Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co z tą Pol... Fabryką

9303 odpowiedzi na ten temat

#2061 Share catur

catur

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 19:51

Co z tą Pol... Fabryką @kedziorek, jedź sobie do NH i obejżyj model seri TD - to proste ciągniki. Nie jestem fanem żadnej marki, tylko patrzę co jest i na zimno kalkuluję.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co z tą Pol... Fabryką Dzisiaj, 06:05
  •  

#2062 Share Marrus

Marrus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 19:56

Co z tą Pol... Fabryką A opłaci ci się nie brać ursusa?
Ten kosztuje 130 800zł, urwiesz z 5 tyś i powiem ci że nie znajdziesz nic odpowiedniego w tej mocy i w tej cenie.
http://moto.allegro....1429472040.html

#2063 Share kluch369

kluch369

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 20:06

Co z tą Pol... Fabryką Ja natomiast piłem do tego, że nie tylko Ursus to polski wyrób ;)

#2064 Share lamboEVO100

lamboEVO100

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 877 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 20:08

Co z tą Pol... Fabryką ursus już i tak się nie odbuduje a dotego słyszałem że teraz straszne badziewie produkują ;[

#2065 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 20:09

Co z tą Pol... Fabryką jak to nic nie dostaniesz ?? a zetor jest ladniejszy lepiej wykonany
http://allegro.pl/ci...1423844499.html
:lol:
i nikt sie nie bedzie smial ze ursusa sie kupilo

Edytowany przez Lukaszjarm, 25 styczeń 2011 - 20:11.

#2066 Share stachu19

stachu19

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 20:12

Co z tą Pol... Fabryką a teraz porównajcie nie ceny a ile spala i jak jest z naprawą

#2067 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 20:14

Co z tą Pol... Fabryką spalanie jak spalanie ile sie wleje tyle spali , a czesci nie sa wcale drogie

#2068 Share Marrus

Marrus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 20:15

Co z tą Pol... Fabryką Dołączając do wcześniejszego posta piszę że belarus 110 km kosztuje 120 tyś a komfort ursus ma o niebo lepszy.A o innych ciągnikach polskich nie myślicie?A farmer F5 12277 ma 112km a farmtrac 7110 Dt który ma 110km.

#2069 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 20:18

Co z tą Pol... Fabryką widzicie jednak jest co wybierac w tej cenie :lol: wiec ursus wcale nie jest taki tani jak powinien byc . moim zdaniem powinien kosztowac tyle co belarus

#2070 Share Newholland15

Newholland15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 20:42

Co z tą Pol... Fabryką Weź idź człowieku z Zetorem, większego badziewia nie widziałem, jeszcze nie za te pieniądze...
Porównując to tak:
Zetor Ursus
Silnik: Euro III 4 cylindry, turbodoładowany Euro III 4 cylindry, turbodoładowany
Moc: 90km przy 2200obr/min 92km przy 1400obr/min
Chłodzone cieczą
Sprzęgło: Suche dwustopniowe Suche jednostopniowe
Skrzynia: 10/2 :lol: 12/4
Prędkość: 30km/h 40km/h
Pompa hydr. 50l/min 62l/min
I można tak wymieniać dalej na korzyść Ursusa...
Więc nie rozumiem co jest takiego cudnego w tym Zetorku jak on jest o wiele gorszy od Ursusa.
Tak się każdy śmieje ze skrzyni 12/4 ale o Zetorowskiej 10/2 to już nikt nie powie!
Porównajcie sobie sami i może w końcu coś do was dojdzie! Chodź i tak wątpię bo dla was jak by Ursus 6824 kosztował nawet 110 tyś. to i tak dacie więcej za gorszego Zetora!

i nikt sie nie bedzie smial ze ursusa sie kupilo

To sobie mogłeś darować bo świadczy o to o Twoim niskim poziomie inteligencji.

spalanie jak spalanie ile sie wleje tyle spali , a czesci nie sa wcale drogie

Ta spalanie jak spalanie, takie rzeczy to Ty se możesz gadać np. Niemieckiemu rolnikowi co na kasie śpi a Polski rolnik który wiąże ledwo koniec z końcem to dla niego spalanie jest bardzo ważne jak i najlepszy ciągnik za małe pieniądze.
Dla was może Ursus jest drogi ale jak sobie porównacie Ursusa i Zetora w standardzie to lepiej dołożyć trochę i mieć lepiej wyposażonego Ursusa chodź różnica w cenie to kilka tysięcy a ciągnik nieporównywalnie lepszy.
Edit.

widzicie jednak jest co wybierac w tej cenie :lol: wiec ursus wcale nie jest taki tani jak powinien byc . moim zdaniem powinien kosztowac tyle co belarus

Człowieku tu se puknij <_< .
Weź się wysil i zacznij pisać sensowne posty albo się zamknij! Gdybyś chodź trochę pomyślał to byś wiedział że nigdy te ciągniki nie będą tyle kosztować bo dla twojej wiadomości Belraus to ciągniki które nadal są produkowane na starej konstrukcji, praktycznie nie zmienianej od bardzo wielu lat... dalej nie będę pisał bo szkoda mi na ciebie czasu i klawiatury.
Jednak dodam jeszcze jedno zdanie...
W Ursusach są silniki perkinsa które tanie nie są a wyprodukowanie takie ciągnika będzie mniej więcej w takich cenach ile kosztuje nowy Belarus więc Ursus też na tym coś musi zarobić a nie sprzeda Ci go po cenach produkcji, pomyśl logicznie a potem pisz...
Ps. Nie wiem czy Ciebie nie uczą w szkole pisać? Weź zacznij pisać jak człowiek bo tylko hańbisz Polski język.
Tego się czytać nie da!

Edytowany przez Newholland15, 25 styczeń 2011 - 20:49.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2071 Share catur

catur

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 20:49

Co z tą Pol... Fabryką tak jak pisałem wcześniej - Ursus musi zawalczyć ceną. Ruszyły pewnie ostatnie dopłaty i jak teraz nie zacznie sprzedaży to nigdy już nie będzie się liczył na rynku.

#2072 Share ursus355

ursus355

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 20:58

Co z tą Pol... Fabryką @Newholland15, popieram, no i napisałeś, że wyprodukowanie Ursusa kosztuje tyle co kupno Belarusa, to teraz każdy powie, że Ursus nie wiadomo ile chce zarobić ale panowie pamiętajmy jeszcze o pośrednikach.
No i sami widzicie że może Zetor tańszy ale inaczej wyposażony (chociaż nie powiem na Zetora złego słowa bo to dobry ciągnik).

Nie piszemy posta pod postem

Edytowany przez milanreal1, 26 styczeń 2011 - 00:15.

#2073 Share stachu19

stachu19

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 21:10

Co z tą Pol... Fabryką Newholland15 popieram też chyba kupie ursusa

#2074 Share pb1990

pb1990

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 4 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 21:22

Co z tą Pol... Fabryką JESTEM POSIADACZEM URSUSA 5314 JESTEM Z NIEGO ZADOWOLONY W MOJEJ OKOLICY JEST Z 6 NIEKTÓRZY CHWALĄ ALE NIE WSZYSCY MÓJ MA JUŻ 6 LAT NIC SIĘ NIE ZEPSUŁO ! CHOĆ ZNAM PRZYPADKI ŻE TAK ALE NAWET WAŁ KORBOWY KOSZTUJE 5OO ZŁ ! A SZYBY KWESTIA 100 - 200 ZŁ NIECH CHOCIAŻ JEDEN MI ZNAJDZIE TAKI TANI CIĄGNIK ? WIELE SIĘ MÓWI O ZAGRANICZNYCH CIĄGNIKACH ALE NIECH MAJĄ Z 10 LAT ILE WTEDY BIEDĄ KOSZTOWAĆ CZEŚĆ DO WASZYCH ? A PSUJĄ SIĘ WSZYSTKIE MNIEJ LUB WIĘCEJ TYLKO BĘDZIECIE SŁONO PŁACIĆ A JA nie :) myślałem by kupić nowego ursusa trzeba spierać co polskie bo jak nie będzie ursusa to co nam zostanie z naszego dziedzictwa !!!!!!! a może kiedyś nasze dzieci spytają tato a nie ma polskiego ciągnika ? a ty powiesz bo zetor był lepszy !!!!!!!!!!!!!!!!!!

Nie piszemy CAPS LOCKIEM!

#2075 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 21:29

Co z tą Pol... Fabryką to jak zetory są takie złe to dlaczego w mojej okolicy jest ich bardzo dużo i każdy bez wyjątku sobie chwali ,
a ursusa jeszcze nie widziałem ani jednego z tych nowych .
no i jeszcze jedno jest taki popyt na zetory ze trzeba w kolejce czekać jak się zamówi , to chyba o czymś świadczy :lol:
PS to czemu nikt z was nie wspierał polskiego poloneza :lol:

Edytowany przez Lukaszjarm, 25 styczeń 2011 - 21:30.

#2076 Share ursus355

ursus355

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 62 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 21:41

Co z tą Pol... Fabryką Nie wiem jak inni ale ja nie narzekam na zetory.Uważam że Zetor i Ursus to dwie najlepsze marki. Ursusów ludzie nie kupują właśnie z takich przyczyn że nikt we wsi nie ma to nikt nie kupi. Uwierz mi że jak ktoś pierwszy się przełamie, kupi i będzie zadowolony to szybko inni też będą kupować. A poloneza np. mój tata wspierał bo w ciągu 10 lat kupił dwa nowe, a że fabryka upadła to nie moja wina.

#2077 Share agromatik

agromatik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1344 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 21:45

Co z tą Pol... Fabryką Kolego @pb1990 miałem wątpliwą przyjemność kupowania części do swojego ferdka w samym Ursusie i jakoś nie odczułem sympatii co do swojej osoby która wspiera rodzimego producenta. Przegonili mnie "od Kuby do Jakuba" na każdym kroku dając odczuć, że jestem tam niemile widzianym intruzem. To nie nasza wina że zarząd Ursusa traktował polskiego odbiorcę jak kogoś gorszego, kto kupi każdy chłam z pocałowaniem ręki. Jeszcze do niedawna oferta fabryki była śmieszna w porównaniu do ofert innych producentów, a ceny niestety dość poważne.

"trzeba być zawsze tam, gdzie ciągną za sznury, a nie tam, gdzie słychać echo dzwonu"

#2078 Share Lukaszjarm

Lukaszjarm

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1438 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 21:45

Co z tą Pol... Fabryką u nmnie sa sami kozacy kupuja JD case claasy , NH i oczywiscie zetory ktorych jest najwiecej , jest farmer ale to porazka i po 2 latach gosc kupil claasa . ja mam pronara i w tym roku bedzie zetor jeszcze :lol:
a reszta rolnikow nie kupi nic nowego poniewaz ich nie stac maja malo pola

Edytowany przez Lukaszjarm, 25 styczeń 2011 - 21:47.

#2079 Share Newholland15

Newholland15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 21:47

Co z tą Pol... Fabryką Bo Panowie trzeba spojrzeć obiektywnie na cenne ciągnika i wyposażenie w standardzie. Bo na razie to jak wcześniej wspomniałem większość patrzy prze pryzmat komuny gdzie Zetor był mało osiągalny i na tamte czasy w Polsce najlepszy lecz teraz Zetor przegiął przysłowiową pałkę z cenami, być może jest to spowodowane tym że przez wiele lat byli number one na listach sprzedaży i chcieli zarobić trochę więcej co jednak nie przyniosło korzyści lecz spadek sprzedaży czego dowodzi ranking sprzedaży ciągników w Polsce gdzie Zetor spadł na drugie miejsce z czego Ursus pnie się na coraz wyższe miejsca.
W sprzedaży ciągników na 2010 rok Ursus zajął pozycję 10 co daje jak na niego rewelacyjny wynik ponieważ jeszcze parę lat wcześniej zajmował ostatnie miejsca jednak miejmy nadzieję no ba to już wiemy że rok 2011 przyniesie wzrost sprzedaży Ursusa poprzez wprowadzenie nowej linii ciągników xx34 które co jak co ale do swojego wyposażenia będą mieć bardzo niskie ceny. Jeżeli Ursus przyłoży się jeszcze do jakości składania ciągników to w ciągu najbliższych paru lat możemy się nawet spodziewać pozycji lidera, jeżeli jednak ludzie będą nadal podchodzić z takim nastawieniem do obecnych modeli to w ciągu najbliższych kilku lat spodziewajmy się zamknięcia fabryki a potem będzie tylko płacz i zgrzytanie zębów że przecież Ursus był najlepszy, znów państwo doprowadziło do upadku, tak samo było z naszym Polskim Bizonem...
Nie mówię też że Zetor produkuje najgorsze ciągniki bo tak nie jest, chwała mu za to że większość części produkuje sam np. silniki lecz jednak mógł by się wziąć za udoskonalanie ciągników np. Forterry która już bodajże od 10 lat ma tylko zmienianą maskę i kilka elementów kabiny, mogli by również zaprojektować nową linię silników, oszczędnych silników bo jednak "serce" Zetora spali mało ale przy odpowiednim doborze maszyn gdzie ciągnik jest wykorzystany w 100% jednak tak miło nie jest gdy wykonuje on prace lekkie np. gdy jest to ciągnik wykorzystany do "przynieś, podaj, pozamiataj" czyli do prac pomocniczych bo wtedy spalanie nie jest już tak niskie czym może się pochwalić Angielski Perkins który jest stosowany min. w Ursusie, Pronarze, Pol-Mocie itp. gdzie spalanie jak i przy ciężkich pracach typu orka, siew itp. jest małe jak i przy pracach jak już napisałem pomocniczych.
Zetor był dobry i jest dobry ale już zaczyna się powoli starzeć np. Forterra jednak z odsieczą pędzą mu modele Proxima i nowa Maxterra jednak jest to zbyt mało jak na jednego z liderów sprzedaży. Jest jedno ale co do Maxterry a mianowicie to że ma wejść do produkcji dopiero w roku 2013 lub 2014.
Wiem że chcą jak najlepiej zrobić te ciągniki jednak zbyt długo zwlekają z ich produkcją przez co są wypierani przez inne marki. Maxterra z informacji które do mnie dotarły została zaprezentowana w 2007r (jeżeli się mylę to mnie poprawcie) jak na tamten okres był to bardzo nowoczesny ciągnik i było wielkie WOW "jakie cudo" jednak od roku 2007 minęły już 4 lata gdzie w innych markach wprowadzono już wiele nowocześniejszą technologię a Czesi nadal do prototypów ładują to co 4 lata temu. Więc gdy Zetor Maxterra wejdzie do produkcji z identycznym wyposażeniem jak w 2007r. to już ten ciągnik będzie w części podstarzały. Do powiedzmy 2014 jeszcze trochę czasu, znów będą do ciągników wprowadzać coraz to nowsze technologie i jeżeli Zetor nadal pozostanie przy tej technologi to czeka go niestety przykry los, może się nawet okazać że jeżeli wejdą z Maxterra na rynek nie tylko Polski ale i inne rynki światowe i ceny nadal będą trzymać takie jak teraz i nową Maxterre "ochrzczą" również oszałamiającą ceną to zbytnio nikt tego nie kupi...
Oczywiście nie życzę Zetorowi źle, chcę żeby taka marka która liczyła się w Polsce i nadal liczy przetrwała ale powinni się wziąć solidnie do roboty!
Chciałem wam przekazać jak miewa się "polityka" Czeskiej marki Zetor i nie jest tak kolorowo jak przed paru laty, skąd to wszystko wiem? Nie pytajcie, po prostu wiem.
Chciałbym też Was prosić o to o czym już wcześniej powiedziałem czyli żebyście przy doborze ciągnika popatrzeli obiektywnie, nie że "Zetor to cud, miód bo Czeski, przecież za komuny to była najlepsza marka" a "Ursus to dziadostwo nie warte uwagi, przecież za komuny robił jedne z gorszych ciągników" więc patrzcie obiektywnie nie tylko na Zetora i Ursusa lecz też na inne marki bo może się okazać że ten zły to tak naprawdę taki nie jest i wyjdzie was jeszcze taniej.
Pewnie zaraz ktoś napisze czemu porównuję dzisiejsze ciągniki do tych z czasów Komunizmu, ja je dla tego porównuje tak bo większa "rzesza" ludzi nadal kupuje ciągniki po opiniach jakie marki miała za dawnych czasów i ni jak jest im to wytłumaczyć że teraz się wszystko zmieniło.
I to by było jak na razie z mojej strony na tyle.
Ps. Tak, chciało mi się to pisać :) .
Pozdrawiam.

Edit:

to jak zetory są takie złe to dlaczego w mojej okolicy jest ich bardzo dużo i każdy bez wyjątku sobie chwali ,
a ursusa jeszcze nie widziałem ani jednego z tych nowych .
no i jeszcze jedno jest taki popyt na zetory ze trzeba w kolejce czekać jak się zamówi , to chyba o czymś świadczy :lol:
PS to czemu nikt z was nie wspierał polskiego poloneza :lol:

Tak jak już napisałem wcześniej, pomyśl logicznie.
Zetorów jest dużo ponieważ oni od paru lat ok 10 produkują ciągniki które do początku roku 2010 przewyższały technologicznie Ursusa o bardzo dużo. Ursus w tym czasie produkował odświeżone ciągniki serii Massey Ferguson np. 5314, 3512, 4514 itd. jak i również ciągniki dawnej produkcji w współpracy z Czechosłowackim Zetorem bo po prostu nie było go stać na wprowadzenie nowych modeli. Oczywiście co jakiś czas pojawiały się nowe modele np. 4024, 7524, 5024 itd. jednak były one produkowane rok i zostały wycofane z produkcji bo silniki nie spełniały obowiązujących norm emisji spalin. Jednak wszystko się powoli rozkręcało i nowa seria xx24 która funkcjonuje bodajże rok w końcu "zagrzeje" trochę miejsce na liniach produkcyjnych.
I ja się sam nie dziwię że Ursus do nie dawna nie sprzedawał prawie w cale ciągników bo większość była to tzw. "odświeżane kotlety". Więc jeżeli nowa seria dopiero co weszła do produkcji to trudno by było żeby było ich więcej od Zetora. Drugą sprawą jest to że większość ludzi ma już poskładane wnioski na "przydział" nowe ciągnika więc mało kto już teraz będzie to zmieniał na np. Ursusa.
Wszystko się okaże jak w życie wejdzie "nowy" PROW bodajże w 2012 czy 2013 to wtedy Ursus w końcu odbiję się od przysłowiowego dna i zacznie produkować ciągniki na wielką skalę i będzie liczącą się marką w Polsce jak i powoli w Europie tak jak teraz Zetor.
Uważam że gdyby Ursus ciągniki serii xx24 wprowadził parę lat temu bo sprawa ilości nowych Ursusów miała by się zupełnie inaczej, jednak los pokierował Polską fabryką inaczej i jest tak jak jest więc cieszmy się z tego że Ursus coś robi i wprowadza nowe modele xx24 i xx34 bo jak widać Zetor trochę "przyspał" i jego sprzedaż spada.
Więc miejmy nadzieję że będzie coraz lepiej dla Ursusa który już powoli zaczyna "przeganiać" Zetora który nie wiem co teraz za przeproszeniem za kit odwala i powili serią xx34 zbliża się do zachodnich marek.
Powiem jeszcze jedno jeżeli nowe serie będą się dobrze sprzedawały to niewykluczone że w najbliższych latach Ursus pokaże w większej części Polski ciągnik z Polskimi silnika bo konstruktorów nie brakuje jednak brakuje pieniędzy na zbudowanie ich i testowanie a na to trzeba grube pieniądze o których się nam nawet nie śniło...

Edytowany przez Newholland15, 25 styczeń 2011 - 22:02.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2080 Share catur

catur

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 22:04

Co z tą Pol... Fabryką :)A do minie się czepiali.

Dodaj odpowiedź