adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

Gość   
Gość

Dopłaty brałeś ? Ty taki bohaterski Polak umazałeś swoje ręce zachodnim Euro ? :D:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62
Przed chwilą, fenix30 napisał:

@marko no to fajnie że wiesz :) z twoich porad korzystałem w dopłatach. :) a wracając do tematu to coraz bardziej mi się wydaje że z Ursusem chodzi o te akcje. Lecą w dół a jak vigus wypali to ktoś na nich zarobi. (to moje zdanie)

Jeśli nawet Ursus upadnie to lepiej by skrzynię biegów przejęła któraś z większych firm związanych z rolnictwem jak na przykład pronar. Wtedy mogli by znów jakieś ciągniczki montować lub nawet choćby crystal żeby miał prawa do niej. Robiliby co robią ale na swojej przekładni.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fenix30    172

Partyzant85 napisał:

@fenix30  - a wiesz że internet to też jest zachodnia technologia ? :D Polecam ci ją porzucić co byś nie umazał swojego patriotyzmu w zachodniej kupie :D

Jak Ursus to dla Ciebie "gówno" to po co się w nim bebrasz? Tolerancyjny nie jestem ale dla Ciebie zrobię wyjątek. To twój fetysz to twój problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709
Dnia 22.05.2018 o 21:29, Gość 30pawel napisał:

Nie ma co współczuć przyszlym i obecnym urzytkownikom bo takie rzeczy zdarzały się i będą się zdarzać w każdej marce ciągników. Jeden felerny egzemplasz a a następne 99 takich problemów nie będzie miało. To samo było z farmtraciem, indyjski bubel a na af jest tego w ch.. i jeszcze trochę. Tylko że tam może być inne podejście do klienta. Uczą się na błędach które starają się eliminować w jak najkrótszym czasie.

 

19 minut temu, sumek666 napisał:

Zdradz nick

masz wyżej ;)

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF675ursus    1450
15 minut temu, Agrotron155 napisał:

Jeśli nawet Ursus upadnie to lepiej by skrzynię biegów przejęła któraś z większych firm związanych z rolnictwem jak na przykład pronar. Wtedy mogli by znów jakieś ciągniczki montować lub nawet choćby crystal żeby miał prawa do niej. Robiliby co robią ale na swojej przekładni.

Pronar już dawno się z ciągników wyleczył, mimo że seria P5 zapowiadała się bardzo dobrze... I kto by kupił Crystala na niesprawdzonej skrzyni? Z resztą, już teraz mają sprawdzoną skrzynię z Power Shuttle, po co im wynalazek pod nazwą Vigus?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62

Żeby było taniej niż u konkurencji, a tak poważnie ta skrzynia powinna być szczerze powiedziawszy automatem z 4 zakresami po 9 półbiegów każdy żeby coś zamieszać na rynku ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fenix30    172

marko-kolo napisał:

Dnia 22.05.2018 o 21:29, Gość 30pawel napisał:

Nie ma co współczuć przyszlym i obecnym urzytkownikom bo takie rzeczy zdarzały się i będą się zdarzać w każdej marce ciągników. Jeden felerny egzemplasz a a następne 99 takich problemów nie będzie miało. To samo było z farmtraciem, indyjski bubel a na af jest tego w ch.. i jeszcze trochę. Tylko że tam może być inne podejście do klienta. Uczą się na błędach które starają się eliminować w jak najkrótszym czasie.

 

19 minut temu, sumek666 napisał:

Zdradz nick

masz wyżej ;)

Fajnie że o mnie pamiętasz. Czuję się doceniony. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@fenix30  - a gdzie napisałem że się bebram w Ursusie ? Jesteś bardzo tolerancyjny skoro jako Polak przeciwny zachodowi bierzesz dopłaty z zachodu lub korzystasz z zachodnich technologi jak np internet.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Więc się nie dokładaj i nie bierz :D Uprawiaj pole swoim ukochanym ursusem bez tych dopłat od UE i nie wypisuj w "zachodnim" internecie bredni jaki to z ciebie Polak przeciwny zachodowi :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fenix30    172
Nigdzie nie napisałem że nie korzystam z zachodnich produktów. I nie pisałem że zachodnie to gówno. I nigdy nie napisałem że polski produkt to... Jak mi się coś nie podoba to nie kupuje. A Ty piszesz według Ciebie w temacie o gównie więc w nim się bebrasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@fenix30 - skoro sam korzystasz to po co atakujesz innych z tego powodu, że  korzystają czym doprowadzają rodzimą gospodarkę do upadku ?

 

@tracker - czekam na racjonalne uzasadnienie czemu Niemcy mogą produkować silniki a Polacy nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fenix30    172
@Partyzant85 chodzi mi cały czas o to że jak Polski produkt się komuś nie podoba to niech go nie gnoi. Nie kupuj i tyle. Na co dodawać swoje ale... Krytyka motywuje ale bez przesady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@fenix30 - to po co gnoisz tych którzy wolą zachodnie ? Na co dodawać swoje ale? Po co nieudolnie wybielasz samego siebie i oczerniasz innych za zabijanie krajowej gospodarki? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

 znaczy co kłamać jak sąsiad zapyta i chwalić żeby kupował ? ...a potem gdzie oczy podziać ? 

byłem świadkiem jak gościu u dilera pytał o serwis a ten mu kit wciskał że jest ok i że wszystko jest na poziomie jak u innych 

wyszliśmy na zewnątrz i  zapytał czy  to  prawda to mu mówię  jak znajomy czekał na części i nie mógł się doczekać   ? miałem nakłamać żeby umoczył kasę ...toć to rodak ...to ma być patriotyzm żeby kłamać i kit wciskać ? 

  • Like 1

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fenix30    172
@Partyzant85 kończe z Tobą dyskusje. Bo to do niczego nie prowadzi. Ty będziesz za Swoim zdaniem ja za swoim i tak ze 100stron możemy pisać. Dodaje Cię do ignorowanych. Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Graham    11

Spokojnie panowie nie ma się co kłócić jak ursus upadnie to upadnie a jak wstanie z kolan to wstanie.Poczekamy zobaczymy, i nie ma co się kłócić kto czym jeździ każdy jeździ tym co mu się podoba i na co go stać.

  • Thanks 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

dokładnie... a  jak zrobi dobry ciągnik i zapewni serwis na poziomie to nikt nie będzie tego negował 


wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Graham    11

No właśnie to też racja bo jak serwisu nie ma to i klientów też nie będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

@fenix30 - kończysz dyskusję bo brak ci argumentów człowieczku. Oczerniasz innych za kupowanie zachodnich produktów tylko po to żeby się przyznać że sam robisz to samo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fenix30    172
Kogo oczernilem? Jak byś był mądry to też byś odposcil. Prowokujesz do kłótni?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411
5 godzin temu, Partyzant85 napisał:

[...] czekam na racjonalne uzasadnienie czemu Niemcy mogą produkować silniki a Polacy nie

Niemcy mają fabryki, inżynierów, doświadczenie, fundusze, dojścia, rynek zbytu, marki, technologię. Polacy większości z tych rzeczy nie mają.

1. Czy w Polsce jest fabryka mogąca produkować silniki dla rolnictwa? Może jedna, może. I ile trzeba pieniędzy, żeby taka fabryka mogła je produkować? W ch*j.

2. Raczej ciężko byłoby znaleźć porządnego i bezrobotnego inżyniera, a raczej ich zespół, którzy by opracowali silnik spełniający aktualną normę spalin.

3. Wdrożenie do produkcji silnika, od projektu, do gotowego motoru, trwa dobrych kilka lat. Pierwsze projekty pewnie nie miałyby nic wspólnego z gotową jednostką.

4. Która polska firma ma taki kapitał, żeby utopić na kilka lat miliony złotych, bez pewności, że to w ogóle się zwróci? Raczej żadna, która chce pozostać na rynku.

5. Jak już ten silnik by powstał, to inni producenci nie pozwolą, żeby ktokolwiek go kupił. Jedynie polskie firmy mogłyby z niego korzystać i ewentualnie małe zagraniczne.

6. Za granicą nikt by i tak nie chciał kupić silnika od nieznanego producenta, który to zrobił swój pierwszy silnik. Nie w tych czasach.

Jedyna więc opcja, to produkcja "niemieckich" silników w Polsce. :/

Czy wystarczająco uzasadniłem?

  • Like 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XMK13    411

Przyznam, że nie gorzej, niż ostatnio. :) Spalanie spadło do normalnych wartości. Żadnych awarii nie było. W glinie ostatnio dzielnie walczył i dał radę. W sumie tylko ta turbo-dziura jest problemem.

Edytowano przez XMK13

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj