Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co z tą Pol... Fabryką

9315 odpowiedzi na ten temat

#2361 Share japycz17

japycz17

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i ciągniki

Napisany 14 marzec 2011 - 15:44

Co z tą Pol... Fabryką Właśnie! Ale kabina w farmtraku jest wykonana przez inną firmę niż w np. ursusie 8024, w nim niezauwżyłem odstających kabli przy kierownicy :D
Wiem że w ursusie 3724 kabina jest z Metalfachu a w 5524 w zwyż z Koji!
A co do tego 7100 to go już ponad rok wprowadzaja i wprowadzić nie mogą do produkcji :lol:

Interesuję się rolnictwem i ciągnikami Ursus.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co z tą Pol... Fabryką Dzisiaj, 18:08
  •  

#2362 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2649 postów

Napisany 14 marzec 2011 - 16:01

Co z tą Pol... Fabryką Następny ? A tego pieknego 8034 to kiedy wprowadzą do produkcji ?
7100 ma wejsc do sprzedazy w kwietniu...
Co do kabin to do FT porodukuje Metal Fach i Koja !

#2363 Share swat24

swat24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 14 marzec 2011 - 16:41

Co z tą Pol... Fabryką

Nie zapominaj o tym ze 7100 do prototyp
I do Ursusa i FT są kabiny od tego samego producenta, wiec to głupie jest pisanie ze jeden gorzej zrobiony drugi lepiej (chodzi o wykonczenie kabiny) skoro te kabiny robiła ta sama firma :)

No i co pisałeś pod zdjęciem FT a co piszesz tutaj, że takie samo wykonanie to jeszcze raz pokaż mi Ursusa z wiązkami kabli na wierzchu, tłumacze ci człowieku, że to nie producenci tych kabin je montują tylko robią to w fabryce a ty dalej swoje to ty myślisz, że Ursusy czy FT specjalnie wysyłają na montaż kabiny do producenta :lol: Tak ją zamontowali spece z Farmtraca to tak mają, podobnie inne podzespoły na prędko zmontowali, że ciągnik cały usmarkany w oleju i jeszcze z niego kapie, o naklejkach w kabinie to lepiej nawet nie wspominać, lepiej mogli wcale ich nie nalepiać bo tylko wstydu sobie narobili.

#2364 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2649 postów

Napisany 14 marzec 2011 - 16:47

Co z tą Pol... Fabryką Czytam twoje posty to nie wiem czy się smiać czy płakać. Dlaczego miałem nie napisać tego samego skroro padlo podobne pytanie ? zastanawiałeś sie nad tym ? To twoim zdaniem producent tzn. Metal Fach wysyła częsci kabiny do FT i Ursusa i oni sami se je spawają i składają ?
Co masz do naklejek ? Mogłeś ich nie zdrapywać to by były normalne...
A potem się dziwią że ciągników na targach nie chcą otwierać, jak przyjadą tacy zniszczą, zawleczki pokradną i są happy

I znów nie potrafisz czytać, pokaż mi prosze gdzie ja napisałem że w Ursusie kable wystają ? Czpiasz sie byle czego bo myślisz ze będziesz fajny przez to ? :blink:

#2365 Share swat24

swat24

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 390 postów

Napisany 14 marzec 2011 - 17:04

Co z tą Pol... Fabryką Wysyłają gotowe kabiny a jak ją zamontowali to widać to co może jeszcze producent kabiny ma Farmtracowi instalacje poprowadzić :P Poza tym wypraszam sobie oskarżanie mnie o coś czego nie zrobiłem ;[
Napisałeś, że jest takie samo wykonanie a to nie prawda, o kablach nie napisałeś, że w Ursusie wiszą tylko tym stwierdzeniem zasugerowałeś.

Edytowany przez swat24, 14 marzec 2011 - 17:07.

#2366 Share HIlary

HIlary

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 14 marzec 2011 - 17:06

Co z tą Pol... Fabryką Siema ,

Mam takie pytanie i proszę o konkretna odpowiedź ;)

Czy ktoś z was wie jakie plany ma Ursus??, jakie modele planuje w niedalekiej przyszłości??jakieś nowe skrzynie ??itp??

Pytam bo może ktoś z was rozmawiał z kimś z Ursusa na Targach i co nieco się dowiedział ;)

#2367 Share kedziorek

kedziorek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 400 postów

Napisany 14 marzec 2011 - 18:57

Co z tą Pol... Fabryką W skład kabiny wchodzi cała konstrukcja drzwi głośniki wycieraczki lusterka daszek itd taką kabinę ( może już nawet z błotnikami ) wysyła producent do odbiorcy Ursusa czy FT a już na miejscu montują ją na ciągniku prowadzą kable itd więc oczywiste że wystające kable są niechlujstwem FT

Edytowany przez kedziorek, 14 marzec 2011 - 18:58.

#2368 Share japycz17

japycz17

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów
  • Zainteresowania:Rolnictwo i ciągniki

Napisany 14 marzec 2011 - 19:11

Co z tą Pol... Fabryką Ja wiem tylko tyle, że za rok, gdy wejdzie Euro4 to wprowadzą nowe modele całkiem zmienione :D
Dobra niech Ci będzie farmtrac jest "BOSKI", skończmy już to spieranie, w którym to jest lepsze, a w którym to jest gorsze :)
Pozdrawiam miłośników URSUSA!!! :rolleyes:

Interesuję się rolnictwem i ciągnikami Ursus.

#2369 Share mekiss

mekiss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 106 postów

Napisany 14 marzec 2011 - 20:18

Co z tą Pol... Fabryką Kolego od Framtracka ,to juz w c360 kable przy kolumnie byly w izolacji ,takze mie popisali sie gdyz potencjalni nabywcy jak widza takie nie dorobki to trzymaja sie od takiego sprzetu daleko takze na twoim miejscu schowalbym sie do jamki i cicho siedzial a nie wychwalal Ft co do Ursusa to maja teraz ostatnia szanse na powrot,jezeli ja teraz zaprzepaszcza ,to ratunku juz dla nich nie bedzie wiec musza wprowadzic nowe skrzynie i dbac o jakosc produktow

#2370 Share Hubert8245

Hubert8245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 14 marzec 2011 - 20:28

Co z tą Pol... Fabryką Teraz się znalazła armia obrońców ursusa gdy trochę się odbił od dna (zrozumiejmy się dobrze- nikogo NIE OBRAŻAM) -_- Co do FT to model dość nowy, mogę się założyć że w wersji danej do produkcji nie będzie kabli nad kolumną, kubota w modelu TESTOWYM miała kable przy fotelu i jakoś nikt tego nie negował tak mocno jak FT ;) Jednak na razie nie oszukując się to FT góruje delikatnie nad ursusem jako ciągnik pomocniczy do ładowacza (lepsza skrzynia przy mniejszej cenie) Ursus to typowy ciągnik do pola, duże gabaryty i masa, więc lepiej zakończcie spór o farmtracu i ursusie, gdyż jest on bez celowy, bo zarówno jeden, jak i drugi producent nie ma podobnych ciągników w ofercie, np porównajcie sobie 675DT do 5524 mido, toż to zupełnie różne ciągniki, a niby mocą się drastycznie nie różnią, i niech ktoś jeszcze powie że 5524 jest dobry do ładowacza... przecież to cegła w porównaniu do zwrotnego farmtraca, to samo dotyczy się pracy w polu, z tym że na korzyść ursusa, na porównania poczekajcie aż do produkcji wejdzie 7110DT i wtedy porównacie sobie go do 8024 ;)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2371 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 14 marzec 2011 - 20:35

Co z tą Pol... Fabryką Dobra słuchajcie koledzy rozmawiajmy o ursusie. Starczy tych kłótni
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#2372 Share kedziorek

kedziorek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 400 postów

Napisany 14 marzec 2011 - 20:41

Co z tą Pol... Fabryką

np porównajcie sobie 675DT do 5524 mido, toż to zupełnie różne ciągniki, a niby mocą się drastycznie nie różnią, i niech ktoś jeszcze powie że 5524 jest dobry do ładowacza... przecież to cegła w porównaniu do zwrotnego farmtraca,

Z ta cegłą to grubo przesadziłeś widocznie nie widziałeś na żywo Ursusa 5524 B)
FT 675 długość 4150 szerokość 1940-2375 wysokość 2490-2505
Ursus 5524 długość 3610 szerokość 1900 wysokość 2650
wszystkie wymiary w milimetrach oczywiście

A więc jak widzisz FT jest szerszy i dłuższy ( wiec bardziej ,,ceglasty,, ) przez co gorszy do manewrowania a przy tym jest niższy a w turze lepszy jest wyższy ciągnik bo lepiej widać

Edytowany przez kedziorek, 14 marzec 2011 - 21:38.

#2373 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2649 postów

Napisany 14 marzec 2011 - 20:50

Co z tą Pol... Fabryką Brawo jak jest wysoki to łatwiejszy do przewalenia
Zresztą jak sam podałeś FT jest szerszy i dłuższy przez co jest stabilniejszy z ładowaczem, jak temu zaprzeczysz to nie mamy o czym gadać

Co do zwrotnosci FT

#2374 Share krzysiekfarmer5

krzysiekfarmer5

Rolnik

• V.I.P.
  • rank
  • 1126 postów

Napisany 14 marzec 2011 - 20:59

Co z tą Pol... Fabryką

Z ta cegłą to grubo przesadziłeś widocznie nie widziałeś na żywo Ursusa 5524 B)
FT 675 długość 4150 szerokość 1940-2375 wysokość 2490-2505
Ursus 5524 długość 3610 szerokość 1900 wysokość 2650
wszystkie wymiary w milimetrach oczywiście

A więc jak widzisz FT jest szerszy i dłuższy przez co gorszy do manewrowania a przy tym jest niższy a w turze lepszy jest wyższy ciągnik bo lepiej widać

do ładowacza to ciągnik jak jest niższy i szerszy to lepiej bo jest bardziej stabiliny. a co do skrętności FT to jest on bardzo zwrotny ;)
red power

#2375 Share Hubert8245

Hubert8245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 14 marzec 2011 - 21:01

Co z tą Pol... Fabryką Widziałem 5524 na żywo i realna manewrowość jednak jest na korzyść farmtraca, jest on sporo zwrotniejszy, a 5524 ma skręt porównywalny do agrofarma(?) lub minimalnie większy :)

#2376 Share kedziorek

kedziorek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 400 postów

Napisany 14 marzec 2011 - 21:09

Co z tą Pol... Fabryką Chodziło mi o porównanie że Ursus to cegła a gabarytowo FT jest większy to chyba bardziej ceglasty
Na stabilność z ładowaczem ma też wpływ masa ciągnika a FT jest lżejszy
Ursus może być wyższy bo może ma wyższą kabinę i wyżej siedzenie operatora, nie jest ważne aż tak bardzo jaki ciągnik jest wysoki ale gdzie (na jakiej wysokości) ma środek ciężkości dla stabilności z ładowaczem
Oba mają chyba takie same mosty przednie czyli Carraro więc uważam że Ursus będzie bardziej zwrotny bo jest krótszy i węższy
Pamiętacie w 30 i 60 przednie osi były takie same 30 była krótsza i węższa i jednocześnie była dużo zwrotniejsza
To takie porównanie analogiczne

Edytowany przez kedziorek, 14 marzec 2011 - 21:14.

#2377 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2649 postów

Napisany 14 marzec 2011 - 21:11

Co z tą Pol... Fabryką Ale w praktyce jest inaczej...
Co z tego że Ursus ma most carraro, to myślisz ze jak carraro to we wszystkich jednakowy ? Są różne modele przednich mostów Carraro 20.09, 20.11, 20,16 itp..

Zreszta @Hubert widział na żywo 5524 i jego skrętność i skoro sądzi że FT jednak jest zwrotniejszy to tak jest, bo miał możliwość porównać, a ty tylko w neta wyczytałeś nic więcej

Tak jak ktoś na forum kiedyś pisał, dociążyć ciągnik jest łatwo, ale odciążyć już cieżej

Edytowany przez Ursusc385, 14 marzec 2011 - 21:14.

#2378 Share Hubert8245

Hubert8245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 14 marzec 2011 - 21:34

Co z tą Pol... Fabryką 5524 ma większy promień zawracania, gdyż ma mniejszy kąt skrętu przednich kół co udowadnia, że mosty w 675 i 5524 są różne, po 2 w FT jest rewers co faktycznie pomaga przy pracy z ładowaczem, ja nie stawiam ursusa w złym świetle gdyż ursus posiada wydajniejszą pompę hydrauliczną i (moim zadaniem) bardziej komfortową kabinę, jednakże zdania nie zmienię, ursus jest gorszy do prac podwórkowych, ale w polu to jednak by obleciał tego farmtraca ;)

#2379 Share kedziorek

kedziorek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 400 postów

Napisany 14 marzec 2011 - 21:42

Co z tą Pol... Fabryką Podaj kąty skrętu kół dla FT i Ursusa i gdzie to znalazłeś
Jeśli możesz :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2380 Share Hubert8245

Hubert8245

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 258 postów

Napisany 14 marzec 2011 - 21:51

Co z tą Pol... Fabryką Nie mam dokładnych danych, nawet i na pierwszy rzut oka widać, dokładne dane to można zapytać producentów :)Przeczytałem jeszcze test farmtraca 675DT (jeszcze w starej budzie) w topagrarze, wraz z paroma innymi ciągnikami o mocy 80km, i farmtrac miał promień bez włączonego napędu równy 905cm w lewą stronę i 940cm w prawą i (był bezkonkurencyjny do wobec lambo r3 które skręt będzie miało podobny do 5524), wystarczy zmierzyć ile ma ursus (albo przeczytać, bo chyba nawet w którymś temacie widziałem takie dane) :)

Dodaj odpowiedź