to fajny był bo miał podnośnik na wajchy a tapicerke i kabine jak w jd

#2434 Share kedziorek

kedziorek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 400 postów

Napisany 21 marzec 2011 - 21:44

Co z tą Pol... Fabryką Wiesz co PL01 jak nie masz co mówić to lepiej milcz proszę

#2435 Share stachu18

stachu18

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 21 marzec 2011 - 21:45

Co z tą Pol... Fabryką

*stachu18 a świstak siedzi i zawija w te swoje sreberka :)

widać kto tu nie zna prawdziwej histori tej całej masakry ostatni oglondałem film o tym i chyba wiem bo też myślałem jak ty a było inaczej kto niezna prawdy ten niewie jak to było naprawde

#2436 Share craft

craft

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 119 postów

Napisany 21 marzec 2011 - 21:47

Co z tą Pol... Fabryką @Stasiek teraz 1674 kosztuje brutto 257 tys. Niechby z CVT i innymi bajerami kosztował np 290 tys. Nie wiem do czego to porownac, wiem np, że za 315 kupisz DF Agrotrona M 610, ale tam masz 145 KM i skrzynia 40/40, a np Maxterra jakby była nawet za 250 tys. w co wątpię, to niektórzy woleliby dołożyć 40 tys, za bezstopniówkę, nowoczesny silnik Perkinsa i inne różne bajery.

#2437 Share kedziorek

kedziorek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 400 postów

Napisany 21 marzec 2011 - 21:50

Co z tą Pol... Fabryką Ekhm chce tylko zauważyć że 1674 kosztuje teraz 230 tys brutto

#2438 Share stachu18

stachu18

Nowicjusz

• userphoto
  • Members
  • Pip
  • 13 postów

Napisany 21 marzec 2011 - 21:51

Co z tą Pol... Fabryką http://otomoto.pl/ur...rte-A44026.html drogi oby takich wiencej

Siema i nara, dożywocie za multikonto

Edytowany przez milanreal1, 22 marzec 2011 - 22:42.

#2439 Share szczewko

szczewko

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1573 postów

Napisany 21 marzec 2011 - 21:56

Co z tą Pol... Fabryką Ursusowi wile do szczescia by nie trzeba bylo, tylko skrzynia 20/10 czyli 5 zakresow ze sprzeglem, 4 biegi pod obciazeniem, silnik Perkins 120-140KM,most ZF samoblokujacy sie,hydraulika i podnosnik cos kolo 80-100l/min i udzwigu realnego okolo 6500kg. Gdyby to wszystko bylo dostepne za cene okolo 150-170 tys netto to pewnie nie jeden by sie skusił.Oczywiscie sterowanie hydraulika pelen mechanik za wyjatkiej jeden pary o regulowanym przeplywie.

Edytowany przez szczewko, 21 marzec 2011 - 21:56.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2440 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 21 marzec 2011 - 21:56

Co z tą Pol... Fabryką

@ursusczesio przedni most był też włoski lecz DANA a skrzynia i tylni most postlicencyjny

A ja zauważyłem most made in Hungary B)
stachu18 no właśnie widzę jak to niszczyli naszą inteligencje. A jaki film oglądałeś że wszystko wiesz i że robili wszystko by ursusa nie bylo :lol:
Mój Wladimirec podbija świat

Dodaj odpowiedź