adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

catur    0

@UrsusCzesio, czy dobrze zrozumiałem? Masz 6824? Napisz jak się sprawuje, bo chciałbym takiego kupić, ale jeszcze nie spotkałem nikogo, kto by go MIAŁ!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marrus    0

No właśnie masz go? To czemu fotek, filmików nie dajesz. Chyba wszyscy na AF by je obejrzeli.Była by to niesamowita wiadomość że ktoś z AF ma nowego ursusa.Brawo za odwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83

Według mnie to kupno Ursusa nie jest wcale jakimś aktem odwagi tylko praktycznego myślenia

Ciągniki zrobione są z bardzo dobrych podzespołów np silnik perkins jest oszczędny i niezawodny

Części i ewentualny serwis powinny być tanie nie to co przy NH czy JD ( właśnie to mnie zniechęca do tych marek co z tego że on się rzadziej psuje jak nie można go samemu naprawić a części i serwis są koszmarnie drogie )

 

Fakt ciężko znaleźć jakieś opinie większość właścicieli nie przesiaduje w necie :) a powinno tego trochę być, wydaje mi się że schodzą te modele, u mnie na składnicy jak w połowie listopada przywieźli 6824 to na początku grudnia już go nie było nie zdążyłem nawet zdjęć zrobić

Myślałem że dłużej postoi bo był jednocześnie pełen wybór Zetorów więc zdziwiłem się że Ursus tak szybko poszedł, pewnie dlatego że to była full opcja przedni TUZ i WOM tylko jeszcze w starej masce

 

PS Widziałem że w 1674 na błotnikach z tyłu są przyciski do sterowania podnośnikiem kto wie jak jest z mniejszymi modelami??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelll48    273

Sterowanie podnośnikiem jak widziałem rok temu na AgroTechu w Kielcach to były jeszcze w 6824 i (prototypie) 8024, ale w 5524 nie było. Myślę jednakże że to może jest i w tym 5524 na zamówienie.

 

PS.Jedziecie na AgroTech w Kielcach bo ja bd 12 w sobotę.


AgroFoto 28.08.08r-28.08.13r ;)


5 lat minęło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Nie mam po prostu je troche obsługiwałem. po placu pojeżdżenie zjazd z lawety jak dla mnie ciągnik ok ale cena :(


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kedziorek    83
Napisano (edytowany)

Ursus 6824 teraz kosztuje około 130 tys to według was tak dużo jak za nowy traktor??

Edytowano przez kedziorek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Boże i znów się zaczyna a ile on powinien kosztować? 30-40 tyś? to i tak byście się pluli za drogo. Weźcie sobie najpierw poczytajcie dane techniczne tego ciągnika a potem płaczcie że jest drogi, bo dla mnie jak na takie wyposażenie to jest tanio!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal651    8
Napisano (edytowany)

z cenami ursus może i poszedł po rozum do głowy ale jeszcze rewelacji nie ma...

 

Mówicie że 130 tys za 6824 to dobra cena? nie jest zła ale 5KM słabszy farmtrac 690dt mający skrzynię 24x24 na allegro stoi nawet za 120tys i jak dla mnie zakup ursusa w tym wypadku nie byłby do końca trafiony

farmtrac 690dt

Sytuacja powtarza się w wypadku 5524. 80 4wd który jest 2 km słabszy ale ma skrzynię 12x12 kosztuje 99tys

80 4wd

A od ursusa za 105 tys mamy... 3724 który ma 50KM :)

Edytowano przez michal651

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu19    1
Napisano (edytowany)

a cześć to kto policzy ile kosztuje potem naprawa najtaniej wychodz ursus

Edytowano przez stachu19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas972    11

sorry ale na farmtracka to ja np nawet nie chce patrzec i dziwi mnie to przekonanie to tego ciagnika jak nie ma jeszcze ich zbyt duzo ja osobiscie znam jednego goscia co ma farmtracka i jak tylko wspomina sie przy nim temat tego cignika to az go nosi dla niego jest to strasznie nie trfiony zakup no a ja jestem w 100% pewny ze nie zmysla

wiec juz nie porownojcie farmtracka z naszym ursusem bo ja gdybym mial wybierac miedzy tymi ciagnikami to nawet bym sie nie zastanawial chociaz sam wolal bym jakiegos nh bo te nowe ursusy nie sa jeszcze sprawdzone ale to ursus i jesli nawet sie biedzie cos psulo to z serwisem problemu nie bedzie bo czesci do niego napewno beda duzo latwiej dostepne niz do innych zagraniczniakow

 

wiem ze pewnie zaraz wszyscy co maja farmtracka mnie zjada i wyzwa od kolejnego obroncy ursusa ale to jest moje zdanie i dziekuje za pr

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Farmtrack moge powiedzieć dobry ciągnik jednego mieliśmy na warsztacie jak narazie od września wyciek z wału od strony koła pasowego i to wszystko to Zetorów wiele więcej wracało


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stachu19    1

Nie mam po prostu je troche obsługiwałem. po placu pojeżdżenie zjazd z lawety jak dla mnie ciągnik ok ale cena :(

a i jak ci biegi wchodziły i jakie odczucie a i czy może siedziałeś w 8024

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ursusc385    1562
Napisano (edytowany)

sorry ale na farmtracka to ja np nawet nie chce patrzec i dziwi mnie to przekonanie to tego ciagnika jak nie ma jeszcze ich zbyt duzo ja osobiscie znam jednego goscia co ma farmtracka i jak tylko wspomina sie przy nim temat tego cignika to az go nosi dla niego jest to strasznie nie trfiony zakup no a ja jestem w 100% pewny ze nie zmysla

wiec juz nie porownojcie farmtracka z naszym ursusem bo ja gdybym mial wybierac miedzy tymi ciagnikami to nawet bym sie nie zastanawial chociaz sam wolal bym jakiegos nh bo te nowe ursusy nie sa jeszcze sprawdzone ale to ursus i jesli nawet sie biedzie cos psulo to z serwisem problemu nie bedzie bo czesci do niego napewno beda duzo latwiej dostepne niz do innych zagraniczniakow

 

wiem ze pewnie zaraz wszyscy co maja farmtracka mnie zjada i wyzwa od kolejnego obroncy ursusa ale to jest moje zdanie i dziekuje za pr

 

 

To jak jest taki awaryjny to napisz jaki to model i co tam się psuje, bo nie chce mi się wierzyć w takie opowiadania

Edytowano przez Ursusc385

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marrus    0

Ludzie ale ursus musi wyjść na swoje. I proszę nie porównywać ursusa do farmtracka(który jest bo to inna półka (niższa)on jest na poziomie belarusa , farmera , tnie koszty (ale czy opłaca się tanio kupić a drogo naprawiać ? )żeby tylko się sprzedało . A ursusa kupicie i nich będzie awaryjny nawet tak jak farmtrac ale zapewniam was że części będą 2 razy tańsze a poza tym po 10 latach nie będzie problemu z częściami (części do ursusa są dużych firm) a do farmtracka może być problem(ryzykowne połączenie zachodu ze wschodem) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomekskw    43

Witam Panowie!

Ja jestem zdecydowany na zakup Ursusa 8034 Mido w wersji z przednim TUZ'em,WOM'em i TUR'em czekam tylko az bedzie w sprzedazy.no i mam nadzieje,ze w 200 tys brutto sie zmieszcze.Najprawdopodobnie bedzie leasing.Mieszkam juz jakisz czas za granica i tu zrozumialem ile w nas Polakach jest jadu i zawisci.Trzeba wspierac polskie produkty i nasz koniukture napedzac.Ja napewno bede jednym z pierwszych,ktorzy ten ciagnik kupia i nie omieszkam go Wam opisac i natrzaskac fotek i filmow z jego pracy.Mam nadzieje,ze przez to przynajmniej 3 klientow ursus zdobedzie.Szkoda naszej marki z taka tradycja.Polska to piekny kraj pelen wartosci i tradycji.Nie dajmy tego zaprzepascic.Przez nasza zawisc deptali nas sasiedzi przez setki lat.Wyzwolilismy sie 20 lat temu a z niektorych ciagle bije komuna.Jestesmy mlodymi ludzmi,ktorzy sa przyszloscia polskiego rolnictwa!Nie powtarzajmy schematow zachowan naszych rodzicow.Idzmy na przod,ale pamietajmy o tradycji.Badzmy madzrzy


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marrus    0

O widać jeden mądry . Docenił polski produkt i jego możliwości . A nie że Ursus taki , siaki , owaki .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damianbizon    37

Popieram słowa kolegi wyżej. Czy choć część z was jeździła tymi ciągnikami? Gnoić Ursusa to każdy umie, a docenić nikt nie może, bo każdemu się nie podoba to i tamto w Ursusie.


Pozdrawiam wszystkich użytkowników af.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marrus    0

O i tutaj widać że są ludzie rozsądni . Sam planuję gdy będzie nowy PROW i będę miał MR wymienić c-360 na 3724 . Według mnie oprócz ceny kupna liczy się też cena użytkowania bo co z tego że ciągnik dajmy na to X będzie kosztował 75Tyś i koszty eksploatacji wyniosą 50tyś przez 10 lat a ciągnik Z będzie kosztował 100Tyś i jego koszty eksploatacji wyniosą 10Tyś . Wiadomo że trzeba kupować z głową kupić tanio a drogo naprawiać to żadna sztuka , kupić drożej i nie naprawiać to nie lada sztuka .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtas972    11

ktos pytal o model ft wiec mowie ze to jest to 80 4WD do tej pory mial jakies problemy z hydraulika i z odpalaniem (ktore w dalszym ciagu nie zostaly rozwiazane) no i jeszcze para drobnostek ktore zatrzymuja prace bo sam zrobic nie mozesz bo na gwarancji i serwis musi przyjechac takich jak pasek czy pekniety przewod paliwowy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kluch369    30

Piszecie jakie to tanie koszta eksploatacji jest tych nowych modeli, ale przecież to już nie jest stary ursus który faktycznie tani był w tych sprawach. Konstrukcja podobna do Farmtraca, czyli tego którego ktoś wymienił jako drogiego w eksploatacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marrus    0

Wiadomo że to już nie ta konstrukcja i nie te koszta ale ursus nie jest ciągnikiem made in China lub Indie i co za tym idzie jest solidniejszy mocniejszy konstrukcyjnie więc części się tak szybko nie niszczą więc koszty użytkowania są tańsze .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj