adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

jacus    3047

to tak jak z fso-gdyby tlukli polonezy atu to pewnie do dzisaj by dzialali a zachcialo im sie "dajewo"😛. w europie nie ma juz miejsca na takie manufaktury, kolej na zetora. to nie pierwsze fabryki ciagnikow ktore zakoncza swoje istnienie.

to sie nazywa -przeinwestowanie...... przyszla latwa kasa z afryki i poszlo..........ciekawe czy raty za te kredyty sa splacane ??? da sie to gdzies sprawdzic ?


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

No tak bo błysnołeś trochę historii ale troszkę też nieładnie poruwnywać Ursusa do Hitlera😜

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DTaras    1951

Zetor to jeszcze pod jakieś AGCO jest w stanie się podłączyć. Ursusa niema już od lat '90.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ale jak sprzedadzą wreszcie te Ursus Bus to beda mieli kasę na komornika i pracownikow :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Dobrze. To już poprawiam. 

Nawet Napoleon nie wygrał na 2 frontach. 

Lepiej?

  • Thanks 1

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prekursor    2

Prezes Pronara juz w tamtym roku spacerował po halach Ursusa.

Zresztą. Kogo oni juz nie zapraszali.

 

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1453
11 godzin temu, PolonezAtu napisał:

Gdyby nie fiksowali z autobusami tylko trzymali się ciągników I MASZYN ROLNICZYCH to by sobie radzili moim zdaniem. A jak ktoś po kilku latach wpieprza się w kilka różnych zupełnie innych segmentów to nie może się udać.

Mówisz że Lubelski Pol-Mot znał się na ciągnikach? :) Co do linku @stempos1980, pisałem że ktoś nieźle zarobi na akcjach przez ogłoszenie wygranej konkursu NCBR? Jak widać, Zarajczyk puścił informację w eter, a jak akcje spółki zdrożały to je upłynnił :D

Edytowano przez MF675ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Lepszy wróbel w garści niż gołąb na dachu. 

Nie byłoby szumu wokół busa gdyby się nazywał inaczej :)


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1453
16 godzin temu, PolonezAtu napisał:

Ale jak sprzedadzą wreszcie te Ursus Bus to beda mieli kasę na komornika i pracownikow :D

Pudło. Kasa ze sprzedaży miała iść na dług w mBanku

Edytowano przez MF675ursus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to się nieźle teraz zaczęło dziać. No nic, może jakoś z tego wyjdą. 

17 godzin temu, PolonezAtu napisał:

Gdyby nie fiksowali z autobusami tylko trzymali się ciągników I MASZYN ROLNICZYCH to by sobie radzili moim zdaniem. A jak ktoś po kilku latach wpieprza się w kilka różnych zupełnie innych segmentów to nie może się udać.

Też mam takie zdanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A taki John Deere jak zawsze ma się czym pochwalić! Zapraszam na świetną produkcję od Rolnik Szuka! 

 

Edytowano przez Adrian_URSUS_1999
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale Jąder to co innego. Tam jest dobry budżet, wszystko na najwyższym poziomie. A w Niedźwiedziu wygląda to jak wygląda :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlatego w dzisiejszych czasach bez dobrego budżetu nie ma co pchać się w duże interesy. JD robi maszyny w Chinach, ale dbają o kontrolę jakości, bo mają hajs na testy, kontrole, pracowników, a w takim Ursusie, jeszcze przy problemach finansowych, to wypuszczają ciągnik jak byle, żeby tylko klient wziął i zapłacił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Umówmy się tak, może napiszmy do Argo by się zainteresowali??? Tylko pytanie do kogo i jak? Ja swój list mam napisany, tylko czekam na sprawdzenie poprawności. Pisząc w języku angielskim do tak poważnej grupy wolałbym zachować formalność tego listu na najwyższym poziomie. Jak cię widzą tak cię piszą i potraktują ;) A chcę zostać zauważony jak napiszę a nie olany bo tak to nic nie osiągnę... Druga kwestią nawet jeżeliby to przeczytali i powiedzmy to poskutkowało sukcesem to kwestia Polmotu czy im to sprzedadzą. Wydaję mi się że Argo mogło brać te 8-9 lat temu udział w przetargu warszawskiego URSUSA...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Adrian_URSUS_1999 Gdyby ciągniki były robione w Polsce, to nie byłby to głupi pomysł. Jakby tutaj był zakład, tutaj były płacone podatki, a ciągniki zrobione rękami Polaków, to można by się pokusić o jakiś fajny model ze znaczkiem Ursus ;)

Oni są jedynym chyba rozwiązaniem, bo tak: AGCO odpada, bo by to skończyli, Pronar raczej też, bo na pewno nie chcą się pchać jeszcze raz w ciągniki, pozostałe koncerny typu CNH, SDF - to samo, co AGCO, czyli by to zniszczyli... Z polskich spółek to chyba tylko KGHM 😂

Dalszy rozwój Ursusa "pod berłem" Polmotu nie ma sensu, bo im dłużej to wszystko trwa, tym gorzej. Już komornik siedzi na maszynach produkcyjnych, za chwilę siądzie na całym zakładzie w Lublinie i tyle z tego będzie. Rok temu było nie do pomyślenia (przynajmniej dla mnie), żeby coś takiego się mogło wyprawiać z Ursusem, bo wszystko dobrze szło, ale teraz kompletnie zaniedbali sprawę. Tylko i wyłącznie ich podejście prowadzi do upadku tej firmy. I najprawdopodobniej Zadroga wykończy to wszystko, co "zbudował" Zarajczyk. Oczywiście ten drugi zaczął problemy finansowe, ale były to raczej straty normalne - raz lepiej, raz gorzej ze sprzedażą. A teraz komornik to już nie byle co.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Miałem przyznam osobiście malutką nadzieję na to ze Polmot poprowadzi Ursusa ku nowej erze, lepszej erze. (VIGUS) teraz to tak naprawdę nie wiem sam po co ta cała szopka się odje*ywała na tych targach corocznych, w prasie branżowej, tutaj na forum... itd. Mam wrażenie, że to wszystko było zbędne. Ta podnieta tym "URSUSEM" wszystko pic na wodę...  To logo niedźwiadka to od lat ma nieszczęście w swojej historii pisane... Bo tak naprawdę wg mnie to tylko po to to logo kupili żeby wypromować swoje "produkty" które nie zwracały należytej uwagi rolnika. Wyobraź sobie @MARTINEZUrsus jakby te wszystkie ciągniki co znamy jako URSUS C-380 etc. miały napis Polmot jakiś tam model... nie zwróciłbyś na nie uwagi... i się nie ekscytował (zresztą tak jak ja) Ta marka logo działa bardzo na psychikę ludzką i to już nie chodzi o rozwój motoryzacji polskiej i rolnictwa lecz o legendę stąd też tak oddziałujemy emocjami na ciągniki z napisem URSUS oraz jego logiem. To tkwi w Nas! 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj