Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co z tą Pol... Fabryką

9319 odpowiedzi na ten temat

#2081 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 22:09

Co z tą Pol... Fabryką mówisz ze ursus taki dobry a piszesz zeby przyłożył sie lepiej do jakosci skladania ciagnikow ?
jest lepszy od zetora bo z ostatniego miejsca poprawil sie na 10 a zetor jest na 2
ja tez jestem za polska produkcja maszyn ciagnikow ale niestety zachodnie byly lepsze sa i będą .
sa lepiej wykonane i z lepszych materiałów , taka jest smutna prawda .
Np. weź porównaj lemiesze do pluga polski 20 ha zachodni 200 - 300 ha a tylko 3-5 razy droższy a 10-cio krotnie dluższa wytrzymałośc

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co z tą Pol... Fabryką Dzisiaj, 09:13
  •  

#2082 Share ursus355

ursus355

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 22:17

Co z tą Pol... Fabryką @Lukaszjarm, rozumiem że możesz mieć wątpliwości co do ciągników produkowanych teraz, ale na jakiej podstawie twierdzisz że w przyszłości zachodnie będą lepsze?

#2083 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 22:23

Co z tą Pol... Fabryką pewny nie jestem ale juz tyle lat sie produkuje maszyny i ciagniki i od zawsze byly lepsze .
mam w domu do porownania kombajny bizona i claasa o 4 lata młodszego i powiem ze bizona lubie szanuje uwielbiam i nie mam zamiaru sprzedawac narazie w porównaniu do claasa to w technologii to zabytek i co do jakosci materiałów farby to tez jest przepasc i raczej szybko sie to nie zmieni chyba

Edytowany przez Lukaszjarm, 25 styczeń 2011 - 22:25.

#2084 Share kedziorek

kedziorek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 400 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 22:27

Co z tą Pol... Fabryką kolego lamboEVO100 przez takich ludzi jak Ty upada

#2085 Share wypasioneforum

wypasioneforum

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 22:29

Co z tą Pol... Fabryką Lukaszjarm muszecie zmartwic bo wiele elemętów czy to do samochodów czy maszyn jest produkowanych w polsce z szyderczym napisem "mande in germany"

#2086 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 22:35

Co z tą Pol... Fabryką mogłem do tego tematu nie zaglądać bo teraz beda mnie wszyscy uwazali za anty polaka i miłośnika germanow oraz czechow :lol: ale ciagnik 1 mam polski Pronara i siewnik famarola agregaty z uni wiec chyba nie jest tak źle ze mna
a i jeszcze opryskiwacz jarmeta ( złom) i teraz chcem kupic dmuchawe do zboza z augustowa

Edytowany przez Lukaszjarm, 25 styczeń 2011 - 22:39.

#2087 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6749 postów
  • Zainteresowania:fotografia, muzyka, motoryzacja, lotnictwo :p

Napisany 25 styczeń 2011 - 23:09

Co z tą Pol... Fabryką @newholland15 skoro wiesz że Ursus tak się pnie w rankingach sprzedawanych ciągników i na 2010r. ma już 10 miejsce z ostatniego to może daj linka do tego rankingu bo chciałbym zobaczyć jak wypadły inne marki a nie mogę znaleźć nigdzie tego

Mój kanał na YouTube http://www.youtube.c...ser/danielhaker

KUPIĘ SŁOMĘ. SIEDLCE, ŁOSICE, ŁUKÓW, MIĘDZYRZEC PODL.

#2088 Share Newholland15

Newholland15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 23:16

Co z tą Pol... Fabryką

mówisz ze ursus taki dobry a piszesz zeby przyłożył sie lepiej do jakosci skladania ciagnikow ?

Źle to ująłem, powiem to tak, jakoś ciągnika czyli np. silnik, mosty, opony itp. są jakościowo bdb. bo kupowane są od znanych producentów, jednak jakość kabiny czyli jej skręcanie i dopasowanie plastików już aż tak dobre nie jest, mógł by Ursus zacząć kupować kabiny od kogoś innego bo Ci w Koji i Metal Fachu se chyba za przeproszeniem jaja robią ze składaniem tych kabin. Jakościowo plastiki i inne są takie jak w Zetorze jednak Czeski "wyrób" ma tą kabinę lepiej złożoną.

jest lepszy od zetora bo z ostatniego miejsca poprawil sie na 10 a zetor jest na 2

Przeczytaj jeszcze raz mój post a może zrozumiesz zawarty w nim sens ;) .

ja tez jestem za polska produkcja maszyn ciagnikow ale niestety zachodnie byly lepsze sa i będą .
sa lepiej wykonane i z lepszych materiałów , taka jest smutna prawda .

Były najlepsze choć nie zawsze, są najlepsze ale czy będą to tego nawet Pan Bóg nie wiem.
I się zgodzę że są one najlepsze jednak za taką cenę to badziewie być nie może, jednak ich przewaga jest w tym że ludzie nie tylko z Polski lecz z całego świata kupują te ciągniki wyrobiły one sobie już dobrą renomę i ich sprzedaż ciągle rośnie co prowadzi to coraz to nowszych technologi bo oni mają na to pieniądze bo ludzie je kupują i dla nich zapłacić za zaprojektowanie, przetestowanie i wprowadzenie do produkcji przykładowo nowego silnika to jest jak pstryknięcie palcem. I tu się też nie ma co dziwić że one są wykonane z dużo lepszych materiałów bo ich na to stać a my widzimy to jednak wysoką ceną, a jak wiadomo większość Polskich rolników nie stać na aż taki "luksus", większość gospodarstw nie przekracza 10ha, wtedy jest trudno dostać ciągnik na PROW a jak się już dostanie to szuka się jak najtańszego i najlepszego żeby te resztę można było z czegoś spłacić i dla tego w naszym kraju sprzedaje się aż tak dużo tanich i dobrych ciągników.

Np. weź porównaj lemiesze do pluga polski 20 ha zachodni 200 - 300 ha a tylko 3-5 razy droższy a 10-cio krotnie dluższa wytrzymałośc

No tak tylko zauważ że cena jest wyższa przez co jest wykorzystany lepszy materiał do produkcji, Polskie pługi czy też lemiesze do nich były by identycznie jakościowo ale też kosztowały by tak samo.
Ktoś tu chyba wspomniał o tym że z nas tacy patrioci a czemu nie wspomogliśmy Polskiego Poloneza.
Prawda jest taka że większa połowa na tym forum z nas to jeszcze powiedzmy nastolatkowie czy też już osoby trochę starsze czy młodsze i gdy kończono produkcję Poloneza bodajże w 2004r. większość z nas nie myślała jeszcze o własnym samochodzie bo mieliśmy po te 10 czy 18 lat ale wtedy mało kogo było stać kupić sobie nowy samochód nawet taki tani jak Polonez, wtedy brało się byle co byle już móc samodzielnie jeździć. Ja wtedy to nawet nie wiedziałem że nadal Produkują Poloneza a te spod znaczka Daewoo to już nie było to samo.
I powiem szczerze że gdy w końcu zrobię prawo jazdy to kupię sobie Poloneza Caro lub Atu albo Fiata 125p no chyba że będzie mnie stać to kupię sobie coś nowego jednak nie ukrywam ze moim marzeniem jest mieć zadbanego Poloneza lub Dużego Fiata.
@Wypasioneforum i tu się z tobą zgodzę, nawet nie dawno czytałem artykuł chyba w Auto Świecie czy też Motorze że większość części do takich marek jak VW, Mercedes, BMW czy też nawet Ferrari czy Porsche większa ilość części jest produkowana w Polsce z napisem "Made In Germany" i ludzie o tym nie wiedzą.
Powiem jeszcze jedno że gdyby nie Polski naród to nie wiadomo czy by te Niemieckie samochody były aż tak wytrzymałe bo z tego co wiem to cały surowiec do wytwarzanie części jest "Polski". Nie wiem gdzie by ci Niemcy produkowali części, chyba tylko w Rosji :lol: .
Ps. Jak by co to ja do Rosji nic nie mam :P .
Nie wiem czy się ktoś nie będzie rzucał ale ranking sprzedaży jest tutaj http://polskamaszyna...p?thread_id=321 jeżeli komuś "przeszkadza" ten link to niech go usunie. Poczekajmy też do Lutego bo chyba wtedy RPT też podaje ilość sprzedanych ciągników w ciągu roku danej marki.
Ps. Jeżeli znajdę starsze rankingi to podam ale z tego co pamiętam to Ursus w 2009 roku zajął 13 lub 15 miejsce, nie pamiętam już dokładnie.

Edytowany przez Newholland15, 25 styczeń 2011 - 23:19.

#2089 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 23:25

Co z tą Pol... Fabryką widze kolego ze lubisz duzo pisac ale tez zauwazylem ze mlody jeszcze jestes , ale pozyjesz i sie przekonasz co do jakosci polskiego poloneza :lol:
i napisales ze polskie lemiesze nie maga byc dobre bo beda wtedy drogie .
ale jak ja napisalem lepiej zaplacic raz 5 razy drozej i orac 10 razy dłuzej taniej wyjdzie o polowe niz 10 razy zmieniac lemiesze
jescze jedno czy to nasza wina ze ursusa nie stac na ulepszanie ciagnikow przeciez nie ma sensu kupywac teraz duzo ciagnikow aby ursusa bylo stac na modernizacjie zebysmy mogli kupic nowoczesnego ursusa za kilka lat lepiej kupic odrazu innej marki .
jak ktos sklada wnioski na modernizacje gopodarstw to po to aby kupic cos konkretnego .
i jak ktos ma 10 ha to nawet n ie mysli o ciagniku nowym bo 60-tka mu wystarcza

Edytowany przez Lukaszjarm, 25 styczeń 2011 - 23:32.

#2090 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6749 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 23:46

Co z tą Pol... Fabryką I gdyby nie MGR to ludzie więcej brali by tańsze ciągniki w tym Ursusa więc wina leży też po stronie Unii bo w pewnym sensie promuje zachodnie marki bo mając pulę do wykorzystania 300tys. zwrotu to kupuje się ciągnik lepszy

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2091 Share Newholland15

Newholland15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 00:06

Co z tą Pol... Fabryką

widze kolego ze lubisz duzo pisac ale tez zauwazylem ze mlody jeszcze jestes , ale pozyjesz i sie przekonasz co do jakosci polskiego poloneza :lol:

Po pierwsze zauważyć to se za przeproszeniem możesz :P , nie wiesz ile mam lat to proszę Cię nie wypowiadaj się na mój wiek bo ile mam lat to nikt TU nie wie i nie będzie wiedział. Tak lubię pisać :D .
I znów to powiem gdzie już tu kiedyś pisałem że "Nie wiek świadczy o dojrzałości lecz to co się ma w głowie".
Proszę wskaż mi gdzie napisałem ze Polonez jest najlepszy, jaki on jest jakościowo i awaryjne to dobrze wiem, ale ja jako miłośnik nie tylko Polskiej motoryzacji lecz historii Polski po II Wojnie Światowej chce kupić sobie "Polskie" auto, wolę Poloneza, Maluszka czy też Dużego Fiata niż za te same pieniądze zajechanego Niemca czy Francuza. Bo za powiedzmy 5 tyś. Polskich Złotych mam do wyboru Polonezy które zachowały się w idealnym stanie, z oryginalnymi przebiegami rzędy 50 tyś. a BMW z przebiegiem powiedzmy 300 tyś. to jednak wybrał był to pierwsze bo co jak co ale lubię "majsterkować" i dla mnie jak dla przyszłego mechanika naprawa tak prostego w swojej konstrukcji Poloneza to jest chwila, byle tylko mieć części.

i napisales ze polskie lemiesze nie maga byc dobre bo beda wtedy drogie .
ale jak ja napisalem lepiej zaplacic raz 5 razy drozej i orac 10 razy dłuzej taniej wyjdzie o polowe niz 10 razy zmieniac lemiesze

Znów Cię proszę wskaż gdzie to napisałem, ja w swoim powyższym poście napisałem że Polskie lemiesze były by tak dobre jak te zachodnie ale będą wtedy za takie same pieniądze ponieważ będzie wykorzystany lepszy materiał do ich produkcji.

jescze jedno czy to nasza wina ze ursusa nie stac na ulepszanie ciagnikow przeciez nie ma sensu kupywac teraz duzo ciagnikow aby ursusa bylo stac na modernizacjie zebysmy mogli kupic nowoczesnego ursusa za kilka lat lepiej kupic odrazu innej marki .
jak ktos sklada wnioski na modernizacje gopodarstw to po to aby kupic cos konkretnego .
i jak ktos ma 10 ha to nawet n ie mysli o ciagniku nowym bo 60-tka mu wystarcza

Po części też jest to nasza wina jednak nie ma się co dziwić bo ciągniki które oferował Ursus w roku 2009 u wcześniej czyli to o czym już wspomniałem były to tzw. "odgrzewane kotlety" które konstrukcyjnie były identycznie jak te z początku produkcji, gdyby jednak wtedy cena była na poziomie Belarusa o którym też mówimy to z pewnością miały by większe wzięcie jednak wtedy ceny były stosunkowo duże co do "nowości technologicznej" ciągnika.
No tak ale ja mówię o konstrukcji nowoczesnej ale w pełni Polskiej bo jak na razie to Ursus ma nowoczesne ciągniki ale Włoskie, mowa tutaj o licencji z Landinim. Więc rozchodziło mi się o to by kiedyś my Polacy moglibyśmy kupić nowoczesny ciągnik ale w większości Polski a nie tak jak teraz nowoczesny ale Włosko-Polski.
I mam do Ciebie pytanie czy Ursus dajmy na to 8034 nie jest konkretnym ciągnikiem co do swojej ceny? Według mnie to bardzo korzystna oferta jak za takie pieniądze.
Jednak z Twoim ostatnim zdaniem się nie zgodzę ponieważ większość gospodarstw przejmują teraz młodzi po swoich dziadkach czy też rodzicach z zamiarem rozwijania się a że ma taką możliwość kupna ciągnika na ten PROW to na pewno w to wejdzie jeżeli ma zamiar nadal powiększać swój areał. Bo z tego co wiem to nawet na taką ilość pola nawet nie młodzi lecz już starsi jak mają taką możliwość to biorą ten nowy mały ciągnik byle tylko móc pracować coraz w to większym komforcie czego dajmy na to ta c-360 nie oferuje. Gdy to wszystko przeliczy i się zastanowi to taniej wyjdzie mu kupić nowy ciągnik z nowymi maszynami niż by miał kupować używany z używanymi maszynami, sam to kiedyś liczyłem więc wiem. Nawet pewien Pan który robił u nas na polu kupił Zetora Proxime 8441 używaną za ile to nie powiem ale sam powiedział że żałuje że nie wziął ciągnika nowego na PROW ale czy on by dostał na 3ha swojego i bodajże 10ha pola które wziął w dzierżawę to wątpię gdyż te 10ha brał prawdopodobnie na tzw. "gębę" że nic nie załatwiali tylko on obrabia te pole jak swoje a oni dzielą się później zyskami i dotacjami z UNII.
Jeżeli mi uda się pozyskać w tym roku powiedzmy te 10ha i będę się rozwijał i dojdę do tych 15-20ha to z pewnością kupię nowy ciągnik na dotacje bo nie mam zamiaru tłuc się Ursusem c-360 a używanego nie będę kupował bo wraz z maszynami tak jak wcześniej wspomniałem wyjdzie mnie to o wiele więcej.
Ps. Te 10ha podałem tak dla przykładu bo tyle chyba wynosi średnia krajowa.

Edytowany przez Newholland15, 26 styczeń 2011 - 00:11.

#2092 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 00:15

Co z tą Pol... Fabryką koniec dyskusji bo nawet twoich wypowiedzi nie che mi sie czytac .
i ja nie napisalem ze ty uwazasz ze polonez jest najlepszy .
no wlasnie niech polskie lemiesze sa drogie ale niech beda takiej samej jakosci

#2093 Share milanreal1

milanreal1

Nie zadzieraj z moderatorem :D

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 8984 postów
  • Zainteresowania:Sport, muzyka i oczywiście rolnictwo.

Napisany 26 styczeń 2011 - 00:32

Co z tą Pol... Fabryką

I gdyby nie MGR to ludzie więcej brali by tańsze ciągniki w tym Ursusa więc wina leży też po stronie Unii bo w pewnym sensie promuje zachodnie marki bo mając pulę do wykorzystania 300tys. zwrotu to kupuje się ciągnik lepszy

Nie do końca się z tym zgodzę. Gdyby tak było to ludzie najwięcej by brali Fendta czy Johna Deere a zaskakując wysoko w sprzedaży jest np Belarus. U mnie w okolicy co mało cieszy w ostatnim czasie najwięcej przybyło belarusów. I choćby Ursus się dwoił i troił to takich marek jak np JD nie wyprzedzi, ale na miejsce zetora, NH, case może wejść i skutecznie z nimi konkurować gdy wprowadzą serie xx34.
@Newholland15 słuchaj ursus nawet jak wszystko pójdzie dobrze to nie skonstruuje własnego silnika, zbyt duże nakłady, większe niż zakup gotowego Perkinsa. I wcale na tym nie traci, przecież nawet Fendt jest po części składakiem.
Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

#2094 Share Marrus

Marrus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 16:51

Co z tą Pol... Fabryką To teraz zadam wam pytanie czy znajdziecie jakichś inny traktor o mocy 50-50km w tej cenie tz. 75tyś
http://allegro.pl/ci...1428949737.html
tu jest podana taka ale spoko ją stargujesz do 75tyś.A tak nawiasem mówiąc to ile kosztowała nowa c-360?

#2095 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2650 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 17:46

Co z tą Pol... Fabryką Tylko to jest ciągnik sadowniczy ten co podałes... :blink:

#2096 Share ursus355

ursus355

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 18:04

Co z tą Pol... Fabryką Ale i tak jest tani.

P.S. Czy ciągnik sadowniczy nie może pracować w rolnictwie? Jakie są przeciwwskazania?

#2097 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2650 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 18:11

Co z tą Pol... Fabryką Jest mały zapnij do niego kosiarke dyskową taką jaką zapniesz do c-360 to zobaczysz jak leci na bok ;)

Edit
Cena Ursusa 79 tyś :lol: To za 82 tyś mam http://allegro.pl/fa...1428663307.html 4x4 idealny zamiast c-360 a nie wy sadowniki pokazujecie

Edytowany przez Ursusc385, 26 styczeń 2011 - 18:12.

#2098 Share ursus355

ursus355

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 20:12

Co z tą Pol... Fabryką Może i masz rację, ale ten ursus waży 2300kg bez obciążników, więc z obciążnikami około 2,5 tony więc nie jest aż taki mały.

#2099 Share danielhaker

danielhaker

Po prostu Daniel ;)

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 6749 postów

Napisany 26 styczeń 2011 - 22:25

Co z tą Pol... Fabryką

Nie do końca się z tym zgodzę. Gdyby tak było to ludzie najwięcej by brali Fendta czy Johna Deere a zaskakując wysoko w sprzedaży jest np Belarus. U mnie w okolicy co mało cieszy w ostatnim czasie najwięcej przybyło belarusów. I choćby Ursus się dwoił i troił to takich marek jak np JD nie wyprzedzi, ale na miejsce zetora, NH, case może wejść i skutecznie z nimi konkurować gdy wprowadzą serie xx34.
@Newholland15 słuchaj ursus nawet jak wszystko pójdzie dobrze to nie skonstruuje własnego silnika, zbyt duże nakłady, większe niż zakup gotowego Perkinsa. I wcale na tym nie traci, przecież nawet Fendt jest po części składakiem.

Gdyby nie było żadnych zwrotów to ludzie zbierali by kasę na JD albo Fenda czyli na najdroższe ciągniki?

Edytowany przez danielhaker, 26 styczeń 2011 - 22:25.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2100 Share Marrus

Marrus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 27 styczeń 2011 - 20:04

Co z tą Pol... Fabryką Mały ?A co do tego koszenia to chyba dyskowa 2m to tak ale nie kosiarkę 1,65m która jest przeznaczona dla ciągników 45-55km.

A tak ogólnie to porównam ci go z c-360
Porównam ci go z c-360
Ursus 3702 Ursus c-360
waga bez obciążników 2320 kg 2020 kg
udźwig podnośnika 1330 kg 1200 kg
długość 330 cm 361 cm
wysokość 228 cm 205 cm
szerokość 133 cm 180 cm
Rozstaw kół 105 cm 140,5 cm (rozstaw zawsze można zmienić a co za tym idzie szerokość)
moc 50 km 52 km
Jest troszkę większy od c-360 ale jest zwrotniejszy.

Dodaj odpowiedź