X

Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co z tą Pol... Fabryką

9305 odpowiedzi na ten temat

#1981 Share HIlary

HIlary

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 22 listopad 2010 - 17:24

Co z tą Pol... Fabryką Siemka, wiecie może coś na temat Ursusa?? Kiedy te nowe modele wejdą do rodukcji??

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co z tą Pol... Fabryką Dzisiaj, 11:15
  •  

#1982 Share mateuszferguson

mateuszferguson

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 64 postów

Napisany 30 listopad 2010 - 11:56

Co z tą Pol... Fabryką Panowie jeśli ktoś chce zakupić ciągnik marki URSUS może skorzystać z oferty kredytu fabrycznego na każdy model ursusa na okres 10 lat kredytowania.Jak dla mnie to jest bardzo dobra oferta ze strony ursusa :lol: Co o tym sądzicie panowie??
Poszukuję siewnik poznaniak 2,60m lub inny do 4000zł. Zgłaszać najlepiej okolice Hrubieszowa lub Tyszowce

#1983 Share HIlary

HIlary

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 30 listopad 2010 - 15:58

Co z tą Pol... Fabryką Ciekawe jakie jest oprocentowanie i jak rozkładają się raty??

To znalazłem na allegro.pl Ursus

Bardzo przyzwoita oferta. Ciekawe jaka na inne modele jest cena??

może w jakiej cenie będzie 8034 i 6834??

#1984 Share Newholland15

Newholland15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 02 grudzień 2010 - 11:07

Co z tą Pol... Fabryką Tak buszując po allegro zauważyłem to http://moto.allegro....1347434528.html popatrzcie na cenę 237900 zł za ciągnik o mocy ok. 160 km :) przecież to taniocha jest. Ciekawe czy jest w tym jakiś haczyk czy co? ;) Napisałem do nich z prośbą o cały cennik, ciekawe czy inne modele też będą takie tanie, jeżeli tak to powiem wam szczerze chyba się bliżej temu przyjrzę B) .
A co Wy sądzicie na ten temat?
Pozdrawiam.

#1985 Share HIlary

HIlary

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 02 grudzień 2010 - 14:48

Co z tą Pol... Fabryką No właśnie Ciekawe jak na inne modele??
Jak Ci odpowiedzą to napisz na napisz na forum :)

Ma może ktoś Tygodnik Rolniczy ?? Bo jest wywiad z Prezesem Ursusa . Jeśli ktoś by był taki miły to proszę o skan ;)

#1986 Share leoXpetrus

leoXpetrus

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 3 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte Rolnictwo...:) Mechanizacja Informatyka i fotografia.

Napisany 08 grudzień 2010 - 18:46

Co z tą Pol... Fabryką

No właśnie Ciekawe jak na inne modele??
Jak Ci odpowiedzą to napisz na napisz na forum :D

Ma może ktoś Tygodnik Rolniczy ?? Bo jest wywiad z Prezesem Ursusa . Jeśli ktoś by był taki miły to proszę o skan B)

Na stronie ursusa jest cały artykuł w zakładce media o nas.
Pozdrawiam

#1987 Share kris14

kris14

Stary Kombinator

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7069 postów

Napisany 11 grudzień 2010 - 20:31

Co z tą Pol... Fabryką Zobaczcie ten teledysk ;) <link>

#1988 Share KARGO

KARGO

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1160 postów
  • Zainteresowania:technika rolnicza , produkcja zwierzęca

Napisany 11 grudzień 2010 - 20:48

Co z tą Pol... Fabryką Artystycznie - kaszana ;)
Za to Ursus ładnie się prezentuje..

#1989 Share HIlary

HIlary

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 11 grudzień 2010 - 21:00

Co z tą Pol... Fabryką Nuta lipa ,ale Ursus ładnie wyglądał , Myślę ,że korzystnie dla firmy Ursus ,że 8034 występuje w teledysku ,

#1990 Share Newholland15

Newholland15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 11 grudzień 2010 - 22:39

Co z tą Pol... Fabryką To już wiemy skąd na allegro były te zdjęcia nowego Ursusa 8034.
Ale że blenders znów nakręci teledysk z Ursusem to bym się nie spodziewał ;) .
Ps. Swoją drogą mogli trochę więcej pokazać tego Ursusa...

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1991 Share wypasioneforum

wypasioneforum

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 15 postów

Napisany 11 grudzień 2010 - 22:54

Co z tą Pol... Fabryką ursus poraz kolejny :)

#1992 Share pawlolxd

pawlolxd

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 12 grudzień 2010 - 12:16

Co z tą Pol... Fabryką jestem mile zaskoczony tym teledyskiem i tą ceną ur 1674 :)

#1993 Share pawlolxd

pawlolxd

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 49 postów

Napisany 12 grudzień 2010 - 20:03

Co z tą Pol... Fabryką fajny ursus 8034 :) za***isty :0 :huh: :huh: :huh: :D :rolleyes: :rolleyes:

#1994 Share PL01

PL01

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 14 grudzień 2010 - 13:55

Co z tą Pol... Fabryką Taki oto materiał znalazłem na forum gazety Parkiet. Proszę zwróćcie uwagę na datę zrobienia wywiadu przez Tygodnik Rolniczy w Bednarach i datę publikacji w Parkiecie. Obie są bardzo zbliżone, mimo wszystko szef Ursusa nie wspomina o trwających pracach nad sprzedażą marki Ursus.

"Warfamę nadal ciągnie do Ursusa

2010-10-04 10:42
Bumar znowu próbuje sprzedać producenta ciągników. Czy spółka z grupy Pol-Mot wreszcie go kupi?

foto Inwestor potrzebny jest Ursusowi do życia jak powietrze.

Od kilku lat Pol-Mot Warfama, notowany na GPW producent
maszyn rolniczych, myśli o mariażu z Ursusem. Najpierw w grę wchodził zakup, ale w 2009 r. Bumar, właściciel legendy polskiego przemysłu ciągnikowego, uznał cenę i warunki za niesatysfakcjonujące. Potem była mowa o współpracy przy produkcji i sprzedaży, ale na wiele miesięcy zapadła cisza. Teraz sprawa wraca, bo Bumar po raz kolejny zaczyna szukać kupca.

— Prowadzimy rozmowy
na temat współpracy z Ursusem — mówi enigmatycznie prezes Adam Dobieliński, prezes Pol Mot Warfamy.

Firma w tarapatach

Inwestor potrzebny jest Ursusowi do życia jak powietrze. Firma systematycznie traci rynek
na rzecz zagranicznych rywali. Od stycznia do sierpnia zarejestrowano zaledwie 308 ciągników marki Ursus, aż 37,5 proc. mniej niż przed rokiem — wynika z raportu AgriTrac firmy Martin Jacob, monitorującej krajowy rynek rolny.

W sierpniu Bumar odwołał prezesa Ursusa Andrzeja Słonowskiego. Zastąpił go Cezary Owczarek. W sprawie zmian kadrowych grupa nabrała wody w usta.

— Nowy zarząd wraz z doradcami pracuje nad znalezieniem chętnego do kupienia spółki. Wśród rozmówców jest Warfama — mówi jedynie Edward Nowak, prezes Bumaru.

Z nowym szefem spółki nie udało nam się skontaktować. Wiadomo natomiast, że Ursus reorganizuje sieć dilerską, pracuje nad nowymi ciągnikami i myśli o nowej montowni. Takie informacje
podał portal agrofoto.pl, który zajmuje się rynkiem rolnym..."

#1995 Share elwis2

elwis2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów

Napisany 14 grudzień 2010 - 23:21

Co z tą Pol... Fabryką Ursus w pierwszym półroczu sprzedał ponad 600 ciągników, żródło top technika, czyli ktoś tu coś kręci...

#1996 Share wolowik

wolowik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 15 grudzień 2010 - 09:23

Co z tą Pol... Fabryką Szczerze mówiąc ja już sobie odpuściłem ursusa. odkąd zmieniono w niejasnych oklicznościach poprzedniego prezesa widąć że właścicielowi znów nie zalezy na ursusie. to już chyba koniec fabryki pod tym właścicielem. Wypowiedzi obecnego prezesa są takie mętne ze w sumie nic nie wiadomo. A kto by kupował ciągniki wytwarzane w ilościach prototypowych? I w dodatku to już nie będzie fabryka tylko montownia gdzieś nie bardzo wiadomo gdzie i kiedy. Niby miały być nowe ursusy pod koniec roku a tu okazuje się że może II kwartał przyszłego roku. Z tym przeciąganiem terminów to mają mistrzostwo świata. Poprzednie modele czyli obecne mido też powstawały kilka lat a szumu było..... i powstała wielka kupa bo jak wsiadłem do tego ciągnika to nawet biegu nie można włożyć normalnie. :rolleyes: W prototypach tapicerka była normalna a już w produkcji wsadzono jakąś gąbkę, podobnie z klimą która nie jest w standardzie, podnośnik EHR tylko w jednym modelu i można by długo jeszcze wymieniać. To już swoją drogą Pronar jest pewniejszą firmą i asortyment mają większy widać że się starają a tu? Lipa jednym słowem i tyle. :lol:
P.s. @elwis2 Ursus mógł tyle zafakturować jednak ludzie kupili tyle ile zarejstrowali. Reszta może stać w magazynach i na składach albo poszły do Egiptu lub innego kraju afrykanskiego gdzie może ludzie nie stawiają takich wymagań ciągnikom...... :)

#1997 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 17 grudzień 2010 - 07:06

Co z tą Pol... Fabryką W tym 1674 to opróćz dźwigni zmianuy biegów nic wygodne nie jest. EHR w lipnym miejscu powinni dać wyzej bardziej płasko, z prawej strony sobie nie wsiądziesz, z lewej przychaczysz o jakąś dźwignie chyba od womu przeniesiona ze środka na lewy bok kolumny kierwniczej. Jedynie na plus to że drzwi lekko się otwierają. Środek szału nie robi niestety ale jak to ursus nigdy nie umieli robić wnętrz. Nie żebym jeździł 1674, śmignąłem sobie 1654 ale kabina ta sama :D
Mój Wladimirec podbija świat

#1998 Share elwis2

elwis2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów

Napisany 17 grudzień 2010 - 12:54

Co z tą Pol... Fabryką Ta, tylko że było napisane też ile inni sprzedali, nawet było napisane ile w danym województwie sprzedano. Niby new holland prowadzi, ale w staniu ciągników u dillerów, bo ukażdego z nich pełno stoi...

#1999 Share Newholland15

Newholland15

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 162 postów

Napisany 17 grudzień 2010 - 13:39

Co z tą Pol... Fabryką @UrsusCzesio no dobra, ale kup mi jakiś nowy ciągnik 160 km, z oryginalnym silnikiem perkinsa które dość trochę kosztują za 250tyś. do negocjacji.
Dobra zgodzę się że jest trochę przestarzały ale cena robi swoje, tak samo z nowymi Belarusiami stare konstrukcje ale ciągniki są tanie więc ludzie je kupują.
A pro po tych nowych ciągników to u mnie w RPT pisze coś takiego:
"Rejestracja ciągników VII-IX 2010"
Rejestracja ciągników nowych Ursus-59 modeli.
A w tabeli Rejestracja ciągników nowych (ponad 82 km):
83-109km - 5 modeli
137-170km- 3 modele
Więc poniżej 83km sprzedano 51 modeli :D .
Czyli wychodzi na to że nowych 1674 zarejestrowano 3. Według mnie nie jest to aż tak źle jak na Ursusa który miał niedawno jeszcze "upaść".
Panie i Panowie pożyjemy, zobaczymy jak to dalej będzie z tym naszym Ursusem, oby zostało tak jak jest na razie tylko z większą liczbą sprzedanych modeli.
Cudów też nie należy się spodziewać bo wiadomo co Ursus do niedawna robił, stare konstrukcje w nowej budzie więc ludzie się trochę do nich uprzedzili, a większość nawet nie wie że jeszcze Ursus coś produkuje.
Ja na razie czekam aż w końcu zakończą robić te wszystkie modele, bo na razie nie ma co kupować bo cały czas coś modernizują. Ja może pomyśle za rok nad nowym ciągnikiem, prawdopodobnie Ursus, tylko żeby jeszcze zrobili 5534 na "podwoziu" Landiniego, albo chociaż do 5524 dali skrzynię 12/12 i ceną jaka jest teraz czyli ok 110-115tyś. to by dla mnie był by dobry ciągnik. Zastanawiałem się nad Zetorem też ale żeby doposażyć go w jakiś większy luksus to wychodzi drożej niż New Holland czego idealnym przykładem jest użytkownik @Zetorek1607.
Ps. O dziwno na prowadzenie w sprzedaży nowych ciągników wstąpił New Holland, gdzie zawsze królował Zetor. Czym to jest spowodowane to nie wiem, być może tym że Zetor zaczął sobie cenić swoje ciągniki i taniej wychodzi NH.
Trochę się rozpisałem ale jakoś musiałem :( .
Pozdrawiam.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#2000 Share UrsusCzesio

UrsusCzesio

KPK Kumurun Team

• Members
  • PipPipPip
  • 2661 postów

Napisany 17 grudzień 2010 - 15:03

Co z tą Pol... Fabryką Nie no ogólnie tamten 1654 to ogólnie silnik miał zdrowy na wystawach go używaliśmy szedł jak burza w gruberze kongskilde 3m jak do składnicy wracaliśym kumpel jak z 3 na 4 przełoączył dał mu po zaworach to milimetry a agregatem by przychaczył o ziemie :D cicho jest tylko nie wszystko pod ręką.
Mój Wladimirec podbija świat

Dodaj odpowiedź