Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co z tą Pol... Fabryką

9461 odpowiedzi na ten temat

#7841 Share bboyUrsus

bboyUrsus

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 104 postów

Napisany 13 styczeń 2016 - 14:36

Co z tą Pol... Fabryką

Chyba jeden z pierwszych posiadaczy Ursusa C382 : https://www.youtube....h?v=VVCr8BrbCpA

Ogłoszenia agrogrosik

• agrogrosik.pl
  • agrogrosik.pl
Ursus C330M w bardzo dobrym stanie

Zobacz ogłoszenia w kategorii Ciągniki rolnicze: Ciągniki Ursus
  • 15900.00 PLN
  • 22 mar 2017
Ursus c-360    Zadbany, Pierwszy Właściciel

• 16500.00 PLN
  • Dzisiaj, 21:33
Ursus 902

• 23000.00 PLN
  • 18 mar 2017

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co z tą Pol... Fabryką Dzisiaj, 21:43
  •  

#7842 Share akmaly

akmaly

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2242 postów

Napisany 13 styczeń 2016 - 14:44

Co z tą Pol... Fabryką

11024 - skrzynia w tym modelu to konstrukcja MF 12+4 bez wzmacniacza. Problem źle dobranych prędkości dla biegów wstecznych nie był w MF tak uciążliwy ponieważ te MF ( i stare Ursusy np. 4514 z opcjonalną skrzynią ) miały o 10 km/h mniejsza prędkość max.. MF ostatnie takie skrzynie montował na początku lat 90-tych w modelach serii 3xx. Później zastąpił je 12+12. 

Firma handlowa może jedynie dostawcę zmienić. Oni nie robią żadnych podzespołów mechanicznych. 

#7843 Share mateusz44

mateusz44

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 13 styczeń 2016 - 15:06

Co z tą Pol... Fabryką Ten c382 to to samo co farmtrac. Tylko kwestia dobrego złożenia żeby to się toczyło.

#7844 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1014 postów

Napisany 13 styczeń 2016 - 15:40

Co z tą Pol... Fabryką

ZF to nie to samo co MF, 12/4 masakra w życiu bym tego nie kupił.

#7845 Share PolonezAtu

PolonezAtu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 13 styczeń 2016 - 16:29

Co z tą Pol... Fabryką

Jak ktoś ma Ursusa 5524 to niech zajrzy  do tego tematu bo mam kilka pytań :)  http://www.agrofoto....-2#entry1702024

#7846 Share mateusz44

mateusz44

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 13 styczeń 2016 - 18:53

Co z tą Pol... Fabryką Ziel przecież c382 ma transmisję carraro nie zf więc nie wiem co wnosisz swoją odpowiedzą do tematu Nie rozumiem cię.

#7847 Share Ursus4235

Ursus4235

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 48 postów

Napisany 13 styczeń 2016 - 19:35

Co z tą Pol... Fabryką

.

Edytowany przez Ursus4235, 03 sierpień 2016 - 10:54.

#7848 Share kedziorek

kedziorek

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 407 postów

Napisany 13 styczeń 2016 - 20:35

Co z tą Pol... Fabryką

To fakt. O takich wpadkach każdy chciałby szybko zapomnieć. Jednak gdyby byli fair, to by przyłożyli się do tej sprawy i wszelkie awarie usunęli na własny koszt. Do tego na czas naprawy powinni dać w zastępstwo np. po pokazowy 11054.

Haha z całym szacunkiem kolego i jeszcze pewnie byś chciał roczny zapas paliwa plus sprzęt do niego z kierowcą. To jest firma prywatna nastawiona tylko i wyłącznie na zysk, minimum kosztów maximum sprzedaży,  chuchamy i dmuchamy na ciebie do czasu aż kupisz, a jak już kupiłeś to na gwarancji udajemy że naprawiamy bo jakoś trzeba przeczekać czas gwarancji a po gwarancji to już twój problem no chyba, że zapłacisz to wtedy bardzo chętnie przyjedziemy.

Tak sobie myślę o ostatnich sukcesach Ursusa w Afryce, z jednej strony mnie to cieszy ale z drugiej dostrzegam taki paradoks, gdy Ursus był państwowy to państwo nie dało nawet złotówki na badania, rozwój czy pomoc w podpisaniu takich kontraktów jak te w Afryce, natomiast gdy Ursus został sprzedany za symboliczną złotówkę prywatnemu właścicielowi to dostaje milionowe dotacje na badania, a państwo udziela ogromnych kredytów murzynkom, żeby kupili produkty Ursusa (wszystkie te wspaniałe kontrakty są na zasadzie, że Polska udziela kredytu dla państwa X z Afryki a państwo X kupuje od Ursusa produkty). Sory ale dla mnie to jest dziwne i bez sensu. Czy nie mogli tego wszystkiego zrobić gdy Ursus był państwowy? Wtedy wspieraliby swoją firmę a zysk szedłby do własnej kasy. Obecnie to jest właściwie tak, że to państwo kupuje od Ursusa te traktory a murzynki są tylko pośrednikami (nie do końca jestem przekonany czy spłacą te kredyty).

Co do filmiku o C-382, wizualnie uważam, że ciągnik jest świetny, brawa dla twórców, ale po szybkim obejrzeniu nie podobają mi się dwie rzeczy po pierwsze cięgno (łącznik środkowy) jest bardzo cienkie, jak w C-330, na moje oko w ciągniku tej mocy powinno być odrobinę masywniejsze, druga rzecz to praca silnika, tzn sam silnik ładnie cyka ale słychać jakieś piszczenie czy szumienie, paski lub łożyska, tak chodzą passaty 1,9 tdi które mają 20 lat i 1 000 000 km a nie fabrycznie nowy ciągnik.

Edytowany przez kedziorek, 13 styczeń 2016 - 20:58.

#7849 Share XMK13

XMK13

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1270 postów

Napisany 13 styczeń 2016 - 20:58

Co z tą Pol... Fabryką

Jestem świadom tego. Wiem, że to nie możliwe w tych czasach i warunkach. Jednak już w czasie gwarancji są ogromne problemy z naprawami na koszt producenta, a o maszynie w zastępstwie to już w ogóle można pomarzyć (nie piszę tu o Ursusie, ale to ogólna praktyka). Jeśli po gwarancji dochodzi do awarii z oczywistej winy montażu, to producent powinien (czego jednak nigdy nie zrobi) poczuć się do odpowiedzialności i dokonać naprawy choćby częściowo pokrywając przy tym koszty, szczególnie przy ciągniku który notorycznie się psuje. Oczywiście tak do 2 lat po gwarancji, bo potem to każdy już sam grzebie w maszynie.

Gdy Ursus był w Warszawie miał kosmiczne długi, kiepski zarząd i był celem deweloperów, czyli polityków też. Teraz firma będąc w prywatnych rękach jest lepiej zarządzana, bo zyski firmy przekładają się na zyski zarządu i prezesa. Do tego prezes Zarajczyk widocznie spełnia się w tej firmie i ma głowę do rozwijania jej. W czasach Bumaru Ursus był źródłem dochodów tej firmy. Dostawali dotacje, a kasa trafiała do Bumaru. Po wyciśnięciu Ursusa, jak cytryny, ogłosili upadłość.

Co do C-382 to szumy pochodzą pewnie od hydrauliki (pompa tandem) i od wentylatora - szum powietrza.

Śruba powinna być grubsza. W 11054 jest stanowczo grubsza.

Edytowany przez XMK13, 13 styczeń 2016 - 21:33.

#7850 Share mateusz44

mateusz44

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 13 styczeń 2016 - 21:02

Co z tą Pol... Fabryką Tak jest dobrze piszesz ;-)
Ciekawi mnie ta ich nowa skrzynia nad którą pracują wie ktoś coś?.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7851 Share darkoza

darkoza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 13 styczeń 2016 - 21:33

Co z tą Pol... Fabryką

Haha z całym szacunkiem kolego i jeszcze pewnie byś chciał roczny zapas paliwa plus sprzęt do niego z kierowcą. To jest firma prywatna nastawiona tylko i wyłącznie na zysk, minimum kosztów maximum sprzedaży,  chuchamy i dmuchamy na ciebie do czasu aż kupisz, a jak już kupiłeś to na gwarancji udajemy że naprawiamy bo jakoś trzeba przeczekać czas gwarancji a po gwarancji to już twój problem no chyba, że zapłacisz to wtedy bardzo chętnie przyjedziemy.

Tak sobie myślę o ostatnich sukcesach Ursusa w Afryce, z jednej strony mnie to cieszy ale z drugiej dostrzegam taki paradoks, gdy Ursus był państwowy to państwo nie dało nawet złotówki na badania, rozwój czy pomoc w podpisaniu takich kontraktów jak te w Afryce, natomiast gdy Ursus został sprzedany za symboliczną złotówkę prywatnemu właścicielowi to dostaje milionowe dotacje na badania, a państwo udziela ogromnych kredytów murzynkom, żeby kupili produkty Ursusa (wszystkie te wspaniałe kontrakty są na zasadzie, że Polska udziela kredytu dla państwa X z Afryki a państwo X kupuje od Ursusa produkty). Sory ale dla mnie to jest dziwne i bez sensu. Czy nie mogli tego wszystkiego zrobić gdy Ursus był państwowy? Wtedy wspieraliby swoją firmę a zysk szedłby do własnej kasy. Obecnie to jest właściwie tak, że to państwo kupuje od Ursusa te traktory a murzynki są tylko pośrednikami (nie do końca jestem przekonany czy spłacą te kredyty).

Co do filmiku o C-382, wizualnie uważam, że ciągnik jest świetny, brawa dla twórców, ale po szybkim obejrzeniu nie podobają mi się dwie rzeczy po pierwsze cięgno (łącznik środkowy) jest bardzo cienkie, jak w C-330, na moje oko w ciągniku tej mocy powinno być odrobinę masywniejsze, druga rzecz to praca silnika, tzn sam silnik ładnie cyka ale słychać jakieś piszczenie czy szumienie, paski lub łożyska, tak chodzą passaty 1,9 tdi które mają 20 lat i 1 000 000 km a nie fabrycznie nowy ciągnik.

dobrze piszesz tylko jest taka sprawa ursus jest prywatny ale zatrudnia 800 osób w 3 fabrykach panstwo dało kase na rozwój i poręczyło kredyty do afryki uwazam ze to jest dobre jak bedzie sprzedarz ciągników to facryka bedzie się rozwijać i napewno produkty które bedą produkować bedą coraz lepiej wykonywane bo bedą inwestować w nowoczysnieszy maszyny do produkcji i coraz wiecej ludzi zatrudniać po drugi ursus jak był panstwowy to nedostawał pieniedzy od panstwa a moze i dostawał tylko rozkradali tak było kiedys w polsce a ursusa nieskączyło panstwo tylko jak wiele polskich zakładów pokączyły związki zawodowe oni dbali o swoją dupe a nie o ludzi i zakłady ursusa miała kupić spułka co produkują fenda masseja i waltre tylko zwiąski sie niezgodziły bo chcieli ich zlikwidować a zachodni sprzet niejest az taki dobry tez sie psują i tez są problemy z serwisem taz unikają na gwaranci a po gwaranci ceny są kosmiczne mam zachodni 2 ciągniki to wiem ile przegląd kosztuje czesci i jak liczą za robocizne przyjezdza 2 mechaników co diorą za przegląd 450zł za robote i 1200 za czesci jak kupowałem to ursus nieprodukował a teraz napewno bym wział za zachodnieko co ma 70 koni byłby nowy c380 unas jest moda jak sąsiad ma zachodni to ja musę miec droszy i banki sie cieszą kazdy z dilerów nazeka bo ursus chinski plastikowy i jeszcze diabeł jaki bo wiedzą jak bedą kupowac ursusa to oni na zachodnich ciągnikach niebedą zarabiać bo im sprzedasz spadnie a na takim sprzecie to oni kupe kasy zarabiają to widać jak firmy handlujące się rozbudowują to za rolników pienądze a rolnikowi co zostaj z tej roboty ochłapy bo reszte bank wezmie taka jest prawda

Edytowany przez darkoza, 13 styczeń 2016 - 21:43.

#7852 Share PolonezAtu

PolonezAtu

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 178 postów

Napisany 13 styczeń 2016 - 22:17

Co z tą Pol... Fabryką

Pamiętam jak w wakacje odwiedził nas dealer Zetora, który też wmawiał mojemu ojcu że Ursus jest chiński, ale leżałem po Polonezem to nie wdawałem się z nim w dyskusję :D

#7853 Share akko

akko

zbanowany

• userphoto
  • Members
  • PipPip
  • 91 postów
  • Zainteresowania:Lubię składać komputery

Napisany 14 styczeń 2016 - 00:17

Co z tą Pol... Fabryką Tak dzisiaj rozmawiałem z ojcem który spotkał kolegę z sąsiedniej wsi .Tamten kupił Zetor Major (60 KM) i przeklina ten traktor .Skrzynia na gwarancji do roboty bo łożysko poszło .Dodatkowo złapał wyciek oleju z hydrauliki . Tak ze ogólnie twierdzi że to szajs nie wart zakupu

#7854 Share Ziel

Ziel

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 1014 postów

Napisany 14 styczeń 2016 - 00:24

Co z tą Pol... Fabryką

Ziel przecież c382 ma transmisję carraro nie zf więc nie wiem co wnosisz swoją odpowiedzą do tematu Nie rozumiem cię.

CHodziło mi o ursusa 11024 nie chciałem cytować poprzedniego posta ale ktoś mnie uprzedził.

#7855 Share Kajtek_1

Kajtek_1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 14 styczeń 2016 - 04:54

Co z tą Pol... Fabryką Z serwisem Ursusa nie ma problemu jak mi w c 380 z kliny w sierpniu gaz uciekł byli po 2 dniach usunęli wyciek odbiło gazu bez problemu. Ale jak by było z grubymi awariami czas pokażę. Do mnie przyjeżdżał serwis z Białegostoku z polmotu

#7856 Share mateusz44

mateusz44

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 14 styczeń 2016 - 05:17

Co z tą Pol... Fabryką Apropo klimy w tym swoim 11024 mam niby klime. Zwykła Ac próbowaliśmy dobijac gazu bo jak się przykładowo rękę do wylotu z nadmuchu tł ciepłym dawało, dobilismy i nic nie wiem co złe jest tam zrobione przewody przy sprężarce aż szronem pokrywa a przy nadmuchu dalej nic doradzicie coś?

#7857 Share Kajtek_1

Kajtek_1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 191 postów

Napisany 14 styczeń 2016 - 07:16

Co z tą Pol... Fabryką Miałem tak z kliną w samochodzie winny był sterownik od klimy

#7858 Share mateusz44

mateusz44

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 98 postów

Napisany 14 styczeń 2016 - 09:08

Co z tą Pol... Fabryką A gdzie ten sterownik może się znajdować? W samochodzie nie miałeś klomatronica? Bo tu jest zwykle pokrętło które nie ma możliwości zmniejszenia luz zwiększenia temperatury, tylko są trzy poziomy szybkości nawiewu. I obok jest włącznik to załączania sprężarki. W tym tureckich Ursusie widziałem jest możliwość zmiany temp. Jest możliwość poprawienia tego?

#7859 Share darkoza

darkoza

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 194 postów

Napisany 14 styczeń 2016 - 09:50

Co z tą Pol... Fabryką

zetory to złomy mój znajomy ma fortere ile razy sprzęgło robione i pompę hydrauliczną zmieniał tylko ma siewnik nadbudowany z broną wirową czeka jak minie 5 lat bo brał na dofinansowanie i kogoś ożeni w lecie orał ja poszedł do niego a w traktorze powuć z klimy lała sie woda z sklaplacza a w grudniu zetor na 1 miejscu w sprzedaży traktorów skoda ze nie zamienił sie z ursusem miejscami

Edytowany przez darkoza, 14 styczeń 2016 - 11:12.

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#7860 Share Ursusc385

Ursusc385

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2818 postów

Napisany 14 styczeń 2016 - 10:11

Co z tą Pol... Fabryką

Naucz się pisać człowieku, sprzęgło siada tylko i wylącznie od wspaniałej jazdy utalentowanego kierowcy. Skoro leci woda z klimy do kabiny, to jest pewnie jakiś przewód pęknięty..

Dodaj odpowiedź