adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

adikpl1    257

Chyba Ursus zostanie do końca rozsprzedany :angry:


Aż się serce kraja co te skur... zrobili:
ZPC URSUS

  • Like 1
  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robcio3dz    0

No jak patrze na te zdjecia to od razu smutno sie robi ze kiedys jaka to byłas wielka firma w całej polsce jak bym był miliarderem to bym sprubował wykupic ursusa.

A te nowe ursusy gdzie sa robione?


URSUS POLUBISZ POLNĄ DROGIE!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sztafek#8482;    248

mi z początku to przypominało tereny wokół elektrowni w Czarnobylu....Tragedia. jak można zniszczyć fabrykę która przez dziesiątki lat znana była praktycznie na całym świecie a jej wyroby były na światowym poziomie.Łza sie w oku kręci kiedy na takie coś patrze ale w końcu to Polska :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17
Aż się serce kraja co te skur... zrobili:

ZPC URSUS

 

 

Brak slow. Po prostu nasi politycy sa glupsi od nie jednego rolnika taka jest prawda, opamietaja sie jak bedzie za pozno i duma Polski przestanie istniec. :lol: ;) To jest karygodne :angry:


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczupak    1

tak to naprawdę fatalne, kiedyś byłem w odlewni ursusa w lublinie to też takie widoki widziałem. :lol:


,,Nigdy nie podpisałbym się własnym nazwiskiem pod produktem, który nie ma w sobie tego, co jest najlepsze we mnie'' - John Deere :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
abuk14    1

Mógłby ktoś powiedziec, o co tam mniej więcej chodzi, bo nie wszystko rozumiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lysyrolnik    17
Ursus słabnie, ale palą się do niego inwestorzy

 

Turecki Uzel, polski Pol-Mot i tajemnicza firma - to oni kręcą się wokół kulejącego producenta traktorów.

 

Losy Ursusa, jeszcze dziesięć lat temu niekwestionowanego lidera na polskim rynku ciągników, stoją pod znakiem zapytania. Spółka wyprodukowała w 2006 r. zaledwie 1578 ciągników i przyznaje, że nie ma możliwości samodzielnego prowadzenia działalności gospodarczej z powodu utraty zdolności kredytowej i płatniczej. W 2006 r. Ursus kolejny rok z rzędu zanotował ujemny, choć podobno znacznie lepszy wynik finansowy (firma szczegółów nie ujawnia). Dalsze jej istnienie zależy więc od pozyskania zewnętrznych źródeł finansowania.

W najbliższym czasie ma się odbyć w ministerstwie skarbu spotkanie dotyczące sposobu ratowania Ursusa. Weźmie w nim udział wiceminister Ireneusz Dąbrowski - informuje Roma Sarzyńska, rzeczniczka Bumaru.

 

Nie udało nam się uzyskać komentarza MSP.

 

Turecki partner

 

Podczas spotkania ma być omawiana kwestia sanacji Ursusa. W grę wchodzi pozyskanie inwestorów lub zamożnych partnerów. Jednym z nich miałby być turecki producent ciągników Uzel. Firma jest dostawcą komponentów. Według naszych informacji, Turcy mieliby wnieść do wspólnej z Ursusem spółki środki obrotowe w zamian m.in. za prawo do marki.

Uzel miałby w niej 51 proc. udziałów - twierdzi osoba z branży maszyn rolniczych.

 

Bumar ostrożnie informuje o kontaktach z Turkami.

Podczas spotkania w MSP rozważany będzie m.in. wariant współpracy z Uzelem. W planach Bumaru nie ma jednak sprzedaży Ursusa żadnej firmie zagranicznej - twierdzi Roma Sarzyńska.

 

Pol-Mot i ten drugi

 

Kolejka inwestorów jest jednak dłuższa. O Ursusa zabiega także polski Pol-Mot, grupa działająca w branży motoryzacyjnej, maszyn rolniczych oraz w nieruchomościach. Na początku kwietnia do Bumaru trafił list w sprawie wspólnego „zagospodarowania” Ursusa lub jego odkupienia przez firmę Andrzeja Zarajczyka.

Do 25 kwietnia czekamy na konkretną ofertę - twierdzi rzecznik Bumaru.

Przedstawiciele Pol-Mot Holding nie komentują tych informacji. To jednak nie wszystko. Do gry o Ursusa włączyła się ostatnio kolejna firma.

Jej nazwy nie możemy na razie ujawnić - mówi enigmatycznie Roma Sarzyńska.

 

Ursus z kolei chce, by inwestor był producentem ciągników lub maszyn rolniczych.

Powinien dysponować też m.in. kapitałem, nowoczesnymi technologiami, rynkami zbytu, efektywnymi systemami zarządzania produkcją - wylicza Maria Bieńkowska, dyrektor ekonomiczny Ursusa.

 

Propozycja w zawieszeniu

 

I jeszcze jedna tajemnicza sprawa. 11 kwietnia w Monitorze Sądowym i Gospodarczym pojawiło się ogłoszenie o zamiarze ”połączenia” Ursusa z Bumarem. Zdaniem przedstawicieli tej drugiej spółki, sprawa nie jest jednak taka oczywista, jak się na pierwszy rzut oka wydaje.

Ogłoszenie to nie dotyczy połączenia kapitałowego Bumaru i Ursusa. Jest ono informacją dla wierzycieli Ursusa, że planowane jest rozliczenie zobowiązań dłużnych Ursusa wobec Bumaru poprzez przejęcie części aktywów dłużnika – informuje Roma Sarzyńska.

 

Zdaniem Bumaru, z propozycją wzajemnych rozliczeń finansowych wyszedł zarząd Ursusa, a w sprawie tej nie podjęto jeszcze żadnych decyzji.

 

zrodlo:TU


Honda - The Power of Dreams :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    884

Smutno :/ Szczerze wolałbym, żeby ursusa wykupiła Polska firma a nie jakieś turki :/ Żal poprostu


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kostek    4

az sie serce kraja co oni wyprawiaja polski ursus nasza historia nasza zycie kazdy chyba jezdział jakims ursusem nie są idealne ale są POLSKIE kawał dobrej historii szkoda jescze raz słów co z ta Polska???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

Może tym tajemniczym inwestorem jest jakiś zachodni producent ciągników?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    884

Nawet jeśli to już nie bedzie to ten Polski ursus...


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arni    1

Jak ursusa przęjmą turki to się zabiję :lol:


17 lutego 2007r - 17 lutego 2012 pięć lata na af!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zts    41

Gdyby to zetor kupił ursusa... :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dziku    2

no szkoda ursusa ale z drugiej strony to kto go teraz kupuje?? Wszyscy zachodnie ciągniki kupują. ale to naprawde trzeba potrafic taka firme zniszczyc. Polska sama siebie niszczy po kawałku. a rząd sie cieszy ze mają kolejnych zagranicznych inwestorów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hvb3000    7

Produkcja ursusa w ostatnich latach była mozolna, tyle lat nikomu nie chciało sie pomyśleć nad lepszymi rozwiązaniami. Wg. pol-mot powinnien przejąć ursusa, bo te ciągniki budowane są z wielką łaską.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ml78    1

Szkoda to mało powiedziane, ale musimy się z tym pogodzić kto nie unowocześnia swojch prduktów zostaje w tyle, i tak jest w tym przypadku.

Ursus zaraz po przełomie w latach 89-90 powinien był tafić w prywatne ręce, może dziś mielibyśmy powtórkę z lat 80 kiedy to ursusy znane i porządane były na całym świecie. Ale niestety tak się nie stało i jest tak, że z potegi Ursusa zostają tylko wspomnienia :lol: .


Zdrowy rozsądek to rzecz, której każdy potrzebuje, mało kto posiada, a nikt nie wie, że mu brakuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcincho    106

No cóż, Ursus od dłuższego czasu chylił się ku upadkowi. Niestety od ponad 20 lat produkują praktycznie te same ciągniki które przeszły ostatnio tylko lifting i troche poprawiono je pod względem technicznym i wzrosła ich cena :lol: niestety Ursus praktycznie stanał w miejscu, a nie wiem czy nowa seria ciągników które pojawiły się ostatnio coś zmieni w tej sytuacji :/ Co do przejęcia przez turków bardziej obawiam się tego że firma zostanie przez nich dobita, po czym wywiozą wszystkie maszyny i technologie do siebie i tam bedą trzaskać te same ciągniki pod swoim szyldem, również wolałbym aby Ursus został przejęty przez jakiegoś krajowego producenta maszyn, chociaż w dzisiejszym świecie nic nie jest pewne i równie dobrze to właśnie po przejęciu przez kogoś z polski Ursus może zostać zarżnięty totalnie tylko po ty by wyprowadzić z niego pieniądze ;) A co do tajemniczego inwestora który ostrzy sobie zęby na Ursusa, to obawiam się aby nie były to Chiny ponieważ nasi skośnoocy bracia ze wschodu chcą zaistnieć na rynku europejskim (mam na myśli ogólny rynek motoryzacyjny więc ciągniki również mogły by wejść w grę) i zaczynają wykupywać technologie (jak by na to nie patrzeć mieli by okazje wyrwać za grosze technologie znacznie lepszą od tej którą posiadają) aby zaistnieć na rynku, a jeżeli troszke podciągneli by jakość swoich produktów + niska cena chińskich wyrobów mogłą stworzyć by konkurencję dla ciągników zachodnich, pomimo iż jakość tych maszyn pozostawiała by wiele do życzenia bo w końcu co chińskie to chińskie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skrzydła mi opadły ja tam juz nie wierzew polske i moga sobie sprzedawac co chca a najlepiej jakby nas niemcy w zabór wzieli to by był spokuj a tak to ....BRAK SŁÓW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elektrotech    6

Bo jak sami widzicie sprzedajemy rozkradamy swoje państwo... kupimy niebawem chińskie jednorazówki-zaorać i spuscić do rzeki...ech

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcincho    106

hmmm, a może jednak ktoś z zachodu zainteresował się Ursusem?? może np. Agco?? o ile pamięć mnie nie myli już kiedyś kręcili się koło ursusa... W końcu gdyby to byli jacyś chińczycy, indyjczycy itp. to Ursus by to ujawnił i nie robiono by z tego takiej tajemnicy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1

ja to już sie nie dziwię... w Polsce się wszystko może zdarzyć.. :lol: i wszystko jest możliwe...niestey szkoda tylko że możliwe od tej złej strony.


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
karolas123    88

macie racje ja tez nie wiem co sie dzieje z ta polska z nasza polska...no niestety choc bysmy chcieli to nic nie zrobimy nawt strajk nie pomoze...ech a pomyslec ze wiekszosc z nasposiada prawdziwego polskiego ursusa...co bedzie teraz??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zetor5340    1

jak nie strajk to Hiroszimę trzeba zrobić... :lol: hehe


"I jak mam ufać pięknym przemówieniom posłów, gdy 3/4 z nich to banda dyplomowanych osłów..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arassso    3

a widzieliscie co zrobili z najwiekszej odlewni w europie odlewni ursusa w lublinie codziennie jezdze koło niej i wiedze co robia z nia juz prawie został sam szkielet odlewni no nie czasem slysze w autobusie komentarze starszych ludzi którzy pamietali jak to wszystko było kiedys jechało dwóch starszych panów i rozmawiało jak budowali to jaka to potega była i jak zemscili na tych co to rujnują

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Farmer    0

To ja już sam nie wiem co jest grane czy wkońcu ursus sie rozpada czy wprowadza nowe modele do produkcji, czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj