Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co z tą Pol... Fabryką

9476 odpowiedzi na ten temat

#1101 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 09 styczeń 2010 - 20:12

Co z tą Pol... Fabryką Z taką ceną netto to mogą już zacząć wyprzedawać resztki fabryki. I skrzynia jeszcze bez rewersu. Ok. 100 tys. netto to jest górna granica. A już byłem na poważnie zainteresowany tym modelem... Ehh
Coś czuję, że My napiszemy kolejne 50 stron na forum a Ursus dalej będzie prowadził swoją politykę, o ile wcześniej nie zbankrutuje.
Chociaż liczę po cichu, że jest to jeszcze stary cennik i wejdzie nowy i niższy, który zapowiadano.

@HIlary - to prawie na pewno są ceny netto.

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Ursus 4514

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Ursus
  • 43500.00 PLN
  • 28 lut 2017
Ursus c-360

• 15000.00 PLN
  • 05 mar 2017
Ursus 902

• 23000.00 PLN
  • 18 mar 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co z tą Pol... Fabryką Dzisiaj, 01:22
  •  

#1102 Share kadman

kadman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 09 styczeń 2010 - 20:42

Co z tą Pol... Fabryką Według mnie to są ceny brutto bo 7524 w zeszłym roku kosztował 133tys brutto a w cenniku sa ceny po upuście porównajcie cene 3512 z allegro http://www.allegro.p...09r_brutto.html do tych powyzej

#1103 Share elwis2

elwis2

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 343 postów

Napisany 09 styczeń 2010 - 21:31

Co z tą Pol... Fabryką Przecież widać jasno że to są ceny brutto!!!

#1104 Share Wito

Wito

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 09 styczeń 2010 - 21:54

Co z tą Pol... Fabryką Jeżeli są to ceny brutto , to myślę że warto by było przemyśleć oferty 5524 i 7524 B)

#1105 Share cheniek

cheniek

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 12 postów

Napisany 10 styczeń 2010 - 00:03

Co z tą Pol... Fabryką http://www.jachowicz...ursus&Itemid=78 cennik konkurencji-nie ma modelu 7524 ale jest za to 1674 Stawki niezbyt ciekawe, pytanie tylko czy cennik jest aktualny

#1106 Share Wito

Wito

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 10 styczeń 2010 - 00:11

Co z tą Pol... Fabryką Czyli ta cena 5524 w ROLMASZ nie mogła być brutto bo nie możliwe żeby tam kosztował brutto 107 tyś. a tu 138 tyś . B)

#1107 Share kadman

kadman

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 120 postów

Napisany 10 styczeń 2010 - 00:18

Co z tą Pol... Fabryką Na tamtym cenniku jest napisane o upuście może to promocja rocznik 2009 lub zapowiadana przez ursusa obniżka a ten drugi może nie aktualny trzeba by napisać maila i sie dowiedzieć.

#1108 Share arek92

arek92

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 228 postów

Napisany 10 styczeń 2010 - 00:18

Co z tą Pol... Fabryką Ja mam cennik z fabryki ursusa, producent woła za ursusa 5524 107tyś netto a 130tyś brutto jest to cena sugerowana lecz po wprowadzeniu do seryjnej produkcji cena może ulec zmianie.

#1109 Share wolowik

wolowik

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 391 postów

Napisany 10 styczeń 2010 - 08:43

Co z tą Pol... Fabryką A kiedy ma nastąpić ta seryjna produkcja? B) O tym modelu słyszę od wiosny zeszłego roku. Kawał czasu. Zarząd się zmienił, cos tam dłubią, pensję biorą a ciągników na składach i polach jak na lekarstwo. Niedługo nowy (i chyba ostatni) nabór na modernizację w niektórych już tylko województwach a oni śpią. Reklama już powinna iść pełną parą żeby ktoś to kupił. Cena na razie jest z kosmosu za taki produkt bo porównywalnego mocą najtańszego Johna można mieć w tej cenie a w tym przypadku chyba raczej nie ma się co obawiać o upadek fabryki w Mannheim. B) Zetor jest cenowo 20 tys tańszy mimo ostatnich podwyżek co dla niektórych oznacza w tej cenie np. pług. Zobaczymy co pokażą w Kielcach bo jeśli tak ma wyglądać produkcja Ursusa to ... ja nie wróżę mu nic dobrego. Choć czuję sentyment. Ale niestety w biznesie nie ma sentymentów tylko twarda rzeczywistość.
P.S. Może podlinkujecie to forum komuś z zarządu Ursusa i niech sobie poczyta opinie o ich wyrobach i pracy. Hehehehe B)

#1110 Share ursus1223

ursus1223

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 39 postów

Napisany 10 styczeń 2010 - 09:12

Co z tą Pol... Fabryką Z tym podlinkowaniem nawet dobry pomysł . Też o tym myślałem . A co do przytaczanych cenników to cennik firmy Jachowicz pokrywa się w całości z oficjalnym ursusa . W cenniku rolmaszu zaznaczone jest iż jest to cena po upuście i wygląda na brutto bo 3512 raczej watpie aby kosztował by 74 000 netto a raczej brutto no chyba że faktycznie jest to wyprzedaż rocznika 2009.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1111 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 10 styczeń 2010 - 13:30

Co z tą Pol... Fabryką No to z tymi cenami to już nie wiem. Jutro zadzwonię do Rolmaszu i o wszystko się podpytam, jeśli nie zapomnę.
Ursus powinien zacząć dbać o klientów. Takie sytuacje jak z 5524, który okazał się być 5024 tylko ośmieszają firmę i pokazują, że rolników mają głęboko w d***. Tydzień temu wysłałem do nich e-maila, bo chciałem się podpytać o tego 5524 to dotąd czekam. I pewnie się nie doczekam. Szanująca się firma powinna odpowiedzieć dzień, góra 2 po otrzymaniu wiadomości. A teraz ta cena! Jeśli 130 tys. to prawda, to więcej jak 10 tych traktów z taśmy produkcyjnej nie zjedzie. Za co ta kasa - rewers mechaniczny, udźwig 2800, nie wiadomo czy klima już jest w standardzie. B)
Chociaż jest jeszcze nadzieja, że Rolmasz ma nowy cennik, który jest niższy. Ceny podane przy starszych modelach mniej więcej pokrywają się z tymi ze strony Jachowicza. Rolmasz ma niższe ceny, bo pewnie są z upustem. A w nowych modelach od początku roku obowiązuje nowy cennik i nie wszyscy przecież aktualizuja swoje strony od razu. Niektórzy wprowadzają dane nawet z dwumiesięcznym opóźnieniem. I może stąd jeszcze te wysokie ceny przy 5524.
Zobaczcie jakie zamieszanie może zrobić to, że przy cenie brak słowa brutto lub netto (oby to pierwsze).

#1112 Share Wito

Wito

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 150 postów

Napisany 10 styczeń 2010 - 14:53

Co z tą Pol... Fabryką Co racja to racja , 5 lub 6 literek i nic by nie było , a tak to tylko wprowadzają zamieszanie B) (oby 6 literek) B) B)

#1113 Share michal651

michal651

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 125 postów

Napisany 10 styczeń 2010 - 18:22

Co z tą Pol... Fabryką w tym cenniku jachowicza zauważyłem 1 rzecz o której nie słyszałem do tej pory a chodzi o 5714 z kabiną k07s. Możliwe to czy to tylko błąd?

#1114 Share MWCHUDY

MWCHUDY

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 63 postów

Napisany 11 styczeń 2010 - 17:55

Co z tą Pol... Fabryką Witam nie ma nic na temat 1674- to dziwne aby nic nie mówili na temat flagowego produktu - mi się wydaje że to jest stary cennik(np jest w nim 7524 który miał być wycoany) który został wklejony bo innego nie mieli lub przez zaniedbanie, jak byłem w zeszłym roku u dealera w Brodnicy to tylko nawijało 1674 a tutaj nic hm....

#1115 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 styczeń 2010 - 18:14

Co z tą Pol... Fabryką Tak więc jak pisałem, dziś zadzwoniłem do Rolmaszu. Otóż w cenniku niektóre ceny są brutto, a niektóre netto. Niestety cena Ursusa 5524 podana na stronie jest netto. Tak więc kosztuje on 130 tys. Jednak Pan z którym rozmawiałem powiedział, że obecnie są sprzedawane 5524 z 2009 r. i gdybym takiego kupował mogę liczyć na zniżkę (kilka tysięcy). Spytałem się także o to czy za rewers trzeba dopłacać. Otóż skrzynię z rewersem zaczęto produkować od 2010 r. i prawie wszystkie modele z 2009 r. posiadają skrzynię 12/4 bez rewersu. Tak więc nie wiem nic o nowych skrzyniach. Co do 7524 to mają go na placu i jest dostępny od zaraz za 121 tys. z klimą i skrzynią 12/4.
Spytałem się także o nowy cennik, który miał obowiązywać od 2010r. Przedstawiciel Rolmaszu spytał się kto mi takie głupstwa naopowiadał. Nie mamy co liczyć na niższy cennik, bo nowe Ursusy mają ekologicznego Perkinsa i lepszą kabinę. Tak więc są to ostateczne ceny, a ulegną małej zmianie może w trakcie seryjnej produkcji.
To tyle.

Edit: @ MWCHUDY 7524 jest już wycofany, ale niektórzy dealerzy mają je jeszcze na swoim placu i dlatego są w cenniku, Tak jest np. w Rolmaszu.
Co do 1674 to nie jest on flagowym produktem. Sam prezes mówił, że obecnie Ursus nie kojarzy się z ciężkimi ciągnikami i nie wiadomo czy nie zostanie zaprzestana produkcja tego modelu.

#1116 Share HIlary

HIlary

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 11 styczeń 2010 - 18:53

Co z tą Pol... Fabryką czyli ursusa 5524 można juz kupic w tej komfortowej kabinie i rewesem?nie wierz nic o 6824?

#1117 Share Profil usunięty Profil usunięty

Profil usunięty
  • thumbphoto
  • Guests

Napisany 11 styczeń 2010 - 19:07

Co z tą Pol... Fabryką Kabina jest komfortowa, a o rewersie nic nie wiem, bo teraz jak kupujesz 5524 to bierzesz z 2009 r. z niższą ceną. A tam masz już poskładany model i bierzesz to co jest. I tam rewersu nie ma bo jak pisałem w 2009 r. większość tych modeli składali ze skrzynią 12/4. Gdyby cena była niższa to bym się uczepił rocznika 2010 i kupił już z rewersem, a tak nie będę brał z zeszłego roku, bo jest bez rewersu, a nowy rocznik za drogi. I prawdopodobnie w ogóle zrezygnuję z Ursusa.
A o 6824 zapomniałem się zapytać.

#1118 Share HIlary

HIlary

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 353 postów

Napisany 11 styczeń 2010 - 19:53

Co z tą Pol... Fabryką szkoda ,że jest taki drogi,ale może coś może da się utargować,
fajnie by było jakby taki ursusik był na agrofoto:D

#1119 Share wojteczek11

wojteczek11

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 105 postów

Napisany 13 styczeń 2010 - 16:24

Co z tą Pol... Fabryką Mam pytanie jak to jest z tą skrzynia 12/4 , som tam biegi przełanczane pod obciażeniem bez sprzegła?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#1120 Share mickas092

mickas092

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 2301 postów
  • Zainteresowania:Szeroko pojęte rolnictwo ;)

Napisany 13 styczeń 2010 - 17:02

Co z tą Pol... Fabryką Nie ma.

Dodaj odpowiedź