adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

Nic nie rozumiem. O co chodzi z tą limitowaną ilością? Mam kilka przemyśleń ale chyba wszystkie błędne. Jedno z nich to normy emisji spalin. Od kiedy Będzie stage V? bo zapomniałem. drugie może przez komornika bo im zajął części. trzecie może wszystkie te modele chcą zastąpić gotowcami z Korei i Turcji. C-375 to Branson K78. szczerze to mam tak mieszane uczucia że nie wiem czy się cieszyć czy nie... jeżeli ma być 150km w sprzedaży to chce dokładny filmik o tym ciągniku. wideo prezentacje testy... wykonanie i ergonomia kabiny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krystian000    13

Komornika udało się im na 3 miesiące wyrzucić. PGE wycofało się z kupna Ursusa bus. Ale podobno są inni chętni na busa.

Edytowano przez krystian000

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Podobno do nowego Ursusa dodają 10cio letni zapas kebabów. Takich oryginalnych. Tureckich ;)

#tumosan


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8518
19 godzin temu, farmtrac8244 napisał:

No jeśli wersja limitowana to nic tylko kupić. Potem... ewentualnie myśleć co i jak w razie czego.

przy sprzedaży lepsza cena ,wersje limitowane są droższe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Nie ma Vigusa? Tzn, że prywatną firma pozyskała pieniądze publiczne, przejadła je i uciekła? 

W słowniku osób kulturalnych nie ma słów, które mogły by opisać te sytuacje. 

 

  • Like 1

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1448

Zgodnie z umową, jak już pisałem. dofinansowanie było na opracowanie i badania transmisji, więc nie muszą jej do produkcji i sprzedaży wprowadzać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62

Znaczy nic nie wiadomo. Może zrobili tak że zakończą sprzedaż ciągnika na ZF. Potem wprowadzą ciągnik wyłącznie na swojej transmisji. Skoro zapowiadali na targach że w 2020 ma być vigus i zdjeli go ze strony to może coś w tym jest. Przecież do tej pory wszyscy pisaliśmy że po co ten ciągnik jest na stronie skoro fizycznie go nie ma 😘

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mattti    456
18 minut temu, stempos1980 napisał:

Tylko zasadnicze pytanie czy do 2020 r Ursus przetrwa

Jeśli przetrwa, to w 2020 roku ogłoszą że "Vigus już prawie gotowy i w 2021 wprowadzimy go do produkcji" 9_9

  • Haha 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus napisał:

Zgodnie z umową, jak już pisałem. dofinansowanie było na opracowanie i badania transmisji, więc nie muszą jej do produkcji i sprzedaży wprowadzać

No i tu jest pies pogrzebany. Dostali kasę na "badania transmisji" pisze gdzieś że mieli vigusa opracować i do sprzedaży go dać? Dajcie linka jeżeli coś takiego gdzieś pisało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacus    3039

z najnowszego tygodnika rolniczego- jak twierdzi doradca zarzadu ds. technicznych p.wlodarczyk-w przyszlym roku zostanie wypuszczona seria informacyjna o mocy do 160 km na vigus-ie 32\32, rewers  elektrohydrauliczny, biegi pod obciazeniem... za to juz w maju c-380 z silnikiem kohlera. we wspolpracy z bransonem[korea] powstaja 35,50 a niedlugo wroci 60😛

sytuacja tumosana tez nie jest wesola- kryzys w turcji sie poglebia wiec szukaja miejsca ucieczki, cos jak koncowka prl -inflacja galopuje

artykul jest dlugi a plany dalekosiezne 😕, jak bedzie dostepny to go wstawie.

  • Thanks 1

buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Oni zawsze mają plany na wiele lat do przodu a nie wiedzą co jest potrzebne teraz.


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Obecny Rząd nie jest pierwszym, który wykańcza Ursusa, ale może być ostatnim.

150-ka jest limitowana, bo nie ma funduszy na więcej sztuk. Zrobią tyle, na ile starczy części i koniec.

No i co jest ze sprzedażą ciągników Ursusa?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1448

k**wa, co ma rząd do wykańczania prywatnej firmy? Powinni im kolejnymi dotacjami sypnąć czy co?

  • Thanks 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62

Rząd??? Człowieku nie można dostosować prywatnych firm państwowymi pieniędzmi. Unia sobie radzi, pronar też, crystal nadal produkuje skladaki ale One jeżdżą i pracują na polach. A to że rząd przestał dotować marzenia Zarajczyka to. Bardzo dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Nie wiem skąd pomysł Zarajczyków na wspieranie się na państwowych funduszach, ale taka forsa była do zgarnięcia i Ursus na to postawił. Głupie myślenie na dłuższą metę, ale jak nie oni, to pewnie kto inny by na tym zarobił. 

To odcięcie pieniędzy z Afryki i NCBiR można porównać do odcięcia dopłat bezpośrednich rolnikom. Ile gospodarstw by tego nie udźwignęło? A skoro państwo dotuje rolników, to czemu nie może firm?

Unia i Pronar od lat mają stabilną pozycję rynkową i finansową. Nie muszą się silnie rozbudowywać w krótkim czasie, czego nawet My wymagaliśmy od Ursusa. Co do Crystala, to chyba też mają w miarę stabilną sytuację jako niewielka firma.

A Ursus jak III Rzesza, zaszedł daleko, ale bez odpowiedniego zabezpieczenia "na tyłach".

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.03.2019 o 18:45, Agrotron155 napisał:

Znaczy nic nie wiadomo. Może zrobili tak że zakończą sprzedaż ciągnika na ZF. Potem wprowadzą ciągnik wyłącznie na swojej transmisji. Skoro zapowiadali na targach że w 2020 ma być vigus i zdjeli go ze strony to może coś w tym jest. Przecież do tej pory wszyscy pisaliśmy że po co ten ciągnik jest na stronie skoro fizycznie go nie ma 😘

To by była fajna sprawa. Fajnie, że będzie w końcu 150 KM Ursusa, bo może trochę ich to podniesie. 

Co do rozwoju Ursusa: jak stali dobrze finansowo i powstawało wiele ciągników, to wiele Januszy w internecie psioczyło "panie, przecież ten łersus to jakeś gónwo, chiński złom". Teraz mają problemy, to te same Janusze "och, jak ich szkoda, ale rząd ich załatwił, kurła".

  • Haha 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28746
5 minut temu, MARTINEZUrsus napisał:

Fajnie, że będzie w końcu 150 KM Ursusa, bo może trochę ich to podniesie. 

A kto to kupi??? W tej chwili kupić ciągnik od marki która prawdopodobnie niedługo upadnie, i to ciągnik który powstanie pewnie w kilkunastu egzemplarzach to nawet nie strzał we własną stopę, tylko od razu strzał w środek głowy z armaty...

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj