adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

tumiwisizm    441

Gdzieś na fejsbukach przeczytałem że spółka ursus została sprzedana jakiemuś byłemu bankierowi. To prawda czy kit?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084
6 godzin temu, MARTINEZUrsus napisał:

Owszem, hajsy dostali na badania i rozwój. No ale po cholerę tyle szumu wywołali?! Primo, że zawiedli potencjalnych klientów, secundo, że utopili w tym też trochę swojej kasy. 

Ja bym Im tam nasłał NIK. 

BTW. Ludzie to są jednak debile i barany. Na facebooku krąży grafika, na której widnieje kaczor i autobus Ursusa: PiS sprzedał Ursusa znajomy bankierowi za 34 miliony!!! 

Napisałem baranowi co ma PiS do prywatnej firmy a on z ryjem, że się nie znam. To.wina PiS! Wszystko sprzedadzą!!! Barany... albo nie. Dziki...

  • Like 1

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ACoCieTo    99

Heh, dokładnie to samo wczoraj zrobiłem jakiemuś typowi i też sie oburzał geniusz, że widać że za pis'em jestem itp :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prekursor    2
15 godzin temu, stempos1980 napisał:

Autobusy zostały sprzedane a ciągniki nie

Napiszę wielkimi literami bo widzę, że czytacie ale nie wiecie co.

AUTOBUSY NIE ZOSTAŁY SPRZEDANE!!!

Pokażcie chociaż jedno źródło takiej informacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1450
prekursor    2
4 godziny temu, MF675ursus napisał:

Dokładnie! A do marca jeszcze kupa czasu. I domniemam, że pozmienia się jeszcze wiele.

Nie zapominajcie kto pociąga za sznurki w tej organizacji. Ktoś napisał, że teraz pan Karol będzie sterował z tylnego siedzenia. Problem jest taki, że na tylnym siedzeniu siedzi już tato :) Robi się ciasno.

W tej spółce nigdy nie chodziło o to by mieć produkty na wysokim poziomie. Vigus? Hahaha.

Liczy się tylko pieniądz. Im szybciej się z tym pogodzicie tym mniej będziecie rozczarowani.

Edytowano przez prekursor

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reniu86    0

Czy jeszcze jakiś ursus jest robiony na hattacie? I na jakich podzespolach jest c105? Z góry dzięki 👍

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Ursus C-3102 i C-392 są ostatnimi modelami na Hattacie. C-3105 chyba nie istnieje, może miał to być zastępca 102-ki z nowym silnikiem, jednak nigdzie go nie widziałem i nie wiem, czy jest w ofercie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reniu86    0

Szkoda.. bo mechanik od valtra nawet chwalił te ciągniki. Ale słabo wygląda oferta.. można powiedzieć że mają tylko 80tke i tego większego, hattat by się przydał albo ta 105tka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ACoCieTo    99

Bo poprzednia generacja valtry A to było to samo co ursusy serii H czyli hattat pod innymi markami tylko nie wiem czy silników nie miały innych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Tak, Hattaty były na Perkinsach, a Valtry na AGCO Power. 

Ostatecznie można kupić Hattata.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reniu86    0
3 godziny temu, MF675ursus napisał:

Chcesz Hattata, to kup Hattata a nie szukasz czegoś z inną naklejką :)

Polskie trzeba brać 😉 a tak na serio to nawet nie wiedziałem że hattat sam sprzedaje 😉 na Olx koleś chce 165tys netto za 100km trochę drogo..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukig    96

W tym wątku powinien być zakaz publikowania czegokolwiek związanego z wrzodakiem. Niszczyciel Ursusa. Jeden z kilku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nikomu nie zależy na od budowie tej marki. bądźmy poważni. liczy się tylko własny interes $$$ czy on czy Ci co Teraz. a my dalej będziemy się tu kłócić. warto?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28756
Napisano (edytowany)

Drugi raz upadł czy piszesz o tym upadku co się tylko właściciel z męża na żonę zmienił?

Edytowano przez bratrolnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmtrac8244    441

Byłą mowa o tym z 5 lat temu. Znaczy wróć teoretycznie upadł  ale na afrykę ponoć ciągniki robi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28756

Czyli wtedy co pobrali kasę, dali dokumenty do rejestracji, a nie wydali maszyn? To wtedy się właściciel z męża na żonę zmienił, i stwierdzili że to inna firma i ona zobowiązań tej wcześniejszej spełniać nie musi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adikpl1    257

Swego czasu, już po tej aferze z Farmerem ze dwa lata temu, odwiedziłem kilka razy Sokółkę i przejeżdżałem obok siedziby Farmera to tych hal już nie było https://www.google.pl/maps/@53.3946073,23.472067,3a,56.2y,321.16h,91.56t/data=!3m6!1e1!3m4!1s9Paw36yIrjJWU_KgXhgF-w!2e0!7i13312!8i6656

Być może na Ukrainie w Dniepropietrowsku firma Agromashinvest, czyli byli pracownicy Jumza i współzałożyciele Farmera w Sokółce, robią teraz te Farmery. W tamtym roku bodajże zaprezentowali model Farmer-11246

Wracając do przewodniego tematu tego wątku kolejne niepokojące wieści https://www.dziennikwschodni.pl/biznes/ursus-na-glinianych-nogach-montaz-ciagnikow-zostanie-przeniesiony-z-lublina,n,1000237236.html

A tutaj wypowiedź ardanowskiego: https://www.cenyrolnicze.pl/wiadomosci/technika-rolnicza/14798-minister-ardanowski-z-ursusa-zostal-znaczek-i-szyld

Z kolei o odkupienie eksponatów znajdujących się w Muzeum Historii Ursusa od Polskiego Holdingu Obronnego podobno stara się teraz Muzeum Rolnictwa w Szreniawie. https://www.cenyrolnicze.pl/wiadomosci/technika-rolnicza/14865-co-dalej-z-kolekcja-ursusa-wiadomosci-tylko-na-naszym-portalu

Edytowano przez adikpl1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj