adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

marcin04    65

aktualnie pracują nad nową stylistyką 1674 ale jak rozmawiałem ze znajomym to nie wiedział czy kabinę też ruszą, faktycznie jest trochę przy ciasna ale mi się podoba, to już klasa sama w sobie tak jak kabina z agrotronów, żadnej innej nie mogę sobie wyobrazić na jej miejscu


"Jeszcze się taki nie urodził co by Polakowi dogodził"
Przyjmę chętnie stare prospekty i książki ze sprzętem rolniczym krajowym i zagranicznym za drobną opłatą. Zainteresowanych zapraszam na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HIlary    4

Mogli byście podać wyniki sprzedaży ciągników w tym roku ??

 

A co do Ursusa to na razie szału nie ma. Widać ,że firma się stara i coś robi. Mam nadzieje ,że w Kielcach zaprezentuję inne modele z serii xx34.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

ursus się spóźnił z nowymi modelami zanim kto kolwiek sie z nimi oswoi to już dawno będzie musiał cos kupić chodzi mi tu o MGR.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Huberto89    62

Teraz jest ostatni nabór na PROW czyli przez prawie 3 lata dotacji nie będzie to zapewne sprzedaż nowych maszyn spadnie. Takie modele powinny być wprowadzone dawno temu teraz to nie wiem czy coś bąź ktoś jeszcze uratuje URSUSA. Cyba że warfama wykupi fabrykę to może coś by jeszcze z tego było.

 

Teraz jest ostatni nabór na PROW czyli przez prawie 3 lata dotacji nie będzie to zapewne sprzedaż nowych maszyn spadnie. Takie modele powinny być wprowadzone dawno temu teraz to nie wiem czy coś bąź ktoś jeszcze uratuje URSUSA. Cyba że warfama wykupi fabrykę to może coś by jeszcze z tego było.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HIlary    4

Ja myślę ,że jeśli nowe modele będą dobrze przyjęte przez rolników , a myślę ,że tak będzie to Ursus wstanie na nogi. A co do PROW-u to sprzedaż maszyn spadnie ale są jeszcze kredy itp a sprzęt w Polsce jest przestarzały więc ,aż tak źle ze sprzedażą ciągników nie będzie.

 

No nic Ago Tech 2011 w Kielcach myślę ,że da nam odpowiedź czy Ursus przetrwa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jacek145 pewnie chodzi ci o ten artykuł http://biznes.interia.pl/news/99-mln-zl-wyprowadzonych-z-ursusa,948945

tylko zobacz że data jego napisania to Wtorek, 24 lipca 2007 (06:55)

 

 

 

ps. wiecie co zauważyłem ze jak już w tym temacie okazuje sie ze ursus wychodzi na prosto

to zawsze znajdzie się jakiś idiota i zacznie opowiadać jak to ursus właśnie upada albo jakie robi złe ciągniki

 

przykłady

 

ursus 8024 - na początku zachwyt potem płacze ze skrzynia tylko 8/8

i wiele innych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Zachwyt to był ale z 8034 bo tam nawet byla 40/40 bo co do 8024 to nie ma powodu do zachwytu. Własnie przez tą skrzynie


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marecki    1

siedziałem dzisiaj w ursusie 5524 dla mnie to porażka jeżeli chodzi o wykonanie i ergonomie w kabinie. Nie będę się rozpisywał podam dwa przykłady dźwigienki od hydrałuliki są tak blisko siebie że ledwo palce się mieszczą nie mówiąc już o przesuwaniu ich(palce pobijane) druga rzecz dźwignia od tylnego podnośnika jest w tak nie wygodnym miejscu za bardzo do tyłu i ciasno to jeszcze składa się z płaskownik na to nałożony kawałek plastiku i śruba na wylot żeby nie spadł. oczywiście nakrętka i reszta gwintu wystaje tak że za każdym razem o to zahaczamy i kontuzja gotowa. Nie wspomnę że kabina i boczne kierunki identyko jak w farmtrac. tak że jakość zamiast się poprawić to jak w ruskim czołgu. po prostu za tą cenę i tradycje ursusa to wstyd lepiej niech to zamkną.


<blockquote>
</blockquote>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlolxd    0

odezwał się co wiedział niech lepiej ciebie zamkną to będzie lepsze rozwiązanie ;) :mellow: :lol: ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mix    4

@pawlo dziecko kochane przecie gościu opisał swoje wrażenie z przebywania w cudownym Ursusie. Wytknął błędy i pewnie chciał też i plusy ale ich nie znalazł. Po to jest te forum żeby sobie pomagać a nie pisać żeby zamknąć kogoś w pace. Ile ty masz lat?

 

 

Co do Ursusa on już jest na straconej pozycji, Dofinansowania się skończą to nikt już prawie nikt nie będzie kupować nowych ciągników. W ciągu 6 lat trwania dofinansowań w galerii przybyło tyle Ursusów żebyś na palcach dwóch rąk je policzył.... Panowie nie ma co się łudzić Ursus jest na dnie i nic już mu nie pomoże bo nikt nie wykupi takiej fabryki w czasie kryzysu jeszcze. A teraz proszę żebyście tu nie płakali że jestem w błędzie itd. Jak już chcecie pokazać że się mylę to mi powiedzcie ile Ursus sprzedał ciągników w tym roku. Ile sprzedał a nie ile chciał sprzedać.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dzipet    0

wlasnie to moze byc dla ursusa dobre skoncza sie doplaty wiec liczyla bedzie sie cena bo teraz przy dofinansowaniach to roznice rzedu kilkudziesieciu tysiecy zl w cenie maja mal;e znaczenie a gdy juz znikna dofinansowania bedzie sie liczył kazdy tysiac mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Święte słowa w końcu jakieś rozsądne wypowiedzi, nie znam patriotów którzy kupowali by URSUS-y bo po co. Trochę nie w porę firma wprowadza zmiany, w obecnej sytuacji nie przebije się na rynku.

Jak to mówią z gówna bata nie ukręcisz.


Podziwiać należy wielkie czyny, a nie wielkie słowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie bądź śmieszny że nikt nie będzie kupował nowych ciągników! Jakoś ludzie umieli kupować jak nie było dotacji, nie w takich ilościach jak teraz ale kupowali.

Idąc twoim tokiem myślenia to wszystkie firmy mają się wycofywać z Polskiego rynku bo nikt nie będzie chciał kupować :lol: .

Nowe ciągniki zawsze będą kupowane i to niezależnie od tego czy są dotacje czy nie. A z tego co słyszałem to w 2012 znów mają dawać pieniądze na nowe ciągniki itp.

A co do Ursusa to od Stycznia do Września zarejestrowano 275 nowych ciągników, a ile wyprodukowano to nie wiem. A pozycja Ursusa na pewno się poprawi bo ten wasz kochany Zetor szaleje z cenami i Zetora 65 z gorszym wyposażeniem można mieć za te same pieniądze co 5524 czyli mocniejszy i z lepszym wyposażeniem.

Na pewno mi ktoś napisze że ludzie nie będą kupować bo rolnicy są biedni.

Tak są biedni ale tylko ci co chcą zdobyć pieniądze po najniższej linii oporu czyli zasiać, skosić usiąść i narzekać jak to mało pieniędzy dostali. A jeżeli by chcieli to nawet z 50ha można zrobić niezły biznes. Gdybym ja miał do dyspozycji taką ilość pola to woził bym się teraz najnowszymi Fendtami. Bo jeżeli się chce to można...

A wracając do Ursusa to jeżeli teraz wprowadzi te nowe ciągniki serii xx34 to w krótkim czasie cała fabryka będzie pracować pełną parą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mix    4

newholland firmy się nie wycofają bo będa żyć z sprzedaży kilkunastu ciągników rocznie i z serwisu. Co mi z nowego Ursusa 5524 jeśli to nie jest sprawdzona konstrukcja? Fabryka pełną parą koleś ty marzysz, zejdź na świat. Jak fabryka z ogromnego dołku finansowego w 1 rok zdobędzie kasę na wykonanie zlecenia np 1000 ciągników? Wiesz jakie to są koszty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HIlary    4

Koledzy wasza dyskusja mnie normalnie rozbraja. Ciągniki sprzedawały się kiedyś , sprzedają się teraz i będą się sprzedawały i to tylko od Ursusa zależy czy się utrzyma czy nie . Według mnie ma ogromne szanse serią xx34 ponieważ z tego co się orientuje to będzie to dobra seria.(dobry stosunek ceny do wyposarzenia ).A co do dofinansowania to różnie to jeszcze może być.

A prawda jest taka ,że w Polsce park maszynowy nie jest najmłodszy więc rolnicy którzy dobrze gospodarują wezmą ciągnik nawet za Kredyt bo trafny zakup nowego ciągnika się zwróci.

 

Tyle z mojej strony .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Tylko jak narazie można mieć lepszy,zachodni ciagnik za taką cene albo na tkaim samym poziomie wykonania jak ursus i zam niejszą kase dotacji nie będzie to znowu ursus będzie ledwo co sie ciągnął


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elwis2    14

Sami niewiecie co niektórzy piszecie, ursusie produkcja idzie pełną parą, bo mają tyle zamówień, dużo mają zamówień na te 110km. To jest pewne info, a o wersji ..34 więcej będzie wiadomo po nowym roku tak się dowiedziałem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojnest    2

@pawlo dziecko kochane przecie gościu opisał swoje wrażenie z przebywania w cudownym Ursusie. Wytknął błędy i pewnie chciał też i plusy ale ich nie znalazł. Po to jest te forum żeby sobie pomagać a nie pisać żeby zamknąć kogoś w pace. Ile ty masz lat?

 

 

Co do Ursusa on już jest na straconej pozycji, Dofinansowania się skończą to nikt już prawie nikt nie będzie kupować nowych ciągników. W ciągu 6 lat trwania dofinansowań w galerii przybyło tyle Ursusów żebyś na palcach dwóch rąk je policzył.... Panowie nie ma co się łudzić Ursus jest na dnie i nic już mu nie pomoże bo nikt nie wykupi takiej fabryki w czasie kryzysu jeszcze. A teraz proszę żebyście tu nie płakali że jestem w błędzie itd. Jak już chcecie pokazać że się mylę to mi powiedzcie ile Ursus sprzedał ciągników w tym roku. Ile sprzedał a nie ile chciał sprzedać.......

Według Top agrar do lipca(nie jestem pewny, może do czerwca albo do sierpnia) kupiono ponad 400 nowych Ursusów.

Według tego portalu jak łatwo policzyć zarejstrowano ponad 340 nowych ciągników do końca maja:

 

www.rolnictwo-agro.pl/465,0,dobra-sprzedaz-nowych-ciagnikow-rolniczych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
swat24    64

siedziałem dzisiaj w ursusie 5524 dla mnie to porażka jeżeli chodzi o wykonanie i ergonomie w kabinie. Nie będę się rozpisywał podam dwa przykłady dźwigienki od hydrałuliki są tak blisko siebie że ledwo palce się mieszczą nie mówiąc już o przesuwaniu ich(palce pobijane) druga rzecz dźwignia od tylnego podnośnika jest w tak nie wygodnym miejscu za bardzo do tyłu i ciasno to jeszcze składa się z płaskownik na to nałożony kawałek plastiku i śruba na wylot żeby nie spadł. oczywiście nakrętka i reszta gwintu wystaje tak że za każdym razem o to zahaczamy i kontuzja gotowa. Nie wspomnę że kabina i boczne kierunki identyko jak w farmtrac. tak że jakość zamiast się poprawić to jak w ruskim czołgu. po prostu za tą cenę i tradycje ursusa to wstyd lepiej niech to zamkną.

 

Chyba jednak siedziałeś w jakimś innym ciągniku albo w 5024 bo w 5524 nie ma płaskownika jako wajchy od podnośnika wystarczy zerknąć na te zdjęcia z tego ogłoszenia: http://moto.allegro.pl/ciagnik-ursus-5524-moc-75km-nowy-i1375983372.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marecki    1

Chyba jednak siedziałeś w jakimś innym ciągniku albo w 5024 bo w 5524 nie ma płaskownika jako wajchy od podnośnika wystarczy zerknąć na te zdjęcia z tego ogłoszenia: http://moto.allegro....1375983372.html

 

masz racje na zdjęciu jest okrągła ale w tym co ja siedziałem była taka jak opisałem.


<blockquote>
</blockquote>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
elwis2    14

Znalazłem ten artykuł, i jest dokładnie napisane że ursus w pierwszym półroczu sprzedał 618 ciągników, zródło to Top Technika 03.2010 wraz z top agrar...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojnest    2

Zgadza się(nie mam już tego pisma więc pisałem z głowy), więc nie wiem skąd się biorą informację zaniżające faktyczną sprzedaż Ursusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj