adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

Jakiego URSUSA ? przeciez sam dyrektor zapowiada że już nic nie będą produkować a tylko składać... ;);p

 

W tej chwili ceny są śmiesznie wysokie i parametry pracy dalej mało zachęcające...

 

Nie krzyczcie że jestem negator itd. bardzo bym się cieszył jak zrobili by coś choćby ciekawego... ale to będzie składak ze starego typu części... NIESTETY


Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HIlary    4

Dlaczego ,ze starych?Siliki orginalne perkinsa Euro 3,,EHR,nowoczesne kabiny,a już w Bednarach pojawią się nowoczesne skrzynie.Tak Ursus ma być składany ,zresztą jak reszta krajowych i większość zagranicznych producentów.Dla mnie liczy się fakt ,że Ursus będzie zatrudniał polaków i oferował polski ciągnik nam polakom.

Jestem bardzo zadowolony ,że w Ursusie zachodzi obecnie przemiana.

Ursus ma zamiar się rozwijać,poniewarz na ich stronie jest ogłoszenie o poszukiwaniu konstruktora.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Aż jednego?

Przespali 30 lat...

Uważam że ursus skończył się kiedy za komuny władze zadecydowały żeby nie produkować togo co stworzyli nasi konstruktorzy(jeden z prototypów stoi na mojej uczelni w Olszynie, choć większość zniszczyli...) a produkować wraz z bratnim sowieckim narodem czechosłowackim... i kiedy kupili licencje na ciągniki z lat 40 i 50 od anglików...

 

Taka WSPANIAŁA firma a kabiny KOJA czy NAGLAK im robi... sami nie potrafią...

żal marki ale to złe decyzje ludzi spowodowały(jak większość za komuny) to że kupujemy teraz Zetory, NH , Case, Fendt-y, Johndeer-y, MF-y, Valtry i inne...


Kiedy pojawiają się dzieci zaczynamy inaczej patrzeć na ten padołek łez...
Eliza, nasze małe płaczące szczęście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HIlary    4

W jednym niestety muszę się z tobą zgodzić,Ursus przespał x lat.Jedank dziś w Ursusem zarządza nowy zarząd, który pokazał na targach w Kielcach ,że Ursus dalej walczy i jest w stanie tworzyć ciągniki XXI wieku.

Ursus(tak WSPANIAŁA marka)jest zbyt małym producentem aby produkować samemu podzespoły.

Ursus z pewnością się jeszcze nie skończył,a co więcej ten rok jest rokiem w którym w Ursus dorośnie do konkurowania jak równy z równym z zachodem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin04    65

@HIlary masz rację nawet tak wielki producent jak John Deere i Claas montuje przekładnie ZF a nie swoje


"Jeszcze się taki nie urodził co by Polakowi dogodził"
Przyjmę chętnie stare prospekty i książki ze sprzętem rolniczym krajowym i zagranicznym za drobną opłatą. Zainteresowanych zapraszam na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cypekr    0

A co do kabin to również dla takich producentów jak John Deere, New Holland kabiny wytwarzają firmy, które się w tym specjalizują.

Niestety, wielu jeszcze Naglak czy Koja kojarzy się z blaszankami do c330/c360...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patrick345    141

Maska jak zwykle nie za ciekawa (na fotce nowego ursusa w załączniku) ;)

 

 

A jakby takie maski JD wypuścił to były by tylko ochy i achy jakie to piękne jest. :)


Ursus C-330M każdemu go potrzeba :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

A jakby takie maski JD wypuścił to były by tylko ochy i achy jakie to piękne jest. ;)

ZGADZAM SIĘ. No ja to mówią swojego nie znacie a cudze chwalicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HIlary    4

No niestety.

Na jednym portalu sadowniczym znalazłem info ,że Ursus ma wprowadzić Ursusa 3702 z napędem przednim. Naped ma być firmy cararo razem zeskrzynia i mostem

a silnik z wysp.Podobno już pod koniec sierpnia ma być.

Wiecie coś więcej na temat tego modelu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelll48    273

Teraz na ursus.com.pl dodano zdjęcia i opisy poszczególnych modeli z muzeum...


AgroFoto 28.08.08r-28.08.13r ;)


5 lat minęło :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolowik    23

Warfama dalej negocjuje z Bumarem odnośnie Ursusa jednak negocjacje są tajne. Dane z artykułu: artykuł

Ciekawe co z tego wyniknie. Zastanawia mnie jeszcze jedno dlaczego nowych ciągników jeszcze nie ma na składach? jest już dwa miesiące (prawie) po Agrotech-u i w zasadzie poza nową ciekawą stroną internetową cisza. A może ktoś kto mieszka bliżej zakładów wybrałby się pstryknąć foto przez ogrodzenie? :D Dodam jeszcze że na stronie Ursusa pojawiła się zakładka z jego historią baaaardzo ciekawa według mnie. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HIlary    4

Chyba dlatego ,że jeszcze nie są produkowane,dopiero od maja chyba będą a 8024 chyba od lipca.Ale może ktoś wie więcej?

Co jest w tym artykule bo mi się nie włącza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk96    1

Ursusy z nowymi maskami będą produkowane dopiero od końca kwietnia, dlatego nie ma ich jeszcze u dealerów. Wiem jeszcze, że konstruktorzy pracują nad 5524 na podwoziu Landiniego z nową skrzynią biegów. Ktoś kiedyś pytał ile kosztuje podniesienie udźwigu w 5524, tak więc odpowiadam - 1600 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O, na podwoziu landini, no to ładnie, widać że ursus idzie w dobrym kierunku.

Ps. Patryk96 a można wiedzieć skąd masz te informacje? :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HIlary    4

Coraz lepiej to wrzystko wygląda,Jeśli masz jeszcze jakieś info to pisz.

Pewnie Ursus te nowe modele z nowymi skrzyniami w Bednarach zaprezentuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin04    65

już nie mogę się doczekać tych nowych skrzyń chyba specjalnie dla ursusa wybiorę się do Bednar


"Jeszcze się taki nie urodził co by Polakowi dogodził"
Przyjmę chętnie stare prospekty i książki ze sprzętem rolniczym krajowym i zagranicznym za drobną opłatą. Zainteresowanych zapraszam na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk96    1

Skrzynia to będzie 24x24 z elektrohydraulicznym rewersem.

Wiadomości są z fabryki, ponieważ mój brat dzwonił do niej przed świętami. Pytał się jeszcze o cenę skrzyni 8x8 ale zapomniał ile wynosiła. Więcej wiadomości nie mam, bo brat chciał dowiedzieć się tylko o 6824 dlatego że wujek jest nim zainteresowany. O pracy nad 5524 dowiedział się przypadkowo, gdyż spytał się czy jest jakaś skrzynia z rewersem do 6824 oprócz tej 8x8. A pan z Ursusa powiedział ,że narazie pracują nad 5524

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marecki    1

Nie wiem jak to jest z tą produkcją, ale ja w tym tygodniu widziałem jak dwa 6824 (nie jestem pewien oznaczeń ale miału już nowe maski)jechały na kołach po drodze.


<blockquote>
</blockquote>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin04    65

@marecki skąd dokładnie jesteś, że widziałeś te ursusy? mieszkasz w pobliżu fabryki? ja pewnie je zobaczę z 3 tygodnie


"Jeszcze się taki nie urodził co by Polakowi dogodził"
Przyjmę chętnie stare prospekty i książki ze sprzętem rolniczym krajowym i zagranicznym za drobną opłatą. Zainteresowanych zapraszam na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możliwe że były targi, ursus wystawił ciągniki w nowych maskach i ktoś sobie kupił. Ale powiem szczerze 24x24 z elektrohydraulicznym rewersem, jak dają niską cenę to te ciągniki zawojują Polskę. :D .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marecki    1

@marecki skąd dokładnie jesteś, że widziałeś te ursusy? mieszkasz w pobliżu fabryki? ja pewnie je zobaczę z 3 tygodnie

Z Brwinowa


<blockquote>
</blockquote>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin04    65

Możliwe że były targi, ursus wystawił ciągniki w nowych maskach i ktoś sobie kupił. Ale powiem szczerze 24x24 z elektrohydraulicznym rewersem, jak dają niską cenę to te ciągniki zawojują Polskę. :D .

słyszałem, że obecne ceny po wprowadzeniu ciągników z nowymi skrzyniami ceny nie ulegną podwyższeniu a możliwe jest, że zostaną nieznacznie obniżone


"Jeszcze się taki nie urodził co by Polakowi dogodził"
Przyjmę chętnie stare prospekty i książki ze sprzętem rolniczym krajowym i zagranicznym za drobną opłatą. Zainteresowanych zapraszam na pw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj