adikpl1

Co z tą Pol... Fabryką

Polecane posty

Agrotron155    62

24 lata temu to się urodziłem. Poza tym silniki jakie robiła andoria sięgały normy euro 5 lecz dotyczące samochodów użytkowych. Mówisz że żadnych norm nie spełniała to podałem przykład że było inaczej. Andoria padła bo nie było odbiorców na ich produkty a nie dzięki zlej polityce rozwoju jak w przypadku Ursusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Nie spełnia współczesnych norm. 

Poza tym ludzie uspokójmy się wszyscy. Kłócimy się tak na prawdę o prywatną firmę która ma w d*pie nasze zdanie


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62
Ale spełniała do momentu zakończenia produkcji. Ta firma miała by potencjał gdyby był odbiór. Nie ma popytu więc nie ma podażu. Prosta zasada rynku. Tak samo jest obecnie z ursusem nie ma popytu to ich notowania lecą w dół ale to nie tylko jedyna przyczyna niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

 znaczy co nie kupuje się ciągników w Polsce ?... czy nikt nie chce badziewia i woli wybrać inną markę ? 

popyt jest tylko ursus nie ma oferty na obecne czasy   i nie spełnia wymagań jakości ...inni przejęli rynek i tyle 

jaką ofertę miał ursus w 2008 -9 roku ? gdzie inne marki zrobiły  robotę i przejęły rynek ....klient nie czeka aż ursus coś ulepi ;)

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fenix30    172
Dla mnie Ursusa to może przejąć nawet Indianin z plemienia Apaczy ważne żeby się rozwijał. Równie dobrze może chodzić o akcje żeby spadły w dół a później wyjebia w górę i ktoś na tym nieźle zarobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62

marko-kolo napisał:

 znaczy co nie kupuje się ciągników w Polsce ?... czy nikt nie chce badziewia i woli wybrać inną markę ? 

popyt jest tylko ursus nie ma oferty na obecne czasy   i nie spełnia wymagań jakości ...inni przejęli rynek i tyle 

jaką ofertę miał ursus w 2008 -9 roku ? gdzie inne marki zrobiły  robotę i przejęły rynek ....klient nie czeka aż ursus coś ulepi ;)

Ogólnie jest niż w sprzedaży maszyn w Polsce. Nie dawno otwarty punkt John deera zamknął jeden z ostatnich sezonów na minusie. Więc myślę że skoro tak popularna marka ma się gorzej więc inne tak kolorowo nie mają. Teraz ten sam dealer daje na testy ciągniki i praktycznie na jeden ciągnik jest lista bo testy praktycznie są za paliwo które ciągnik spali w tej robocie. Samo demo Tour nie wystarczy trzeba zrobić większą promocje produktu a przede wszystkim trzeba mieć możliwość wyboru. W ursusie chwalili się że mają proste ciągniki a tak naprawdę każda firma taki ma tyle że zachodnie można doposażyc zgodnie z własnym życzeniem. A tu mamy tylko jedną opcje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marko-kolo    709

widzisz tylko te zachodnie marki maja rynek nie tylko u nas  i ich sprzedaż u nas to mały procent ..mają rozbudowany serwis to zarobią na tym co sprzedali 

a tu załamał się rynek afrykański i lokalny   bo nikt nie chce badziewia które się rozpada  i tyle i nie ma do niego części 

 może i Apacze coś kombinują ;)....pewnie nie dostali kredytu od polskich banków na zakup tureckich traktorów :D

Edytowano przez marko-kolo

wszystkie RYŚKI to fajne chłopaki , chwała im za to 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrotron155    62

Realnie patrząc to rolnicy chcą już skrzyń które są na mokrym sprzęgle i mają biegi zmieniane pod obciążeniem. Ursus sprzedał pare rostych ciągników i na tym rynek tanich ciągników się wyczerpał. Reszta ludzi chce ciągników większych które nie tylko jeżdżą ale są bardziej funkcjonalne i wygodne. Ursus nie sprzedał ani jednego ciągnika powyżej 100 koni. A teraz przecież bardzo chętnie są kupowane ciągniki takie jak np. seria 6m w jd czy odpowiedniki new hollanda który najwięcej ciągników u nas sprzedaje. Ursus nie ma dla nich konkurencji i tyle. Jakby był już vigus to przecież całą serię ciągników mogli na nim oprzeć i sprzedawać dużo więcej ciągników niż do tej pory. Jakim głupcem trzeba być żeby nie policzyć sobie średniej mocy ciągników. U nas na Kujawach jest to około 132 km a takich ciągników ursus w ofercie nie ma. Zrobili małe ciągniczki w oparciu o złą statystykę a mianowicie o to ile mamy małych gospodarstw w kraju. Nic bardziej błędnego ponieważ nikt nie jest tak głupi by kupować za otrzymaną premię samego ciągnika który się nie wróci. Wszyscy wolą kupić kilka maszyn które znacznie ułatwią im prace zamiast jednej w której spędzają i tak mało czasu ze względu na małą powierzchnię jaką posiadają.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janekjan01    3

Ursus to mała spółka. Pracuję w zakładzie meblarskim, gdzie nasza filia, jedna z z chyba z 10, zatrudnia około 400 osób i rocznie mamy 100 mln zł przychodów. Ursus ma niewiele więcej...a wytwarza ciągniki, czy też autobusy elektryczne. Nawet u mnie po zakładzie jeździ C-380 na silniku Perkinsa i jakoś problemu nie ma. Kapitał firmy, w której pracuję jest polski i wiele rzeczy kupujemy od polskich producentów, np papiery ścierne itd. To wszystko się przecież nakręca - jeden da zarobić drugiemu. Prawda jest taka, że rolnicy skreślili Ursusa już bardzo dawno temu. Tak jak u mojego brata. Kupił JD (nie był już na gwarancji). Dwa lata prawie bez awarii, ale jak się teraz rozleciał to koszty ogromne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fenix30    172
Widzieliście Czecha żeby narzekał na Zetora pomimo tego że nigdy by go nie kupił? Polak to pies Ogrodnika... Ja Ursusa nie kupię to i Wy nie kupujcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Ja wg Czecha nie widziałem a co dopiero z nim pogadać


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janekjan01    3
Przed chwilą, Bartek933 napisał:

Ja wg Czecha nie widziałem a co dopiero z nim pogadać

Raz byłem w Czechach i pytałem o Zetora. To mówili mi że to już taka mała firma i w sumie niewiele zostało z dawnego Zetora. W sumie nie ma się co dziwić. Tym bardziej, że i Zetor mało co juz sprzedaje. W ujęciu styczeń-październik w Czechach i Polsce spadek sprzedaży o 400 ciągników w porównaniu do roku ubiegłego. Zapewne do końca roku trend się utrzyma i wyjdzie w sumie jeszcze większa przepaść. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Ale macasz codziennie 😛

8 minut temu, Bartek933 napisał:

Ja wg Czecha nie widziałem a co dopiero z nim pogadać

 


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Wiedziałem, że tak odpowiesz. Nie pytalem o kitki 😛

zwierząt trzymajcie? Teraz mi odpowiesz, że psa i kota ?


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Po mojej galerii powinieneś sam wywnioskować,lepiej wróćmy do tematu


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fenix30    172
Agrotron155 zejdę trochę z tematu ale widzę że też posty Ci szaleją. Zgłaszałes to do Admin?
  • Confused 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
witejus    8522
2 godziny temu, Bartek933 napisał:

Ja wg Czecha nie widziałem a co dopiero z nim pogadać

ja Czecha widziałem i gadałem nie raz a na Zetora nie narzekał:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
fenix30    172
Ja to zgłaszałem bo moje posty po wielu tematach skakały. Też korzystam z tel. Nawet czytałem posty że proszę się o kolejnego bana. A wracając do tematu to "gdyby" Ursus "padł" to moim zdaniem powinna przejąć go firma mało znana ale z doświadczeniem rolniczym i dużym kapitałem. W grę by wchodził tylko kapitał zagraniczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez kubatedi
      Witam
      Mam pewien problem mianowicie w przyczepie autosan d44b kazde koło podczas jazdy chodzi sobie lewo prawo zamiast toczyc sie prosto cczym to moze byc spodowdowane? Szpilki wszystkie sa dociagniete, oraz nie ma luzu na kołach.
      Proszę o porady
       


    • Przez Mikua
      Czesc Problem taki że nie mogę stawić początku wtrysku, na kole zamachowym posiadam 3 kreski, raz paliwo drgnie na pierwszej, raz na ostatniej A nie kiedy z 2-3 cm nad ostatnią kreską, silnik jest po kapitalnym remoncie, kola od rozrządu są nowe-ursusa, ustawienie-dwie kropki kola wału w jedna kola pośredniego, dwie kropki kola rozrządu w dwie kropkę kola pośredniego, i 0 kola pośredniego z 0 kola pompy wtryskowej, silnik zapala lecz nie równo pracuje, takie "szczekanie" ma ktoś pomyśl co może być nie tak? Pozdrawiam
    • Przez Veq9
      Witam
       
      czy mógłby mi ktoś proszę wytłumaczyć jaką funkcje pełni owa wajcha ( podejrzewam iż jest to zmiana prędkości wom z 540 na 1000 oraz odwrotnie), oraz jak ową wajchą manipulować by otrzymać owe prędkości tzn.  Należy ją wdusić, przekręcić czy jak, bo niezbyt wiem ???
      Z góry informuje iż jest to oryginalny element stosowany w Ursus 1634 wersja exportowa

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj