adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

kedziorek    83

Chodziło mi o porównanie że Ursus to cegła a gabarytowo FT jest większy to chyba bardziej ceglasty

Na stabilność z ładowaczem ma też wpływ masa ciągnika a FT jest lżejszy

Ursus może być wyższy bo może ma wyższą kabinę i wyżej siedzenie operatora, nie jest ważne aż tak bardzo jaki ciągnik jest wysoki ale gdzie (na jakiej wysokości) ma środek ciężkości dla stabilności z ładowaczem

Oba mają chyba takie same mosty przednie czyli Carraro więc uważam że Ursus będzie bardziej zwrotny bo jest krótszy i węższy

Pamiętacie w 30 i 60 przednie osi były takie same 30 była krótsza i węższa i jednocześnie była dużo zwrotniejsza

To takie porównanie analogiczne

Edytowano przez kedziorek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Ale w praktyce jest inaczej...

Co z tego że Ursus ma most carraro, to myślisz ze jak carraro to we wszystkich jednakowy ? Są różne modele przednich mostów Carraro 20.09, 20.11, 20,16 itp..

 

Zreszta @Hubert widział na żywo 5524 i jego skrętność i skoro sądzi że FT jednak jest zwrotniejszy to tak jest, bo miał możliwość porównać, a ty tylko w neta wyczytałeś nic więcej

 

Tak jak ktoś na forum kiedyś pisał, dociążyć ciągnik jest łatwo, ale odciążyć już cieżej

Edytowano przez Ursusc385

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert8245    24

5524 ma większy promień zawracania, gdyż ma mniejszy kąt skrętu przednich kół co udowadnia, że mosty w 675 i 5524 są różne, po 2 w FT jest rewers co faktycznie pomaga przy pracy z ładowaczem, ja nie stawiam ursusa w złym świetle gdyż ursus posiada wydajniejszą pompę hydrauliczną i (moim zadaniem) bardziej komfortową kabinę, jednakże zdania nie zmienię, ursus jest gorszy do prac podwórkowych, ale w polu to jednak by obleciał tego farmtraca ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hubert8245    24

Nie mam dokładnych danych, nawet i na pierwszy rzut oka widać, dokładne dane to można zapytać producentów :)Przeczytałem jeszcze test farmtraca 675DT (jeszcze w starej budzie) w topagrarze, wraz z paroma innymi ciągnikami o mocy 80km, i farmtrac miał promień bez włączonego napędu równy 905cm w lewą stronę i 940cm w prawą i (był bezkonkurencyjny do wobec lambo r3 które skręt będzie miało podobny do 5524), wystarczy zmierzyć ile ma ursus (albo przeczytać, bo chyba nawet w którymś temacie widziałem takie dane) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek145    0

nowa strona ursusa

wreszcie lepsza strona

Edytowano przez jacek145

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ZGŁASZAM WNIOSEK *

 

Od tej chwili w tym temacie ŻADNYCH PORÓWNAŃ FT I URSUSA oraz kłótni na ten temat, wszyscy są już tym znudzeni :/

 

Nazwa tematu to ,,CO Z TĄ POLSKĄ FABRYKĄ '' dlatego piszcie tylko to co dotyczy zakładów URSUS, produktów URSUS, nowości URSUS-a, przyszłości URSUS-a i inne związane z tematem

 

Wszelkie porównania FT i URSUS-a w temacie

http://www.agrofoto.pl/forum/topic/37036-farmtrac-czy-ursus/#entry685228

 

Widzę że wszyscy są za :D

Dziękuję za uwagę

 

* BRAK MOŻLIWOŚCI SPRZECIWU

Edytowano przez napoleonswatu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
japycz17    53

J się zgadzam z powyższym postem :D

A co do stronki Ursusa to zawalista, nareszcie wygląda jak na solidną firmę przystało :)

Bardzo mnie ciekawi skąd mieliście info na temat skrzyń jakie miał ursus niby pokazać na AgroTech.

Bo jak wiadomo ich nie pokazali, z jakich przyczyn?

Jak wiecie to byłbym wdzięczny za odp. :)

Pozdrawiam!

Edytowano przez japycz17

Interesuję się rolnictwem i ciągnikami Ursus.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bboyUrsus    10

I mi się podoba nowa stronka B)

są małe błędy w danych technicznych np 5524 ma 110 KM ale to dopiero pierwszy dzień tej stronki ;)

 

mają wielką wyprzedaż 1674 Forte..190 tyś netto :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojnest    2

Uważam ze bez sensu jest porównywać dwie różne firmy,

Farmtrac zawsze produkował ciągniki tanie a Ursus drogie.

Każda z tych firm ma swoje biuro konstrukcyjne i kabiny mimo że są produkowane przez tę samą firmę to dla Farmtraca kabina jest inna niź dla Ursusa.

Farmtrac produkuje ciągniki dla mniej wymagających i mniej zamożnych użytkowników, więc nie musi spuszczać płynów z ciągników przed targami(cieknący olej mniej zepsuje opinię 10 letniej firmie niż firmie 100-letniej).

Ursus mierzy w inny segment rynku.

Farmtrac konkuruje m.in z Pol-Motem czy Farmerem, Pol-Mot to producent dobrych ciągników(w tym Pol-Mota H, który jest produkowany u Valtry, jest to pewna informacja a nie wymysł marketigowy, wiem to z z zaufanego źródła w firmie) ale cenowo podobnych do Farmtraca, ciągniki Farmtrac też są dobrymi ciągnikami.

Natomiast Ursus zawsze stanowił konkurencję dla Zetora, New Hollanda czy Steyra(nawet powstał prototyp ciągnika - Ursus 1414S w latach 90-tych, który był owocem współpracy Steyra i Ursusa).

Edytowano przez wojnest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Przy 5524 blad maja przy malym obrazku jest podana moc 110 km :D

A przy 6824 158 km :lol:

 

Jakby mieli takie ceny do takiej mocy to by bylo Pieknie :)

Edytowano przez kombinator18

DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PL01    1

Ursus może być konkurencją do NH, ale wyłącznie do serii TD, ponieważ pozostałe modele zostawiają Ursusa gdzieś tam daleko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelll48    273

Błędy na stronie są spowodowane innym pracownikiem w firmie zajmującym się stronką Ursus'a...


AgroFoto 28.08.08r-28.08.13r ;)


5 lat minęło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamjd6100    3

Ale moim zdaniem ursus tą stronką zdobył bardzo wiele u mnie plusów bo napisali konkretnie ile co kosztuje co jest standart a co opcja i ja to bardzo cenie. ;);) To mi się podoba a nie trzymanie rolnika w potrzasku u dilera i teraz wszystko sami wiemy .

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
uiop86    0

jakiej mocy ciągników brakuje w ofercie jakie są wasze oczekiwania, jakie wyposażenie powinny mieć nowe ursusy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64

Czytam twoje posty to nie wiem czy się smiać czy płakać. Dlaczego miałem nie napisać tego samego skroro padlo podobne pytanie ? zastanawiałeś sie nad tym ? To twoim zdaniem producent tzn. Metal Fach wysyła częsci kabiny do FT i Ursusa i oni sami se je spawają i składają ?

Co masz do naklejek ? Mogłeś ich nie zdrapywać to by były normalne...

A potem się dziwią że ciągników na targach nie chcą otwierać, jak przyjadą tacy zniszczą, zawleczki pokradną i są happy

 

I znów nie potrafisz czytać, pokaż mi prosze gdzie ja napisałem że w Ursusie kable wystają ? Czpiasz sie byle czego bo myślisz ze będziesz fajny przez to ? :blink:

Nie wiem kto tu jest moderatorem ale za takie bezpodstawne oskarżenia powinno się dawać bana, prosze o dowody na mój rzekomy wandalizm jak nie masz to jesteś kłamcą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

Po pierwsze czy pisałem że to wy niszczycie i kradniecie zawleczki ?

 

Po za tym widze ze ci się nudzi nie dość ze wywołujecie kłótnie to głupich rzeczy się czpiasz

I już raz o tym pisałeś, chyba lubisz posty nabijac ? :)

 

 

P.S nie chce nabijać postów, to po co pogrubiałeś te zdanie z zawleczkami ? :)

Edytowano przez Ursusc385

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64

Czy ty umiesz czytać wprost stwierdziłeś, że to ja "Co masz do naklejek ? Mogłeś ich nie zdrapywać to by były normalne..." naucz się czytać, nawet nie wiesz co sam napisałeś no i jesteś kłamcą bo nawet w tym ciągniku nie siedziałem.

Edytowano przez swat24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zenon385    14

Temu Ursusowi385 ktoś płaci z robienie boruty czy co? Chyba powinieneś zmienić nazwe na FT :D czy coś.. jak chesz promować FT to nie to forum ziomek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

A tobie to niby o co chodzi ? Co nie moge mieć własnego zdania ? Każdy musi lubić ursusy ?

 

"ziomek" to mów sobie go kolegów z podwórka

Edytowano przez Ursusc385

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekskw    43

jakiej mocy ciągników brakuje w ofercie jakie są wasze oczekiwania, jakie wyposażenie powinny mieć nowe ursusy?

Ursus 8034 Mido....jego brakuje....

Przedewszystkim rewers EHR i skrzynia z odpowiednim przelozeniem do tej predkosci (40km\h)a nie jakies marne 8\8 i rewers mechaniczny...na co poszly te pieniadze na nowe technologie pytam sie??!!Zawiodłem sie na Ursusie jak cholera!Jechalem ponad 600 km do Kielc zeby go zobaczyc a przedstawiciel powiedzial mi,ze nie musza go wcale produkowac,bo inne im sie dobrze sprzedaja...na lopatki mnie roz.....

Dobrze,ze niedaleko bylo stoisko Farmera i stal sobie fajny prototyp:112 kucyki,sprzeglo EHR,hydraulika Bosha EHR,mocniejsze ramiona i hydraulika wspomagajaca...silnik Iveco...i dobra cena.Chyba zmienilem swojego faworyta.W maju wchodzi do seryjnej produkcji.Mysle,ze pod koniec roku bedzie leasingowany+ TUR,+przedni Tuz i WOM

post-25529-0-15447600-1300386462_thumb.jpg


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64

Po pierwsze czy pisałem że to wy niszczycie i kradniecie zawleczki ?

 

Po za tym widze ze ci się nudzi nie dość ze wywołujecie kłótnie to głupich rzeczy się czpiasz

I już raz o tym pisałeś, chyba lubisz posty nabijac ? :)

 

 

P.S nie chce nabijać postów, to po co pogrubiałeś te zdanie z zawleczkami ? :)

Jestem zarejestrowany na AF od 2007 a napisałem raptem z 200 postów, nie ma co logicznie myślisz :lol: :lol:

Jak nie będziesz kłamał i bezpodstawnie oskażał ludzi na AF to nikt się nie będzie ciebie czepiał, pewnie ty byś siedział cicho jak bym ciebie nazwał złodziejem, czy wandalem ale ja się nie dam obrażać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1565

A co mnie interesuje od kiedy tu jestes ? Skoro sie tak chwalimy to ja jestem od 12 listopada 2006

 

Kończe z tobą te darmene pisanie, bo nie widze sensu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj