adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

kris14    266

Z tego co mnie przedstawiciele zapewniali na Agro Show to tak.

"W standardzie mają być kabiny Koja 2009 z klimą i nowsze niższe ceny"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Tylko, jak już pisałem wcześniej dealer z Rolmaszu powiedział mi, że niższy cennik to bajka. Nic takiego w życie nie wejdzie. Tak więc może być tak samo z klimatyzacją, chociaż mam nadzieję, że się mylę.

Ps. Stwórzmy listę pytań do Ursusa i ktoś jak w marcu będzie w Kielcach to będzie robił za naszego przedstawiciela ;) , o ile będzie komuś się chciało, bo ja tam niestety nie będę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HIlary    4

Pisałem do ursusa.i dostałem odp na drugi dzień rano.

Międzyinnymi napisali,że nowości zaprezentują na targach w Kielcach.

nowe ciąfniki będą wyposażone w w całkiem nowe kabiny(nie koja 2009)i nowe maski.

A w połowie lutego ruszy odnowiona strona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek92    9

W tym tygodniu miałem się udać do punktu sprzedaży ursusa i popytać o nowe modele i cennik ale niestety trochę zimno jak na oglądanie maszyn ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kombinator18    18

Ciekawe co wykombinuja z maska:unsure:

Oby wygladal chociaz efektownie kazdy ursus w nowym wdzianku ;)


DROGIE HOBBY - ROLNICTWO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kris14    266

No a mi na maila nie chcieli ani razu odpisać ;)

Szczerze to jestem bardzo ciekaw co pokażą :D

A jak będę bogaty to pojadę na te targi do Kielc xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HIlary    4

według mnie całkiem przyzwoita oferta.tylko tam jest chyba zły moment obrotowy bo powinien być 210Nm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wolowik    23

Bardzo fajny traktorek. :D Opony z przodu poprawili i dali szersze (7,50) i to się chwali. kabinka niczego sobie (wiem bo kolega ma podobną) choć jeszcze jest sporo do poprawienia. :D Trochę ta rama z przodu i obciążnki jakoś tak nie dopracowane. ale widocznie tak musi być bo silniczek Perkinsa mały (ale mocny :( ) i czymś trzeba było ten przód trochę dociążyć. Ciekawi mnie od dawna ta skrzynia ale o tym w innym wątku. Ciekawe co wymyślą wg tego co piszesz Hilary. :( Gdyby powrócili do metalowych masek to by było coś. Oczywiście mogą być w innym kształcie niż obecna i poprzednia. Mogliby dac pole do popisu dla diesignerów. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prox7441    5

Moim zdaniem ursus już od dłuższego czasu znajduje się na równi pochyłej i spada. Wątpie że kiedykolwiek bedzie w stanie podnieść się na tyle żeby móc coś znaczyć na rynku. Przegapiono zbyt dużo czasu inni poszli do przodu a ursus nie tylko nie poszedł ale sie cofnął. Ostatnie "desperackie" próby z nowymi modelami to ostatni krzyk tonącego. Cenami jak widać też wogóle nie może konkurować. I jeszcze jedno dla mnie teraz kupować ursusa przynajmniej z tych nowych 7524 itd. to taka mała loteria bo mogą ich zrobić pare czy tam pareset szt i może być koniec i co potem jak po czasie nie będzie nawet części do nich a ursus będzie tylko legendą. Obym się mylił........

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mix    4

według mnie rewelacjne;p

 

 

 

Ten film to zbiór fotek co kiedyś były na AF...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek92    9

Przynajmniej ursus się jeszcze jakoś ratuje aby nie skończyć tak jak bizon, gdyby cena była niższa myślę że sporo osób by zaryzykowało i kupiło ursusa jeszcze raz. Ten ursus 3722 nawet nie jest taki zły i spore osiągi maks. prędkość jazdy - 40 km/h :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HIlary    4

Myślę ,że ten rok dla Ursusa będzie przełomowy.Ponieważ ,jeśli trafią w gusta nowym wyglądem,tchnicznicznie będzie ok i cena rąsądna to wrzystko może się udać.

Pożyjemy zobaczymy :D

Myślę ,żena Agro-Tech w Kielcach sporo się wyjaśni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arek92    9

Szkoda że na ursusa stronie nic nie pisze o nowym wyglądzie ani niema żadnego zdjęcia i ciekawe czy pokażą nowe większe modele ursusa na Agro-Tech. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mix    4

Przynajmniej ursus się jeszcze jakoś ratuje aby nie skończyć tak jak bizon

 

 

Wolałbyś pracować w fabryce o nie pewnym losie czy w fabryce gdzie masz pracę i nowoczesne technologie? Szczerze wolałbym żeby Ursusa dawno już wykupiono bo wszyscy jadą po NH że zniszczyli pierwszego bizona a i tak kupują kombajny ze stajni new hollanda. Ludzie nie popadajmy w skrajność. Skoro tak wszyscy piszą jaki to nie jest Ursus to czemu ich nie kupicie? Opisujecie ciągnik że on jest dobry a co siedzieliście w nim tylko. W ciągu tych 59 stron tematu może 2 osoby były zainteresowane kupnem. Czemu w tym temacie większość ludzi "podnieca" się skrzynią 8/8. Poczytajcie trochę postów @brzozak to będziecie wiedzieć co to znaczy opisać ciągnik, jego wady zalety, Szczegółowy opis ze strony technicznej, praktycznej a nie stękanie super Ursus. Większość z was to zapewne nie kupi Ursusa bo na te 10ha jak kupią to używkę bo na nowego nie stać!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus1223    0

Tak tylko ile my mamy na tym forum użytkowników 15818 . I teraz należy to skonfrontować z ilością gospodarstw w kraju. Widzę że ostatnio najważniejszym argumentem w tym temacie przeciwko ursusowi jest to że chcą go kupić tylko dwie osoby . Także zastanawiające jest to że ursus sprzedaje ciągniki bo przecież nikt nie chce kupić wszyscy tylko piszą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Przejęcie Ursusa przez inną firmę produkującą traktory oznacza dla niej upadek. Na jej miejscu nic nie powstanie, bo dzisiejsza fabryka działa na 7 ha. Reszta ziemi, czyli 180 ha została sprzedana w 2006 r., gdy firma była na skraju bankructwa. Na tej ziemi ma powstać drugi Wilanów. Tak więc taki JD jeśliby przejął Ursusa to czy tam byłaby jego fabryka? 7 ha na fabrykę takiego giganta to za mało, a w tamtej dzielnicy Warszawy tylko te 180 ha zostało nie zabudowane. I nie ma żadnych szans, by z Ursusem stało się to, co z Bizonem. Tak więc, gdy Ursus upadnie na resztkach jego terenu także powstanie kilka mieszkań. Dlatego wolę aby ten zakład produkował na razie te kilkaset traktorów inż nic.

Plany dotyczące omawianych przeze mnie 180 ha:

Klik1

Klik2

Klik3

I zastanawia mnie to, że prezes Ursusa w Farmerze powiedział, że na razie mają skrzynie 12/12 do dyspozycji a w traktorach jest tylko 8/8 :D .

Trzeba także napisać, że oceniać polskie traktory trzeba będzie za ponad rok, gdy przejdą całą zmianę, bo póki co, jest to jej tylko I faza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HIlary    4

Ursus ma kilkanaście lat w plecy ale rok 2010 będzie przełomowy(jestem tego pewien)

Według mnie to dobrze nasz kraj ma jeszcze coś swojego,pierwotnego i ,że nie wrzystko jest sprzedane w obce ręce.

A co do wypowiedzi mix ,może mam 10ha ,może nie mam.To nie twoja sprawa.Udzielam się w tym temacie bo interesuje się bieżącymi wydarzeniami o Ursusie.Więc się nie sadź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Tak tylko ile my mamy na tym forum użytkowników 15818 . I teraz należy to skonfrontować z ilością gospodarstw w kraju. Widzę że ostatnio najważniejszym argumentem w tym temacie przeciwko ursusowi jest to że chcą go kupić tylko dwie osoby . Także zastanawiające jest to że ursus sprzedaje ciągniki bo przecież nikt nie chce kupić wszyscy tylko piszą.

w pierwszej połowie roku URSUS zagarnął całe 5 % rynku :( Z taką oferta jak dla mnie to i tak sukces :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzsiek1312    1

No widzę że ładnie się gospodarzą 180ha w takin miejscu sprzedać, to ful kasy, to jakie długi musieli mieć że odrazy tyle musieli sprzedać, ursus przypomina mi spółdzielnie produkcyjną u mnie , jak są długi to 15- 20 ha się sprzeda i git

 

 

NO a dokonali za te pieniądze z ziemi jakieś inwestycje??? czy wszystko na spłatę kredytów poszło???

Nie wiem jak wy koledzy ale ja od dłuższego czasu nie widziałem żadnej Reklamy Ursusa , anie w telewizji anie w prasie rolniczej, strona internetowa jak dla mnie też szału nie robi, mało i niedokładnych zdjęć ciągników, dane są , ale miło by widzieć jakiś Filmik jak u korbanka,( który tylko importuje maszyny) jak sobie daje radę ciągnik w polu.itp

 

Moim zdaniem ursus powinien się starać sprzedać i jak najbardziej zachęcać potencjalnych klientów, a nie jak kiedyś byłem ba bednarach to ursus sobie stał na flaku :D i brudny , i nikogo to nie interesowało z wystawiających, smutna ale prawda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
HIlary    4

kilka dni temu widziałem fote ulotki aktualnej ursusa(chyba kris14 wstawiał)

A co do strony to w połowie lutego powinna ruszyć całkowicie odnowiona strona internetowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kadman    0

Kilkadziesiąt postow wstecz był artykuł że osoba odpowiedzialna za sprzedarz tej ziemi zrobiła jakiś przekrę tak że Ursus był stratny na sprzedarzy. Z tego co zauwarzyłem Ursus od zeszłego roku zaczoł sie reklamować w miesięczniku RPT http://kadman.wrzuta.pl/obraz/7qOe2gAyNvp/reklama_ursusa i zrobili ten konkurs fotograficzny zawsz to jakaś reklama

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mix    4

 

A co do wypowiedzi mix ,może mam 10ha ,może nie mam.To nie twoja sprawa.Udzielam się w tym temacie bo interesuje się bieżącymi wydarzeniami o Ursusie.Więc się nie sadź.

 

 

A czy ja napisałem ty? Jeśli tak pokaż mi bo jakoś nie widzę. Ja też się interesuję fabryką tylko moim zdaniem sami sobie w tym temacie mydlimy oczy. Plac fabryki NH w Płocku zajmuje jeśli się nie mylę 20% tego co zajmował kiedyś FMZ. Po co Ci plac 180ha za który musisz płacić ogromny podatek skoro możesz mieć 7ha i też się zmnieścisz? To nie te czasy że fabryki miały place po 100ha świat dąży do minimalizacji....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj