adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

MECHANIZATOR    159

Powiem wam jedno - Warfama hucznie przejęła logo Ursusa i prawa do marki - nawet gazeta Fakt pisała o nowych modelach i "ratowaniu ursusa z zapaści" - ale to co odpierdzielają teraz to woła o pomste do nieba

 

przez cztery dni robocze nie otrzymałem jakiejkolwiek odpowiedzi na oficjalne zapytanie - dodatkowo podany na stronie www.ursus.com.pl numer telefonu milczy - od wtorku do dzisiaj próbowałem się do nich dodzwonić dokładnie 23 razy - bez rezultatu (w godzinach między 9:00 a 15:00 czyli w godzinach urzędowania firmy) - jest sygnał ale nikt nie podnosi sluchawki

 

stare polskie porzekadło mówi że "tonący brzytwy się chwyta" wychodzi więc na to że właściciele Warfamy zamiast być dla Ursusa "ostatnią deską ratunku" są tą właśnie przysłowiową "brzytwą" która zarżnie resztki honoru tej zasłużonej dla polskiego rolnictwa marki - wstyd i hańba


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

dziwne troche bo odemnie nie odbierają


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas972    11

wzmacniacz w wiekszosci nie dziala lub dziala a potem znowu nie dziala wiec.... 4 biegi do przodu w 3 zakresach i raz do tylu wiec daje nam 12 do przodu i 4 do tylu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Czy ty w ogóle wiesz co piszesz ? Jakich 3 zakresach ? Masz 4 biegi główne po prawej stronie, i po lewej stronie masz szosowe, terenowe i wsteczny.

To wszystkich do przodu jest 8 a do tyłu 4. Do tego wzmacniacz to masz 16x8

 

Co mnie obchodzi że wzmacniacz nie działa ? Fabrycznie ma tyle biegów i tyle się podaje, a nie się wymyśla głupoty...

 

Tak czytając posty to stwierdzam że cudem trafiłem na c-385 ze sprawnym wzmacniaczem, skoro większość go nie ma...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelll48    273

Kolego, jeżeli jesteś nadal zainteresowany kontaktem do dawnego ursusa, to napisz mi na PW,to podam ci numer tel. do pana Okraszewskiego, który był w ursusie doradcą technicznym.Mi osobiście pomógł parę razy, więc tobie może też.

Pan Kazimierz ma teraz nowy numer.


AgroFoto 28.08.08r-28.08.13r ;)


5 lat minęło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HIlary    4

Na razie jest strasznie cicho odnośnie Ursusa .Ciekawe możeWarfama zaprezentuje Ursusy na POL AGRZE w lutym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenon385    14

Mówiąc szczerze to myślałem że warfama zrobi jakiś większy rozgłos Ursusa.. już prędzej tego polmota widać.Kolega ma racje skoro ze wzmacniaczem to liczba biegów jest podwojona. U mnie działa to bez zarzutów i nie oszczędzam wcale tego wzmacniacza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Niewiem czy ktoś wstawiał, ale warte obejrzenia:

http://www.tvnwarsza...orow,77115.html

I coś z historii czyli umowa pomiędzy PRL a CSRS w sprawie wspólnego Polsko-Czechosłowackiego Ośrodka Badawczo-Rozwojowego ciągników. http://www.msz.gov.p...ments/10781.pdf

Umowa na 4011 http://www.msz.gov.p...ments/10821.pdf

Mordowanie Ursusa: http://lubczasopismo.salon24.pl/nieuczesane/post/373881,mordowanie-ursusa

Edytowano przez adikpl1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pic2ek    5

ciągniki ursusa mi się nie podobają, nie kupiłbym go w tej chwili, ale aż serce ściska co się stało z tą fabryką, dzięki za wstawki @adikpl1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FanUrsusa    0

Produkcja jak produkcja. Pewnie najpierw będą produkowali po 1 ciągniku dziennie. Ten tekst jest trochę nieprecyzyjny bo ursus nie ma w ofercie ciągnika o mocy 115KM.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HIlary    4

Mam nadzieje ,że jakąś relacje zamieszczą na stronie z uruchomienia produkcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszekd    110

Produkcja czy montownia bo to chyba różnica. Jak się bierze podzespoły gdzieś tam i składa do kup to trudno nazwać to produkcją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal651    8

Nie chciało mi się wcześniej pisać o tych ostatnich zawirowaniach wokół ursusa ale jednak wtrącę coś od siebie.

Po 1 zmiana miejsca produkcji. Pamiętajmy że teraz ursusów powstaje w porównaniu do lat świetności żałośnie mało, a potężne tereny fabryki w granicach warszawy powodowały nie mniejsze koszty. Przeniesienie produkcji do Lublina może być trafną decyzją. Wiem, w warszawie zostali zwolnieni ludzie, ale tam w dzisiejszych czasach, przy tak małej skali produkcji nie dałoby się utrzymać rentowności.

Po 2 pisałem o produkcji a tak naprawdę to teraz jest to bardziej montaż. I tu ten sam problem, przy takiej małej skali tylko montaż z gotowych podzespołów daje szanse na wyjście na swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pysa    0

no i nich będzie montownia ,ale u nas w Polsce i pod nazwą URSUS ,jak zaproponują dobrą cene za 80 km to bende jednym z pierwszych testerów nowych Ursusów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darik    0

no ciekaw jestem , napweno bedzie składany Ursus w Polsce z jakich podzespołów???Polskich?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
japycz17    53

Ciekawi mnie jedno, czy te podzespoły massey fergusonowskie są nadal produkowane przez tą firmę co produkowała je dla Ursusa w Warszawie, czy są sprowadzane z Turcji :mellow:


Interesuję się rolnictwem i ciągnikami Ursus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj