Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co z tą Pol... Fabryką

9773 odpowiedzi na ten temat

#9741 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1335 postów

Napisany 17 lipiec 2017 - 21:16

Co z tą Pol... Fabryką

@Tracer93 ma rację. Ursus powinien oferować znacznie szerszą gamę opcji do wyboru. Sporo rolników szuka ciągników, choćby pomocniczych, z rewersem e-h, biegiem pod obciążeniem, EHR-em.

Amortyzowana kabina czy most nie są czymś nowym. Nawet trochę dziwne, że to nie jest w standardzie. W samochodach jest zawieszenie, to i w ciągniku może być.

Za to przedni TUZ i WOM Ursus ma w opcji. Jednak brakuje jeszcze sporo rzeczy. Nawet takie ogrzewane lusterka to przydatny gadżet, a tego nie oferują.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co z tą Pol... Fabryką Dzisiaj, 17:56
  •  

#9742 Share bratrolnika

bratrolnika

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1802 postów

Napisany 17 lipiec 2017 - 21:37

Co z tą Pol... Fabryką W dwóch autach mam podgrzewane lusterka, przez ostatnie dwie zimy użyłem w jednym raz :-) różne dodatki, przydatne opcje oczywiście by się przydaly, ale żeby nie było zaraz 10nowych modeli, bo ten ma szersze opony, a tamten drugi nie ma szyberdachu. Długa lista dodatków, ale tania podstawowa biedna wersja. Bo to co jeden potrzebuje codziennie to drugi raz na pięć lat użyje, każdy potrzebuje co innego

#9743 Share cyprian1219

cyprian1219

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 622 postów

Napisany 17 lipiec 2017 - 22:14

Co z tą Pol... Fabryką A może zamiast pracować nad jakimś ehr, czy rewersem eh, czy półbiegami (nawet jakby mieli to wziac znowu od carraro czy zf) to czy nie lepiej żeby najpierw pooracował nad jakością i wykończeniem kabin? Żeby materiałby były trwalsze i lepsze... Powiecie że teraz każda marka produkuje z gównolitu. I to prawda, a gdyby tak jedna zaczela robić z porządnego materiału, lub chociaż z dobrym wykończeniem, czyli ursus?
Wiem że wszystkiego nie zrobią bo skrzynie czy silniki biorą gotowe ale to nie znaczy że nie mogą wziąć też innych marek żeby była konkurencja...
Tak sobie tylko fantazjuję, chyba można?

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#9744 Share Tracer93

Tracer93

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 18 postów

Napisany 18 lipiec 2017 - 14:58

Co z tą Pol... Fabryką

Jak słyszę gadanie Zarajczyka, że Ursus ma być prosty i tani z naciskiem na to drugie krew mnie zalewa. Polscy rolnicy kupują NH, JD czy nawet Fendt'a, których wbrew pozorom po polskich wsiach tak mało nie jeździ. Jestem przekonany, że nie oferują nic lepszego bo nie potrafią tego zrobić. Ten cały Vigus przerósł już ich możliwości. O skrzyni bezstopniowej w Ursusie możemy pomarzyć. Ciekaw jestem jak wyglądałby Ursus gdyby był w rękach AGCO. Czy zrobili by to samo co New Holland z Bizonem czy rozwijaliby markę na polskim rynku.

#9745 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2464 postów

Napisany 18 lipiec 2017 - 15:06

Co z tą Pol... Fabryką

Nic ich nie przerosło, dostali projekt, rozliczą go i postarają się o następny. Ot taka prosta polityka handlowców z Pol-Motu co z potrzeby kupili znaczek Ursus.

#9746 Share mati571401

mati571401

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 126 postów

Napisany 18 lipiec 2017 - 15:38

Co z tą Pol... Fabryką

Byliśmy zainteresowani zakupem nowego ursusa ale patrząc co oferują lepiej było szukać czegoś zagranicznych marek

Ursus jakby stanął w miejscu stare mf z 80-90 lat mają lepsze wykończenia w kabinach a o reszcie nie wspominając więc nie ma się co dziwić że polscy rolnicy wolą kupić konkurencję

#9747 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1335 postów

Napisany 18 lipiec 2017 - 19:26

Co z tą Pol... Fabryką

Na tej samej półce cenowej nie ma różnicy, czy to Ursus, czy zagraniczny. Jeśli szuka się lepszego, to trzeba dołożyć.

#9748 Share pawel94

pawel94

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 88 postów

Napisany 18 lipiec 2017 - 21:01

Co z tą Pol... Fabryką

@Tracer93, nie rozumiem po co to gadanie, że VIGUS ich przerósł ? Ja, czy Ty nie możemy powiedzieć nic na ten temat, bo mamy zerowe informacje, co jest powodem odwlekania produkcji seryjnej. Jedynie mogą się wypowiedzieć osoby, które przy tej skrzyni pracują. Oficjalnie wiadomo tylko tyle, że pod koniec maja był przetarg na obrabiarki CNC do produkcji Vigusa oraz że na Wydziale Samochodów i Maszyn Roboczych Politechniki Warszawskiej trwają badania tej transmisji, więc wprowadzenie transmisji do produkcji seryjnej z początkiem nowego roku, zgodnie z zapowiedzią, może być realne.

#9749 Share Adrian_URSUS_1999

Adrian_URSUS_1999

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 18 lipiec 2017 - 21:08

Co z tą Pol... Fabryką

Zmieniając temat :) Bardzo konkretne ogłoszenie URSUSA C-380 (PERKINS 3.4L) na otomoto 

---LINK---

#9750 Share Graham

Graham

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 18 lipiec 2017 - 21:14

Co z tą Pol... Fabryką Jeśli to ciągnik z 2016 roku to uwierzę że ma perkinsa po za tym perkins już bierze jednostki napędowe od fiata więc już nie jest taki dobry, niestety. Jesli ktoś chce sie zemną kłócić to z tym silnikiem odsyłam do wikipedi bo jest tam napisane a co do tej skrzyni to denerwuje mnie to że zapowiadają już ją od groma czasu a efektu nie widać ale może ją nie długo wypuszczą bo będą projektować nową zobaczymy czas pokaże może i coś wytworzą.

Edytowany przez Graham, 18 lipiec 2017 - 21:36.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9751 Share Adrian_URSUS_1999

Adrian_URSUS_1999

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 344 postów

Napisany 18 lipiec 2017 - 21:48

Co z tą Pol... Fabryką

Tak zgadza się przyjacielu te silniki dostarcza fiat - cytat z wiki (W 2011 roku Fiat Powertrain Technologies zaczął dostarczać firmie Perkins 3,4 litrowe silniki spełniające normę Tier 4 Interim/Stage IIIB o mocy od 45 kW (60 KM) do 86 kW (115 KM) produkowane w swojej fabryce w Turynie. Silnik będzie występował na rynku jako Perkins serii 854) 

SILNIK PERKINS IIIB

SILNIK FPT IIIA

Minimalne różnice widać pomiędzy nimi :) 

Edytowany przez Adrian_URSUS_1999, 18 lipiec 2017 - 21:54.

#9752 Share Graham

Graham

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 18 lipiec 2017 - 22:06

Co z tą Pol... Fabryką To zmienia postać rzeczy bo ja nie ufam silnikom fiata

#9753 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2464 postów

Napisany 19 lipiec 2017 - 06:50

Co z tą Pol... Fabryką

Nie ufasz bo masz blade pojęcie, zresztą takie samo o Fiacie jak i Perkinsie. 

Jak można w obecnych czasach pisać że Perkins jest dobry - ok ale który, jaki model, z jakiego kraju, itd.

#9754 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3028 postów

Napisany 19 lipiec 2017 - 08:59

Co z tą Pol... Fabryką

Dobry perkins skończył się na normie EURO 2 - łącznie z tą normą (wolnossący). Reszta tych nowszych to jedno wielkie g*wno

#9755 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1452 postów

Napisany 19 lipiec 2017 - 09:03

Co z tą Pol... Fabryką Wg mnie nawet te stare fiatowskie silniki sa lepsze od perkinsa. Mniej pala i nie sa tak mułowate

#9756 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 3028 postów

Napisany 19 lipiec 2017 - 09:14

Co z tą Pol... Fabryką

Żaden inny silnik, z którym się spotkałem nie był tak zamulony jak perkins. Nawet dobra 60tka wkręca się na obroty szybciej od perkinsa.

Oczywiście można ten silnik przestawić, żeby kręcił się ładnie od dołu i ładnie wchodził na obroty. Tak mi z perkinsa zrobili w jednym ciągniku - wtedy to można nazwać silnikiem.

To co fabrycznie jest zrobione to jedna wielka kpina.

#9757 Share Mikruss

Mikruss

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1452 postów

Napisany 19 lipiec 2017 - 09:45

Co z tą Pol... Fabryką A co przerobili w pompie. 6cyl. Juz calkiem inaczej pracuje i rwie ziemie ale 4 to masakra

#9758 Share Graham

Graham

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 186 postów

Napisany 19 lipiec 2017 - 15:21

Co z tą Pol... Fabryką Czytaj ze zrozumieniem nie napisałem że są złe tylko że im nie ufam

#9759 Share farmtrac8244

farmtrac8244

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 713 postów

Napisany 19 lipiec 2017 - 22:31

Co z tą Pol... Fabryką

Silnikom opini napsuły normy spalin

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama