adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

Ziomek1994    3

a ty kolego @cypekr nie bądź taki mądry bo cie ruscy kupią!Jak nie umiesz zrozumieć że kolega @alek nie może niektórych informacji wyjawić?ciężko do główki to wbić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cypekr    0

Rozumiem, tylko po co z każdym wchodzić w wyzwiska, przypieprzać się i napadać personalnie, jak ma to w zwyczaju Alek162?

Może ktoś powinien zacząć sypać banami za podobne zachowania...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kluch369    30

@alek, jak dla mnie to i tak jest to już amatorszczyzna z twojej strony, z powodu tego, że chwalisz się jak dziecko 'ja coś wiem, ale wam nie powiem'. Po co w ogóle było wspominać o tym? To już zostawiam tobie do przemyślenia. Ciężko inaczej wnioskować, że nie byłeś w fabryce skoro masz jakieś materiały z tej fabryki(?) Jeśli znów się mylę z czymś, tak jak inni, to może to nie nasza wina, a wina twoich nie rozgarniętych postów? Dojdź do ładu ze swoimi postami i po prostu przekaż to co masz przekazać, zamiast rzucać żalami, które mało kogo obchodzą, bo są już za bardzo przereklamowane przez młodych wilków z piaskownicy :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelll48    273

Koledzy pomyliliście tematy jak macie się kłócić to na PW,a nie posty nabijać ;P


AgroFoto 28.08.08r-28.08.13r ;)


5 lat minęło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alek162    1

No nic Panowie, w takim razie wyłączam się z tej rozmowy. Szkoda, że nie potraficie czegoś tak prostego pojąć. Myślałem, że mój poprzedni post coś wniesie, ale nie ma szans. Jeżeli obruszacie się i nie macie przy okazji racji, że nie chcę podać kilku spraw, to chyba nie ma co liczyć na rozszerzenie tego tematu. Jedynie dwaj użytkownicy przeprowadzili ze mną normalną rozmowę na PW. Nie przeszkadzam w dalszych rozmowach, ale chętnie będę ten temat odwiedzać :rolleyes:

@kluch369, może nie skomentuję Twojej wypowiedzi, bo też niej wynika, że nie pojmujesz sedna sprawy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
damian18    3

kolego sam taką atmosferę nakręcasz... powiedz sam czy to że jesteście w posiadaniu z inymi kolegami informacji których ursus narazie nie chce upublicznić nie jest obiawem kompletnej głupoty pracowników owej firmy ja to wogule świadczy o ursusie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alek162    1

Błąd - obiektywnie patrząc na sprawę, to Wam tak bardzo zależy na tych informacjach i próbujecie je wyciągnąć. W związku z różnymi metodami atmosfera rozmowy jest jaka jest. W takim razie stawiam pytanie: Czy wycieczka, o której możecie przeczytać na stronie internetowej jest też złym ruchem? Rozumiem, że najlepiej jak Wy byście się tam znaleźli, ale niestety nie wszyscy mają możliwość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cypekr    0

Psychologicznie rozpatrując Twój przypadek- swoimi postami stworzyłeś złudne wrażenie, jako byś był posiadaczem wyjątkowych, tajemniczych, rewolucyjnych wręcz informacji, a teraz posty innych użytkowników, abyś wyjawił nieco ze swoich bujnych wyobrażeń łechtają Twoją skrzywioną psychikę...

Odpowiadając w Twoim stylu, napisałbym że i tak połowy z mojego posta nie zrozumiesz, ale powinna Ci wystarczyć świadomość, że to TY na tym forum masz problem, a nie pozostali...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kluch369    30

To samo mogę napisać o Tobie, jeśli nie docierają do Ciebie pewne słowa. Na wycieczkę nie mógłbym sobie pozwolić, ponieważ nie ten profil i ogólnie to szkołę średnią mam za sobą.

Czy to też jest takie dziwne według Ciebie, że niektórzy użytkownicy tego portalu chcieliby znać te tajne informacje? Przecież tu znajdują się zagorzali sympatycy tej marki, więc czego można było się spodziewać. Sam narobiłeś im apetytu, pisząc, że znasz 'tajemnicze informacje'. Trzeba było zachować dla siebie ten fakt, że coś wiesz i byłby spokój :D

A jeszcze co do tej wycieczki, to dali wam się przejechać tym 5524? :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HIlary    4

Nie rozumiem dlaczego tak naskocyliście na @alek162 .

On był w Ursusie i poprostu napisał,że wie coś ale niestety nie może się tym podzielić, po to abyśmy dalej kibicowali Ursusowi i śledzili jego przyszłość bo zapowiada się bardzo ciekawie i Ursus jeszcze dużo moze i pokarze w Bednarach.

Ja tak to zrozumiałem.

 

Bardzo fajny ten sadownik @cypekr ,wiadomo potrzebne są jakieś małe zmiany ale głównie kosmetyczne np lusterka,czy tłumnik ale i tak bardzo pozytywnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolowik    23

Dziś przeczytałem sobie wywiad z prezesem Słonowskim zamieszczony w tygodniku Rolniczym (dostępny na stronie Ursusa) i wyciągnąłem takie oto wnioski. Otóż jak firma która ledwo co zipie ma pieniądze na pensje rozwój i nowe inwestycje? Ano tak że sprzedała (albo sprzeda) działki na której jest usadowiona deweloperom za niebagatelne kwoty a sama się przeniesie na inną działkę i tam powstanie hala montażowa (nie produkcyjna!) Ursusa. Wiadomo jakie są ceny gruntów pod budownictwo mieszkaniowe w Warszawie. :rolleyes: Dalej wnioskuję że ciągniki Ursusa nie będą się znacząco różniły od ciągników Farmtraca czy choćby Farmera. Pronar jest w innej lidze ponieważ sam produkuje podzespoły do swoich ciągników. Który system lepszy nie wiem. Jednak system oparty na różnych dostawcach niesie ryzyko w dostawach i kosztach cenowych. Generalnie Ursus w tej chwili bazuje na marce i o ile jego nowe wyroby nie stracą renomy z powodu np. usterek lub wadliwie działających dilerów lub serwisu z pewnością z powyższymi markami będą konkurować. Oby tylko poziom cenowy tych ciągników nie przyprawiał ludzi o palpitację serca (co było wyraźnie widac na Targach Kieleckich gdzie wyskoczyli z cenami z kosmosu). Opłacalność w rolnictwie dramatycznie spada kończą się także fundusze strukturalne na lata 2007-2013. Także optymizm Pana Prezesa może być trochę na wyrost.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alek162    1

Hala niekoniecznie może powstać w Warszawie, co mnie trochę martwi. Możliwe, że będą to jakieś okolice Mielca.

Pytaliśmy czy będzie można się przejechać, ale nie wiem czemu w tym akurat dniu, kiedy tam byliśmy nie można było. Powiedziano nam, że innym razem powinno się udać :rolleyes: Przy następnej okazji zamierzamy z kolegą @marcin04 wybrać się tam trochę wcześniej niż teraz, bo 4 godziny nie były wystarczające, aby wszystko na spokojnie obejrzeć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojnest    2

Kolego alek162:

w ostatnim wywiadzie właśnie w tygodnku rolniczym prezes Słonowski powiedział że hala będzie w Ursusie, dzielnica proponuje działkę 1.5 km od obecnej hali więc nie w Mielcu.

Kolego wolowik:

w jednym z poprzednich wywiadów prezes Słonowski powiedział że będzie budowa nowej hali ze względu na koszty utrzymania obecnej(w praktyce dało by się wdrożyć montaż w systemie SKD w starej hali), po drugie na pytanie o los starej hali odpowiedział że hala należy do Bumaru i właśnie ta firma zdecyduje co z nią zrobić, wątpię żeby Bumar sprzedał ją deweloperowi. Prezes powiedział także że budowę halę sfinansują odpowiednie instytucje więc prawdapodobnie oprócz pieniędzy z UE, Ursus dostanie pieniądze od ARiMR.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolowik    23

@wojnest teraz wszystko układa się w logiczną całość. Otóż dlaczego Warfama nie kupiła Ursusa? Bo działki pod Ursusem były więcej warte niż zaoferowali z Warfamy. W pewnym punkcie była mowa o tym że nie można prznieść produkcji Ursusa z Warszawy co niechybnie zrobiłaby Warfama przenosząc produkcję i sprzedajća działki zarobiliby więcej niż na produkcji w Ursusie. Urząd dzielnicy Ursus już od dawna planuje na działkach Ursusa deweloperkę zresztą można o tym przeczytać w odpowiednich wątkach (mógłbym przytoczyć ale modowie nie będą na to patrzeć przychylnym okiem :rolleyes: ) Utrzymanie starej hali może być tańsze niż budowa nowej chociaż może i mają rację. Najbardziej martwi mnie że na razie podstawą działania Ursusa nie jest produkcja ciągników tylko roszady wewnętrzne ( Nowa hala za pieniądze z Unii, sprzedaż działek spod obecnej fabryki, produkcja i projektowanie prototypów, szukanie poddostawców)> te działania nie są skupione na podstawowej działalności czyli produkcja i sprzedaż dobrych ciągników. Ale może coś się zmieni. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    267
<link> Zobaczcie ten nowy cennik, czy mi się tylko wydaje czy ceny są niższe :rolleyes: ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelll48    273

Też mi się tak wydaję...

To chyba dobry cennik ja za takie ciągniki??


AgroFoto 28.08.08r-28.08.13r ;)


5 lat minęło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
misiulek    16

Cennik jest już przynajmniej do przyjęcia, ale Ursus powinien wziąć się za swoje maszyny, na Mazowszu sporo dilerów pozbywa się ursusów, bo zainteresowanie duże nie jest, kupi tylko "patryjota", albo przychodzi popatrzeć...

 

Zauważcie sami, że ceny idą w górę i wygra ten, kto daje jak najwięcej za jak najmniejszą cenę, a obecnie w tym przedziale to daje chyba tylko Fartrack.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alek162    1

Dobrze @wojnest, że to Ty tam byłeś i pytałeś. Nie znasz zasady, że teraz jest tak, a zaraz może być inaczej? Odsyłam Cię do lektury tego tematu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
look19    30

Ursus powinien znów skooperować się z zetorem, tak jak to miało miejsce wtedy, gdy przekazano ursusowi licencję na produkcję zetora 4011 pod marką ursus i wtedy, gdy wspólnymi siłami od 1968-1993roku istniała współpraca w dziedzinie produkcji ciężkich modeli ciągników, chyba najlepszych produktów ursusa, które kiedykolwiek powstały.


Jeśli chcesz poznać prawdę na temat Agromy pisz na PW. Na pewno odpowiem. Miałem z nimi do czynienia.

Nie polecam zgrabiarki firmy METAL-TECHNIK z powodu wad konstrukcyjnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 zgadzam się   ,ze współpraca ursusa z zetorem była udana ale powiedzcie dlaczego Zetor nie sprzedal fabryk  Belarus itd  bo w naszym kraju :) chcą wszystko zniszczyć wszystkoco nasze polskie może nie najlepsze ale nasze  i naprawa prosta i wszystko  .... A teraz ciągnik tlyko do serwisu a kiedyś 385 to naprawił młotkiem śrubokrętem i paroma kluczami  mam nadzieję ,że te ciągniki będą miały dusze jak te stare ale to nie będzie to samo  ;) ten ryk silnika już sie nie powtórzy 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MANIEK21071995 i tu się z tobą nie zgodzę, gdyż nie dawno widziałem ogłoszenie nawet filmy na youtube, były pokazane hale zetora w których już nie produkują ciągników i były na sprzedaż. Gdyby ursus i zetor zaczęli robić razem ciągniki to kto wie, może by znów odniosły sukces jak 40 lat temu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Maniek, świat zapier**ala do przodu i nie ma czasu na zabawe w stare silniki które ciągną jak smoki bo maja ryk. Jestem patriotą ale nie idiotą i kupiłbym ursusa gdy zaoferuje full wypas za cene mniejszą od zachodnich. Bo narazie ceny i tak mają lipne na aktualnie produkowane modele. przestarzały bubel za full kasy.. Ja tylko wierze ze te najnowsze bedą dorównywać chociaż do NH nie mówie o Fendt ale chociaż NH


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj