Skocz do zawartości

Zdjęcie

Co z tą Pol... Fabryką

9916 odpowiedzi na ten temat

#3541 Share gajdzik

gajdzik

Nowicjusz

• Members
  • Pip
  • 11 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo głównie maszyny

Napisany 16 grudzień 2012 - 14:24

Co z tą Pol... Fabryką A kiedy będzie?

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
Co z tą Pol... Fabryką Dzisiaj, 06:17
  •  

#3542 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów
  • Zainteresowania:rolnictwo,mechanika,elektryka,elektronika

Napisany 16 grudzień 2012 - 16:58

Co z tą Pol... Fabryką Nie wiadomo na razie...Napisz do nich to Ci powiedzą. Sam jestem ciekaw :)

A co do rozwoju ursusa to widzę że będzie miał teraz trudniej bo koncern JD wybudował w Tarnowie Podgórnym k. Poznania nową inwestycję i będzie walił swoje ciągniki na Polskę i na Europe środkowo wschodnią.Już nie mieli się czego czepić tylko aby polak polskiego ciągnika nie mógł kupić....
Siema :)
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#3543 Share kris14

kris14

Zaawansowany

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7078 postów

Napisany 16 grudzień 2012 - 17:34

Co z tą Pol... Fabryką A kto mu zabroni?
Miał kasę- postawił, JD jak widać nie spoczywa na laurach tylko inwestuje dalej w nasz rynek.
Takie centrum szkoleniowo-biurowe jest jak najbardziej na miejscu.

Wg mnie nie jest to konkurencja dla Ursusa tylko dla Korbanka :P na jednej ulicy urzędują :D

Wiadomość z agroFakt.pl agrofakt

• agroFakt.pl
  • agroFakt.pl
  •  

#3544 Share Mattti

Mattti

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 348 postów
  • Zainteresowania:Polityka, Rolnictwo, Patriotyzm

Napisany 16 grudzień 2012 - 18:35

Co z tą Pol... Fabryką Jak ktoś będzie miał kupić ursusa to go kupi a jak ktoś będzie miał kupić jd to też go akurat kupi- zupełnie inny przedział cenowy. Właśnie dla korbanka to może być konkurencja bo jak ktoś już zdecyduje się na zachodni traktor to będzie rozważał nad ich ofertą i nad ofertą jd.

Bóg, Honor, Ojczyzna!

#3545 Share ROLpomorza

ROLpomorza

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 19 grudzień 2012 - 22:35

Co z tą Pol... Fabryką A dla czego korbanek nie ma w ofercie Ursusa?

#3546 Share kris14

kris14

Zaawansowany

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7078 postów

Napisany 19 grudzień 2012 - 22:48

Co z tą Pol... Fabryką Bo na Ursusie nie zarobisz tyle co na MF i Fendzie

#3547 Share ROLpomorza

ROLpomorza

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów

Napisany 22 grudzień 2012 - 18:15

Co z tą Pol... Fabryką 1. Ursus

Kto pod koniec grudnia 2011 roku zainwestował tysiąc złotych w akcje najbardziej znanego polskiego producenta maszyn rolniczych, ten na gwiazdkę w tym roku mógł sobie sprawić prezent za ponad 3,6 tys. zł. Kurs spółki w ciągu roku wzrósł o ponad 360 proc. - najwięcej na GPW. Brawa dla zarządu spółki POL-MOT Warfama, producenta maszyn rolniczych spod Olsztyna, która za ponad 15 mln zł kupiła resztki po Ursusie wraz z marką od Bumaru w kwietniu 2011 roku. Produkcja traktorów została przeniesiona z Warszawy do Lublina, w ofercie pojawiły się nowe konstrukcje i Ursus... kwitnie. Jego maszyny kupują chętnie polscy rolnicy, trafiają również na eksport między innymi do Czech, Holandii i krajów skandynawskich.

#3548 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów

Napisany 23 grudzień 2012 - 10:38

Co z tą Pol... Fabryką Dowiedziałem się ostatnio że od maja 2013 roku w 11024 będą montowanie nowe skrzynie z rewersem a także będą te nowe dachy czarno-czerwone z klimą :) Tylko że ciągnik będzie droższy,
Sprzedam dwie felgi 18.3 R30 do kombajnu Bizon,Claas,Fortschritt i innych, ciągników Ursus,Zetor,Fortschritt i innych.

#3549 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2033 postów

Napisany 23 grudzień 2012 - 11:14

Co z tą Pol... Fabryką Chyba nowa Traktoriada 2012-2014 się szykuje Ursusem 11024 http://www.totutotam...oriada_2012.pdf
Ciekawe co się stało ze starym 6014?
Relacja ze starej Traktoriady:

Edytowany przez adikpl1, 23 grudzień 2012 - 11:21.

#3550 Share Mattti

Mattti

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 348 postów

Napisany 23 grudzień 2012 - 12:46

Co z tą Pol... Fabryką

Dowiedziałem się ostatnio że od maja 2013 roku w 11024 będą montowanie nowe skrzynie z rewersem a także będą te nowe dachy czarno-czerwone z klimą :) Tylko że ciągnik będzie droższy,

To będzie ursus 11034, ulepszona wersja 11024 który będzie montowany nadal ;)
http://www.agrofoto....97-ursus-11034/

Bóg, Honor, Ojczyzna!

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3551 Share kris14

kris14

Zaawansowany

• Moderator Forum
  • PipPipPip
  • 7078 postów

Napisany 23 grudzień 2012 - 13:00

Co z tą Pol... Fabryką @adikpl1 ten 6014 został odebrany w czasie trwania Traktoriady przez Bumar, wyprawy nie udało się dokończyć.

#3552 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów

Napisany 23 grudzień 2012 - 15:01

Co z tą Pol... Fabryką

To będzie ursus 11034, ulepszona wersja 11024 który będzie montowany nadal ;)
http://www.agrofoto....97-ursus-11034/

eee czy ja wiem.... :) Ale z tego co mi powiedziano to w 11024 będzie skrzynia 36/36 w opcji z rewersem opracowana przy współpracy z Hemą specjalnie dla tego modelu.Moim zdaniem to powinni sprzedawać dwa rodzaje tego modelu ze skrzynią 12/4 i z 36/36z rewersem ewentualnie 8/8 z rewersem co robili za czasów bumaru ;)

A co do tego 11034 to też go powinni zacząć robić bo to szkoda takiego ciągnika i projektu który się marnuje z czasem :) Tylko tamten był na podzespołach Landinii.

#3553 Share Mattti

Mattti

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 348 postów

Napisany 23 grudzień 2012 - 15:24

Co z tą Pol... Fabryką

eee czy ja wiem.... :) Ale z tego co mi powiedziano to w 11024 będzie skrzynia 36/36 w opcji z rewersem opracowana przy współpracy z Hemą specjalnie dla tego modelu.Moim zdaniem to powinni sprzedawać dwa rodzaje tego modelu ze skrzynią 12/4 i z 36/36z rewersem ewentualnie 8/8 z rewersem co robili za czasów bumaru ;)

A co do tego 11034 to też go powinni zacząć robić bo to szkoda takiego ciągnika i projektu który się marnuje z czasem :) Tylko tamten był na podzespołach Landinii.

Ja czekam, i liczę na to że zaczną produkować ursusy z tej serii co 11024, 9024, czyli post-warszawskie tylko że z motorem o mocy 80 KM. My planujemy w przyszłości kupić pomocniczy ciągnik, ale 9024 byłby dla nas trochę za duży, dlatego bierzemy farmtraca, chyba żeby ursus wprowadził taką moc :)

Bóg, Honor, Ojczyzna!

#3554 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów

Napisany 23 grudzień 2012 - 16:57

Co z tą Pol... Fabryką Aha chodzi ci pewnie o 5524.Powiem ci że można go jeszcze spotkać w agromach,bo w internecie są do kupienia a raz jechałem to było w woj. kujawsko-pomorskim był na wystawie przy drodze razem z 1674.Aczkolwiek powinni je robić bo to dobre ciągniki jako pomocnicze tak jak w twoim przypadku.Żeby była tam skrzynia 8/8 z rewersem jak to było za bumaru w opcji i taki ciągnik to elegancki.A przecież 5524 różnił się od 6824 tylko mocą silnika.a 15 KM w tą czy w tą to nie robi większego znaczenia :)

#3555 Share Mattti

Mattti

Zaawansowany

• V.I.P.
  • rank
  • 348 postów

Napisany 23 grudzień 2012 - 17:26

Co z tą Pol... Fabryką

Aha chodzi ci pewnie o 5524.Powiem ci że można go jeszcze spotkać w agromach,bo w internecie są do kupienia a raz jechałem to było w woj. kujawsko-pomorskim był na wystawie przy drodze razem z 1674.Aczkolwiek powinni je robić bo to dobre ciągniki jako pomocnicze tak jak w twoim przypadku.Żeby była tam skrzynia 8/8 z rewersem jak to było za bumaru w opcji i taki ciągnik to elegancki.A przecież 5524 różnił się od 6824 tylko mocą silnika.a 15 KM w tą czy w tą to nie robi większego znaczenia :)

To też dobre ciągniki, ale chodzi mi o to że skoro robią te 9024(ok 90 km), 11024(ok 110 km) to tam masz jeden silnik- perkins 1104D, tylko inaczej skonfigurowany, tak samo, jak to jest np w przypadku farmtraca- od FT675(75 km) do Ft7110 DT(110 km) i chodzi mi o to żeby produkowali takiego 80-cio konnego, to byłby dla nas optymalny :) Bo 8014 nie wchodzi w grę.

Bóg, Honor, Ojczyzna!

#3556 Share locke

locke

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2360 postów

Napisany 23 grudzień 2012 - 21:47

Co z tą Pol... Fabryką A no to chyba że tak :)

#3557 Share HIlary

HIlary

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 356 postów

Napisany 28 grudzień 2012 - 15:08

Co z tą Pol... Fabryką miejmy nadzieje , że Ursus zaprezentuje coś nowego w Kielcach.

#3558 Share adikpl1

adikpl1

Zaawansowany

• Members
  • PipPipPip
  • 2033 postów

Napisany 28 grudzień 2012 - 17:02

Co z tą Pol... Fabryką Znalazłem parę już historycznych zdjęć z warszawskiego Ursusa z okazji wizyt Ś.P. Andrzeja Leppera w 2005 i Millera w 2002 http://www.eastnews....eywords/page/5/

#3559 Share sledziu1995

sledziu1995

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 69 postów

Napisany 30 grudzień 2012 - 09:41

Co z tą Pol... Fabryką Moim zdaniem szansą dla ursusa było by kupno licencji na skrzynię jakiegoś udanego zachodniego ciągnika z lat 90 (z rewerem, półbiegami), które produkowała hema (oni chyba robią skrzynię biegów do 11024), lub kupno skrzyń od carraro czy zf, do tego silnik perkins, inne główne elementy kupili by u znanych i cenionych producentów, resztę mogli by robić sami i wtedy był by konkretny ciągnik, bo na tych ciągnikach co mają teraz w ofercie to chyba kokosów nie zbiją.
KPZ "Zetor Team"

Reklama AgroFoto Ads

• watermark
  • Reklama
  •  

#3560 Share ROLpomorza

ROLpomorza

Użytkownik

• Members
  • PipPip
  • 86 postów