Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co z tą Pol... Fabryką

9305 odpowiedzi na ten temat

#2041 Share marcin04

marcin04

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 240 postów
  • Zainteresowania:Technika rolnicza, energia odnawialna, hodowla drobiu

Napisany 23 styczeń 2011 - 20:56

Co z tą Pol... Fabryką @kombinator18 ty do mnie czy koło mnie? nie jestem żadnym fanatykiem ursusa, patrzę obiektywnie na to cię tam dzieje a że mnie zaciekawiło to co napisał @PL01 to zadzwoniłem do znajomego dowiedzieć się coś więcej nt rzekomego zamknięcia fabryki bo darzę tą firmę sentymentem, głównie za przeszłość i napisałem to co ja się dowiedziałem ale widzę, że niektórych boli to, że są osoby, które interesują się polskimi produktami i liczą na to, że nie pójdzie to wszystko na zmarnowanie lub w obce ręce
"Jeszcze się taki nie urodził co by Polakowi dogodził"
Przyjmę chętnie stare prospekty i książki ze sprzętem rolniczym krajowym i zagranicznym za drobną opłatą. Zainteresowanych zapraszam na pw.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co z tą Pol... Fabryką Dzisiaj, 19:18
  •  

#2042 Share pawlus224

pawlus224

Rolnik z zamiłowania :)

• Members
  • PipPipPip
  • 1982 postów
  • Zainteresowania:Ciągniki i maszyny rolnicze czasów PRL-u:)

Napisany 23 styczeń 2011 - 21:40

Co z tą Pol... Fabryką Marcin dobrze mówi .
Trochę obiektywności panowie ;)
również nie jestem żadnym fanatykiem , ale MOIM zdaniem ciągniki ursus są dość solidne - mało zaawansowane technicznie / proste , ale wytrzymałe . Nie wiem może zbyt wiele we mnie patriotyzmu ale osobiście wolałbym pracować polskim ciągnikiem niż zachodnim . Trzeba przyznać że obecna oferta ursusa nie jest zbyt interesująca ale w ostatnim czasie widać że fabryka stara się "dogonić" konkurencję - i Ja osobiście to cenię , nie na tyle żeby kupić ursusa ale na tyle żeby dać tej marce szansę na powrót do świetności . Ciekawy jestem czy Ci z was którzy krytykują ursusa za wszystko co by nie robił mają satysfakcję że dzięki takim ludziom jak oni ursus jest skazany na klęskę ?

ZAKUPIĘ KOSIARKĘ ROTACYJNĄ FAMAROL 1,65M

WYŁĄCZNIE WOJĘWÓDZTWO LUBELSKIE .

#2043 Share pawi

pawi

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 44 postów

Napisany 23 styczeń 2011 - 21:53

Co z tą Pol... Fabryką sam k**wa fanatyk jesteś poj**** zachodni

Za takie "mięso" out z forum na 30 dni

#2044 Share Newholland15

Newholland15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 23 styczeń 2011 - 22:11

Co z tą Pol... Fabryką

Trzech moze czterech fanatykow widze dalej krytykuje negatywny glos na temat Ursusa. :D

Czy ty chłopcze masz może z tym jakiś problem? Nie wiem może boli Cię to że jako jesteśmy Polakami to staramy się bronić choć i tak już podupadłego przemysłu Polskiego? Ludzie bądźmy patriotami, nie każe Wam zaraz kupować wszystkiego co Polskie ale też bez przesady żeby wypisywać takie brednie jak co poniektórzy.
A Ciebie kolego Kombinator18 zapraszam do mnie, porozmawiamy o wszystkim na spokojnie, wytłumaczę Ci dlaczego bronie Polskiego przemysłu nie tylko motoryzacyjnego, Ty powiesz mi co Ci się nie podoba i może dojdziemy w tym wszystkim do ładu i składu.
Jeszcze jedna moja uwaga, może ten Ursus nie jest najlepszy ale na pewno się stara co już zauważyliśmy na targach Agro Mechanika. I powiem jeszcze coś, jestem z tego naprawdę dumny że po woli małymi kroczkami odradza się nie tylko Ursus ale i Polska motoryzacja min. Honker, Pasagon, Romet itp.
A wam radzę spojrzeć na świat otwarcie a nie przez pryzmat komuny gdzie wszystko co zachodnie jest najlepsze...

#2045 Share mateuszferguson

mateuszferguson

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 24 styczeń 2011 - 15:35

Co z tą Pol... Fabryką A ja wam chcę pokazać jedno ogłoszenie z allegro które znalazłem URSUSA 6824 z taką oto ceną ;) Tylko nie jestem pewny czy to prawdziwa cena :blink: http://otomoto.pl/ur...-km-A33049.html ;)
Poszukuję siewnik poznaniak 2,60m lub inny do 4000zł. Zgłaszać najlepiej okolice Hrubieszowa lub Tyszowce

#2046 Share Newholland15

Newholland15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 24 styczeń 2011 - 15:44

Co z tą Pol... Fabryką Ta cena jest ceną netto, gdy doliczymy vat wychodzi ok. 130 tyś. czyli i tak bardzo tanio jak na ciągnik takiej mocy.

#2047 Share catur

catur

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 24 styczeń 2011 - 18:44

Co z tą Pol... Fabryką

Ta cena jest ceną netto, gdy doliczymy vat wychodzi ok. 130 tyś. czyli i tak bardzo tanio jak na ciągnik takiej mocy.

Witam,
Jestem nowy na forum i bardzo chcę kupić Ursusa 6824 ale:
Cena w ogłoszeniu jest za model w starej masce - mnie to nie przeszkadza, a chyba nawet lepsza widocznść z kabiny,
Skrzynia biegów 12/4 bez rewersu,
Mechaniczna blokada tylnego mostu (nie wiem co z przednim)
a teraz konkurencja:

Farmtrac 690DT 88KM- cena katalogowa (bez targowania) 107 800 zł netto a w tym:
Skrzynia 24/24 z rewersem mechanicznym
elektrohydrauliczna blokada tylnego mostu
Silnik Perkins i most Carraro - takie jak w Ursusie

New Holland TD5050 95KM- 112 000 zł netto
Skrzynia 24/24 z rewersem mechanicznym
Elektrohydrauliczna blokada tylnego mostu
Klimatyzacja
Kabina mniejsza od obu poprzedników - to minus, ale da się przeżyć - najwyżej nie będę tam tańczył

Wszystkie ceny aktualne - brałem oferty na PROW.
Chociaż bardzo chcę Ursusa to pewnie kupię NH bo w tym wyposażeniu to musiałbym dopłacić pewnie z 15 tyś o ile nie więcej. Wychodzę z założenia że trzeba popierać rodzimy produkt jednak musi być porównywalny z konkurencją, bo nam nikt nie zapłaci drożej za naszą produkcję tylko dla tego, że Polska. Jak zboże jest tańsze za granicą to nikt nie ma skrupułów tylko import idzie na całego i tak ze wszystkim.
Jeżeli Ursus za model 6834 zrobi cenę porównywalną do konkurencji to nie będę się zastanawiał, ale teraz NH.

Edytowany przez catur, 24 styczeń 2011 - 19:53.

#2048 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2639 postów

Napisany 24 styczeń 2011 - 21:45

Co z tą Pol... Fabryką Po 1 to nie jest temat od tego
Ale zdecydowanie bierz Farmtrac'a na pewno ma lepszą skrzynie od ursusa z rewersem a silnik i mosty podobne, w kabinie cicho nie jest źle. Ursus to jest nowość on jeszcze nie jest sprawdzony, mało kto go ma, zresztą sądząc po nie których postach to losy firmy się wahają, to znów nie wiadomo jak to z częściami później będzie. :)
Za chwile pewnie się obrońcy NH odezwą bo przecież nh jest najlepszy bo go się najwięcej w polsce sprzedaje :unsure:

Najlepiej to pojeździj po dealerach i pojeździj sobie każdym tym ciągnikiem ursusem ft i nh i wtedy sam będziesz wiedział jaki ci pasuje ;)

Edytowany przez Ursusc385, 24 styczeń 2011 - 21:46.

#2049 Share catur

catur

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 24 styczeń 2011 - 22:48

Co z tą Pol... Fabryką Nie pisałem posta "co kupić", tylko chciałem przedstawić fakty. Jak Ursus nie zniży cen to ciemno widzę jego przyszłość, bo wielu moich znajomych ma podobną opinię: kto będzie płacił drożej za maszynę gożej wyposażoną? Oczywiście zakładając, że są podobnej jakości i trwałości(?). Moim zdaniem Ursus musi dostosować ceny do konkurencji,a nawet mieć niższe ze względu na "nowość", bo 108 tyś. za ten konkretny model to - jak wykazałem w poprzednim poście - DROGO.
Ja do Ursusa mam wielki sentyment (C-360-3p z 1984r któremu raz wymieniłem tarczę od sprzęgła i to była jedyna poważna naprawa)i życzę mu jak najlepiej, ale ekonomia jest nieubłagana.
Czekam na śmiałka, który tyle zapłaci nie patrząc na powyższe. Znacie kogoś?

#2050 Share Newholland15

Newholland15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 24 styczeń 2011 - 23:44

Co z tą Pol... Fabryką Ja znam np. mój kolega. Jego Ojciec prowadzi gospodarstwo 100ha, obrabia je dwoma Rekordami Ursusem 1604, 1204, c-360 i Zetorem 7211. Jak wiadomo ciągniki trochę stare, a że ma taką możliwość to na tyle pola szuka ciągnika ok. 160km. Rozmawiałem z nim o Zetorach, Ursusa, NH, JD itp. i powiedział coś takiego że nie szuka jakiegoś zachodniego badziewia co jest naszpikowany elektroniką i jak coś się popsuje to będzie musiał czekać pół dnia aż mu to naprawią. Więc gadaliśmy o ciągnikach i doszliśmy do wniosku że najodpowiedniejszym rozwiązaniem będzie Zetor albo Ursus ale jako że Zetor nie posiada w swojej gamie aż tak mocnego ciągnika więc powiedział że kupi Ursusa 1674. Więc sam sądzę że dla nich będzie to najodpowiedniejszy wybór, bo nie widzę ich żeby mieli pracować w jakimś nowoczesnym NH, JD itd. ponieważ ich wiedza na temat technologi takiej jak powiedzmy EHR, skrzynia bezstopniowa, biegi pełzające jest znikoma. Jak zacząłem im o tym opowiadać to zrobili wielkie oczy i nie wiedzieli o czym ja gadam. Więc po wielu tłumaczeniach w końcu doszliśmy do porozumienia i jakoś dalej się ta rozmowa toczyła. Jak wcześniej powiedziałem Oni sami mówią że potrzebują taniego, mocnego i "nieskomplikowanego" ciągnika, specjalnie dałem to w cudzysłowie bo dla niektórych nieskomplikowany jest dzisiejszy Ursus a dla innych JD czy Fendt. Więc sami widzicie dla nich ten ciągnik to i tak już jest wyższa technologia że i tak długo będą go "poznawać". Cena też jest mała bo 230 tyś.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2051 Share catur

catur

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 09:30

Co z tą Pol... Fabryką Z tego co czytałem na forum duże madele Ursusa żeczywiście są konkurencyjne, ale na nich cała fabryka się nie utrzyma, a w przedziale klasy średniej 60 - 100KM to wystarczy porównać ceny. Rynek nie ma litości, a takich zapaleńcow będzie coraz mniej.

#2052 Share jacek145

jacek145

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 26 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 10:23

Co z tą Pol... Fabryką http://otomoto.pl/ur...ido-A32722.html skrzynia 32/32

#2053 Share kedziorek

kedziorek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 400 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 10:57

Co z tą Pol... Fabryką Kolego catur

1 Brawo za podejście patriotyczne to piękne :)
2 masz racje że ursus z tej 3 ma skrzynie z najmniejsza ilością biegów ale o tym później
3 nie zwracaj aż tak dużej uwagi na bajery typu klima bo doświadczenie pokazuje że po jakimś czasie one się często gęsto psuja a że nie jest to niezbędne to się już nie naprawia
4 chce zwrócić jeszcze Twoja uwagę na późniejsze koszty eksploatacji mam tu na myśli spalanie koszty części i serwisu wiesz chodzi o to że proste sprawy naprawisz sam ale bardziej skomplikowane tylko serwis ( tu wydaje mi się że przewagę ma URSUS i FARMTRAC oba są proste w konstrukcji wiec właściwie bardzo wiele rzeczy naprawisz sam ewentualnie znajomy mechanik w NH to do byle czego serwis )
5 ursus za około 3-4 miesiące planuje wprowadzić model 6834 z rewersem więc jeżeli Ci się nie śpieszy poczekaj będziesz mógł patriotycznie kupić polski produkt i nie będzie on gorszy od zachodnich
6 co do cen ostateczne różnią się dość mocno od oficjalnych jak diler zauważy że jesteś na serio zainteresowany to można jeszcze urwać do 10 000

#2054 Share kluch369

kluch369

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 245 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 12:00

Co z tą Pol... Fabryką @catur, skoro masz takie patriotyczne podejście, to możesz śmiało patrzeć na Farmtraca. Bo w końcu gdzie go składają jak nie w Polsce? ;) I proszę nie mylić fabryki w Mrągowie, z tą z Indii bo to dwie różne fabryki i wytwarzane produkty :)

Edytowany przez kluch369, 25 styczeń 2011 - 12:02.

#2055 Share Marrus

Marrus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 234 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 13:50

Co z tą Pol... Fabryką Ale powiem wam że firma ursus mnie zadziwia.Pcha się w przedział gdzie trzeba konkurować od razu z najlepszymi i jak najwięcej ciąć koszty.Cena ursusa i JD podobna.A ursus jest składany w Polsce a JD w Indiach te nowe.Ursus jest jeszcze niesprawdzony więc ludzie boją się go kupić.A gdyby ursus robił dni otwarte fabryki,można było wziąć traktor na testy albo żeby ludzie z ursusa nakręcili filmiki z pracy traktorów czyli jak się prowadzą ile pociągną jak szerokim pługiem będzie się dało orać to ludzie pewnie chętniej by kupowali ursusy.

#2056 Share kedziorek

kedziorek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 400 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 15:05

Co z tą Pol... Fabryką Słuszna uwaga
Od siebie dodam że słyszałem o tym że w ursusie organizowali jesienią pokazy polowe jak nowe modele pracują i pewnie wrócą do tego na wiosnę ale niestety tylko słyszałem nie maiłem okazji oglądać osobiście

#2057 Share catur

catur

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 31 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 16:26

Co z tą Pol... Fabryką @kedziorek i @kluch - aleście na mnie naskoczyli. Przeczytajcie pierwszego mojego posta do końca (zwłaszcza ostatnie zdanie). 1.Jeżeli za 6824 jest cena 116 tyś. netto to ile będzie kosztował 6834, który jest porównywalny z ft 690DT i NH TD5050? A utargować da się w każdej firmie podobnie, więc to pomińmy.
2.Co do klimy to masz rację - nie dyskutuję.
3.Konstrukcja wszystkich trzech jast dość prosta - porównywalna - czym byłem szczerze zdziwiony w przypadku NH.
4.Wszystko sprowadza się do pieniędzy. Jak słusznie zauważył @marrus ludzie boją się go kupować bo nie sprawdzony. To kto go sprawdzi? Pracownicy Ursusa na dniach otwartych? Niech zarząd zaciśnie zęby i obniży ceny o 10-15 tyś poniżej konkurencji na pierwsze 100-200 szt. (oczywiście te liczby to tylko przykładowo). Rolnik zobaczy cenę to się skusi, jak kupi to będzie robił wiarygodną opinię - jeżeli będzie dobra to sprzedaż ruszy, a potem ceny wyrównać z konkurencją i na pewno promocja się zwróci. Tylko ceny WYRÓWNAĆ adekwatnie do jakości i wyposażenia.
A jak jesteście takimi patriotami to proszę bardzo: kupię Ursusa 6834 a wy zrzućcie się na różnicę pomiędzy nim, a NH TD5050 o takim samym wyposażeniu. Jest jakiś chętny Patriota? :D

#2058 Share stachu19

stachu19

Zaawansowany

• userphoto
  • Members
  • PipPipPip
  • 253 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 16:34

Co z tą Pol... Fabryką http://moto.allegro....1429472714.html i to ma byc drogie i jeszcze urwac z 10 i wychodzi 140

#2059 Share marian2011

marian2011

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1473 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 16:49

Co z tą Pol... Fabryką W ubiegłym roku chciałem kupić ciągnik marka nie miała znaczenia dużo jeden chwali to inny tamto i tak już jest a co trafisz to okazuję się w polu ,przepytałem dealerów kilku o ceny i myślałem że nasz Ursus powinien być z tych tańszych a jak cennik mi przysłała fabryka odechciało mnie się Ursusa naszego dotychczas w gosp były ursus i rusek ale powinni konkurować ceną z Zetorem Farmerem Farmtraciem chociaż w ciągnikach podobnych parametrów

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2060 Share kedziorek

kedziorek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 400 postów

Napisany 25 styczeń 2011 - 18:53

Co z tą Pol... Fabryką Miałem na myśli to że URSUS i FARMTRAC są proste w konstrukcji właśnie a NH już właśnie nie, pewnie niezbyt jasno się wyraziłem

Edytowany przez kedziorek, 25 styczeń 2011 - 19:01.

Dodaj odpowiedź