Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co z tą Pol... Fabryką

9844 odpowiedzi na ten temat

#9381 Share kedziorek

kedziorek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów

Napisany 13 styczeń 2017 - 19:54

Co z tą Pol... Fabryką

możecie się śmiać :) ni komu nie bronię ale nie napisałem że szprzedaje 20 sztuk co miesiąc tylko 6.7 sztuk na miesiąc xd tak ze nw po co zaraz ten występ z z córką i arabem ???

Może faktycznie odrobinę przesadziłem. Nie chodziło mi konkretnie o Ciebie, jeśli uraziłem to przepraszam.

Mam do składnicy gdzie można kupić nowego Ursusa jakieś 300 metrów, jeżdżę tamtędy codziennie i widziałem że C-382 stał dobrze ponad pół roku, po nim C-380 coś około 2 miesięcy. Więc śmiem twierdzić, że aż tak rewelacyjnie się nie sprzedają.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co z tą Pol... Fabryką Dzisiaj, 01:10
  •  

#9382 Share TYLKA

TYLKA

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 13 styczeń 2017 - 22:10

Co z tą Pol... Fabryką Ale trzeba wziąść pod uwagę że region regionowi nie równy :)

#9383 Share 1994kuba1994

1994kuba1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 340 postów

Napisany 14 styczeń 2017 - 17:24

Co z tą Pol... Fabryką

to co stoi u dealera to pokazówka dla klienta i może stać i rok jeśli dany model nie odpowiada zamówieniu klienta. klient zamawia u dealera, dealer podaje to dalej do Ursusa, Ursus gotowy ciągnik wysyła do dealera, i stamtąd dealer do klienta-- tak to wygląda. 

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#9384 Share SW400kruger

SW400kruger

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 73 postów

Napisany 15 styczeń 2017 - 00:12

Co z tą Pol... Fabryką

Nie obraź się, ale ten algorytm procesu sprzedaży to sam projektowałeś dla ,,ursusa", czy firma Ci udostępniła dokumentację tego jakże złożonego mechanizmu nabycia konkretnego towaru przez klienta w drodze kupna?

Ta, stoi u sprzedawcy ,,na wystawie", płowieje, a on zamawia kolejne dla klienta, a tego później odda do Lublina na renowację heh.
Akurat w tych ciągnikach jest do tego stopnia niezliczona ilość opcji do indywidualnego skonfigurowania, że sprzedawca dysponując wykwalifikowanym serwisem nie dołoży sam raptem trzeciej sekcji, obciążników, ładowacza, czy tuza. Bo prawie wszystkie mają montowaną klimatyzację, chyba że ktoś się uprze, że nie chce, no i w przypadku przedniego wom Twój schemat jest jednym z ogniw zbycia wynalazku przez ,,ursusa"

Edytowany przez SW400kruger, 15 styczeń 2017 - 00:13.

#9385 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1341 postów

Napisany 15 styczeń 2017 - 08:29

Co z tą Pol... Fabryką

Raczej model stojący "na wystawie" dealer chce równie szybko sprzedać, co te stojące gdzieś w głębi placu. Czym szybciej zepchnie to, co ma na stanie, tym lepiej. Jednak sprzedawca może mieć C-380-tkę, a akurat w danym czasie na ten model nie ma chętnych. Wtedy ciągnik trochę postoi. Może też być tak, że sprzedaż konkretnego modelu jest aktualnie duża i na wystawie stoi co parę dni nowy ciągnik, ale identyczny do tego poprzedniego. Co do opcji, to jeśli klient zamawia ciągnik z szerszym ogumieniem i TUR-em, a na placu jest podstawowa wersja, to raczej dealer zamawia konkretny ciągnik w fabryce, a tamten stoi dalej.

Edit: Skoro @Kajtek_1 ma doświadczenie w tym zakresie i twierdzi iaczej, to moje ostatnie zdanie jest błędne.

Edytowany przez XMK13, 15 styczeń 2017 - 09:15.

#9386 Share Kajtek_1

Kajtek_1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 195 postów

Napisany 15 styczeń 2017 - 08:58

Co z tą Pol... Fabryką

niewiem czy wiecie ale za egzemplarze z placu diler musi zapłacić niema tak że producent daje na wystawkę za friko więc jak klijęt chce szersze opony to wstawiamy szersze opony i po sprawie.  Tak było jak pracowałem w POM Augustów i nic do tej pory się nie zmieniło. Nawed były przypadki że do zetorów klimę dostawialiśmy i idę w zakład że z ursusami jest tak samo bo ja jak kupowałem swojego c 380 to czekałem aż opony pszyjdą na wymiane więc wontpię że ten schemat się zmienił a Zarajczyk nie jest tak chojny żeby rozdawać nowe ursusy za darmo żeby blakły u dilerów

#9387 Share misiek1343

misiek1343

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 17 postów

Napisany 15 styczeń 2017 - 11:45

Co z tą Pol... Fabryką

Niektóre mniejsze firmy produkujące sprzęt rolniczy "odstawiają"  maszyny do dealerów i dopiero po sprzedaży dostają kasę, ale jak mówię to nie są zakłady wielkości Ursusa. Przemawia za tym jedynie darmowa reklama, bo innego argumentu nie widzę.

#9388 Share kedziorek

kedziorek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 411 postów

Napisany 15 styczeń 2017 - 15:26

Co z tą Pol... Fabryką

Nie wiem jak teraz ale wiem, że jak na przestrzeni kilku ostatnich lat braliśmy prasę, rozrzutnik, owijarkę, brony i rozbijacz do siana to wszystko było brane z placu od dilera.

#9389 Share maromar

maromar

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 274 postów

Napisany 15 styczeń 2017 - 16:42

Co z tą Pol... Fabryką

gratuluję,

a ja nie wiem czy z placu czy z parkingu tylko zostały mi maszyny dowiezione pod dom. mam wymienić jakie dokładnie??

#9390 Share Piteriiv

Piteriiv

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 164 postów

Napisany 15 styczeń 2017 - 17:13

Co z tą Pol... Fabryką

a ja wiem z praktyki ze zależny jak leży a raczej stoi na placu i pasuje nabywcy :)

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9391 Share RadekKaczmarski

RadekKaczmarski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów
  • Zainteresowania:|Rolnictwo szeroko rozumiane rowery technika rtv

Napisany 18 styczeń 2017 - 18:47

Co z tą Pol... Fabryką

Cytuje raport z pzpm.org.pl

W grupie ciągników rolniczych w grudniu 2016r. zarejestrowano 1117* nowych pojazdów. Był to rezultat wyższy od listopadowego o 116% (+599) i niższy od wyniku w grudniu 2015r. o 11% (-141 szt.) i 163 szt. (13%) niż we wrześniu, kiedy obserwowaliśmy zwiększony poziom rejestracji w związku ze zmianą przepisów – wymagań homologacyjnych dla nowych ciągników rolniczych związany z emisyjnością ich silników, która weszła z końcem września ub.r. Uprzednie przyspieszenie rejestracji było swoistym przygotowaniem do sprzedaży ciągników z jeszcze starymi parametrami silników w ramach tzw. końcowej partii produkcji. W całym 2016r. przybyły 8 768 nowych traktorów tj. mniej o 3545 (-29%) niż w 2015r. Od 2013 roku obserwujemy konsekwentny spadek liczby rejestracji nowych traktorów. W poszczególnych latach odpowiednio -22% w 2013r, -5% w 2014 i -13% w 2015. W ub.r. nastąpiło pogłębienie rocznego spadku (-29%). W czołówce najbardziej popularnych marek, na pierwszym miejscu, po grudniu ub.r. utrzymał się niezagrożenie NEW HOLLAND (1291; -37%). Na drugim JOHN DEERE (1105; -41%) dalej ZETOR (1104; - 33%). Na piąte wskoczył URSUS po rejestracji tylko w ostatnim miesiącu ub.r. 361 szt. zamknął swój całoroczny rezultat liczbą 903 rejestracji. Tuż za nim na piątym był KUBOTA (895;-18%). W pierwszej 10. firm, wzrost, jako jedyny, wypracował URSUS (+128%). Używanych ciągników przybyło w 2016 roku 15,6 tys. szt. (-4,6%) i sprowadzono ich 1,8 razy więcej niż nowych ale ta grupa również zmalała, podczas gdy w ostatnich latach (2013-2015) rosła. */ liczbę ciągników rolniczych podano razem z rejestracjami czasowymi na koniec poszczególnych miesięcy.

Croopec :rolleyes:

#9392 Share 1994kuba1994

1994kuba1994

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 340 postów

Napisany 18 styczeń 2017 - 18:55

Co z tą Pol... Fabryką

http://www.farmer.pl/technika-rolnicza/top-10-najlepiej-sprzedajacych-sie-ciagnikow-2016-roku,69122.html

#9393 Share RadekKaczmarski

RadekKaczmarski

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 10 postów
  • Zainteresowania:|Rolnictwo szeroko rozumiane rowery technika rtv

Napisany 18 styczeń 2017 - 18:55

Co z tą Pol... Fabryką

załaczam zestawienie rejestracji za  2016 ogółem

Załączone miniaturki

• sprzedaz gr 2016.jpg

Edytowany przez RadekKaczmarski, 18 styczeń 2017 - 19:03.

Croopec :rolleyes:

#9394 Share lukig

lukig

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 356 postów

Napisany 19 styczeń 2017 - 08:19

Co z tą Pol... Fabryką

Guzik warte te zestawienia. Każdy z czołówki zarejestrował ze 200-300 sztuk papierowo, bo kończyła się norma. Jedni we wrześniu inni w grudniu.

Edytowany przez lukig, 19 styczeń 2017 - 08:20.

#9395 Share TYLKA

TYLKA

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 28 postów

Napisany 20 styczeń 2017 - 08:04

Co z tą Pol... Fabryką myślałem że deutz fachr i case ih będą się lepiej sprzedawać :D No no Ursus 4 ale do 1 pozycji jeszcze sporo brakuje :D fend z massey tez nie rewelka :)

#9396 Share Radosqr

Radosqr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 20 styczeń 2017 - 09:34

Co z tą Pol... Fabryką

Witam, czy ktoś z Was użytkuje może model C-392? Jestem bliski decyzji zakupu tego ciągnika ale bardzo trudno jest mi znaleźć rzetelne opinie kogoś kto faktycznie go testuje w praktyce. Będę bardzo wdzięczny za opinie lub sugestie.

#9397 Share lukig

lukig

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 356 postów

Napisany 20 styczeń 2017 - 10:05

Co z tą Pol... Fabryką

Ursus C -392

Pytaj jego.

#9398 Share noga_prezesa

noga_prezesa

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 45 postów

Napisany 20 styczeń 2017 - 11:13

Co z tą Pol... Fabryką

No fajnie ursus jedyny ze wzrostem i to jakim :D

Mam tylko nadzieję że to do polskich rolników poszło nie na plac

#9399 Share Radosqr

Radosqr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 20 styczeń 2017 - 12:06

Co z tą Pol... Fabryką

Dzięki lukig

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#9400 Share Radosqr

Radosqr

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 6 postów

Napisany 21 styczeń 2017 - 17:04

Co z tą Pol... Fabryką

Panowie a czy warto zwrócić uwagę na Pronara 5340 w zestawieniu z C-392 czy lepiej sobie głowy tym nie zawracać. Gdzie nie zadzwonię do dilera, który nie ma w ofercie Ursusa to każdy jak jeden radzi omijać go z daleka. Już mnie wkurza to głupie gadanie na Ursusa.

Dodaj odpowiedź